Siłownia

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ

Ćwiczysz na Siłowni ?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
QuaTro

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 października 2002
Posty: 15
Rejestracja: 25 października 2002

Nieprzeczytany post 16 lipca 2004, 19:42

Ludzie jak tam ktos napisal ze klatke i barki podczas jednego treningu? Podczas treningu robi sie jedna glowna partie i mniejsza. Za glowne uwaza sie plecy, klate, barki i nogi. Laczenie klatki z tricepsem jest jak najbardziej najlepsze bo podczas wysiskania pracuje ci triceps. Do plecow biceps tez jest uzywany w innych cwiczeniach. Barki i nogi powinno sie robic na osobnych treningach ale jesli ktos cwiczy 3 razy w tyg to razem. To ja nie wiem jak ktos ten co to napisal po treningu klaty zrobi rownie ciezki trening barkow. Chyba ze mowimy o treningu na odwal to wiesz....


Twardkim trzeba byc a nie mientkim :)
Zdun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 grudnia 2003
Posty: 571
Rejestracja: 03 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 16 lipca 2004, 19:51

A wiec tak najlepiej na bary robi podciąganie na drążku i pompki.
Zeby miec fajną klate codziennie brzuszki, a po nich hankle jak ktos np ma w domu:D

P.S nie chcialbym wyglądać jak CI Strongmeni :lol: :wink: :lol:


Booker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 maja 2004
Posty: 75
Rejestracja: 01 maja 2004

Nieprzeczytany post 16 lipca 2004, 20:16

Ja cwicze w poniedzialki,wtorki,czwartki i piatki.W pon.robie-bary,w wtorki nogi i brzuch,czwartki klate i triceps a w piatki plecy i biceps.


Chris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 października 2002
Posty: 202
Rejestracja: 19 października 2002

Nieprzeczytany post 16 lipca 2004, 22:03

yeaahhh ! udało się ! wycisnąłem 50kg na klatkę robiąc to pierwszy raz potem próbowałem jeszcze 60 ale nawet nie rusyzłem jej z klatki (w przerwie między próbami niepotrzbeni cwiczyłem ze sztnagą bicepsy i ogólnie się zmęczyłem. Myślę, że 55 jestemw stanie wycisnąć bo 50 poszło raczej bez jakichś olbrzymich problemów. Tylko miałem problemy z utrzymaniem sztangi w poziomie i oddechem, chyba msuzę poćwiczyć serie na mniejszych ciężarach. Ale generlanei satysfakcję mam . no i zakąłd tez wygrałem.


Juve per sempre!!!
Grzesiu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 czerwca 2004
Posty: 14
Rejestracja: 28 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 16 lipca 2004, 23:01

gratuluje teraz stawiasz wszystkim piwo. mam nadzieje że na tym jednym razie nie poprzestaniesz:)


Grzesiu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 czerwca 2004
Posty: 14
Rejestracja: 28 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 16 lipca 2004, 23:11

QuaTro pisze:Ludzie jak tam ktos napisal ze klatke i barki podczas jednego treningu? Podczas treningu robi sie jedna glowna partie i mniejsza. Za glowne uwaza sie plecy, klate, barki i nogi. Laczenie klatki z tricepsem jest jak najbardziej najlepsze bo podczas wysiskania pracuje ci triceps. Do plecow biceps tez jest uzywany w innych cwiczeniach. Barki i nogi powinno sie robic na osobnych treningach ale jesli ktos cwiczy 3 razy w tyg to razem. To ja nie wiem jak ktos ten co to napisal po treningu klaty zrobi rownie ciezki trening barkow. Chyba ze mowimy o treningu na odwal to wiesz....
jak już sie uprzeć to przy treningu pleców ćwiczyśz tez brzuch. uwierz mi że można trenować biceps z tricepsem i klate z barkami. przynajmniej mi to nie przeszkadza w osiąganiu wyników. fakt że przy wyciskaniu sztangi pracuje triceps, a jak jesteś taki cwaniaczek to powiedz czy po porządnym treningu tricepsa masz jeszcze siłe na wyciskanie na ławeczce. chyba że na odwał:)


