Gianluigi Buffon

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
daroo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 marca 2010
Posty: 358
Rejestracja: 10 marca 2010

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2018, 15:04

jsduga pisze:Nic nie wiadomo na temat tej jego kontuzji? Trochę już pauzuje, a konkretnego info brak. Z drugiej strony dla Szczęsnego to dobry czas.
Strateg na konferencji powiedział, że #1 nabawił się kontuzji łydki w meczu z Napoli i jego powrót jest przewidziany po przerwie, która przed nami. "Nie ma sensu ryzykować wcześniejszego powrotu."


Bukol87 pisze:Bardzo dobry w odbiorze ze świetną wydolnością. Technika jak na prawego obrońcę wystarczająca. Jest walka i duża świadomość taktyczna. Sturaro ma wszelkie atrybuty by dawać radę, nawet na poziomie LM.
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 26 stycznia 2018, 10:47

https://www.meczyki.pl/newsy/buffon-nie ... tification

Nie wiem na ile to wiarygodne,ale zostań z nami ;) Mniejszą ilością występów jakoś przeskoczy się tego Maldiniego ;)


Obrazek
mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2018, 12:27

Gigi wziął wczoraj wieczorem udział w programie "Che Tempo Che Fa" RAI1.
15-minutowy fragment z polskimi napisami:


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 02 marca 2018, 11:37

Agent Gianluigiego Buffona, Silvano Martina wypowiedział się na temat przyszłości swojego podopiecznego i nie wykluczył, że ten będzie kontynuował swoją karierę, ale pod jednym warunkiem. – Jeżeli będzie chciał grać dalej, to wyłącznie jako podstawowy bramkarz – zaznaczył.
To ja już wolę niech odejdzie na emeryturę po tym sezonie.


zuravski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Posty: 229
Rejestracja: 29 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 02 marca 2018, 13:22

Jeżeli te słowa są prawdziwe to ja również optuje za tym żeby gigi w przyszłym sezonie zawiesił rękawice. Bardzo żałuje, że Szczęsny nie bronił przeciwko Totkom. Jestem pewien, że nie bylibyśmy świadkami babola przy drugiej bramce.


livinglegend

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 02 marca 2018, 13:40

zuravski pisze:Jeżeli te słowa są prawdziwe to ja również optuje za tym żeby gigi w przyszłym sezonie zawiesił rękawice. Bardzo żałuje, że Szczęsny nie bronił przeciwko Totkom. Jestem pewien, że nie bylibyśmy świadkami babola przy drugiej bramce.
A co Ci daje tą pewność? Z Benevento to Szczęsny ustawił źle mur, więc też umie popełniać takie błędy.


Arrivederci Mauro e David :(
zuravski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Posty: 229
Rejestracja: 29 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 02 marca 2018, 14:38

Za to Buffon walnął babola z Atalantą przy rzucie wolnym wykonanym przez Gomeza, to samo w meczu z Totkami o czym wspomniałem i ostatnia akcja w meczu z Atalantą gdzie próbował na 30 metrze sparować piłkę ręką po strzale Gomeza. Na szczęście ta ostatnia akcja zakończyła się dobrze dla niego, ale kompletnie niepotrzebnie ryzykował takim wyjściem widząc Kielona i Benatię podążających łeb w łeb za Papu. Mniejszym błędem było wyjście przy bramce Kane'a ale nie będę się pastwił. Tak czy siak widzisz, że ilość błędów wypada na niekorzyść Buffona co w jego wieku jest absolutnie normalne, ale nie może być wytłumaczeniem podczas gdy mamy w tej chwili lepszego bramkarza na ławce. Już nie będę wspominał o grze nogami, bo to się mija z celem, a przy wysokim pressingu jaki zgotuje nam zapewne Tottenham to bramkarz jak Szczęsny jest na wagę złota, bo może spokojniej piłkę rozegrać.
Ostatnio zmieniony 02 marca 2018, 14:41 przez zuravski, łącznie zmieniany 2 razy.


