Wyjazd do Berlina

Spotkania kibiców, zloty, wyjazdy na mecze i najnowsze informacje z kibicowskiego świata.
ODPOWIEDZ
azia

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 173
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 17 maja 2015, 22:55

Ogarniamy wyjazd busem z Częstochowy, mamy klika wolnych miejsc. Jacyś chętni z okolic?


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 11:08

Jeżeli znajdzie się jedna/dwie osoby do pomocy to ja podejmę się zorganizowania czegoś większego w Warszawie.


Alexxxxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2003
Posty: 2174
Rejestracja: 01 lipca 2003

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 15:51

Nie zaśmiecajcie tematu wyjazdu możliwością ogólnopolskiego spotkania. Na tę chwilę z Warszawy mamy około 30 osob na wyjazd, mamy nadzieje, ze beda telebimy wtedy pewnie zbierze sie grupka okolo 50 osob :)


Juve jest miłością całego mojego życia.
Gianni Agnelli
osk4r91

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 lipca 2010
Posty: 6
Rejestracja: 20 lipca 2010

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 19:02

Przeczytałem mniej więcej cały temat, ale i tak ciężko mi uwierzyć, że nie będzie telebimów.

Czy UEFA na pewno oświadczyła, że na 100% nie będzie żadnego telebimu czy po prostu oficjalnie ich nie potwierdziła ? ( to ogromna różnica)

Ciężko uwierzyć, że zostawią dziesiątki tysięcy kibiców ( nie oszukujmy się , z samych niemiec będzie kilkanascie czy kilkadziesiat tysiecy, a Juve ma wszędzie fanów , przyjadą w mniejszych czy większych grupach z Polski, Czech , Słowacji Austrii , Francji etc ). I oni wszyscy mieliby tylko stać dla samej atmosfery ( co niby też fajne ale stać okrążonym kibicami i patrzeć w telefon na wynik czy słuchać czy drą się hiszpańscy kibice czy włoscy chyba jest mało realne). Bary tego nie pomieszczą, a miasto wiele straci z ewentualnych sprzedaży jedzenia i alkoholu.

Także wg. mojej subiektywnej opinii telebimy będą i tyle.
Przekonacie się w berlinie :)
Do zobaczenia na miejscu! :)


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 22:47

Alexxxxx pisze:Nie zaśmiecajcie tematu wyjazdu możliwością ogólnopolskiego spotkania. Na tę chwilę z Warszawy mamy około 30 osob na wyjazd, mamy nadzieje, ze beda telebimy wtedy pewnie zbierze sie grupka okolo 50 osob :)
Zgadzam się w pełni, to temat do wyjazdu za Grande Juve i niech tak będzie, bo bałagan(wiem, też mógłbym się lepiej starać) i tak wystarczający. Zbierajcie się zbierajcie, z telebimami jeszcze wyjaśnię w tym tygodniu jak podzwonię i popytam, ale jak mówiłem ostatnio sporo wskazuję na to, że ich nigdzie nie będzie... ale jakieś szanse na pewno są, ale nie przy Bramie.

Powiem tak... mimo, że spora część niemieckich gazet ma tych samych niemieckich wydawców co w Polsce działające serwisy internetowe jak Onet, Interia i Wirtualna Polska(WP) to jest różnica między jakością dziennikarstwa. Na korzyść niemieckich gazet a nie niemieckich serwisów przeznaczonych na Polskę. Ja im ufam, nie bezgranicznie i nie bezkrytycznie ale ufam znacznie więcej niż mainstreamowym polskim mediom. No i jak pisałem ja i drugi kolega, w kilku niemieckich dziennikach pisano wyraźnie, że a) nie będzie telebimów przy Bramie Brandenburskiej, b) nie będzie oficjalnego Public Viewing.

Gdy gazety piszą dokładnie tak jak fragment który już tu wklejałem lub w tym smym tonie(ale nie wszystkie mówią o winie UEFA w sprawie ogólnie braku telebimów) to brzmi to moim zdaniem niepokojąco.
Transmisja finału tam nie jest już więcej brana pod uwagę, ponieważ UEFA sobie tego nie życzy. Public Viewing też nie będzie, tutaj również Uefa przeforsowała swoje wytyczne.
Jest to jasny i klarowny tekst, pierwsza część tyczy okolic BB (nie chodzi o Bonnuciego i Barzagliego :P) a druga ogólnie, bo dwa razy by nie pisali tego samego tylko w odniesieniu do bramy. Tym bardziej, że w cytowanym fragmencie "Transmisja" była dokładnie określona jako "Live-Transmisja" (z tym, że po niemiecku napisane sł. transmisja, ale live było :prochno:). Ten fragment pochodzi z artykułu z 03.04, wydanie drukowane jak i internetowe.

