FIFA może wykluczyć nasze kluby i reprezentację!

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2005, 11:30

Jeśli w PZPN zostanie wprowadzony zarząd komisaryczny, FIFA wykluczy nasze kluby i reprezentację z rozgrywek ? czytamy w ?Życiu Warszawy?.
Za osiem dni (w następny piątek) przybywa do Polski delegacja FIFA i UEFA, która zbada sytuację w PZPN. Jeżeli przedstawiciele obu federacji dojdą do wniosku, że bez ingerencji władz państwowych niemożliwe będzie wyeliminowanie korupcji z naszej piłki, nie mamy co marzyć o finałach mistrzostw świata czy grze Wisły Kraków w Lidze Mistrzów. Po prostu nasz związek zostanie zawieszony do czasu rozwiązania wszystkich problemów, co automatycznie wiąże się z zawieszeniem polskich drużyn w międzynarodowych rozgrywkach. Już choćby taka katastroficzna perspektywa zmusza PZPN do podjęcia zdecydowanych działań.

Nowa ustawa, która czeka na podpis prezydenta RP, daje pewne możliwości wprowadzenia zarządu komisarycznego w związkach sportowych. Ale mówimy o sytuacjach ekstremalnych, gdy nie widać woli naprawy sytuacji. Nie sądzę, aby w przypadku PZPN potrzebna była interwencja ministra sportu powiedział tuż po wyjściu z posiedzenia zarządu PZPN minister Jerzy Ciszewski.

Minister, który był gościem PZPN, zdradził także, że podczas dyskusji ostrzegał członków zarządu, iż wydobycie naszej piłki z bagna korupcji jest warunkiem starań Polski (wspólnie z Ukrainą) o organizację mistrzostw Europy w 2012 r.

Więcej w "Życiu Warszawy"

źródełko:
http://sport.onet.pl/1146369,wiadomosci.html

o kurde ja sie zaczynam już bać...Czytałem nawet na innej stronie to samo (ligapolska.pl) z tym że jeszcze przyjeżdzają do Polski delegaci FIFA czy w POlsce konieczne jest powołanie zarządu komisarycznego...
Powiem tak - dla Polskiej piłki zawieszenie jej było by tragedią...i jeszce w momencie gdzie wszystko zaczyna nam sie układać tzn.
-początek końca korupcji w Polsce
-Wisła ma wielką szanse zagrac w LM
- Nasze kluby grają w UEFA ( będą grać dobrze)
- Nasza reprezencaja ma ogromną szanse zakfalifikować sie na Mundial

Powiem krótko: Będę sie modlił żeby FIFA nas nie zawiesiła :( :płaczę:

co o tym myślicie, uważacie ze FIFA zawiesi Polską piłkę?


forumowy ujadacz
mesju

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2005
Posty: 1568
Rejestracja: 10 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2005, 11:43

FIFA powinna przyjechać i przede wszystkim wywalić Listkiewicza z funkcji prezesa bo to on jest ogniwem zła. Funduje koleżkom wyjazdy za granice tuź przed wyborami na stanowisko a później otrzymuje 95% głosów. To jest chore! Szkoda mi Wisły oraz reprezentacji i najlepiej jakby drużyny mogły grac dalej! Jednak póki zarząd się nie zmieni a rząd nie będzie miał bezpośredniego nadzoru nad związkiem to nic się nie zmieni! Listkiewicz zrobi ładne oczka, powie, że juz sie wszystko naprawia (bo wywalił prezesa GKS Katowice, który zaczął sypać) i że nie ma potrzeby zawieszać czegokolwiek. Ja byłbym nawet w stanie poświęcić ten sezon (no i mundial) aby później w końcu móc czytać o piłce na EUROPEJSKIM poziomie

...:::AVE JUVE:::...


rocko

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 lipca 2005
Posty: 56
Rejestracja: 05 lipca 2005

