Losowanie MŚ: FIFA zadecydowała o rozstawieniu

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
del kasa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 sierpnia 2005
Posty: 203
Rejestracja: 10 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2005, 13:57

"Losowanie MŚ: FIFA zadecydowała o rozstawieniu

FIFA dokonała podziału koszyków, według których rozlosowane zostaną finałowe grupy piłkarskich MŚ 2006, które odbędą się w Niemczech.

Po dwugodzinnym posiedzeniu w Centrum Kongresowym w Lipsku, działacze FIFA zdecydowali, że o podziale koszyków zadecydują wyniki z dwóch ostatnich MŚ oraz lista rankingowa FIFA za ostatnie trzy lata.

Przyjmując takie kryteria ustalono, że w pierwszym koszyku znajdą się: Niemcy (gospodarz imprezy), Brazylia (obrońca tytułu), Argentyna, Anglia, Włochy, Francja, Hiszpania i Meksyk. Pozostałe koszyki zostały podzielone według klucza geograficznego.

Niemcy i Brazylia zostały jednocześnie rozstawione. Gospodarze turnieju trafią do grupy A, zaś obrońcy złotego medalu - do grupy F.

Reprezentacja Polski znalazła się w trzecim koszyku wraz z siedmioma innymi europejskimi zespołami: Holandią, Szwajcarią, Czechami, Chorwacją, Szwecją, Portugalią i Ukrainą.

Losowanie odbędzie się w piątek, 9 grudnia w Lipsku.

Obrazek

Podział na koszyki:

Koszyk I (drużyny rozstawione):
Argentyna, Anglia, Brazylia, Hiszpania, Francja, Meksyk, Niemcy, Włochy

Koszyk II (Afryka, Ameryka Płd., Oceania):
Angola, Australia, Ekwador, Ghana, Paragwaj, Togo, Tunezja, Wybrzeże Kości Słoniowej

Koszyk III (Europa):
Chorwacja, Czechy, Holandia, Szwajcaria, Szwecja, Polska, Portugalia, Ukraina

Koszyk IV (Azja, strefa CONCACAF):
Arabia Saudyjska, Iran, Japonia, Korea Płd., Kostaryka, Trynidad i Tobago, USA

Koszyk X (specjalny):
Serbia i Czarnogóra - zostanie dolosowana do grupy z Argentyną, Brazylią i Meksykiem."

Źródło: http://sport.onet.pl/1207533,wiadomosci.html[/img]

Trzeba przyznać, że rozstawienie dla nas jest bardzo atrkacyjne :P Szansa na wyjście z grupy z drugiego miejsca jest dosc spora. Nie moge się doczekać piątkowego losowania kiedy to już formalnie dowiemy się z kim przyjdzie nam rywalizować podczas Mistrzostw Swiata w Niemczech. Na pewno trafimy na jakąś potęge piłkarską z pierwszego koszyka. Natomiast pozostałe mocne europejskie druzyny jak widać są razem z nami w koszyku :D Lepiej być już nie mogło.
Według mnie nasilniejsza grupa z udziałem Polski może wygladać tak:
Brazylia, Polska, Paragwaj(lub Serbia i czarnogóra), USA

Natomiast najłatwiejsza z możliwych tak:
Meksyk, Polska, Angola , Arabia Saudyjska :prochno:


Pawełek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 listopada 2004
Posty: 785
Rejestracja: 23 listopada 2004

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2005, 14:08

No ja także uważam że szanse na wyjście z grupy z drugiego miejsca są bardzo duże... ja bym nie chciał trafić na grupę jako podał del kasa:P czyli Meksyk, Polska, Angola, Arabia Saudyjska ponieważ jeśli byśmy wyszli z grupy inni by mówili ze mielismy szczęście ze trafiliśmy na taka łatwą grupe:P chociaz z drugiej strony uważam że nie mozna lekceważyć nawet takich drużyn jak Angola lub Arabia Saudyjska... bo sam fakt że zakwalifikowały się one do MŚ świadczy o tym że są to bardzo dobre drużyny...


Sky is the limit!
herr_braun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 kwietnia 2004
Posty: 701
Rejestracja: 01 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2005, 15:14

No chyba decyzja korzystna dla Polski. Podział ten nie jest adekwatny do faktycznej siły zespołów, bo np. Holandia i Czechy są w 3 a Meksyk w 1, ale musieli przyjąć jakieś kryterium.

