# 1 Wojciech Szczęsny

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2021, 08:52

Sadzanie go na ławie po tak katastrofalnym meczu też nie będzie dobrą decyzją. Gramy u siebie z Empoli i w takim spotkaniu ręcznik na bramce nie powinien spowodować braku 3 punków.
Powinien zagrać Szczęsny, żeby odzyskać morale i względny spokój, a ewentualnie w 3 kolejce zagrać Perin. Rzekłem.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2021, 08:58

Jak dla mnie to on miał wiele szans, żeby się pokazać z lepszej strony. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie widać u niego sportowej złości. Jeszcze ten uśmiech, jak była szansa na anulowanie gola przez VAR (nawet nie wiem czemu). Zawalał w zeszłym sezonie, zawal teraz. Jeżeli dobrze pamiętam, dwumecz z Porto to on mocno zawinił? Bramka w krótki słupek?


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2021, 09:50

unbelievable87 pisze:
24 sierpnia 2021, 08:52
Sadzanie go na ławie po tak katastrofalnym meczu też nie będzie dobrą decyzją. Gramy u siebie z Empoli i w takim spotkaniu ręcznik na bramce nie powinien spowodować braku 3 punków.
Powinien zagrać Szczęsny, żeby odzyskać morale i względny spokój, a ewentualnie w 3 kolejce zagrać Perin. Rzekłem.
Ileż można się z nim <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. rewanż z United zawalony w taki sam sposób, zeszły sezon dno, Euro dno, ostatni mecz tragiczny na poziomie okręgówki. No wiadomo dajmy my jeszcze szansę to bo młody bramkarz i ma prawo ciągle popełniać błędy i mieć to w dupie.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2021, 09:57

Źle pamiętasz, mur podskoczył gdy nie powinien. Niestety ale nasi podają mu jakby był Messim i z piłką był w stanie zrobić wszystko a to tylko bramkarz. Identyczne zachowanie często widać na orlikach gdy obrońca ma przyjęta piłkę na wywalenie ale podaje do bramkarza by ten wywalał z pierwszej - gdzie logika gdzie sens? Allegri może sobie mówić, że to Szczęsny powinien wywalić piłkę ale tak na prawdę on nie powinien jej dostać. Podanie od Bonuca szło na lewą nogę, czyli gorszą do wybijania dla Wojtka. Oczywiście to dalej jego błąd bo on stracił ale warto zobaczyć gdzie byli nasi do rozegrania - w środku nikogo, prawa momentalnie zablokowana, lewej brak. Wojtek miał więc jedną opcję podania, jedną(!), przy przyjęciu piłka mu odskoczyła za daleko i było pozamiatane bo nie miał innej opcji rozegrania niż MDL.

Ci co sadzają go na ławce chyba dopiero wczoraj się urodzili. NIKT nie sadza bramkarza po słabym meczu. Nawet jakby był Buffon to z Empoli grałby Szczęsny. Zawodnika trzeba odbudować a nie gnoić. Kiedyś Dudka tak posadzili jak wpuścił szmatę z MU i już go w klubie nie było bo mentalnie się spalił na amen. Nas ani nie stać żeby Wojtka w klubie nie było ani nikt go nie chce. Nie mamy też zmiennika na odpowiednim poziomie by można mu było powierzyć cały sezon.

Sytuacja trochę przypomina mi czas gdy fenomenalnie bronił Storari a Buffon wracał po kontuzji i wielu to mundrych pisało, że Storari powinien pozostać nr 1 bo w gazie bo coś tam bo Gigi nie grał pół roku... Oczywiście Buffon był na początku niepewny ale po chwili nikt już o Storarim nie pamiętał i tak samo teraz za moment nikt nie będzie pamiętał kto jest u nas rezerwowym bramkarzem, którego zresztą wszyscy z klubu wypychają od lat.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2021, 10:01

Niestety ale Wojtuś równia pochyła, po tym meczu jest u mnie na cenzurowanym i to na grubo. Osobiście też bym dał Perina na Empoli, natomiast wiemy, że to nie wykonalne.

Fajeczka, uśmieszek, foottracki, prosto w szczenę i inwestycje. Gdzie miejsce na ciężka pracę. Buffon go już ośmieszył w poprzednim sezonie jeśli chodzi o formę... Kiedyś był chociaż bardzo solidny, dziś jest bardzo przeciętny. A my... Mamy problem. Gdyby został Gigi to w tym sezonie byłby 1 bramkarzem. Jestem przekonany.


Obrazek
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2021, 10:16

Maly pisze:
24 sierpnia 2021, 09:57


Ci co sadzają go na ławce chyba dopiero wczoraj się urodzili. NIKT nie sadza bramkarza po słabym meczu.
Gdyby to był jeden mecz - nikt, dosłownie nikt by się nie czepiał. Zdarza się nawet najlepszym. Wojtek nie ma formy od roku. To taka mała różnica.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
unbelievable87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2011
Posty: 628
Rejestracja: 13 marca 2011

