Wyjazd do Berlina

Spotkania kibiców, zloty, wyjazdy na mecze i najnowsze informacje z kibicowskiego świata.
ODPOWIEDZ
Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 14 maja 2015, 20:21

TO tak trochę kiepsko. Bo niby fajnie wyjechać i być prawie w centrum wydarzeń, ale miło by było też to obejrzeć :P a tak co? strefa kibiców z livescorem? :D


ReinerJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2010
Posty: 333
Rejestracja: 06 marca 2010

Nieprzeczytany post 14 maja 2015, 20:23

Na razie nic nie wiem, ale jak sie dowiem to podziele sie w tym temacie.


TonySpontano

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 maja 2015
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2015

Nieprzeczytany post 14 maja 2015, 20:28

Co do noclegu póki co jeszcze nie mam pomysłu.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 14 maja 2015, 20:31

jarmel pisze:
mrozzi pisze: Strefa kibica owszem, ale nie ma mowy o żadnych telebimach niestety. Wjazd free.
Ale słabo :/ A pod stadionem czy gdzieś będzie można obejrzeć? Spotkaliście się już z jakimiś informacjami?
Pisząc "nie ma mowy" miałem na myśli, że o tym nie piszą, a nie, że ich nie będzie haha. Generalnie każdy pub, ale obawiam się tych cholernych rezerwacji. Kibice Barcelony bookują już pewnie od tygodnia. :/ O tych cholernych telebimach nigdzie nie piszą póki co i nie wiem, czy traktować to jako coś oczywistego, czy po prostu trzeba czekać.

O noclegach zapomnijcie - pisałem już o tym w innym temacie, bo pracowałem w branży w Niemczech i wiem, że ZAWSZE przy takich imprezach nie ma kompletnie nic. Oczywiście mam na myśli coś przystępnego, bo jeśli macie na nocleg kilkaset €, nie będzie żadnych problemów. Jakiś Sofitel np. :smile: Nie jest powiedziane, że NA PEWNO czegoś nie traficie, ale szanse są bliskie 0. Ja przy pobytach w kilka osób zawsze decydowałem się na hostele z pokojami 5/6-osobowymi, w świetnych cenach, ale przy tym obłożeniu to utopia.

Ktoś chce zobaczyć Berlin? Przynajmniej ja nie jestem fanem tego miejsca (jak i ludzi w nim mieszkających; to chyba najbardziej chaotyczne spośród dużych, niemieckich miast). Ogólnie szaro i buro - kto był, ten wie o czym mówię. Na piechotę wszędzie daleko (choć miałem swego czasu kilka pieszych eskapad, po pijaku haha), taxi jak za zboże, ale można brać U-Bahn choćby.

Proponuję tak czy siak spotkanie w jednym miejscu, ale nie jednym z tych najbardziej znanych i popularnych, bo się po prostu nie odnajdziemy.


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 14 maja 2015, 20:55

Garstka informacji dla podróżujących:
-jak już ktoś wspomniał można tanio dostać się z Polski do Berlina pociągiem. Dlatego może niektórym opłacać się jechać pociągiem nie bezpośrednio do Berlina, a jedynie
do Szczecina lub do Kostrzyna nad Odrą albo dostać się jakoś do Słubic i stamtąd(już obowiązuję niżej wspomniany bilet) do Frankfurtu nad Odrą (ponoć pociąg PKP KBS 300) z którego są już pociągi na Berlin

Bilet "Berlin Brandenburg Ticket" jest dla grupy max. 5 osób. Obowiązuję na wyżej wspomnianych trasach oraz na każdy naziemny środek transportu w Berlinie :ok:

Ceny tego biletu w 2 klasie:
-kupionego w internecie lub w automacie:29,00 EUR
-w kasie od Pani kasjerki: 31,00 EUR
-w pociągu: 31,90 EUR (tak stoi w internecie, ale jak jeździłem kiedyś pociągami to kosztowało normalnie 29 EUR, ale ostatni raz jechałem ponad rok temu więc raczej kosztuje 31,90

Można rezerwować ten bilet online. Obowiązuje w dni robocze od 9 do 3 dnia następnego, w weekendy już od póółnocy do godziny 3 dn. nast.