Kadziel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 maja 2014
Posty: 255
Rejestracja: 10 maja 2014

Nieprzeczytany post 02 marca 2018, 14:41

Mnie się wydaję, że Gigi Wam pokaże jak bardzo się mylicie. :)


Tarnos15

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2003
Posty: 342
Rejestracja: 29 września 2003

Nieprzeczytany post 02 marca 2018, 15:23

Kadziel pisze:Mnie się wydaję, że Gigi Wam pokaże jak bardzo się mylicie. :)
A ja jestem wręcz tego pewny. Nie pierwszy raz jest wysyłany na emeryturę i nie pierwszy raz na to odpowie.


livinglegend

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2003
Posty: 298
Rejestracja: 01 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 02 marca 2018, 16:04

zuravski pisze:Za to Buffon walnął babola z Atalantą przy rzucie wolnym wykonanym przez Gomeza, to samo w meczu z Totkami o czym wspomniałem i ostatnia akcja w meczu z Atalantą gdzie próbował na 30 metrze sparować piłkę ręką po strzale Gomeza. Na szczęście ta ostatnia akcja zakończyła się dobrze dla niego, ale kompletnie niepotrzebnie ryzykował takim wyjściem widząc Kielona i Benatię podążających łeb w łeb za Papu. Mniejszym błędem było wyjście przy bramce Kane'a ale nie będę się pastwił. Tak czy siak widzisz, że ilość błędów wypada na niekorzyść Buffona co w jego wieku jest absolutnie normalne, ale nie może być wytłumaczeniem podczas gdy mamy w tej chwili lepszego bramkarza na ławce. Już nie będę wspominał o grze nogami, bo to się mija z celem, a przy wysokim pressingu jaki zgotuje nam zapewne Tottenham to bramkarz jak Szczęsny jest na wagę złota, bo może spokojniej piłkę rozegrać.
Z drugiej strony Buffon jest zdolny do swoich "magicznych interwencji" jak np. strzał Iniesty w Turynie w tamtym sezonie, takie interwencje to więcej niż gol. Wydaje mi się, że Szczęsny jest solidniejszy na chwilę obecną, ale nie będzie miał takich interwencji jak Buffon, tych wysoko ponad stan, a one mogą być kluczowe. Poza tym Buffon nie jeden raz rehabilitował się z nawiązką za wpadki. Człenio jest psycholem pod względem motywacji. Wg mnie obecnie jest jednak 60 % do 40 dla Buffona.


Arrivederci Mauro e David :(
zuravski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Posty: 229
Rejestracja: 29 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 02 marca 2018, 16:11

A co zrobił w tym roku Szczęsny przeciwko Olimpiacosowi i Romie? To były kapitalne interwencje. Z Cagliari też wyciągnął mega trudną piłkę. Możemy się tak przekrzykiwać w jedną i drugą stronę, ale statystycznie Szczęsny w tym sezonie jest lepszy i tak jak napisałem daje większy komfort w rozgrywaniu piłki czyli coś co w dzisiejszych czasach jest również bardzo istotne na pozycji bramkarza. Będę całymi siłami trzymał kciuki za Buffona bo go uwielbiam za całokształt, ale nie chcę żeby blokował miejsce w przyszłym roku dla Szczęsnego.


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 02 marca 2018, 16:24

Buffon tą motywacje pokazał w Cardiff. Póki co zawalił 2 gole z Totkami i ustawił nas w kiepskiej sytuacji.
Nazywamy się Juventus FC, a nie Gigi FC, powinien grać ten kto jest w lepszej dyspozycji.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 02 marca 2018, 17:01

zuravski pisze:Możemy się tak przekrzykiwać w jedną i drugą stronę, ale statystycznie Szczęsny w tym sezonie jest lepszy
To samo tu pisano gdy parę lat temu Gigi wrócił po ciężkiej kontuzji i niektórzy chcieli żeby to Storari został na stałe numero uno ;)
Przecież to jest taki profesjonalista, że jeśli stwierdza że da radę bronić jeszcze na najwyższym poziomie to tak będzie. Każdy ma czasem obniżkę formy.


#AllegriOut
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 02 marca 2018, 18:35

Całym szacunkiem dla Buffona, ale mógłby zostać jedynie, żeby pobić rekord występów i być zmiennikiem Szczęsnego. On takiej roli nie przyjmie.


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 02 marca 2018, 18:39

jarmel pisze: Przecież to jest taki profesjonalista, że jeśli stwierdza że da radę bronić jeszcze na najwyższym poziomie to tak będzie. Każdy ma czasem obniżkę formy.
pesel to nie licznik w passacie


ODPOWIEDZ