MŚ 14' // MŚ 2014 w TVP - opinie, pochwały, żale, wpadki

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 00:54

Tak czytam te komentarze.. I nie raz wydaje mi się, że niektórzy tylko nasłuchują MŚ żeby zaraz wytykać palcami wszystko i wszystkich. Jest tyle form przekazu transmisyjnego, że naprawdę..

Ja sam po oglądaniu 235326236 meczów sezonu klubowego, mam dość bełkotów angielskich, niemieckich czy francuskich i z przyjemnością odmóżdżam się przy Mundialu w polskiej wersji językowej.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 02:45

Wszyscy przez 2 lata mówią Kwadwo jako Kwadwo i nikt nie zdaje sobie z tego problemu. Dopiero mundial w TVP odkrywa Kodż czy Kwawzio.


Obrazek
Gathafi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2003
Posty: 238
Rejestracja: 26 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 05:56

spóźnione bo spóźnione ale wielki plus dla Pana Laskowskiego za kreta amazońskiego :smile:


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 07:47

wagner pisze:Ja sam po oglądaniu 235326236 meczów sezonu klubowego, mam dość bełkotów angielskich, niemieckich czy francuskich i z przyjemnością odmóżdżam się przy Mundialu w polskiej wersji językowej.
masz rację ale jak się emocjonować jeśli przed strzałem który widzisz, słyszysz, że pada gol? to zabija mecz :?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 08:25

szczerze, oglądam mecze na sport.tvp.pl i nie doświadczam problemu :think:


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Alex96

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2014
Posty: 823
Rejestracja: 14 lutego 2014

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 08:28

Maly pisze: masz rację ale jak się emocjonować jeśli przed strzałem który widzisz, słyszysz, że pada gol? to zabija mecz :?
Dokładnie :/
Ja jak tylko sie orientuje, ze obraz idzie pozniej niz dzwiek odrazu wylaczam glos i wlaczam jakas muzyke...


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 09:50

wagner pisze:Tak czytam te komentarze.. I nie raz wydaje mi się, że niektórzy tylko nasłuchują MŚ żeby zaraz wytykać palcami wszystko i wszystkich. Jest tyle form przekazu transmisyjnego, że naprawdę.
Istotnie, niektórzy słuchają tylko po to by się czepiać, zwłaszcza Szpakowskiego. Wymawia źle -beka. Wymawia dobrze - jest zbyt poprawny, wkurza. Ot logika :prochno:
Dowalę do pieca i powiem że cieszę się stałym punktem studia są Engel i Gmoch. Pierwszy to jeden z niewielu polskich trenerów którego umie się sensownie wypowiedzieć. Drugi może jest pocieszny, ale jednak dużą wiedzę ma. Choć też muszę dodać, że nie zawsze studio oglądam, bo i nawet mecze niektóre ominąłem, może jakieś wpadki były.
Ale zgadzam się, że obecnie najlepiej słucha się Laskowskiego.
filippo pisze:To je TVP tego nie zrozumisz. Opóźnienie obrazu w stosunku do dźwieku to katastrofa. Nie da się normalnie oglądać meczu bo wcześniej wiesz, że pada gol. To jest nieprawdopodobne, że w TVP nikt nie wpadł na to, żeby zlagować trochę dźwięk... Przecież to musi się dać zrobić!!!
Pewnie że się da, żeby być precyzyjnym, już jest to zrobione, bo dźwięk idzie szybciej ni obraz transmisji, tylko źle jest wyregulowane.

Od siebie dodam, że zawsze mam bekę z sąsiada (np. przy meczach reprezentacji). U siebie w pokoju mam stary telwizor z analogowym UPC, sąsiad prawdopodobnie ogląda w cyfrowej. Siłą rzeczy często z analogowej przekaz idzie szybciej (jak ktoś nie wierzy to niech sobie porówna jeśli ma taką możliwość: albo analogową z cyfrową, albo SD z HD), więc czasem ja już dawno akcję zobaczę i czekam aż sąsiad za ścianą zacznie "qrwować" :D Czasem bywa odwrotnie, co ma swoje plusy bo nie muszę oglądać całych spotkań Polaków (np. towarzyskich), tylko zdąże włączyć/przełączyć w odpowiednich momentach.

Jak kogoś zanudziłem, to wrzucam coś o stereotypach w piłce: http://video.gazzetta.it/possesso-spagn ... 61a35b099c


Paulo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 613
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 11:26

Jak niektórzy lubią te wypociny Szpaka i reszty świty to spoko. Ja nie mam ochoty słuchać Jego wiecznych lapsusów, nieobiektywnego komentarza, fapowania nad pewnymi nacjami i hejtowania reszty. Płaci na to prawie cały kraj, aby dostać w zamian tandetę tak naprawdę. Czemu nikt nie czepia się komentatorów stacji Canal Plus ? Może z małym wyjątkiem pewnego speca od włoskiej :D Co do Engela - fajnie, bo potrafi złożyć porządnie zdanie i się wypowiedzieć, z drugiej strony Jego spięcie w studio na temat poglądów o działalność FIFY to już strzał w stopę dla Niego samego. Każdy wie, że FIFA popełnia błąd odnośnie wyboru sędziów na mundial ale On jako przykładny działacz starał się dziennikarzowi pokazać kto ma rację. I nie ma wtedy znaczenia co jest lepsze - "partia" ma zawsze ostatnie słowo. Cały czas również podkreślam to wchodzenie w słowo sobie w trakcie meczu. Szczególnie brylują eksperci. Nie potrafią zrozumieć, że komentator jest pierwszy dla widzów, a oni mają pomagać. Zdecydowanie na czele klasyfikacji jest treneiro Zieliński. Wielki ekspert i autorytet.

