# 25 Adrien Rabiot

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 września 2021, 18:17

@AdiJuve: Nie wiem jaki DM niby musi grać taki jak piszesz. W trójce środkowych spokojnie jeden może być tylko lub prawie tylko od destrukcji jeśli obok siebie ma dwóch ogarniętych kolegów, jak np. Casemiro. Oczywiście Brazylijczyk jest lepszym zawodnikiem ale w tego typu zestawieniu wg mnie Rabiot dawałby radę. Jeszcze niedawno Kante nie miał dużo więcej zadań niż odebrać rywalowi piłkę i też to się sprawdzało w topowym klubie sięgającym po mistrzostwo Anglii, dopiero Sarri kazał mu grać na b2b i nawet na początku każdy pukał się w głowę i pisał, że Włoch marnuje najlepszego defensywnego pomocnika wystawiając na takiej pozycji ale okazało się, że jednak Francuz nadaje się do czegoś więcej niż tylko destrukcja. Rabiot wydaje mi się nie nadawać i dlatego rola odbierz-oddaj wygląda wg mnie optymalnie.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 24 września 2021, 15:15

DM nie powinien robić takich baboli w swoim polu karnym bo jak tak to od kogo wymagać dobrego krycia czy wybijania piłki?
On ewidentnie ma problem mentalnie ale to już jego trzeci sezon u nas więc jak ma nadal z tym problem to może taki jest.

Mamy pomoc jaką mamy, jak sobie przypominamy za najlepszych czasów czyli Vidal, Pogba i Pirlo to było wiele meczy gdzie oni grali idealnie, najlepsze możliwe decyzje w meczu, baaardzo mało głupich albo można było je policzyć na palcach jednej ręki w całym sezonie. W CAŁYM SEZONIE!

A co robi Rabiot? Czasami idzie mu bardzo dobrze mecz, i nagle 2głupie zagrania w obronie, 2 złe decyzje pod bramką rywala i cały misterny plan....I to się powtarza w następnym meczu! i Tak samo z innymi naszymi pomocnikami, a najgorsze że oni nie walczą, widać po Locatellim że walczy a inni? Nie! Wiec jakościowo są średni i nawet nie walczą. Pokazują w sumie jakość średniaka, nie ma miejsca tu dla nich, zwłaszcza z zarobkami większości. Już bym wolał Padoina za każdego z naszych przepłaconych pomocników.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 września 2021, 21:09

@Profesor
Problemy mentalne to mają chyba wszyscy nasi pomocnicy nie licząc Locatellego, bo grają zbyt wolno o przynajmniej pół tempa, nie podają między sobą z pierwszej tylko przytrzymują lub holują piłkę i tym samym spowalniają nasze akcje, a na dodatek wiele piłek adresują do obrońców zamiast do napastników. Nikt w Europie nie gra już stylem miliona podać (zwłaszcza, że nasza tiki-sraka była upośledzona w stosunku do tego co prezentowała w przeszłości Barcelona, bo Hiszpanie grali do przodu, a my potrafimy z pola karnego przeciwnika przenieść akcję prawie pod własne pole bramkowe). Loca umie posłać prostopadłą piłkę z dokładnością do centymetrów co jest rzadkością wśród naszych pomocników (czasem Bentancur próbuje, ale ze średnią skutecznością) i miejmy nadzieję, że Manuel nie dostosuje swego poziomu do tego co prezentuje reszta lewusów z drugiej linii. Jestem przekonany, że gdybyśmy wyciągnęli jeszcze jednego zawodnika o jakości zbliżonej do Locatellego, to nasza gra wyglądałaby o niebo lepiej.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2021, 20:29

Mecz z Genoą był setnym meczem Andrien-a w biało-czarnych barwach. Kibice już zdążyli mu pogratulować :D

Obrazek


Obrazek
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1760
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2021, 13:37

Pozwolę sobie zacytować fragment newsa z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>:
Rabiot pisze:Jestem środkowym pomocnikiem, ale potrafię się dostosować. Wolę grać w centralnej części boiska, jednak mogę pomóc zespołowi będąc ustawiony szerzej.
Rabiot wprost przyznaje, gdzie czuje się najlepiej. Ale Allegri i tak uparcie będzie go wystawiał na lewej stronie, gdzie on się zupełnie nie odnajduje.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że tak czy inaczej Francuz powinien odejść.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2021, 13:44

To tak jak z Locatellim, który mówił, że najlepiej czuje się w 2 w środku albo jako mezzala a gra(ł) jako regista.

