Prymitywność polskich skoczków narciarskich.

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Chris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 października 2002
Posty: 202
Rejestracja: 19 października 2002

Nieprzeczytany post 02 marca 2004, 22:42

Zapewne zauważyliście jak prymitywnie wypowiadają się nasi skoczkowie narciarscy.Małysz przez kilka lat obecności w mediach trochę się wyrobił,ale jego koledzy(np. Rutkowski) nie potrafią sklecić jakiegoś bardziej skomplikowanego zdania i często się kompromitują.Nijak ma sie to do zachowania skoczków norweskich,fińskich czy niemieckich, którzy potrafią się zazwyczaj porozumieć w języku angielskim i choć nie włądają nim rewelacyjnie to jednak moga udzielić wywiadu zagranicznemu dziennikarzowi bez jakiejkolwiek pomocy.Czy nie uwazacie ze ktoś powinien popracowac nad ich zachowaniem przed kamerami? W oczach obcokrajowców tylko utwierdzają przekonanie że Polacy to głupi i zacofany naród.


Juve per sempre!!!
BIGGI

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 grudnia 2002
Posty: 2028
Rejestracja: 01 grudnia 2002

Nieprzeczytany post 02 marca 2004, 22:47

To fakt. Co do Rutkowskiego to rozumiem że chłopak młody, nieobyty więc moze sie tremować...ale to co wyprawia Skupień i Mateja to niezły obciach....szczególnie stwierdzenie że w konkursie zwyciężą "FINY :lol: ". To była PORAŻKA :? .


TrInItY

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 października 2003
Posty: 111
Rejestracja: 31 października 2003

Nieprzeczytany post 02 marca 2004, 22:53

co prawda to prawda...Finy są the best ja wam mowie...no elokwencja nie jest ich mocną stroną:P maja dobrze skakac i tyle...szkoda tylko ze i to im ostatnio nie wychodzi...ehhh...no comment


Kamil de Lellias

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 października 2003
Posty: 184
Rejestracja: 17 października 2003

Nieprzeczytany post 02 marca 2004, 23:41

A ja powiem, ze polscy pilkarze tez nie sa zbytnio elokwentni (sa oczywiscie wyjatki). Chociaz mistrzem jest dla mnie Gollob, ktory potrafi naprawde w kilku zdaniach umiescic mnostwo sprzecznych rzeczy niewiazacych sie z pytaniem.
Korzeniowski na przyklad, czy Hołowczyc maja gadane i z przyjemnoscia slucham ich historii i angdot zwiaznych ze startami w roznych zawodach.


booyak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2003
Posty: 1109
Rejestracja: 08 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 03 marca 2004, 09:00

Panowie przecież oni wychowali się w górach i maja po prostu we krwi takie 'głodanie'. A teraz sprawa nieumiejętności złożenia zdań...Widać bardziej przykładali się do treningu niż do nauki :P Zresztą i tak widać to tylko po Małyszu bo reszcie ten trening widocznie nie pomógł...


★ ★ ★
El_chico_a_Coruna

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2003
Posty: 563
Rejestracja: 24 września 2003

Nieprzeczytany post 03 marca 2004, 10:39

Chris pisze:Zapewne zauważyliście jak prymitywnie wypowiadają się nasi skoczkowie narciarscy.Małysz przez kilka lat obecności w mediach trochę się wyrobił,ale jego koledzy(np. Rutkowski) nie potrafią sklecić jakiegoś bardziej skomplikowanego zdania i często się kompromitują.
Dobrze, ze zauwazyles!
Troche mi to przypomina sytuacje z naszego Forum...
Znaczna czesc uzytkownikow rowniez nie potrafi napisac poprawnego gramatycznie zdania po polsku... :? :? :?


Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 03 marca 2004, 12:15

No ludzie dziwicie im się :?: Bo ja nie... Ciekawe jak wy pieknie układalbyście zdania jakby wam ziennikarz podsunął pod nos mikrofon i wiedzielibyście, że ogląda was kilka milionów ludzi :roll:
I jak dla mnie lepsze to niż cwaniactwo Korzeniowskiego...


BIGGI

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 grudnia 2002
Posty: 2028
Rejestracja: 01 grudnia 2002

Nieprzeczytany post 03 marca 2004, 12:35

UlTrAs pisze: I jak dla mnie lepsze to niż cwaniactwo Korzeniowskiego...
Jakie cwaniactwo ? Korzeń jako nieliczny nie przynosi nam wstydu. Jest inteligentny i potrafi sie dobrze wysłowić..... :? :?

Zresztą....rozumiem że ktoś nic nie powie bo sie tremuje, ale nazwiać finów -"FINY"- to juz zdeka przesada....


KwiAtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 czerwca 2003
Posty: 544
Rejestracja: 19 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 03 marca 2004, 14:40

Kamil de Lellias pisze:A ja powiem, ze polscy pilkarze tez nie sa zbytnio elokwentni (sa oczywiscie wyjatki). Chociaz mistrzem jest dla mnie Gollob, ktory potrafi naprawde w kilku zdaniach umiescic mnostwo sprzecznych rzeczy niewiazacych sie z pytaniem.
Korzeniowski na przyklad, czy Hołowczyc maja gadane i z przyjemnoscia slucham ich historii i angdot zwiaznych ze startami w roznych zawodach.
Zgadzam sie z tym, ze pilkarze na ogol wypadaja slabo przed kamerami, trudno jest jednak powiedziec cos konstruktywnego nie mogac zlapac oddechu :roll: Nie kazdy ma obycie z mediami i potrafi plynnie mowic kwiecista polszczyzna pod wplywem emocji, a pytania dziennikarzy typu "co moze pan powiedziec o swojej bramce?" nie pozostawiaja wielkiego pola do popisania sie bogatym zasobem slownictwa :wink:


"Gypsy, give me your tears. If you will not give them to me, I will take them from you!"
nookie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 820
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 marca 2004, 15:12

Tak faktycznie to jest troche...obciachowe :? moze i trzeba im faktycznie dac jakis nauczycieli..albo podstawy chociaz..angielski powinni umiec..nawet Rutkowski...jakby nie patrzec on sie chyba jeszcze uczy..wiec w szkole chyba ma tangielski prawda??a co do pozostalych (poza Adamem oczywiscie) to szkoda słówna skoczni i pod nia tak samo slabo...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
kouba

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 2134
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 03 marca 2004, 17:23

UlTrAs pisze:No ludzie dziwicie im się :?: Bo ja nie... Ciekawe jak wy pieknie układalbyście zdania jakby wam ziennikarz podsunął pod nos mikrofon i wiedzielibyście, że ogląda was kilka milionów ludzi :roll:
zgadzam sie. To jest tylko wina tego, bo nie wierze, zeby wszyscy byli tak niedokształceni :wink: Adam też na poczetku nie wiedział co gadać, tylko przez te częste wywiady sie 'wyrobił' facet :wink:
UlTrAs pisze:I jak dla mnie lepsze to niż cwaniactwo Korzeniowskiego...
a to żeś palnął. Niby czemu 'cwaniactwo' :? to jest jedyny Polak na którego mozemy liczyć w prawie 100% jak jest jakas wazna impreza


Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 03 marca 2004, 17:56

kouba pisze:
UlTrAs pisze:No ludzie dziwicie im się :?: Bo ja nie... Ciekawe jak wy pieknie układalbyście zdania jakby wam ziennikarz podsunął pod nos mikrofon i wiedzielibyście, że ogląda was kilka milionów ludzi :roll:
zgadzam sie. To jest tylko wina tego, bo nie wierze, zeby wszyscy byli tak niedokształceni :wink: Adam też na poczetku nie wiedział co gadać, tylko przez te częste wywiady sie 'wyrobił' facet :wink:
UlTrAs pisze:I jak dla mnie lepsze to niż cwaniactwo Korzeniowskiego...
a to żeś palnął. Niby czemu 'cwaniactwo' :? to jest jedyny Polak na którego mozemy liczyć w prawie 100% jak jest jakas wazna impreza
ale ja nie mówie, że nie możemy na niego liczyć. Ja napisałem, że cwaniactwo wywodzi się z jego wypowiedzi udzielanch dziennikarzom, choć wiem, że bardzo wiele osób się ze mną nie zgadza... 8)


Wojtom

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2003
Posty: 1369
Rejestracja: 14 września 2003

Nieprzeczytany post 03 marca 2004, 18:06

wlasnie tez to zauważyłem i troche mnie to zmartwiło......... :D najlepiej jak Bachleda mówił cos takiego : " a byliśmy z moim kolegom na piwie " .............. :D nie wiem czemu ale mnie bardzo denerwuje jak ktos mówi kolegom a nie kolegą....ale to juz moj problem :D :twisted: 8)


Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere.
Chris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 października 2002
Posty: 202
Rejestracja: 19 października 2002

Nieprzeczytany post 03 marca 2004, 22:58

Na pewno nie jest ąłtwo występować przed kamerami.Pamiętam jak kiedyś gdy byłem troche mniejszy reporterka loklanej Tv zapytała mnie o wrażenai z premiery filmu "Ogniem i mieczem".Byłem strasznie zdziwiony i zdaniami pojedynczymi odpowidałem,ale myślę ze nie gorzej wypadłem niż Rutkowski teraz a przeciez miałęm wtedy chyba z 10 lat. Poza tym koleś udzielił juz m kilku wywiadów więc powinien się choć trochę już odnajdywać.Taki Pettersen tez nie jest s[pecjalistą od angielskiego ale jednak wypowiedzieć się potrafi.


Juve per sempre!!!
Wicior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 sierpnia 2003
Posty: 1226
Rejestracja: 15 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 03 marca 2004, 23:04

Też to zauważyłem.Szczególnie rozbawiają mnie wypowiedzi Bachledy.Mówi tak jak prawdziwy góral(wieśniak).Bardzo czekam na jego skok i potem na wywiad.Śmieje sie z niego ile wlezie.Ale Skupień to ma taki śmieszny głos, że też można sie pośmiać.A Matei nigdy nawet nie słyszałem, ale widać po twarzy, zę podobny głos go Ahonena, bo takie same kamienne twarze.


ODPOWIEDZ