Chris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 października 2002
Posty: 202
Rejestracja: 19 października 2002

Nieprzeczytany post 16 lipca 2004, 23:47

Grzesiu pisze:gratuluje teraz stawiasz wszystkim piwo. mam nadzieje że na tym jednym razie nie poprzestaniesz:)
dzięki, dzięki, póki co jestem abrdoz zmotywowany aby ćwiczyć i osiągać coraz lepsze wyniki. A z tym piwem to czemu nie? Wpadnijcie do Jelenij Góry to postawię kolejeczkę!


Juve per sempre!!!
Manifestos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 stycznia 2004
Posty: 108
Rejestracja: 25 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 17 lipca 2004, 01:36

mnowomiejsky pisze:
Manifestos pisze:
mnowomiejsky pisze: Chyba Cie przegrzalo :shock: codziennie Stary to sobie mozesz jedynie zniszczyc miesnie brzucha! Skad Ty masz takie informacje??? :shock: Boshe drogi... Przy kazdym treningu musisz dac miesniom czas na odpoczynek. A miesni brzucha maja to do tego ze jak bedziesz je cwiczyl codziennie to wzmocni sie ich wytrzymalosc ale beda sie de facto kurczyc i 'tarka' na brzuchu bedzie mniej widoczna.Musisz dac czas miesniom odpoczac!
jestes najmądrzejszym czlowiekiem na ziemi widze. troche moze głupim, ale najmadrzejszym. kurczenie miesni...heheheheheheheh...jakos cwicze juz 4 lata i sobie niczego nie zniszczylem, mistrzu.
tym wlasnie roznia sie miesnie brzucha od innych - mozna je cwiczyc ile wlezie. inne miesnie potzrebuja okolo 48 godzin na odpoczynek.
i jeszcze a propose drugiego twojego posta - niegdzie nie mowielm ze sa pompki na barki, pompki to pompki, zawsze pracuje glownie klatka, a barki tylko przypadkiem = jestes takim pakerem, i takim wszechwiedzącym mistzrem (prawdziwy weider!!), ze chyba wiesz ze przy kazdym cwiczeniu trzeba wyizolowac miesien ktory sie cwiczy, mongole.
zeby pracowaly tylko barki, to musialbys stac do gory nogami w pionie, i robic bary, wtedy wyziolowalbys barki. ciekawe czy tak robisz.
wiec troche pokory mistrzu, tylko troszeczke. nie musisz drzec japy od razu na mnie jesli w "claudii" wyczytales ze ci sie miesnie kurczą. mózg chyba też.
Stary,po pierwsze to ja nie zwyzywalem cie od mongolow itp. Po drugie myslisz ze nie naginalem brzuszkow kiedys codziennie tak jak Ty pewnie teraz?Bylem swiecie przekonany ze im czesciej tym lepiej!Ale ostatnio przeczytalem ze jest inaczej,i to nie w Claudii,tylko w "Men's Health",a to pismo cieszy sie raczej dobra opinia i ma niezly atorytet na swiecie.Teraz jestem w pracy wiec dokladnie Ci go nie zacytuje ale jesli chcesz moge postarac sie o konkretny cytat,do ktorego potem sie ustosunkujesz.Tak przeczytalem a mam zaufanie do tych ludzi.Twoje zdanie Twoja spawa.Ja napisalem ze przez to miesnie stana sie WYTRZYMALSZE ale jesli chcesz miec bardziej widoczna tarke na brzuchu musisz obrac nieco inna taktyke.I napisalem to jakos bez "mongolow" i "kurczeniu mozgu".

