Wszystko o Squadra Azzurra

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1764
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 30 marca 2016, 01:32

zoff pisze:
sebastian10 pisze:Mogliśmy mieć juliana i mario w juve szkoda ze nie udało sie dopiąć żadnego.
Trzeba być niepoprawnym optymistom żeby stwierdzić, że Beppe kupiłby obu.
Taki błąd, popełniony przez redaktora JP nie wygląda najlepiej. Chyba że to było zamierzone i miało coś na celu - w takim wypadku przepraszam za czepialstwo.

Jednej rzeczy nie potrafię zrozumieć. Z pewniaków do pierwszego składu Italii zagrali dziś chyba tylko Buffon i Bonucci. Reszta ciągle musi potwierdzać swoją klasę i udowadniać Conte, że zasługuje na grę w reprezentacji. A tymczasem cała drużyna, zamiast przekonywać selekcjonera do siebie, walczyć i gryźć trawę, przez 3/4 meczu gra na pół gwizdka i nie wykazuje prawie żadnego zaangażowania w grę. Coś tutaj jest nie tak. :doh:


juveman7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2005
Posty: 643
Rejestracja: 13 października 2005

Nieprzeczytany post 30 marca 2016, 01:44

Kiepsko to wszystko wygląda. Pytanie tylko czy Conte ma jakiś pomysł na Euro ? Czy zdoła czymś zaskoczyć ? Przed Antonio trudne zadanie.
Antonio, masz ciężki orzech do zgryzienia.
Antonio, fa caldo ! jak w tej starej reklamie


...kiedyś przyjdzie prawdziwy deszcz i zmyje cały ten gnój...
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1195
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 30 marca 2016, 06:54

wg. mnie to wynik z Niemcami to realny poziom Włochów tzn. powinno się tak zakończyć z 3-1. Bardzo żałuję że nie jesteśmy z Włochami w grupie ME, bo moglibyśmy się pokusić, aby z nimi wygrać. ME dla Włochów będą porażką, jak dla mnie nie mają oni argumentów na coś więcej niż 8-ka Europy, przy szczęśliwym losowaniu 4-ka.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 30 marca 2016, 08:38

Ja jednak do tego meczu bym tak bardzo się nie odnosił i doszukiwał jakiś wielkich słabości Włochów. Faktem jest,że Conte bardzo zamieszał ustawieniem, dał szanse kilku zawodnikom,którzy jej nie wykorzystali, ale trzeba pamiętać,że brakowało dzisiaj dwójki z tercetu BBC, Markiza,Verrattiego,Candrevy,Pellego. Poza Gigim i Leo to chyba tylko Darmian ma szanse na 11 i to nie na tej pozycji na której grał wczoraj, ew. jeszcze Insigne choć ja bym stawiał zdecydowanie an Szarego.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 marca 2016, 08:55

jak przy szczęśliwym losowaniu jak już wszystko zostało wylosowane? ;)

oglądałem 30 minut drugiej połowy i zapamiętałem jedynie to Zazę za walkę i akcję oraz Bernardeschiego za dwa zejścia z pod linii do środka mijając 2 Niemców oraz błąd w przyjęciu na 16 metrze gdzie mógł mieć dobra sytuację na strzał. Nie wiem czemu się go tu tak czepiacie i co to za zawodnik ale nie wyglądał jak najgorsze odbicie Insigne/Faraona na prawej flance, jeśli nie on to nie wiem kto mógłby tam zagrać z podobną rolą bo Candreva to jednak potrafi tylko zejść do linii końcowej

natomiast pisanie po meczu z Hiszpanią, że Parolo to inni poziom niż Motta jest co najmniej śmieszne ;)

ps. Conte przed meczem z Niemcami powiedział, że wybrał już 16 zawodników na Euro, kogo obstawiacie?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Danielpiero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 307
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 marca 2016, 10:31

W ogóle co ty był za skład? Druga sprawa jeśli już wychodzą w 11 tacy zawodnicy, którzy chcę jechać to gdzie ich zaangażowanie??
Przykro to pisać, ale te ME mogą być wielką porażką :sad:


,,Takich meczów nie wygrywa się piłkarzami jak Tacchinardi, ale takimi jak Zidane. Tacchinardi może pomóc, ale trzeba liczyć na mistrzów "
Maku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 kwietnia 2010
Posty: 549
Rejestracja: 06 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 30 marca 2016, 10:54

Maly pisze: ps. Conte przed meczem z Niemcami powiedział, że wybrał już 16 zawodników na Euro, kogo obstawiacie?
No Giaccherini, Ranocchia, a reszta nie wiem :prochno:


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 30 marca 2016, 10:59

Nie widziałem wczorajszego meczu, nie interesuje mnie jak wyglądali w nim Azzurri. To co napiszę poniżej nie jest podyktowane wynikiem z Niemcami.