I czy mógłby ktoś mnie oświecić co to za twór ten koszyk X?, specjalny


jeżak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2004
Posty: 170
Rejestracja: 18 lutego 2004

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2005, 15:21

Dobrze, że nie trafimy na Holandię, bo oni zawsze są groźni na turniejach, oraz na Czechów, bo oni bardzo będę chcieli wypaść dobrze, w końcu długo czekali na MŚ.
W przeciwieństwie do Camoranesiego16 i del kasy nie chciałbym trafić na Meksyk, bo na MŚ przeważnie grają bardzo dobrze. W pierwszym koszyku chyba najbardziej pasowałaby (o ile w ogóle można tak mówić :P ) Hiszpania albo Anglia. Hiszpanie nie potrafią odnaleźć się na wielkich imprezach i wątpię żeby teraz się przełamali. Anglicy to też taka duża chmura, która przynosi mały deszcz, chociaż nie odbieram im szans w przyszłorocznych mistrzostwach.
Osobiście chciałbym aby Polska trafiła na Niemców :twisted: , bo niestety w mojej karierze aktywnego kibica nie miałem okazji na oglądanie pojedynku z naszymi zachodnimi sąsiadami. A korzystny wynik byłby nie tylko sensacją na mistrzostwach, ale i czymś o czym wspominałbym przez wiele lat. O porażce oczywiście bym zapomniał :P.
Afrykańskich drużyn wolałbym uniknąć. Czarny Ląd wysyła na MŚ coraz to lepszych przedstawicieli. W końcu Afryka musi zajść daleko i możliwe że właśnie teraz.
Z drugieho koszyka może Ekwador? W końcu raz już ich ograliśmy :) A z ostatniego bałbym się tylko USA i Japonii, ze wskazaniem na Stany.

Zapewne po losowaniu będzie wiele głosów o tym że wszyscy są do ogrania :) Ja mam nadzieję (nadizeja matką...) że los nas chociaż troszke oszczędzi i może wypadniemy lepiej niż na ostatnim mistrzostwach.
To tyle
herr_braun pisze:I czy mógłby ktoś mnie oświecić co to za twór ten koszyk X?, specjalny
Gdyby w trafili do koszyka 3 to by się nie zgadzało, a tak wiadomo, że zostaną dolosowani do kttóregoś z tych trzech zespołów. Nie będzie grupy z trzema dryżynami z Europy


Jasiek-x

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 652
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2005, 16:28

Ja licze na to, ze Polska trafi na Meksyk, Angole i Arabie Saudyjska. Wg mnie nasi bez wiekszych problemów sobie z nimi poradzą i łatwo wyjdą z grupy... :smile: A najgorsze na co Polska może trafić to Anglia, Paragwaj lub Australia (Hiddink) oraz Japonia lub Korea Płd. :/ Jeśli na to trafimy to możemy płuca wypluc, chociaż furbol jest pełen niespodzianek, więc może... :D :D :D


JuventinoPS

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 658
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2005, 16:34

...
Ostatnio zmieniony 02 stycznia 2009, 22:50 przez JuventinoPS, łącznie zmieniany 2 razy.


del kasa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 sierpnia 2005
Posty: 203
Rejestracja: 10 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2005, 16:37

JuveFanik pisze:Ja myślę, że trafiy na Francje Czechy i Arabie Saudyjską. Taka grupa była by bardzo trudna do przejścia. Francja ma przecież naszego TREZEGOALA a Czechy NEDVEDA!!!!!!!!!!!!!!! :/
Jak Ty chcesz trafic na Czechy skoro oni są w tym samym koszyku co Polska :lol:

Koszyk III (Europa):
Chorwacja, Czechy, Holandia, Szwajcaria, Szwecja, Polska, Portugalia, Ukraina


Mario_90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 listopada 2005
Posty: 112
Rejestracja: 10 listopada 2005

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2005, 17:34

Kazdy by chcial trafic na takie grupy jak podawaliscie :smile: Fakt ze popatrzac po koszykach szansa na wyjscie z grupy jest duza ( a to jest cel kadry Janasa :wink: ) Ale nawet po latwym losowaniu nie bedzie mozna wpadac w jakis hurraoptymizm...chyba wszyscy pamietamy jakie byly nadzieje po losowaniu grup na mundial w Korei i Japonii :smile: A wyniku juz lepiej nie bede wspominal...


Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2005, 18:27

Żeby nie było zbyt łatwo proponuję taką grupę:
POLSKA
Francja
USA
Paragwaj

Francja-mają świetnych zawodników ale według mnie nie tworzą już tak zgranej drużyny jak kiedyś...POLSKA-Francja-X
USA-w swojej strefie z silnych drużyn mają jedynie Meksyk,jak na ostatnim mundialu...POLSKA-USA-1
Paragwaj-dobra drużyna bez gwiazd,podobnie jak Ekwador dobrze grają u siebiea na wyjazdach już im tak dobrze nie idzie...POLSKA-Paragwaj-1.
Z Francją dałem X przy założeniu że zagramy bardzo dobry mecz a Francuzi trochę słabszy... :wink:


Obrazek
Capitan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2004
Posty: 181
Rejestracja: 26 lutego 2004

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2005, 19:07

Według mnie podział ten jest dla Polski korzystny. Teoretycznie najwieksi rywale do 2 miejsca w grupie są w tym samym koszyku. A najgroźniejsi w pozostałych to moze Paragwaj i Korea.
Moj typ polskiej grupy:
Hiszpania, Ekwador, Polska, Iran


m4Tiex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2005
Posty: 90
Rejestracja: 06 listopada 2005

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2005, 19:11

Szczerze to nikt nie wie nikt nie jest Nostr Adamusem :)
Chcial bym poprostu zeby Polska trafila na taka grupe z ktorej poprostu potrafila by wyjsc to by mnie bardzo cieszylo poniewaz na ostatnim Mundialu w Azji naprawde sie rozczarowalem grą Biało-Czerwonych .Jedyny mecz to mi sie podobał z USA bo wtedy nie mozna mowic ,ze zagrali slabo chociaz ten mecz juz i tak nic nie dawal podopieczyn wtedy Pana Jerzego Engela.
FORZA POLONIA :)


Aaaa...aaaaa mocniej
Ja-JUVE-nek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 22 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2005, 16:12

Dziś losowanie grup piłkarskich MŚ 2006!

W piątek w Lipsku odbędzie się losowanie grup przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw świata. 32 uczestników turnieju finałowego, w tym Polska, zostanie podzielonych na osiem grup. Po losowaniu znany będzie dokładny terminarz mistrzostw.

Ceremonię losowania zobaczy ponad 300 milionów ludzi na całym świecie. Transmisję telewizyjną będzie można oglądać w 145 krajach świata. Żadna polska stacja tv relacji nie przeprowadzi.

Firma "Infornt" dysponująca prawami do MŚ w Niemczech losowanie traktowała jako część pakietu, a żadna polska telewizja do tej pory nie ich nabywała. Telewidzowie nie będą też mogli liczyć na programy emitowane przez sieci kablowe czy dostępne poprzez anteny satelitarne, gdyż stacje transmitujące losowanie sygnał wysyłany za granicę będą kodować.

Uroczystość, która odbędzie się w lipskim centrum targowym, poprowadzą - popularny niemiecki dziennikarz sportowy Reinhold Beckmann i znana modelka Heidi Klum.

W ceremonii losowania uczestniczyć będzie około czterech tysięcy osób, ze świata sportu, polityki, biznesu i kultury, m.in. prezydent Niemiec Horst Koehler, kanclerz Angela Merkel, honorowy przewodniczący FIFA Joao Havelange. Nie zabraknie gwiazd futbolu, na czele z Pele, Johannem Cruyffem, Lotharem Matthaeusem.

W Lipsku stawi się 31 trenerów drużyn, które zagrają na niemieckich boiskach. Zabraknie tylko szkoleniowca Argentyny Jose Pekerman. Polskiej delegacji przewodniczyć będzie prezes PZPN Michał Listkiewicz.

Ceremonia rozpocznie się o godz. 20.30, ale samo losowanie grup dopiero o 21.20 i potrwa około pół godziny.

We wtorek Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) podzieliła 32 finalistów na cztery koszyki. Polska znalazła się w trzecim, europejskim koszyku, obok Chorwacji, Czech, Holandii, Portugalii, Szwecji, Szwajcarii i Ukrainy. Wiadomo, że żadna z tych drużyn nie będzie rywalem polskich piłkarzy w pierwszej rundzie rywalizacji.

W gronie rozstawionych znalazły się zespoły Niemiec (gospodarz), Brazylii (obrońca tytułu), Włoch, Francji, Argentyny, Hiszpanii, Meksyku i Anglii.

Po losowaniu znany będzie nie tylko skład grup turnieju finałowego, ale i dokładny kalendarz imprezy. Wiadomo będzie kto z kim zagra, kiedy i na jakim stadionie.

http://sport.onet.pl/1209422,wiadomosci.html



Dzisiaj niepowtarzalne wydarzenie, losowanie MŚ 2006! Pewnie nie jestem jedynym, dla którego losowanie przyniesie wiele emocji. Jedni po nich będą rozczarowani inni zadowoleni, ale na pewno wszyscy będą o nich mówić!

Rozważałem w pewnym sensie wszystkie ekipy "pretendujące" do gry w "naszej" grupie. Interesowały mnie również szanse drużyny włoskiej.

W ten sposób wytypowałem "kilka" ciekawych grup :D

GRUPA PRESTIŻOWA:

"A"
1. Niemcy
2. Polska
3. Tunezja
4. U.S.A.

