Leonardo Bonucci

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 15:28

Powiedziałbym, że Bonucci klasowym piłkarzem jest od dobrych czterech sezonów. Przedziały wiekowe całkiem typowe jak na włoskiego stopera: ok. 25 lat - zaczyna grać na równym i bardzo wysokim poziomie, ok. 27 lat - osiąga pełną piłkarską dojrzałość. Zdecydowanie ciekawsze są początki, kiedy najtrafniejszym określeniem jego gry jest stwierdzenie, że kopał się po czole, czym zyskał przydomek Baboluczi... i więcej nie trzeba dodawać.

Ciekawa jest też historia Barzagliego, który w Palermo był wyróżniającym się stoperem. Trafił do Niemiec, wygrał nawet mistrzostwo z Wolsfburgiem po czym zaczął gasnąć. Mając 30-stke na karku, zimą za grosze dołącza do rozlatującego się Juventusu i z miejsca zaczyna grać jak koks do dziś będąc jednym z najlepszych stoperów na świecie. Zawsze w pełni skoncentrowany i analizujący ruchy przeciwnika. Ostatnio widać, że trochę nadgryzł go ząb czasu, ale na szczęście mamy Ruganiego, który wreszcie doczekał się swojej szansy i teraz z przyjemnością można obserwować jego niezaprzeczalny i szybki rozwój.

Chiellini na tle tej trójki prezentuje się jak gość z innej bajki. Bardzo szybko wskoczył na wysoki poziom, już u Ranieriego był w ścisłej czołówce stoperów w Serie A, a były to jeszcze czasy, gdzie nie tylko Juventus mógł się pochwalić defensywą na światowym poziomie. Prezentuje zupełnie inny styl gry niż jego koledzy w formacji. Z piłką przy nodze wygląda koślawo, w trakcie meczu zachowuje się typowo po włosku, na pewno nie da się przegapić jego obecności na boisku. Bezpośrednie starcia i walka siłowa to jego żywioł. Ekstrawertyczny, zadziorny, często wręcz agresywny lub hałaśliwy. Ma też największe wahania formy, od lat dręczą go liczne urazy, ale jak ma swój dzień to każdy ofensywny piłkarz powie, że gra przeciwko Giorgio to najgorsze, co może cie spotkać.

Kto by pomyślał... defensywa na poziomie duetu złożonego z Cannavaro i Thurama przez pewien czasy wydawała się nieosiągalna i nie do powtórzenia w Turynie, a dziś? Dziś wszystko jest na swoim miejscu i to bez wydawania bajońskich sum.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 05 sierpnia 2016, 11:15

Bonu wraca do treningów, miał prawie tydzień dłużej wolnego, ze względu na chorobę syna, który przeszedł operację. Dzisiaj pierwszy raz pojawił się w Vinovo po wakacjach.


Obrazek
lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1035
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2016, 13:58

Gdzieś w czeluściach fejsbuka przewinęła mi się informacja o przedłużeniu kontraktu naszego Leosia o 5 latek, czyli że, można być jeszcze Juventinio?

Chłop ma dostać 5 mln za sezon, więc City te swoje proponowane 8 może wsadzić w...kopertę, dla kogoś innego :)
Jesli to prawda, to wspaniała wiadomość, takich ludzi tu trzeba!


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2016, 14:07

lenor pisze:Gdzieś w czeluściach fejsbuka przewinęła mi się informacja o przedłużeniu kontraktu naszego Leosia o 5 latek, czyli że, można być jeszcze Juventinio?

Chłop ma dostać 5 mln za sezon, więc City te swoje proponowane 8 może wsadzić w...kopertę, dla kogoś innego :)
Jesli to prawda, to wspaniała wiadomość, takich ludzi tu trzeba!
Wspanała wiadomość, czekamy na oficjalny komunikat. Jeszcze niech "10" weźmie i zakończy te dzikie dyskusje na JP. :prochno:

PS: Ciekawa będzie u nas lista płac. Pierwszy Higuain, a potem Bonucci, trzeci Buffon? ;)


kdzr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 710
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2016, 08:01

Co z synem Leo??

"Prima di chiudere questa giornata di calcio, il nostro pensiero va a Leonardo Bonucci e suo figlio Matteo, e l'abbraccio virtuale di tutta la Serie A TIM. Forza!"

Wygląda to niepokojąco...


Vincere non e' importante, e' l'unica cosa che conta.
Danielpiero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 307
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2016, 13:56

Można po polsku?


,,Takich meczów nie wygrywa się piłkarzami jak Tacchinardi, ale takimi jak Zidane. Tacchinardi może pomóc, ale trzeba liczyć na mistrzów "
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2016, 14:02

Też mnie to denerwuje. To polskie forum, więc jak już coś wrzucacie moglibyście z łaski swojej przetłumaczyć.