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2021, 10:45

Wojtek to, Wojtek tamto. Ok, nie ma formy, ale tak na prawdę nie mamy alternatyw, bo chyba nikt nie liczy, że Perin może wskoczyć na odpowiedni poziom, albo, że ściągniemy jeszcze kogoś kto będzie nowym numero uno?
Trzeba go <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> z góry na dół i dać szansę się ogarnąć. Pamiętajcie, że w zeszłym sezonie mieliśmy na ławce koleszkę Pyrlo, który rozmawiał z zawodnikami przez asystenta (przynajmniej tak głosiły plotki), a jeszcze wcześniej kumpla z fajki - pojarę Sarriego, który pewnie od Szczęsnego papierosy pożyczał.
Ja pamiętam, że za Allegriego Wojtek dobrze bronił i mam nadzieję, że wróci do tego poziomu. Dajmy mu jeszcze trochę czasu.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2021, 10:55

towalski pisze:
24 sierpnia 2021, 10:16
Maly pisze:
24 sierpnia 2021, 09:57


Ci co sadzają go na ławce chyba dopiero wczoraj się urodzili. NIKT nie sadza bramkarza po słabym meczu.
Gdyby to był jeden mecz - nikt, dosłownie nikt by się nie czepiał. Zdarza się nawet najlepszym. Wojtek nie ma formy od roku. To taka mała różnica.
Tak, tylko że Max jest w Juventusie znacznie krócej i na razie Wojtek zawalił mu tylko jeden mecz. Kiedy poprzednio panowie spotkali się w Turynie, Szczęsny bronił dobrze i bez problemu przejął bluzę po Buffonie. Allegri chce z nim współpracować między innymi dlatego, że już go zna, przecież jeden słaby występ nic tutaj nie zmieni.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2021, 11:00

Maksymalnie za rok (a być może już za pół roku) do wyjęcia będzie jeden z dwójki: Navas/Donnarumma. Jeśli Donnarumma, to pewnie na zasadzie jakiegoś wypożyczenia. Navas - pewnie za grosze, a to przecież świetny bramkarz, przed którym jeszcze parę lat bronienia. Wszystkie kluby z TOP-u (City, PSG, Chelsea, ManU, LFC, Bayern, Barca, Real i Atletico) mają dobrych bramkarzy jeszcze na przynajmniej 2-3 lata, więc Navas/Donnarumma są nam wręcz pisani, jeśli Szczęsny nie ogarnie się w tym sezonie.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2021, 11:02

Ja już pisałem wcześniej, że pewnie w połowie roku - w zależności który z nich będzie siedział na ławie.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2021, 11:21

W Polsce widzę standardowo przeżywają błędy Wojtka 10x bardziej niż we Włoszech, ale jak w statystykach to chyba 2 sezony temu wyszło, że to drugi bramkarz świata to...eeee...Alisson, Oblak i inni lepsi. Dajcie sobie już siana.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2021, 11:28

Michael_M pisze:
24 sierpnia 2021, 11:21
W Polsce widzę standardowo przeżywają błędy Wojtka 10x bardziej niż we Włoszech, ale jak w statystykach to chyba 2 sezony temu wyszło, że to drugi bramkarz świata to...eeee...Alisson, Oblak i inni lepsi. Dajcie sobie już siana.
Wszystkie włoskie media przejechały się po Szczęsnym jak po szmacie.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2021, 11:32

unbelievable87 pisze:
24 sierpnia 2021, 10:45
Ja pamiętam, że za Allegriego Wojtek dobrze bronił i mam nadzieję, że wróci do tego poziomu.
Tyle, że wpływ trenera/menadżera ma marginalne znaczenie na dyspozycję bramkarza. Przecież Maks nie będzie dawał mu wskazówek jak nie wpuszczać szmat.

Wojtek od początku pracuje z szanowanym w branży Claudio Filippim, więc w kwestiach technicznych niewiele się zmieni i Polak pewnie nie nauczy się już np. jak grać lepiej nogami. W kwestii taktycznej Wybitny Strateg nie zrezygnuje dla niego ze swojej ulubionej 'pełnej kontroli' i nadal przy korzystnym wyniku będziemy męczyć bułę przegrywając większość akcji przez środkowych obrońców i bramkarza.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2021, 13:16

Każdy zawodnik poświęcając odpowiednio dużo czasu jest w stanie osiągnąć co najmniej dobry poziom wyszkolenia technicznego, w tym grę nogami, jak w przypadku bramkarza. Może drewniak nigdy nie będzie wybitny, ale przynajmniej dobry zwłaszcza, że jest to jego podstawowa forma zarobku. Np. Lewy nigdy nie był technicznym geniuszem, ale swoją ciężką pracą ogarnął aspekt dryblingu na tyle by mógł swobodnie operować piłką, ba, nawet nauczył się w pewnym momencie wykonywać technicznie rzuty wolne. Nie są te elementy dla niego ciężarem, nie blokują go. Na amatorskim poziomie też tego doświadczyłem. Warunek jest jeden. Piłka musi być nie tylko dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy, ale też pasją, przyjemnością. Wówczas dużo łatwiej przychodzi poświęcenie. Niestety z wypowiedzi i zachowania Szczęsnego, wynika, że trochę mu tego brakuje.
Jeżeli zawodnik zarabiający gruby szmal (czyli nie musi się martwić o materialną przyszłość siebie i swojej rodziny) przychodzi na trening czy mecz, aby tylko je odbębnić, to sorry, ale pewnego poziomu nie przeskoczy.


hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2021, 16:57

Przypomniał mi się taki wywiad Szczęsnego:

Widać, że te osobiste statystyki piłkarskie gdzieś tam siedzą Wojtkowi w głowie. Max dobrze powiedział, że nie wstyd jest wybić (kiedyś to chyba jeszcze Buffon mówił), dlatego musi teraz ogarnąć Szczenę.

Niektórzy chcieli by od razu posadzić Wojtka na ławkę. Nie sądzę aby to było dobre. Co by było gdyby Perin zawalił następny mecz? Powrót do Szczęsnego, a może Pinsoglio?
Trzeba dać Wojtkowi szansę na rehabilitację. Potem się zobaczy.


ODPOWIEDZ