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2005, 11:45

a ja powiem tak:
bardzo dobrze by sie stało gdyby nas zawiesili, może wtedy ci którzy spowodowali to zamieszanie i słabość polskiej piłki dostaliby nauczkę a przestrzegłoby to inne pokolenia przed popełnieniem tych samych błędów.
Szkoda tylko troche wisły bo ma szanse zagrania w lidze mistrzów ale też nie jestem jakimś wielkim optymistą w tej kwestii bo już nie raz(w ostatnich latach) polscy piłkarze mieli wielkie szanse do odniesienia sukcesu a ostatecznie nic z tego nie wyszło.
Co do reprezentacji to jej nie szkoda bo uważam że grają słabo o wiele poniżej swoich możliwości.
Na poparcie swoich argumentów dodam,że anglie też kiedyś zawiesili(co prawda nie z tych samych powodów tylko z powodu chuligaństwa) i wyszło to im tylko na dobre.
Może nie mam racji ale takie jest moje zdanie i uważam że powinno sie ostro walczyc z korupcją,łapówkarstwem i oszustami nie tylko w polskiej piłce ale w całym polskim sporcie


FORZA ITALIA
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2005, 11:53

rocko pisze:a ja powiem tak:
bardzo dobrze by sie stało gdyby nas zawiesili, może wtedy ci którzy spowodowali to zamieszanie i słabość polskiej piłki dostaliby nauczkę a przestrzegłoby to inne pokolenia przed popełnieniem tych samych błędów.
Szkoda tylko troche wisły bo ma szanse zagrania w lidze mistrzów ale też nie jestem jakimś wielkim optymistą w tej kwestii bo już nie raz(w ostatnich latach) polscy piłkarze mieli wielkie szanse do odniesienia sukcesu a ostatecznie nic z tego nie wyszło.
Co do reprezentacji to jej nie szkoda bo uważam że grają słabo o wiele poniżej swoich możliwości.
Na poparcie swoich argumentów dodam,że anglie też kiedyś zawiesili(co prawda nie z tych samych powodów tylko z powodu chuligaństwa) i wyszło to im tylko na dobre.
Może nie mam racji ale takie jest moje zdanie i uważam że powinno sie ostro walczyc z korupcją,łapówkarstwem i oszustami nie tylko w polskiej piłce ale w całym polskim sporcie
Hm dobrze by sie stało? ;/ dobrze Cie rozumiem ? Polska piłka wtedy umrze dosłownie, polskie kluby przestaną istnieć, polska reprezentacja znów bedzie dnem, mamy teraz szanse na sukcesy jakim są Awans Do LM i do MŚ, polską piłke da sie wyleczyć tylko trzeba surowsze kary dla klubów które brały udzial w korumpcji. (piast gliwice -10pkt :angry: ) Zastanów sie co piszesz, może nie jestes fanem polskiej reprezentacji i polskiej Ligi ale Polska Liga robi sie coraz bardziej europejska, w polsce znów moze zawitać LM jest szansa ze Juventus zawita w Polsce. Fifa nie zawiesi Polska Federacje, nie chce wiedziec co by sie wtedy działo na ulicach krakowa, czy też warszawy ...


matej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 stycznia 2004
Posty: 704
Rejestracja: 04 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2005, 11:57

rocko pisze:a ja powiem tak:
bardzo dobrze by sie stało gdyby nas zawiesili, może wtedy ci którzy spowodowali to zamieszanie i słabość polskiej piłki dostaliby nauczkę a przestrzegłoby to inne pokolenia przed popełnieniem tych samych błędów.
Szkoda tylko troche wisły bo ma szanse zagrania w lidze mistrzów ale też nie jestem jakimś wielkim optymistą w tej kwestii bo już nie raz(w ostatnich latach) polscy piłkarze mieli wielkie szanse do odniesienia sukcesu a ostatecznie nic z tego nie wyszło.
Co do reprezentacji to jej nie szkoda bo uważam że grają słabo o wiele poniżej swoich możliwości.
Na poparcie swoich argumentów dodam,że anglie też kiedyś zawiesili(co prawda nie z tych samych powodów tylko z powodu chuligaństwa) i wyszło to im tylko na dobre.
Może nie mam racji ale takie jest moje zdanie i uważam że powinno sie ostro walczyc z korupcją,łapówkarstwem i oszustami nie tylko w polskiej piłce ale w całym polskim sporcie
takie rozwiązanie chyba nie było by dobre. Nie zapominaj o tym że ucierpieli by nie tylko działacze i związkowcy ale niestety piłkarze i trenerzy (reprezentacja i Wisła w szczególności). Pamiętaj że awans Wisły do fazy grupowej to byłoby wyfarzenie prawie historyczne patrząc na grę naszych klubów w europjeskich pucharach w ostatnich latach. Poza tym chłopakom z reprezentacji wg mnie poza meczem frajersko przegranym z Anglią tez naprawde nic nie mozna zarzucić - jak narazie pewnie zmierzają aby się zakwalifikowac do mistrzostw. A jesli dobrze nby się tam pokazali to otwierają się przed nimi transfery do lepszych klubów - kariera, pieniądze, rozgłos. I Wiślacy i reprezentanci na to pracują. Więc wg. mnie bardziej ucierpieli by ci niewinni (albo mniej winni bo już pewny niczego nie jestem :evil: ) a ta tak zwana "góra" jedynie co by straciła to wysokie wypłaty bo o reputację oni nie za bardzo dbają.