Uważam, że wielu przecenia jakość składu włoskiej kadry. Zbyt często pojawiają się stwierdzenia, że tak naprawdę Conte brakuje jedynie snajpera, ale i bez niego można grać, co pokazuje casus Hiszpanów. Nie zgadzam się z tym. Reprezentacji brakuje zarówno jakościowych ogniw jak i liderów.

Tak chwalony tutaj Florenzi, ukazywany jako pewniak, tak naprawdę jest ni psem, ni wydrą. Boczny obrońca z niego przeciętny, jak na ofensywnego skrzydłowego jest stanowczo zbyt ubogi technicznie i (jakkolwiek to zabrzmi) umysłowo. Na wahadło pasuje najbardziej, ale i tak nie jest to zadowalający poziom, przynajmniej dla mnie. O Darmianie mógłbym trochę więcej ciepłych słów napisać, ale on również tyłka nie urywa. Niech za dalszy komentarz dotyczący bocznych obrońców posłuży porównanie ich do Zambrotty i Grosso '06 lub do wcześniejszych czasów Maldiniego i Pessotto. Przepaść. Ofensywa, nawet bez uwzględnienia braku klasowego snajpera, to dramat. Candreva to nic więcej jak średnio-dobry piłkarz rodem ze średniego włoskiego klubu, który w zasadzie nigdy oparciem dla Squadra Azzurra nie był, o Bonaventurze można napisać podobnie. Chyba tylko Insigne może przykuć uwagę obserwatorów, reszta to gromadka przeciętniaków.

No i liderzy, a w zasadzie ich brak. Jest Buffon, ale on może liderować co najwyżej w szatni. Trudno oczekiwać od bramkarza, że będzie liderem 50 metrów od bramki. Żeby być uczciwym to trzeba wspomnieć o środku obrony, w której liderem może być zarówno Chiellini, jak i Barzagli czy Bonucci (o ile go poskładają do kupy), choć pod tym względem Cannavaro i Nesta wydawali się lepis. Thiago Motta to zupełnie inny kaliber przywódcy niż Pirlo czy Gattuso. Im dalej w las tym ciemniej.


Obrazek
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1703
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 30 marca 2016, 11:02

Wygladalo to tragicznie, taka najgorsza wersja Juve sprzed dwoch lat. Znak charakterystyczny: dzida na napastnika bez zadnego zamyslu, bez nadziei na stworzenie czegokolwiek. Atak pozycyjny nie istnieje.
Giac ochoczo wchodzi w kiwki :lol: . Sympatyczny z niego chlopak, tyle ze wyglada jak dziecko i mniej wiecej takie zagrozenie stwarza przy ogarnietej linii obrony. Montolivo kilka odbiorow, ale jak dla mnie to Euro powinien ogladac w TV. Jego 'strzal w dlugi rog' doskonale oddaje poziom umiejetnosci pilkarskich. Zajechalo orlikiem. Bonucci podarowal pierwsza bramke a potem sam sie zniszczyl :bravo: . Jego koledzy we dwoch nie potrafia zatrzymac Gotze przy gornej pilce. Zaza mial te jedna sytuacje, zamknal oczy i OGIEN ile fabryka dala! Motta rozgrywajacy pilke, to nie moze sie udac... tartak, ktory Conte zaserwowal pod koniec pozostawie bez komentarza.
Jedyny pozytyw Szary - patrac na ostatnie miesiace, te 13 baniek to fajna promocja, lubie chlopaka.

Na pewno daloby sie to fajnie poukladac, ale przy Conte to raczej niemozliwe. Wrecz zdumiewajace jakie dziadostwo serwuje Antek. To wyglada jakby nie mial zadnej kontroli. Zreszta od dawna glupio sie wykreca, teraz tez juz placze, ze "tylko Francja Niemcy i Hiszpania nie maja problemow z selekcja" czy jakos tak. No coz, Wlosi maja ten problem - glownie w osobie selekcjonera. Ograniczony chlop z niego, do tego zadufany w sobie. Mecz towarzyski meczem towarzyskim, zbieranie 4:1 w dupe niczemu dobremu nie sluzy. Jak to bylo z ta restauracja i 10 euro? Nie wiem czy Antek przejdzie bramke z plikami petrodolarow... Szkoda strzepic ryja, ciekawe czy Abramowicz ogladal mecz.
Tak jak ktos napisal - wyjscie z grupy bedzie sukcesem.

PS Buffon ostatnio broni jak zwykly przecietniak ze srodka tabeli.