Jesli chodzi zas o pompki to masz calkowita slusznosc ze cwiczona partie miesni trzeba odizolowac i ze praktycznie przy wiekszosci rodzajow pompek pracuje klatka (no i czesto bicepsy). Ale sa rodzaje pompek (na pewno wiesz tylko wstydzisz sie popisac wiedza :D - zartuje nie bierz tego do siebie) ktore BARDZIEJ angazuja barki niz pozostale.Tak samo jak pompka czteropunktowa jest dobra,ale trzypunktowa bardziej angazuje tricepsy,barki wlasnie i klatke.Poza tym przeciez sa pompki na triceps itp.Chodzilo mi o to ze oprocz 'standadowych' miesni bardziej angazujesz inne.

I nie ma co sie klocic zachowujmy sie cywilizowanie a nie jak kibce Romy :D Jak chcesz moge Ci zalatwic ten cytat,jak chcesz to uwierzysz jak chcesz to nie.Mi tez ta informacja zasadzila klina ale zaczalem cwiczyc tak jak pisza i jest OK.I bez kitu najbadziej efektywne sa polbrzuszki.

Ale nikt Ci nie broni przeciez robic brzuszkow 8x50 trzy razy dziennie :D

Sorry ze sie tak rozpisalem ale te 'mongoly' ruszyly mi ambicje :D bez urazy, heya hoo
sory za to powyzej - wykasujcie to. to przez to ze nie wiem dlaczego zeby napisac posta musze sie tysiac razy logowac. jak cos napisze, to zamiast dodac posta, to wyskakuje mi "zaloguj sie" mimo ze jestem zalogowany.

a wracajac do tego co napisales - spoko, moze mnie tez troche ponioslo, ale swoim postem troche obraziles moja inteligencję. trzeba robic przerwy - ale miesnie brzucha sa nieco inne niz reszta, i na pewno nie kurczą sie. o kurczeniu sie miesni to slyszalem tylko jesli chodzi o bicepsy - jesli sie nie rozciagasz. ale to tez nie wiem czy prawda.
ja jestem enndomorfikiem - i walcze raczej z brzuchem zeby nie bylo na nim tluszczu, wiec cwicze codziennnie w malych ilosciach (z weekendowymi przerwami). na pewno przetrenowanie mi nie grozi.

aha - nic nie pisalem o technice brzuchów(półbrzuszki itd.) bo kazdy kto chce to sobie znajdzie cos dla siebie.

a pompki - tak tak, czteropunktowe milionpunktowe, troche barki troche klatka - i tak nic nie zastapi wyciskania sztangi na bary i wyciskania na klate.


too bad she won't live....but than again, who does

:--{======>cannibal holocaust<======}--:
Manifestos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 stycznia 2004
Posty: 108
Rejestracja: 25 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 17 lipca 2004, 01:45

QuaTro pisze:Ludzie jak tam ktos napisal ze klatke i barki podczas jednego treningu? Podczas treningu robi sie jedna glowna partie i mniejsza. Za glowne uwaza sie plecy, klate, barki i nogi. Laczenie klatki z tricepsem jest jak najbardziej najlepsze bo podczas wysiskania pracuje ci triceps. Do plecow biceps tez jest uzywany w innych cwiczeniach. Barki i nogi powinno sie robic na osobnych treningach ale jesli ktos cwiczy 3 razy w tyg to razem. To ja nie wiem jak ktos ten co to napisal po treningu klaty zrobi rownie ciezki trening barkow. Chyba ze mowimy o treningu na odwal to wiesz....
czy to tak na pewno jest? chyba najlepsze polaczenie to klata+biceps; plecy+triceps; bary+nogi. to dziala tak - przód+przód, tył+tył. jak podczas wyciskania pracuje triceps, to sie męczy i potem inaczej juz sie cwiczy sam triceps - tak mi sie zawsze wydawało.