NA reddicie Juve informacja, że operacja się udała i z synem wszystko w porządku.



kdzr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 710
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2016, 17:51

DonPatch pisze:Też mnie to denerwuje. To polskie forum, więc jak już coś wrzucacie moglibyście z łaski swojej przetłumaczyć.

NA reddicie Juve informacja, że operacja się udała i z synem wszystko w porządku.

To sobie wklej amebo w translator. Ja jakoś też nie znam włoskiego, a sobie poradziłem. Jak jesteś leniwy na tyle, że chcesz mieć wszystko na tacy, to powodzenia w życiu.


Vincere non e' importante, e' l'unica cosa che conta.
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2016, 18:22

Widzę hejt ostry. Do tego stopnia, że musiałeś napisać dwa posty :prochno:

Jak już się wkleja teksty z innego języka niż angielski (już pominę to, że nie podałeś źródła - równie dobrze ja mógłbym coś naskrobać, wrzucić na translator i wkleić tu jako pewnik), to najzwyklejsza w świecie przyzwoitość wymaga choć skróconego tłumaczenia.

No ale czego wymagać od hejtera, który na zwrócenie uwagi odpowiada wyzwiskami :roll:

Żeby nie było, że reddit to słabe źródło, potwierdzenie na tt:


kdzr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 710
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 29 sierpnia 2016, 19:28

Zdecydowanie niepewnym źródłem jest oficjalny facebookowy profil Serie A TIM. Sam nie znam języka włoskiego, ale nie widzę problemu, aby użyć translatora. Wybacz, nie powinienem Cię nazywać w ten sposób.


Vincere non e' importante, e' l'unica cosa che conta.
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 30 sierpnia 2016, 09:03

kdzr pisze:
DonPatch pisze:Też mnie to denerwuje. To polskie forum, więc jak już coś wrzucacie moglibyście z łaski swojej przetłumaczyć.

NA reddicie Juve informacja, że operacja się udała i z synem wszystko w porządku.

To sobie wklej amebo w translator. Ja jakoś też nie znam włoskiego, a sobie poradziłem. Jak jesteś leniwy na tyle, że chcesz mieć wszystko na tacy, to powodzenia w życiu.
Stary porównujesz wklejanie cytatu po włosku, bez własnego konkretnego komentarza do osiągnięcia czegoś w życiu? :prochno:

Może kolega pracuje na osiąganie czegoś w życiu, przez to nie ma czasu na wrzucanie wszystkiego w translator. Zresztą 5 słów wyjaśnienia kogoś kto zna włoski jest cenniejsze niż 50 zdań z translatora.


Trzymam kciuki za małego Leo. Oby się wszystko udało, a Bonu wrócił na pełnych obrotach do kadry.


lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1035
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 31 sierpnia 2016, 10:45

kdzr pisze:Zdecydowanie niepewnym źródłem jest oficjalny facebookowy profil Serie A TIM. Sam nie znam języka włoskiego, ale nie widzę problemu, aby użyć translatora. Wybacz, nie powinienem Cię nazywać w ten sposób.
Ale jak już coś wklejamy z internetu, to tak cieżko się też wysilić, żeby przetłumaczyć? Dla niektórych użytkowników włoski to tylko sklejka literek, a regulamin mówi, zeby rozmawiać konstruktywnie. Po to wchodzę na forum, żeby coś ciekawego przeczytać i zrozumieć, a nie otwierać pierdyliard kart translatorów, źródeł i innych głupot.

równie dobrze w temacie mercato można wklejać gotowe teksty z tuttojuve i chwalić się jaki to ja obeznany jestem.

Wracajcie szybko obydwa Leośki!


Olek1987

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2010
Posty: 627
Rejestracja: 13 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 09:03

Bonucci opuści także mecz z Izraelem.

Mam nadzieje, że aż tak źle z Leo nie jest, wczoraj wrzucił Bonuc zdjęcie jak ogląda mecz w stroju repry wiec chyba nie jest az tak źle :) Trzymam kciuki :)


Zero szacunku dla Pogby
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 22 września 2016, 23:10

Czy ktoś wie co z dzieckiem Bonusa? Wrzucił jakiegoś dziwnego posta na fb i tt i się zastanawiam czy wszystko ok.


kd

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 stycznia 2004
Posty: 84
Rejestracja: 06 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 23 września 2016, 07:48

chyba dalej walka o zdrowie/życie. W komentarzach wsparcie nawet spod Wezuwiusza i Interistów.


ODPOWIEDZ