GRUPA tzw. "ŚMIERCI" (oczywiście dla Nas)
"F"
1. Brazylia
2. Polska
3. Wybrzeże Kości Słoniowej
4. Japonia

GRUPA z kibicowskiego punktu widzenia "CIEKAWA" :)
"np. "C"
1. Włochy
2. Australia
3. Polska
4. Trynidad i Tobago

GRUPA (raczej) WYMARZONA (przy najmniej wg mnie)
"np."G"
1. Argentyna
2. Angola
3. Polska
4. Arabia Saudyjska

Na początek mecz z Aranią, potem z Angolą i na koniec z Argentyną :D Wszystkie trzy drużyny na "A", wystarczyło by wygrać dwa pierwsze mecze a potem :dance:

GRUPA ŚMIESZNA :)
"D"
1. Meksyk
2. Polska
3. Togo
4. Iran

GRUPA WYRÓWNANA
"H"
1. Meksyk
2. Polska
3. Ekwador
4. Japonia

Teraz grupy dotyczące Włoch :)

GRUPA MARZEŃ
"B"
1. Włochy
2. Szwajcaria
3. Angola
4. Arabia Saudyjska

GRUPA ŚMIERCI
"C"
1. Włochy
2. Wybrzeże Kości Słoniowej
3. Czechy / Holandia / Portugalia
4. Japonia


A tutaj różne kombinacje "ogólne" :

GRUPA ŚMIERCI 1
"F"
1. Francja
2. Wybrzeże Kości Słoniowej
3. Holandia
4. Japonia

GRUPA ŚMIERCI 2
"H"
1. Argentyna
2. Paragwaj
3. Portugalia
4. USA

GRUPA ŚMIERCI 3
"D"
1. Anglia
2. Paragwaj
3. Czechy
4. Kostaryka

GRUPA ŚMIERCI 4
"C"
1. Hiszpania
2. Wybrzeże Kości Słoniowej
3. Szwecja
4. Japonia

GRUPA "ŚMIESZNA" 1
"A"
1. Niemcy
2. Angola
3. Ukraina
4. Iran

GRUPA "ŚMIESZNA" 2 (zarazem wymarzona dla Anglików ;] )
"B"
1. Anglia
2. Australia
3. Szwajcaria
4. Arabia Saudyjska

GRUPA "ŚMIESZNA" 3
"G"
1. Włochy
2. Ghana
3. Szwajcaria
4. Trynidad i Tobago

GRUPA "ŚMIESZNA" 4
"B"
1. Meksyk
2. Polska
3. Tunezja
4. Iran

Mimo wszystko niektóre z tych śmiesznych byłyby naprawde ciekawe przez swoje wyrównanie (np. 3) - walka o drugie miejsce zażarta :D

Miłego losowania :D


Obrazek
Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2005, 22:06

Juz odbyło sie losowanie :!:

GrUpa A !! ''PoLsKi''
1.NieMcy
2.EkWaDoR
3.PoLsKa
4.KoStaRyKa

GraUpa C !! '' Smierci ''
1.Argentyna
2.WKS
3.Holandia
4.Serbia i Czarnogora

Moim zdaniem polacy bardzo dobrze trafili mamy szanse z ekwadorem oraz z kostaryka licze na remis z niemcami. W grupie c kazdy moze wyjsc . Stawiam na Holandie druga Argentyne :!:


Obrazek
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2005, 22:11

Nasza grupa jest do zniesienia.Stać nas na zwycięstwa z Kostaryką i Ekawdorem i na dory wynik z Niemcami.Wszystko w nogach naszych grajków oby tym razem wyszło w miarę przyzwoicie...

Grupa B i Grupa C bardzo silne a najsłabsza chyba grupa H gdzie Hiszpanie i Ukraina w ciemno mogą już brać awans do następnej rundy.

Ciekawe spotkania drużyn grających ze sobą w eliminacjach tj Hiszpanii i Ukrainy, Francji i Szwajcarii no i przede wszystkim ciekawie zapowiada sie spotkanie Czechy-Włochy.

To będą ciekawe Mistrzostwa i oby były udane :prochno:


Sherpa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2004
Posty: 14
Rejestracja: 27 października 2004

Nieprzeczytany post 09 grudnia 2005, 22:11

Radidam pisze: GraUpa C !! '' Smierci ''
1.Argentyna
2.WKS
3.Holandia
4.Serbia i Czarnogora
rzeczywisice niesamowita grupa :shock:
poza tym bardzo ciekawe sa grupy B (Anglia, Paragwaj, Trinidad i Tobago, Szwecja) oraz E (Wlochy, Czechy, USA, Ghana)

oj, bedzie ciekawie..... :twisted:


ODPOWIEDZ