aha i jeszcze jedno dla pozcatkujacych, albo takich którzy wracaja na silke po dlugiej przerwe (taki ja np. 2 miechy sobie olalem i spadlo jak sukinkiot;) - pierwszy miesiac dajcie sobie ogolnorozwojowy, np. po 2 cwiczenia wszystkie partie kazdego dnia - delikatnie, powolutku, nie od razu, macie czas. a po miesiacu (3 tyg) normalny trening. wbrew pozorom to jest wazne.


too bad she won't live....but than again, who does

:--{======>cannibal holocaust<======}--:
mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 17 lipca 2004, 08:54

Manifestos pisze:ja jestem enndomorfikiem - i walcze raczej z brzuchem zeby nie bylo na nim tluszczu, wiec cwicze codziennnie w malych ilosciach (z weekendowymi przerwami). na pewno przetrenowanie mi nie grozi.
No i tu masz slusznosc :)

Peace brother :D Oby nam sie, zebysmy, na zdrowie :D


Jaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 621
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 17 lipca 2004, 11:58

Chris pisze:yeaahhh ! udało się ! wycisnąłem 50kg na klatkę robiąc to pierwszy raz potem próbowałem jeszcze 60 ale nawet nie rusyzłem jej z klatki (w przerwie między próbami niepotrzbeni cwiczyłem ze sztnagą bicepsy i ogólnie się zmęczyłem. Myślę, że 55 jestemw stanie wycisnąć bo 50 poszło raczej bez jakichś olbrzymich problemów. Tylko miałem problemy z utrzymaniem sztangi w poziomie i oddechem, chyba msuzę poćwiczyć serie na mniejszych ciężarach. Ale generlanei satysfakcję mam . no i zakąłd tez wygrałem.

Moje gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!


Życzę dalszych sukcesów i kilogramów :D


QuaTro

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 października 2002
Posty: 15
Rejestracja: 25 października 2002

Nieprzeczytany post 17 lipca 2004, 13:36

Chris ja jestem z Jeleniej ;) Na ogrodkach mozesz postawic piwko :PPP A co do Grzesia to triceps robi sie po klatce. Przy wyciskaniu na klate rozgrzewasz triceps tak ze jest on przygotowany na mocny trening. Ciekawe kto przychodzac na trening na silownie robi najpierw tricpes a pozniej klate :lol:


Twardkim trzeba byc a nie mientkim :)
Chris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 października 2002
Posty: 202
Rejestracja: 19 października 2002

Nieprzeczytany post 17 lipca 2004, 13:50

QuaTro pisze:Chris ja jestem z Jeleniej ;) Na ogrodkach mozesz postawic piwko :PPP A co do Grzesia to triceps robi sie po klatce. Przy wyciskaniu na klate rozgrzewasz triceps tak ze jest on przygotowany na mocny trening. Ciekawe kto przychodzac na trening na silownie robi najpierw tricpes a pozniej klate :lol:
heh spoko trzeba się będize jakoś spotkać kiedyś. A w ogóle co robisz w Jeleniej ? Pracujesz, uczysz się?? i Gdzie chodizsz na siłkę??


Juve per sempre!!!
Jaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 621
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 17 lipca 2004, 14:16

QuaTro pisze: Przy wyciskaniu na klate rozgrzewasz triceps tak ze jest on przygotowany na mocny trening.

Wiesz to też zależy od pewnych czynników.Jeżeli Twój trening na klatę który bedzie sie odbywał bezpośdnio przed treningiem tricepsu i oba będzie bardzo ciężkie to możesz "przegrzać" Triceps.Przy łączeniu klaty z tricepsem polecałbym trenig w którym dosyć często zmianiamy dni ćwiczeń poszczególnych partii mięśni.Krótko mówiąć aby trenig w którym jest połączenie klaty z tricepsem nie trwał zbyt długo.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 17 lipca 2004, 14:22

ja mam mini-siłownie w domu :p
sprężyny mi wszystkie urządzenia zastępują, nie potrzebuje żadnych sztang. Mam też drążek do podciągania się i codzienne trzaskam 80 pompek i 100 brzuszków.


ODPOWIEDZ