MŚ 10' // TVP - skargi, pochwały i wpadki

ME 16' // MŚ 14' // Euro 12' // MŚ 10' // Euro 08' // MŚ 06' // Euro 04'
Zablokowany
filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2010, 18:49

A ja powiem przekornie, że Jońca mi się bardzo podoba w roli komentatora. Nie podnieca sie jak Iwanski, nie ma wpadek za bardzo, nie jest nudny i rzuca fajnymi tekstami czasami jak w meczu Kamerunu: "Na litość Boską, czy oni zaczną coś dzisiaj grać? Są dzisiaj beznadziejni..."
:rotfl:

lubie takich bezposrednich komentatorow co powie pare prostych & prawdziwych slow


LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2010, 18:51

Gooray pisze:
LordRahl pisze: Chyba koledze chodziło o odpowednie zaakcentowanie nazwiska, ale moim zdaniem się myli gdyż we włoskim ( ekspertem nie jestem) akcent jest wlasnie tak jak mówi komentator, to nie polski ze na ostatnie sylaby kładzie się akcent.
We włoskim akcent jest ruchomy i zdarza się nawet, że kładzie się go na ostatnią sylabę, np. citta'. Dlatego jest Di Natale.
Co do Criscito, jak już ktoś wyżej ładnie wyjaśnił - wymowy wymowami, ale istnieją też uniwersalne zasady wymowy (we włoskim tzw. italiano standard), które określają co jest poprawnie a co nie. I w teorii włoskie sci odpowiada polskiemu sz. A że w Neapolu moglibyście usłyszeć nawet Krisito to inna sprawa.
Nie żebym był znawcą, ale miałem z fonetyki włoskiej poprawkę (zdaną na 4! :D) i coś mi tam zostało. ;)
Żeby nie zbaczać już tak bardzo z tematu - Pan Szpakowski pracuje w TVP od 1983 i jest moim ulubionym komentatorem. Jednak musi nauczyć się wymawiać nazwiska piłkarzy.
W takim razie mój błąd, proszę o wybaczenie :-D . A komentarz meczu Szwajcaria z Hiszpania przezabawny i z kolegą się równo uśmialiśmy chwilami.


Filippo911

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 marca 2008
Posty: 531
Rejestracja: 04 marca 2008

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2010, 21:08

Urugwaj - RPA
Lubański : Forlan jest w dobrej formie , coś tam , coś tam ...
Szaranowicz : bardzo dobry koniec sezonu , dwie bramki w finale z Evertonem

Czy ja coś przeoczyłem ?? Atletico grało w finale z Fulham .
F.


Lepek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 czerwca 2010
Posty: 83
Rejestracja: 16 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2010, 21:28

Filippo911 pisze:Urugwaj - RPA
Lubański : Forlan jest w dobrej formie , coś tam , coś tam ...
Szaranowicz : bardzo dobry koniec sezonu , dwie bramki w finale z Evertonem

Czy ja coś przeoczyłem ?? Atletico grało w finale z Fulham .
F.

Dokładnie też zauważyłem tą "perełkę" Szpakowskiego ;)


Alexis93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 171
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2010, 21:33

Taaa, Forlan strzela wszystkim, Fulham, Everton, co za różnica.

Jeszcze zwróciłbym uwagę na wymowę dwóch nazwisk przez pana Darka: Tshabalala był już Tshalalą i Tshabalą a Fucile z tego co wiem wymawia się "Fusile" a nie tak jak się pisze. Ale to tylko <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, cieszę się że Mistrzostwa są w TVP i mówię to z całą odpowiedzialnością za swoje słowa, może nie wszyscy goście w studiu to eksperci, może komentatorzy się mylą ale darzę tych ludzi sympatią :wink:


Juventus na zawsze!
Locke

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 listopada 2008
Posty: 151
Rejestracja: 19 listopada 2008

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2010, 22:04

Jest dobrze bo nie ma Kołtonia. To komentator który nawet w meczu Sokoły Gościm vs Mks Siekierka Piła wspomniałby o aferze Calciopoli i szatanie Moggim !


Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2010, 22:22

Forlan zmiażdżył system. Ustawiony jako ofensywny pomocnik-rozgrywający strzelał, podawał, szarpał... Świetny mecz króla strzelców La Liga. A Suarez jest cieniutki.

Edit:
O, w ostatniej minucie zaliczył ładną asystę. Ale i tak jest cieniutki.


EDIT:

O, czcigodni modowie, przenieście mi to proszę do właściwego tematu, bo niestety pomyliłem.
:oops:
Ostatnio zmieniony 16 czerwca 2010, 22:30 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Lepek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 czerwca 2010
Posty: 83
Rejestracja: 16 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2010, 22:26

Łukasz pisze:Forlan zmiażdżył system. Ustawiony jako ofensywny pomocnik-rozgrywający strzelał, podawał, szarpał... Świetny mecz króla strzelców La Liga. A Suarez jest cieniutki.

Edit:
O, w ostatniej minucie zaliczył ładną asystę. Ale i tak jest cieniutki.
I tu widać rolę dobrego trenera, który umie wykorzystać materiał jaki posiada :)
Suarez zagrał nieźle...kilka razy ładnie dryblował i dograł, zrobił karnego, miał asystę - naprawdę nie wiem czego byś od niego jeszcze chciał? ;P


ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2010, 22:40

Wiecie, że w Urugwaju, po super zwycięstwie, panuje teraz siesta?