Ale najświeższe wiadomości z 15.05 z jeszcze innej gazety niż powyższa i to z wydania drukowanego jak i internetowego mówiły więcej szczegółów o tym "Champions Festival" przy Bramie i na koniec wyraźnie napisały, że transmisji finału tam nie będzie. O czym tego samego dnia pisałem, a bodajże w dniu kolejnym opisałem pokrótce ten "Champions Festival".

Z powyższych względów, jak i z powodu wątpliwości ogranizacyjnych i z bezpieczeństwem(o których też wspominałem, ale o tym informowano już...w styczniu, zanim na początku kwietnia pierwszy projekt UEFY został odrzucony) jestem naprawdę na 99% peewny, że przy Bramie nie będzie telebimów.

Śmiem przypuszczać, że tak wścibskie media jak niemieckie potrafiące dochodzić do informacji miałyby info nawet i bezpośrednio od UEFY czy swoich wtyczek choćby w postaci "Telebimy i transmisja na żywo będą, ale nie wiadomo jeszcze gdzie" czy coś.

Tym bardziej, że te same media już podawały(ja również tu) od kilku dni tak przykre informacje jak kwota 5,2mln Euro kosztów Berlina na te dwa finały, co ciekawe...w styczniu mówiono o sumie ok. 2.7mln. Nie wiem, może to znak, że jednak będą telebimy i przez koszty zabezpieczenia tego wzrosły tak koszty?

Inną ciekawą informacją które media mają (podają to jednak z pewną dozą niepewności, jako poszlakę) i która tyczy się wspomnianych kosztów jest wyprawienie na kilka godzin przed finałem za ponad 200 tys. Euro ekskluzywnego bankietu na około 500 gości w tym z władz miasta itp itd. Ciekawym w tym jest owe typowane miejsce.... tereny byłego lotniska Tempelhof, dokładnie te same tereny na których przy nadchodzącym finale DFB Pokal ma być Public Viewing dla 20.000 fanów Borussi Dortmund, o czym informowałem.

Więc jedno miejsce prawdopodobnie odpada dla fanów na czas finału Juve-Barcelona, promyczek nadziei daję fakt, że zeszłoroczny finał z Lizbony fani mogli oglądać w dwóch wyznaczonych dla obu finalistów miejscach. Ale mimo moich apeli z ostatniego postu na poprzedniej stronie nikt nic więcej o tym nie znalazł jak to było z tym w Lizbonie '14 i w Londynie w 2013...

Dwie wyznaczone berlińskie strefy których dotąd nie wymieniłem a jedynie o nich wspominałem to: Breitscheidplatz i Alexanderplatz. Legendarne miejsca odpowiednio zachodniego i wschodniego Berlina. O obu mógłbym sporo powiedzieć ( i kiedyś powiem, ale nie w takim temacie) ale tu skupię się na samej piłce...

Wolę by Juve przydzielili na Breitscheidplatz, okolice słynnego dworca Zoo. Bo to bliżej stadionu na którym nasi piłkarze będą grać o Puchar, ponadto tam w pobliżu jest ulica zwycięzców gdzie świętowali już niejedni kibice zwycięskich drużyn! :)

Wszystko fajne tylko, że podano już jakiś czas temu trochę więcej szczegółów o tych strefach i jest mowa jedynie o "cateringu" co znaczy picie+zagrycha, oraz o stoiskach srzedażowych UEFA. Inna sprawa, że to są co najmniej średnio trafne miejsca na Public Viewing na ~ 20.000 fanów. Jednakże jeśli w tych wyznaczonych strefach nie planują konkretnej transmisji Live to zastanawiam się co się stanie z ich stoiskami i w jaki konkretnie sposób zostaną zniszczone :smile:


wolter03

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 marca 2009
Posty: 7
Rejestracja: 23 marca 2009

Nieprzeczytany post 18 maja 2015, 23:01

Antek, czyli sugerujesz, że transmisja live na telebimach się odbędzie ale nie przez UEFE ? Bo skoro są wyznaczone 2 strefy dla kibiców i to po 2 różnych stronach Berlina to znaczy, że planują może jakieś telebimy, drugą sprawą jest to, że może źle przewidzieli ilość osób mogącą przyjechać w wyznaczone miejsca.
Z początku była wielka euforia i masa fanów chcących jechać na mecz, teraz duża liczba osób zrezygnowała ze względu na brak strefy kibica i brak telebimów, więc jak to może wyglądać, może być oficjalne oświadczenie ze strony UEFA co będzie w tych strefach ?
Jak to było przy poprzednich finałach LM ? były 2 strefy i dla obu były rozstawione telebimy ?
Jeśli czegoś nie rozumiem to mnie poprawcie.