Obrazek
tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2005, 12:02

zawieszenie nie jest dobrym sposobem i mysle ze FIFA teog nie zrobi, nie mozna odbierac szans polskiej pilce kiedy reprezentacja jest coraz blizej mundialu a Wisla jrest juz bardzo blisko LM. chyba ze komus w FIFA bardzo przeszkadza ze polska pilka poszla naprzod i chce to ukrocic. ale komu cos zawinilismy. mysle za nas nie zawiesza i wierze w to.


Obrazek
322

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2005
Posty: 96
Rejestracja: 12 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2005, 12:17

No to ekstra :(. Mamy od 9 lat szanse wejsc do ligi mistrzow a fifa ma nas zawiesić. Jeżeli FIFA i UEFA naprawe ich zawieszą, to polska liga oraz polska reprezentacja stanie sie na poziomie ligi oraz reprezentcje Wysp Owczych. No chyba żebyśmy byli optymistami i zaczeli wszystko budować od początku. Aaaa miaałoo być tak pięęknieee... :think:


Obrazek
Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2005, 12:55

bylo by bardzo nie fair, gdyby Fifa zawiesila nasze kluby i reprezentacje... przeciez oni sa najmniej temu winni... ech... bylaby wielka szkoda, bo nastepna szansa na champions league moze sie nie powtorzyc :(
___________________________________________
"Jesli nie zapamietasz mojej twarzy,
to zapamietasz moje bramki" - Alex Del Piero


rogowianin

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 maja 2005
Posty: 9
Rejestracja: 27 maja 2005

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2005, 13:02

jak uefa do nas pzryjedzie to nasi na pewno ich przekupia w koncu w tym pzpn jest najlepszy A tak powaznie to uwazam iz zagrozenie jest niewielki
[/img]


a poza tym uważam ze juventus jest najlepszy teraz i zawsze i na wieki wieków ...
ULAT

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2005
Posty: 424
Rejestracja: 05 marca 2005

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2005, 13:04

Myślę że nas nie zawieszą ale młyn i to spory pewnie będzie. Szkoda że akurat w takiej chwili kiedy Wisła ma szansę na LM się to dzieje ale lepiej teraz niż wcale. Trzeba koniecznie wyplenić korupcję z polskiej piłki. Pan Listkiewicz też mógłby ustąpić ze stołka bo coraz bardziej zaczyna przypominać swego poprzednika (Ś.P. Mariana Dziurowicza) który jaki był każdy pewnie pamięta.