Krystek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2009
Posty: 707
Rejestracja: 28 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2010, 22:45

Apropo Szpakowskiego, mam z nim fotke i jego autograf :-D
Ogólnie to nie podoba mi sie jego komentarz i jak przekręca nazwy. 1 z komentatorów nie poinformowany, mowil ze Pepe z Udinese, i mówił "Senderos piłkarz Arsenalu wypożyczony do Evertonu" a jak wiemy to już piłkarz Fulham. Jeden z komentatorów podoba mi sie, ten taki szczery.


Forza Juve!
Brana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2010
Posty: 70
Rejestracja: 11 maja 2010

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2010, 23:04

Jak TVP moglo poslac na tak wazna impreze tak slaby zespol komentatorski. Oczywiscie- nie mam wiekszych zastrzezen do komentatorow typu Iwanski i Jonca, ale to nie sa komentatorzy na miare mistrzostw. Z takimi emocjami komentuje sie 1. polska lige.
Jedynymi wartymi uwagi sa komentatorzy C+, widac, ze to kibice pilkarscy i w kazdym spotkaniu daja z siebie wszytko. Ci z Polsatu, a w szczegolnosci Borek, nie sa zli. Ale Ci ostatni oczywiscie meczow nie komentuja.
Kiepska ekipa TVP jakos sobie radzi. Poza jednym panem- panem Szpakowskim. Jeszcze tak niekompetentnej osoby nie widzialem. Wszyscy wiemy, ze nie umie poprawnie wymawiac nazwisk. Ale jak mozna wymyslic na pilkarza 4 rozne nazwy ? Przykladowo: w ostatnim holenderskiego pilkarza van der Wiele nazwal- van der Wiel, van der Wiele, van der Wile, van der Wil. W tym samym meczu powiedzial, ze na Soccer City jest okolo 40 k ludzi, ja w telewizji zdolalem zaobserwowac, ze stadion jest pelny. I co sie okazalo? Ze siedzacy na tym stadionie " Szpaku " nie mial racji i pomylil sie o... 44 k widzow... To dwa przyklady. Oprocz takich karygodnych bledow popelnia mase innych, o ktorych nie wspomne teraz, gdyz jest ich tak duzo w jednym meczu, ze nie sposob zapamietac. Dlatego KAZDE takie przejakniecia bede teraz zapisywal i wrzucal na forum tuz po meczu :) Az jest mi smutno, gdy pomysle, ze jest on wybrany do komentowania finalu.


Przypomnialo mi sie dwa zdanka z dzisiejszego wieczoru:
" Ze szczesliwej dla pilkarzy RPA... poza dzisiejszym meczem, Pretorii zegnaja panstwa Dariusz Szpakowski i Wlodzimierz Lubanski."

I jeszcze jedno, jak mowil o temperaturach w roznych miastach " Wczoraj w tym miescie bylo 9 stopni C, dwa dni temu o tej samej porze w Durbanie 20 stopni C" i nagle powiedzial " i jeszcze te 1600 w Johanesburgu " Oczywiscie Szpakowski zapomnial o jednostak i wyszlo, ze dzis w Johanesburgu mamy 1600 stopni C.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2010, 23:14

ZawszeWierny pisze: 1 z komentatorów nie poinformowany, mowil ze Pepe z Udinese,
Iwański
ZawszeWierny pisze: i mówił "Senderos piłkarz Arsenalu wypożyczony do Evertonu" a jak wiemy to już piłkarz Fulham.
Jeden z komentatorów podoba mi sie, ten taki szczery.
Jońca

Mówcie co chcecie, ale ja lubię Tomasza Jasine. Dla wielu jest nudny i nieciekawy, ale ja nie mam do niego większych zastrzeżeń. Poza tym, kojarzy mi się z meczami Juventusu w LM z 2004,2005 i 2006. Zwłaszcza ten mecz z Realem. Nigdy nie był jakiś nieobiektywny, wrecz przeciwnie, on chyba lubi Juve.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
gruzin_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 grudnia 2007
Posty: 457
Rejestracja: 28 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2010, 07:01

Mówcie co chcecie, ale ja lubię Tomasza Jasine. Dla wielu jest nudny i nieciekawy, ale ja nie mam do niego większych zastrzeżeń. Poza tym, kojarzy mi się z meczami Juventusu w LM z 2004,2005 i 2006. Zwłaszcza ten mecz z Realem. Nigdy nie był jakiś nieobiektywny, wrecz przeciwnie, on chyba lubi Juve.
popieram.
z ekipy która pojechała na mistrzostwa na nerwy działa mi tylko Iwański. nie trawie go po prostu, a co do Szpakowskiego to ja już przywykłem do jego pomyłek :smile:

czyli to już pewne że Szpakowski będzie komentował finał??
i bardzo dobrze :wink:


CIAO IL CAPITANO
Kingofthehill

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 maja 2010
Posty: 42
Rejestracja: 27 maja 2010

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2010, 11:00

najbardziej denerwujacy jest lubanski... juz lepiej by komentowal szczesny...



btw: http://euro2008.blox.pl/2010/06/Ogromna ... atora.html


Kuben

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 marca 2006
Posty: 916
Rejestracja: 19 marca 2006

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2010, 11:13

To tylko potwierdza fakt, że w dzisiejszym świecie liczy się tylko papierek i wszędzie zasiadają imbecyle.
Co do tematu, Szpakowi da się wybaczyć te błędy, bo atmosferę buduje bardzo fajną :-D Ale faktycznie reszta poniżej krytyki, zwłaszcza Iwański.


Fiat 126p - Prawie jak Bugatti
Pegasus - Prawie jak PlayStation
Barcelona, ManU, inter... - Prawie jak Juventus
Zablokowany