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 19 maja 2015, 00:07

wolter03 pisze:Antek, czyli sugerujesz, że transmisja live na telebimach się odbędzie ale nie przez UEFE ? Bo skoro są wyznaczone 2 strefy dla kibiców i to po 2 różnych stronach Berlina to znaczy, że planują może jakieś telebimy, drugą sprawą jest to, że może źle przewidzieli ilość osób mogącą przyjechać w wyznaczone miejsca.
Z początku była wielka euforia i masa fanów chcących jechać na mecz, teraz duża liczba osób zrezygnowała ze względu na brak strefy kibica i brak telebimów, więc jak to może wyglądać, może być oficjalne oświadczenie ze strony UEFA co będzie w tych strefach ?
Jak to było przy poprzednich finałach LM ? były 2 strefy i dla obu były rozstawione telebimy ?
Jeśli czegoś nie rozumiem to mnie poprawcie.
Początek źle zrozumiałeś, ale tak to nieraz fajnie kombinujesz :wink:
Jeszcze w piątek pisałem:
Z tego co już wczoraj czytałem, poza okolicami Bramy mają być "dostępne dla Uefa" dwa duże place w mieście "przeznaczone dla fanów obu drużyn". Te miejsca poza okolicą Bramy Brandenburskiej zostaną oddane do dyspozycji UEFA. Co tam będzie? Nie mam pojęcia, nic nie znalazłem i nigdzie nie napisali nic więcej poza powyższym stwierdzeniem. Ale szczerze wątpie by tam miały być telebimy ze względu na specyfikę szczególnie jednego z tych miejsc oraz przez fakt, że też będzie to coś od UEFA, ale może...
więc to będą dwie strefy oddane przez miasto do dyspozycji UEFY, ale jak wspominałem powyżej o telebimach nigdzie ani słowa, a nawet są artykuły które wyraźnie mówią o braku Public Viewing ogólnie...

Dla mnie to tak tajemnicza, dziwna, śmierdząca sprawa, że boję się byśmy nie obudzili się z ręką w nocniku gdy na kilka dni przed finałem Uefie zechce się potwierdzić brak telebimów. Wygląda głupio, ba idiotycznie, poza tym jak już i sami forumowicze pisali zaszkodziłoby to miastu, no a "wygraną" z Finałów dla Berlina miało być między innymi "poprawienie image miasta" i pokazanie się z dobrej strony. Na czym poza Waszą dobrą, bezpieczną zabawą i udanymi wspomnieniami zależało również i mi.

Co do poprzednich dwóch finałów to prosiłem na dole w tym poście o jakąś pomoc w angielskojęzycznym szukaniu informacji, ale jakoś na to też nikt nie zareagował... :(
W tamtym poście podałem przykładowo, że 24 maja 2014 Europejska Federacja przypominała(remind) o braku telebimów na tym ich "Champions Festival", w dniu finału ale też przypomniała o telebimach na strefach :roll: Kiedy podali to pierwszy raz do wiadomości, oraz jak było na strefach itp itd nie sprawdzałem, bo ja jestem agentem specjalnym tegorocznego Juventusowo-berlińskiego finału :D

Poza tym to chyba tu czytałem, że ponoć w roku 2013 nie było nigdzie w Londynie wielkich telebimów, prawda to? Bo w sumie o źródło nie pytałem a zaufałem o.O

EDIT: Wylogowałem się, ale nie dawało mi to spokoju i sprawdziłem co długo nie zajęło oczywiście...

W Londynie podczas finału Bayern-BVB w 2013 roku NIE BYŁO ŻADNYCH TELEBIMÓW, ŻADNEGO PUBLIC VIEWING I FANI "WALCZYLI" O MIEJSCA W KNAJPACH. Poza tym jak wspominałem bodajże w tym tu podlinkowanym moim poście, nie kto inny jak UEFA próbowała zabronić organizowania fanom Dortmundu jak i całym Niemcom organizacji Public Viewing we własnym kraju :whistle: Co mafijnej federacji się nie udało, ale dzięki reakcji Niemców, fanów i klubów.