Boss

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2004
Posty: 285
Rejestracja: 01 listopada 2004

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2005, 13:16

Moim zdaniem nic sie nie stanie, a liczenie na to ze FIFA albo UEFA odsunie Listkiewicza jest bardzo watpliwe bo on ma bardzo dobre znajomosci w tych organizacjach. Za korupcje polskiej pilki nie zawiesza, bo afery korupcyjne byly przeciez w Niemczech, Wloszech, a wieksza od polskiej w Czechach i nikomu do glowy nie przyszlo by zawieszac tamtejsze zwiazki pilkarskie. Jedyne co mnie boli to, ze minister nie moze wprowadzic do PZPN zarzadu komisarycznego, bo wtedy Polska reprezentacja i kluby nie mogly by grac w rozgrywkach miedzynarodowych co dla polskiej pilki byloby gwozdziem do trumny :angry: . Panowie z FIFA i UEFA podyskutuja pewnie z Listkiem, ten zapewni ze zwiazek na najblizszym zjezdzie podejmie odpowiednie dzialania majace na celu zwalczyc korupcje i wszyscy rozjada sie do domow :roll:


Jacolypa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 czerwca 2005
Posty: 23
Rejestracja: 29 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2005, 13:19

Powiem tak jeżeli FIFA i UEFA nam nie pomoże to nie damy sobie rady, przecież połowa PZPN jest w to zamieszana. Pamiętam jak zgarneli pierwszego sędziego za korupcje to Listkiewicz mówił że to jedna czarna owca i co okazało się że to jest stado czarnych owiec, Fifa musi nam pomóc bo sami nie damy sobie rady. Najlepiej by było jakby wywalili cały zarząd PZPN i dali tam ludzi z zewnątrz, bo jak zastąpią ich ludzimi związanym z PZPN to znowu będzie to samo. Trzeba oczyścić środowisko i nie obejdzie się bez ofiar, najbardziej mi żal Wisły, chłopaki się starają a tu taki wał. Z resztą szkoda wszystkich klubów występujących w pucharach i Reprezentacji. Trzeba zrobić rewolucje :x


Pirlo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 maja 2005
Posty: 444
Rejestracja: 08 maja 2005

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2005, 13:28

Moim daniem FIFA nie zawiesi polskiej rprezentacji bo ona meczy niekupuje i niegrają w niej zamieszani w to zawodnicy.Tak samo bedzie jesli zawieszona zostanie Wisła Kraków która jest chyba jedyną polską dryzuną poza podejrzeniami i byłoby to bardzo krzywdzące.Co do PZPN to zgadzam sie ze powinni sie tą sprawą zająć ktos z FIFA bo jezeli zajmą sie tym ludzie ze związku to nic nie zrobią bo sami są winni!!Zgadza sie tez ze cały PZPn powinien podac sie do dymisji, wybrać nowych ludzi i zacząc wszysko od nowa...


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2005, 09:08

Kolejna groźba ze stron europejskich władz piłkarskich.Oczywiście grozi nam wydalenie z Mistrzost Świata ( w przypadku awansu ) i wycofanie polskich klubów z europejskich pucharów.Drodzy forumowicze tym razem powodem nie jest korupcja!Cieszyć się czy płakać?CHodzi o zapisy w statucie PZPN a mianowice o np. system przyznawania licencji w Polsce.Zawsze licencja była przyznawana co rok a teraz PZPN wymyślił sobie system 3-letni...Nie wiem po jaką cholerę!?WIadomo że kluby będą to wykorzystywać do różnego rodzaju machlojek.Pod naciskiem należy zmienić ten przepis ponieważ szkoda żeby przez taką bzdurę groziły nam takie konsekwencje !

P.S. Listkiewicz musi odejść :twisted:


karpiu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 stycznia 2005
Posty: 242
Rejestracja: 18 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2005, 09:52

moim zdaniem fifa tylko straszy napewno nam nic nie zrobia natomiast juz samo takei ostzrezenie jest obcichem w europie i na swiecie :oops: w polskiej pilce zawsze byla korupcja i zawsze bedzie nie ma co sie oszukiwac dopoki na najwyzszych stanowiskach bede zasiadali ludzie ktorzy mysla tylko zeby wypchac sobie portfele a nie chodzi im o dobro polskiej piki to sie nie zmieni. We wszystkich ligach istnieje korupcja ale nie w federacjach pilkarskich u nas to juz jest lipa jka nie wiem wszyscy biora...powinni wywalic listkiewicza i jego kolegow ale nastepnie przychodzi pytanie kto zajmie jego miejesce?i czy bedzie uczciwy?mnie sie wyddaje ze nie ale moze mniej skorumpowany od listkiewicza :pray:


ODPOWIEDZ