Normalny bilet Szczecin-Berlin kosztuje 10 EUR/osobę. Inną zaletą biletu grupowego jest możliwość używania go w szczecińskiej komunikacji miejskiej (ZDiTM).

Ludzie chcący przyjechać samochodem muszą pamietać przede wszystkim o:
Antek 666 25.07.2012 pisze:-w Berlinie są strefy ekologiczne i lepiej mieć plakietkę na przedniej szybie swego auta aby uniknąć mandatu... o tych strefach dowiecie się więcej wklepując np "strefy ekologiczne berlin" w swej szukarce. Najlepiej plakietkę kupić przed Berlinem lub w jego początkowych partiach, można też online. Nie dajcie się nikomu <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> gdy będzie wołał 20&#8364; za plakietkę, powinna kosztować 8-12&#8364;. Wymóg tej plakietki obowiązuję w centrum(które jest jednak duże) Berlina i w sumie jak ktoś się uprze i dojedzie na stadion trochę naokoło to może sobie odpuścić plakietkę..
Za brak plakietki grozi mandat w wysokości 40&#8364;,co akurat jest jedną z niższych stawek za wykroczenia kierowców.

-jesli wasz wujek, szwagier, kumpel z pracy(szkoły) mówił wam, ze mandaty nie dochodzą do Polski to był w błędzie. Dochodzi każdy jeden mandat(w tym i te od kontrolerów biletów), no chyba że ktoś ma lewy dowodzik :lol:
ceny wpisałem obecne :wink:
Ostatnio zmieniony 14 maja 2015, 22:55 przez Antek666, łącznie zmieniany 1 raz.


Murzin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2010
Posty: 106
Rejestracja: 27 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 14 maja 2015, 22:26

Jestem z Gorzowa Wlkp i w sumie chętnie bym się zabrał, jeżeli będzie jakaś fajna strefa kibica :)

Co do noclegu to trzeba po prostu świętować do rana i wracać znów pociągiem :D


Tas2die4

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2011
Posty: 5
Rejestracja: 05 lutego 2011

Nieprzeczytany post 14 maja 2015, 22:28

Ja mam nocleg w pokoju u znajomych :D
Takze to mam z glowy,zastanawiam sie tylko gdzie pojsc,zeby sobie obejrzec mecz na jakims duzym ekranie.


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 14 maja 2015, 22:39

Planuje ktos wyjazd z pomorskiego ? Do Berlina pasuje polaczenie pociagiem, gorzej z powrotem. Dlatego jesli ktos wybiera sie jakims autem/busem chetnie sie podlacze z kumplem.


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 14 maja 2015, 22:54

Antek666 pisze:
mrozzi pisze:
gawron pisze:
Strefa kibica owszem, ale nie ma mowy o żadnych telebimach niestety. Wjazd free.
Z mojego doświadczenia i wiedzy z np zeszłorocznych stref kibica w trakcie World Cup w Brazylii sądzę, że minimum jeden duży telebim być powinien.

Powinien, podkreślam raz jeszcze. Ale z tego co czytałem to miasto ta strefa kibica będzie kosztować sporo i co będzie w strefie zależy np od tego ilu i jakich sponsorów mają. Ale biorąc pod uwagę rangę wydarzenia, ilości oczekiwanych turystów itp itd myślę, że nie mieli z tym problemu.
Jeśli ma to wyglądać tak jak na Fanmeile, to ja dziękuję. :/ Tym razem nawet w 1/4 tyle osób nie będzie, ale dobrze wiesz, jak to wygląda z organizacją - ludzie z tyłu nic nie widzą i przychodzą jedynie dla atmosfery.