Dodając do tego dla mnie od kilku tygodni znany i niepodważalny (za dużo źródeł) fakt, że za brak telebimów na festynie przy Bramie odpowiedzialna jest UEFA układa się nam powoli pewna przykra całość...

Jak już uprzedzałem od kilku dni... widzę spore niebezpieczeństwo powtórki sytuacji z Londynu w tegorocznym finale, ale to nic pewnego i gdy będzie inaczej to nie miejcie do mnie pretensji.
Ja tylko piszę jak jest i jak było, wróżką nie jestem i pewności co do przyszłości nie mam :evil:


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 19 maja 2015, 13:26

Jest taka akcja na fb:
https://www.facebook.com/pages/We-Want- ... k=timeline

A biorąc pod uwagę grafikę na podstronie visitberlin dla finału LM nie dziwie sie że nie spodziewają sie kibiców Juve:
Obrazek


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 19 maja 2015, 14:36

tabo89 pisze:Jest taka akcja na fb:
https://www.facebook.com/pages/We-Want- ... k=timeline

A biorąc pod uwagę grafikę na podstronie visitberlin dla finału LM nie dziwie sie że nie spodziewają sie kibiców Juve:
Obrazek
Dzięki za info o tym katastrofalnym błędzie, widzę że chyba trzeba już teraz wymienić się telefonami bo już przed finałem jest co wyjaśniać i czas mojej reakcji też gra jakąś rolę...


Gdy wyszedłem z niedowierzenia i wściekłości to zadzwoniłem do działu prasowego i mówiłem całkiem miłej Pani, że mają wielki błąd na takiej i takiej stronie, ale mówi mi żebym wysłał link przez email.

Zgodziłem się chętnie na drugą możliwość lekkiego zbluzgania ich za to i wysłałem email 10 minut temu :ok:

Zobaczymy jak szybko raczą zareagować...

Żeby ktoś nie domagał się dowodów to od razu je wrzucam...
dowód wysłania
treść maila

(treść maila zaraz napiszę trochę po polsku :P ) Wysłałem jak widać o 14:26 a już o 14:41 odpisała mi ta kobieta. WPierw dziękuje za wiadomość przez tel i email i twierdzi, że nie zauważyli błędu. No tak, gdy siedzą tam może i ludzie znający się na Berlinie ale tępi w sprawach futbolu to można nie zauważyć tak wielkich błędów. Pewnie sobie przygotowali przed rewanżem na SB a tu Juve w finale...
Żenada z ich strony jednym słowem, ale jak mi pisała, ze od razu podała info dalej by "loga finalistów były poprawne" i na koniec dodała że już tym się zajmują i zamieniają herb na właściwy tak też zzrobili i parę minut później był/ jest herb Juve

Wpierw było mi wstyd i myślałem sobie "siara jak uj" , teraz gdy to załatwiłem to włączę chyba "Jestem Bogiem" Paktofoniki :smile: 8)

Wspomniana treść maila w dowolnym, lekkim i skróconym tłumaczeniu:
jak obiecałem przed chwilą przez telefon wysyłam tutaj link do strony gdzie znajduje się wielki błąd na waszym zdjęciu.

Dzisiaj mamy wtorek 19.05 i już od środy 13 maja godziny 22:40 jest pewne, że Real Madrid nie gra w berlińskim finale, więc wasze zdjęcie jest totalną bzdurą.

Przeciwko FC Barcelona gra Juventus FC (to jest poprawna nazwa) z Turynu. Nie tak jak widać na zdjęciu Real Madryt ani nie tak jak jest w tekście "Juventus Turin".

(wklejony link)

U fanów Juventusu staliście się już znani/sławni tyle tylko, że przez taką bzdurę zasłużyliście sobie na kiepską reputację
Jak się podoba? :)


juventini22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2010
Posty: 415
Rejestracja: 21 lutego 2010

Nieprzeczytany post 19 maja 2015, 16:32

Dobrze im pojechałeś, może będziesz również naszym orędownikiem w napisaniu do tych....oficjeli żeby dali telebim


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 19 maja 2015, 16:49

Choć ten kanał telewizyjny należy do grupy RTL to jest kanałem dobrej jakości, mowa o N-TV(Nachrichten TV/ telewizja z wiadomościami).