Acerbi Ranocchia De Silvestri Montolivo Giaccherini Okaka :prochno:


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 marca 2016, 11:21

@pumex: z tym Grosso to jednak odleciałeś ;) koleś był równie przeciętny jak Darmian jeśli nie bardziej o czym świadczy jego klubowa kariera, a że wyszedł mu turniej życia w którym poza strzałem życia niewiele i tak człowiek zapamiętał z jego gry? Darmianowi też może wyjść, tym bardziej, że jeśli pamiętasz Gackowi wyszedł np Puchar Konfederacji... wniosek z tego taki, że zawodnikiem jednego turnieju może zostać każdy

wg mnie tych 16 nazwisk da się wybrać na prawdę zawodników na bardzo dobrym poziomie, w większości z dużym doświadczeniem, ogranych etc, kwestia taka, że nie obsadziłbym w ten sposób pozycji jednego bocznego obrońcy (pomocnika jak kto woli mówić 352 a nie 532)
Ostatnio zmieniony 30 marca 2016, 11:38 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 30 marca 2016, 11:33

Maly pisze:z tym Grosso to jednak odleciałeś ;) koleś był równie przeciętny jak Darmian jeśli nie bardziej o czym świadczy jego klubowa kariera, a że wyszedł mu turniej życia w którym poza strzałem życia niewiele i tak człowiek zapamiętał z jego gry? Darmianowi też może wyjść, tym bardziej, że jeśli pamiętasz Gackowi wyszedł np Puchar Konfederacji... wniosek z tego taki, że zawodnikiem jednego turnieju może zostać każdy
W sumie racja. Grosso był nieodpowiednim przykładem. Sorry.
Maly pisze:wg mnie tych 16 nazwisk da się wybrać na prawdę zawodników na bardzo dobrym poziomie
W takim razie słucham. Ja więcej niż 8 nie naliczyłem. Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Verratti, Motta, Marchisio, Insigne. Ewentulanie Jorginho jako 9-ty. Bramkarz, środkowi obrońcy, środkowi pomocnicy i boczny napastnik. A gdzie reszta do kompletu?


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 marca 2016, 11:48

El Shaarawy, Darmian, Pelle, Candreva, De Rossi, Ogbona, Zaza? ;) wiadomo, że nie na każdą pozycję znajdziesz world classa ale nawet Brazylia na Mundialu miała Freda w pierwszej 11 a zauważ, że do twojej ekipy brakuje już tylko 3 nazwisk do 11 przy czym nie wymieniłeś "skrzydłowych" i napastnika a tu Conte radził sobie w przeszłości nawet De Ceglie, Estigarribią czy starym Grosso oraz Matrim czy Boriello także teraz ma zdecydowanie lepszych zawodników do wyboru


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 30 marca 2016, 11:50

Garreat pisze:Buffon ostatnio broni jak zwykly przecietniak ze srodka tabeli.
Meczu nie ogladalem, widzialem tylko gole, byc moze przegapilem jakies spektakularne parady Gigiego, ale przy pierwszej i drugiej bramce odnioslem wrazenie ze Buffon w karierze niejednokrotnie wyciagal znacznie trudniejsze pilki.
Maly pisze: wg mnie tych 16 nazwisk da się wybrać na prawdę zawodników na bardzo dobrym poziomie
Maly pisze:El Shaarawy, Darmian, Pelle, Candreva, De Rossi, Ogbona, Zaza? ;)
Jezeli ci panowie sa na "bardzo dobrym poziomie", to wole nie pytac jacy pilkarze byliby "solidni", jacy "przecietni", a jacy "slabi".


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 30 marca 2016, 11:55

Maly pisze:El Shaarawy
Ja póki co nie podpalam się formą Faraona.
Maly pisze:Darmian
O nim już pisałem - nijak nie pasuje mi do definicji piłkarza, cytuję: na bardzo dobrym poziomie.
Maly pisze:Pelle
:prochno:
Maly pisze:Candreva
Reprezentacyjny średniak.
Maly pisze:De Rossi
Kiedy on ostatni raz miał dobry dłuższy okres gry w piłkę?
Maly pisze:Ogbona
Conte zlewa go ciepłym moczem
Maly pisze:Zaza?
:prochno:


Maly, sam piszesz o bardzo dobry poziomie a za moment wyjeżdżasz z jakimiś przeciętniakami.


Obrazek
mibor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2013
Posty: 551
Rejestracja: 23 października 2013

Nieprzeczytany post 30 marca 2016, 12:00

Garreat pisze:
PS Buffon ostatnio broni jak zwykly przecietniak ze srodka tabeli.
Masz racje przypadkiem nie wpuścił bramki przez ponad 970 min...

co do meczu, nie wiem jak go mam rozumieć, pamiętam jak przed Euro 2012 Włosi przegrali 3:0 z Rosja i był wielki lament, porazka i to w takim stylu b boli. zgodzę się że tej reprezentacji brakuje Lidera i chyba indywidualności... Insignie i Obecnie Szary to trochę mało, czy Veratti udźwignie presje i podoła, jeśli BBC będzie zdrowe i Buffon utrzyma forme może być naprawdę nieźle, mnie irytuje postawa Antka, chyba od początku wiedział jak wygląda praca z Repką... ja żałuje że odszedł Prandelli bo chłop dla mnie robil naprawde dobrą robote mimo wpadki na MŚ...


Juve, storia di un grande amore
ODPOWIEDZ