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 14 maja 2015, 22:59

mrozzi pisze:
Antek666 pisze:
mrozzi pisze:
Strefa kibica owszem, ale nie ma mowy o żadnych telebimach niestety. Wjazd free.
Z mojego doświadczenia i wiedzy z np zeszłorocznych stref kibica w trakcie World Cup w Brazylii sądzę, że minimum jeden duży telebim być powinien.

Powinien, podkreślam raz jeszcze. Ale z tego co czytałem to miasto ta strefa kibica będzie kosztować sporo i co będzie w strefie zależy np od tego ilu i jakich sponsorów mają. Ale biorąc pod uwagę rangę wydarzenia, ilości oczekiwanych turystów itp itd myślę, że nie mieli z tym problemu.
Jeśli ma to wyglądać tak jak na Fanmeile, to ja dziękuję. :/ Tym razem nawet w 1/4 tyle osób nie będzie, ale dobrze wiesz, jak to wygląda z organizacją - ludzie z tyłu nic nie widzą i przychodzą jedynie dla atmosfery.
Bingo przyjacielu :wink: Jak dotąd wiele wskazuje, że może to wyglądać właśnie jak wspomniana Fanmeile, między innymi dlatego raczej średnio polecam to miejsce.

Jak macie jakiekolwiek nawet najdziksze pytania to piszcie, na niektóre odpowiem w miarę w najbliższym czasie ale na większość w późniejszym czasie. Ale im więcej pytań i problemów tym więcej ja wiem co i jak przygotowywać :ok:


Goral101

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 lipca 2012
Posty: 34
Rejestracja: 19 lipca 2012

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 07:05

Mozna jeszcze gdzieś kupic bilety ? Jesli ktos ma jakas wiedzę bede wdzięczny za info bądź link


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 08:31

A są może w samym berlinie kempingi? Albo pola namiotowe?


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 09:25

Juras_Senat pisze:A są może w samym berlinie kempingi? Albo pola namiotowe?
Jak jesteś czarnoskórym z Afryki, jakimś Syryjczykiem lub innym uchodźcą to może byś się wcisnął do kontenerów/domów dla uchodźców :-D
Ale na murzyna mi nie wyglądasz :P
Gdybyś nim był to mógłbyś z kolegami zająć szkołę i zostać w niej nawet na...2 lata, jak to zrobiła pewna ich grupa która ma nakaz opuszczenia kraju, ale jakoś nikt ich nie potrafi wywalić.... :roll:


Ale o polu namiotowym też już myślałem :think: Tym bardziej, że w dość bliskich okolicach stadionu są ewentualne pola namiotowe/ miejsca na nie. Tylko tu pojawia się pytania do Was:
-czy 6 czerwca nie będzie Wam za zimno w namiotach?

Kilka lat temu jeszcze na Pomorzu Zachodnim spędziłem ponad dobę w namiocie nawet i w połowie maja, ale nocą cieplutko to nie było :wink:

UWAGA: Osoby konkretnie zainteresowane noclegiem zaglądają TUTAJ


3l3m3nt

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 czerwca 2008
Posty: 21
Rejestracja: 01 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 12:06

Był by ktoś chętny na wspólny wyjazd ze Szczecina większą grupą ?


" Naszą siłą nie jest to że nigdy nie upadliśmy ale to że po każdym upadku potrafimy się podnieść jeszcze silniejszym "
horun7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2006
Posty: 12
Rejestracja: 11 października 2006

Nieprzeczytany post 15 maja 2015, 12:07

Il_Bianconero pisze:Planuje ktos wyjazd z pomorskiego ? Do Berlina pasuje polaczenie pociagiem, gorzej z powrotem. Dlatego jesli ktos wybiera sie jakims autem/busem chetnie sie podlacze z kumplem.
Ja się zastanawiam :D


Stara Dama !
ODPOWIEDZ