Oni potwierdzają to o czym pisałem od kilku dni i to co podawałem, uważałem za pewne-PRZY BRAMIE NA PEWNO NIE BĘDZIE TELEBIMÓW, PUBLIC VIEWING.

Tutaj świeży link od N-TV sprzed 3 godzin
tabo89 pisze:Jest taka akcja na fb:
https://www.facebook.com/pages/We-Want- ... k=timeline
Dobrze, że takie coś już założyliście :ok: Szkoda tylko trochę, że po dwóch dniach pojawia się to tutaj i to dość skrycie.

O telebimach na tych dwóch fan-zonach ciągle nic nie piszą nigdzie mimo podawania pewnych szczegółów odnośnie tych miejsc. We wspominanym Londynie były też takie strefy ale jak już mówiłem bez transmisji na żywo...

Mam wrażenie, że jak się nie wyślę porządnego sygnału, żądania Public Viewing to i w Berlinie fanom finalistów zostanie tylko oglądanie w knajpach lub na livescore :roll:
juventini22 pisze:Dobrze im pojechałeś, może będziesz również naszym orędownikiem w napisaniu do tych....oficjeli żeby dali telebim
Powiem tak... Ja oczywiście rezerwę w postaci własnego tv w domu mam. Więc teoretycznie powinno mi to zwisać czy wszyscy fani będą mieli możliwość ten mecz obejrzeć, tym bardziej że dla moich planów to jest też obojętne.
Ale tu chodzi o swoich. Ponadto ak jak człowiek cieszył się z wygranych ale i ze zdobycia trybun w ostatnich meczach wyjazdowych LM, tak i w Finale chciałbym przewagi fanów Juve tak na stadionie jak i na mieście :-D


juventini22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2010
Posty: 415
Rejestracja: 21 lutego 2010

Nieprzeczytany post 19 maja 2015, 16:59

Wysłałem już ten link na Facebooku do stron naszej czyli Juvepoland, do TVN24, radio Zet, RMF FM i Solojuve
A niech się dzieje, co chce. Ja też mam w domu tv, mam kolo domu bar, mam we Wrocławiu Multikino ale final tak blisko Polski z udzialem dzesiątek tysiecy fanów Juve...... tego nie mam a chcę mieć


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 19 maja 2015, 17:04

juventini22 pisze:Wysłałem już ten link na Facebooku do stron naszej czyli Juvepoland, do TVN24, radio Zet, RMF FM i Solojuve
A niech się dzieje, co chce. Ja też mam w domu tv, mam kolo domu bar, mam we Wrocławiu Multikino ale final tak blisko Polski z udzialem dzesiątek tysiecy fanów Juve...... tego nie mam a chcę mieć
Po co wysyłasz takie coś do polskich mediów? Po pierwsze do nich to sobie możesz pisać i to nic nie da.

Poza tym zależy mi bardzo by polskie media standardowo olały i odpuściły sobie berliński finał tak jak mają to w pupie obecnie tak niech zostanie najlepiej. Ale Wy się nie martwcie będzie czym żyć w dniu finału jak i przed nim, gwarantuję :)

Poza tym polskie media są w tej sprawie kompletnie bezużyteczne.


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 19 maja 2015, 18:56

Muszę napisać post pod postem bo mam coś nowego... niestety potwierdzającego moje wcześniejsze informacje i obawy tudzież "proroctwa"...

BREAKING NEWS / ŁAMIĄCA WIADOMOŚĆ:

Dotarłem do świeżego i oficjalnego dokumentu na stronie UEFA. W którym napisali...
THERE WILL BE NO PUBLIC VIEWING OF THE
UEFA CHAMPIONS LEAGUE FINAL ON SATURDAY
6 JUNE.

Wspomniany dokument opublikowany 22 godziny temu: http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Dow ... WNLOAD.pdf

Pewnie tym samym JuvePoland jest pierwszą stroną polskiego internetu na której pojawia się tak istotna informacja dla fanów Juve jak i Barcelony...
A ja jej autorem 8)


Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 19 maja 2015, 19:22

Może czegoś nie ogarnąłem, ale wydaję mi się, że notka "THERE WILL BE NO PUBLIC VIEWING OF THE UEFA CHAMPIONS LEAGUE FINAL ON SATURDAY 6 JUNE." tyczy się tylko do tego festiwalu, który będzie miał miejsce przy Bramie Brandenburskiej.

Z tego co widzę, miejsce spotkania fanów Juve jest na placu Alexanderplatz. Tam na pewno nie będzie telebimu?


Obrazek
ODPOWIEDZ