Maks to wizjoner, on wie lepiej gdzie dany zawodnik powinien grać. Co prawda jeszcze nikomu nie przyniosło to pozytywów ale i tak on wie lepiej.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2022, 23:09

Dziś gol stracony na jego konto. Prędzej zawali przez cały sezon te 10 goli co chciał beton żeby strzelił.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 lutego 2022, 23:22

Nie prawda, gol na konto MDL bo to on powinien obstawiać tą część boiska a zamiast tego POTRAJAŁ wraz z Bonuccim i jeszcze kimś jakiegoś gostka. Pomocnik w takich sytuacjach jest skazany na porażkę bo rywal prawie zawsze mu ucieknie.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 22 lutego 2022, 23:25

Maly pisze:
22 lutego 2022, 23:22
Nie prawda, gol na konto MDL bo to on powinien obstawiać tą część boiska a zamiast tego POTRAJAŁ wraz z Bonuccim i jeszcze kimś jakiegoś gostka. Pomocnik w takich sytuacjach jest skazany na porażkę bo rywal prawie zawsze mu ucieknie.
Rabiot powinien pilnować swojego zawodnika, MdL powinien być na swoim miejscu, do spółki zawalili, choć też mi się wydaje, że Holender bardziej.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 lutego 2022, 23:31

Oczywiście, że powinien kryć swojego zawodnika o ile to był jego zawodnik ale jak pisałem pomocnik nie ma szans wrócić za wbiegającym w pole karne rywalem i go zablokować piłce zagranej na dobieg.
Obrazek


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Feeps

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lipca 2007
Posty: 321
Rejestracja: 06 lipca 2007

Nieprzeczytany post 23 lutego 2022, 00:49

Rabiot nigdy nikogo nie pilnuje tylko truchta 2 kroki w lewo, w prawo, do przodu i do tyłu. Przecież on wiecznie wygląda na zagubionego i nie wie co się dookoła dzieje, więc ja tam się nie dziwię, że tu też nic nie zrobił. Oddać go, nawet dopłacić komuś żeby go zabrał jak najszybciej, wstrętny leń.

- będę to wklejał do znudzenia, ale w każdym meczu można przynajmniej kilka takich zachowań znaleźć, jemu się zwyczajnie nie chce i mam dość tego, że Allegri ciągle go wystawia w 11, czy naprawdę Max jest taki ślepy?


Nie ma nic piękniejszego niż Juve
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 lutego 2022, 08:07

Tak jest taki ślepy a raczej zaślepiony.
Wklejam wczorajszy faul, może nikt nie usunie przez kilka dni...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 23 lutego 2022, 08:43

Jak dla mnie czerwona jak byk, zbiegło się pół składu Villarealu ale nic dziwnego, gdyby ten faul był na zawodniku Juventusu to przez 3 strony każdy by wspominał jak nas sędzia oszukał. Dzięki Bogu nie trafił wprost w tą nogę, bo taki typowe wejście na złamanie nogi.

Kolejny meczyk Rabiota z serii pokaże jaki jestem słaby to mnie Maksio już zawsze wystawi. Wypada McKennie i Francuz stanie się pewnie pomocnikiem z największą ilością minut do końca sezonu. Ciężki los kibica Juve, a właściwie ciężki los kibica drużyny prowadzonej przez Allegriego.

A z bramka się akurat trochę zgadzam, Rabiot zawalił, ale bardziej zawalił MDL oraz brak komunikacji. Takie rzeczy najlepiej są widoczne z perspektywy Wojtka to on powinien momentalnie krzyknąć że ustawienie się rozjeżdża, bo MDL już wcześniej się w prawo przesunął. Jasne to są sekundy, ale to jest też profesjonalny futbol, tak to się po prostu odbywa.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 lutego 2022, 08:53

No sędzia chciał dać żółtą i widać było, że czeka z pokazaniem jej na sygnał od VAR czy to aby nie czerwona. Nie wiem co go/nas uratowało, chyba to, że noga się ześlizguje z kolana i może przez to uznali, że to nie 100% a 99%... Ostatnio czytałem jakiś wywiad z polskim sędzią czy coś i mówił, że w Polsce VAR wzywa sędziego przy "80%" - tą drogą powinien pójść cały świat.

Swoją drogą faul na McKenniem to też ostro pomarańczowa a gość nawet nie odgwizdał przewinienia. Sytuacja wypisz wymaluj Smailing-Chiesa, rywal skacze naszemu na nogę, jest kontuzja a sędzia nawet nie widzi faulu.

ps. Maks uznał jednak, że MDL dobrze zrobił potrajając rywala i opuszczając swoją strefę: „Błąd Rabiota przy bramce Villarrealu? Decydujący”.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 lutego 2022, 09:10

Przecież ten koleś co 'faulowal' burgera to czysto wybił piłkę.


ODPOWIEDZ