Z dzisiejszej nocy poza naszym mudżynkiem to jeszcze Kris Łondoloski :D wiem że wymowa być może poprawna, ale przez to lekkie pajacowanie amerykańskim akcentem udzielało Mu się również na nazwiska reprezentantów Ghany. Aczkolwiek para komentatorów nie najgorsza. Czasami humorystycznie komentowali poczynania jednych i drugich.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 11:37

Nie wiem czy ktoś już o tym wspominał, ale chciałbym poruszyć 2 kwestie:
1) Dajcie już sobie spokój z tym Gmochem! Jego nie da się słuchać i oglądać. Facet gubi się w tym co mówi, popełnia masę pomyłek, nie potrafi wypowiadać się w miarę składnie. Skoro już oglądam to studio, to chce usłyszeć coś ciekawego, albo przynajmniej sensownego. Oni mają podpisany z nim jakiegoś rodzaju dożywotnią umowę na obsługę wszystkich, dużych imprez piłkarskich?!

2) Gdzie jest Szaranowicz? Mam do niego sentyment (komentowanie sukcesów Małysza) i zawsze wolałem go od Szpakowskiego, którego niespecjalnie lubię z wiadomych wszem i wobec powodów. Wiem, że Włodek od kilku lat bawi się w dyrektora, ale mógłby od czasu do czasu pojawić się w studio...


StaryDobryNedved

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 kwietnia 2012
Posty: 291
Rejestracja: 17 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 12:06

Gmoch powinien komentować w Brazylii, a nie siedzieć w studio w Polsce. Gość ma pojęcie a i beki by było co nie miara.

A Szpak? Jak usłyszałem, że Dzeko to główny snajper Manchesteru United to przypomniałem sobie moje wyrobione zdanie na temat tego komentatora:
ON NIGDY NIE INTERESOWAŁ SIĘ PIŁKĄ! Za komuny podpisał to robił karierę, później się uchował bo po znajomości, zawsze miał dobry głos ale zawsze miał też w d... piłkę nożną, na każdym kroku to pokazuje, że jednym z tych ludzi co to niby się interesują ale w pierwszej lepszej rozmowie na temat piłki się gubią, zmieniają temat, uśmiechają się głupawo bo nie wiedzą. Tyle.

Z komentatorów na tym mundialu to na plus jak zwykle Laskowski i taki jeden co wczoraj bodajże komentował kogoś. Reszta out. A już te wynalazki TVP to jest w ogóle koszmar. Czepiam się, że Szpak nie interesuje się piłką prywatnie ale co dopiero ci prowadzący studio! Jak Francja grała to prowadzący walnął, że Pogba to jeden z najlepszych młodych stoperów.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 13:23

Paulo pisze:Kris Łondoloski :D wiem że wymowa być może poprawna
ale jak poprawna? na pewno nie dla Polaków bo ci polskie nazwiska powinni jednak wymawiać poprawnie, nawet jeśli ktoś gra pod szyldem innej reprezentacji ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Marian50

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2006
Posty: 179
Rejestracja: 24 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 13:50

Wczoraj podczas meczu Ghana - Usa,jeden z komentatorów troszeczkę się zagalopował z poprawnym wymawianiem nazwisk amerykanów i wyszło mu coś takiego : "A teraz na boisko wchodzi Brooks,zawodnik Herty Berlyn"
Oczywiście powiedział to z angielskim akcentem.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 20:43

Fornalik coś w stylu : "Ci co grali pięknie pierwsze mecze rzadko zdobywali mistrzostwo, np Niemcy w 2006 gdzie wygrali 4-0 bodajże z Australią".


przemo134

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 70
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 21:12

Czy ktoś, kto ogląda mecze za pośrednictwem sport.tvp.pl może mi powiedzieć, czy też ma takie problemy z transmisją jak ja? Zawsze wszystko było spoko, a teraz obraz albo się zacina, albo transmisja w ogóle jest przerwana, albo jakość jest straszna. Dotąd wszystko było ok, a od wczoraj właśnie tak. Z internetem wszystko spoko, mam szybkie stałe łącze.


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2014, 21:21

przemo134 pisze:Czy ktoś, kto ogląda mecze za pośrednictwem sport.tvp.pl może mi powiedzieć, czy też ma takie problemy z transmisją jak ja? Zawsze wszystko było spoko, a teraz obraz albo się zacina, albo transmisja w ogóle jest przerwana, albo jakość jest straszna. Dotąd wszystko było ok, a od wczoraj właśnie tak. Z internetem wszystko spoko, mam szybkie stałe łącze.
U mnie śmiga bez niczego na średnim (+/- 6mb) łączu.


Zablokowany