Piłka ręczna

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
Zuzka

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 grudnia 2015
Posty: 28
Rejestracja: 03 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 19:11

Dziś wystartowały Mistrzostwa Europy w naszym kraju:) Myślicie, że Polska ma jakieś szanse by coś osiągnąć na tym turnieju? Ja wierzę nawet w mistrzostwo:) Dziś mecz z Serbią, będą emocje:)


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 19:28

Emocji zapewne nie zabraknie, ciekawe czy będą jeszcze większe horrory niż z siatkarzami. Nasi raczej faworytami do triumfu nie są,ale kibic mogą ich ponieść. Dla niektórych zawodników to chyba ostatnia szans ana medal ME, mają już kilka z MŚ, ale z Euro jeszcze żadnego.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 20:50

I ja trochę zerknę na mecze Polaków. A co do typu to ostatnio chyba Polacy dostarczali nam sporo emocji i uważam, że u nas też może być podobnie. Nie ma w ME Kataru :) także obstawiam, że co najmniej srebro powinni wywalczyć, a kto wie być może pójdą w ślady siatkarzy, którzy nas tak pozytywnie zaskoczyli na mistrzostwach w naszym kraju.
A tak na serio to myślę, ze powinno być dobrze, aczkolwiek jak to jest w tej dyscyplinie, która jest niezwykle kontaktową wszystko może się zdarzyć.

Adi jak tam jest z zasadami bo nie chce mi się sprawdzać? Dwie wychodzą z grupy i jak tam dalej ćwierćfinał jest czy półfinał? Taki ze mnie kibic, że nawet nie wiem ile jest zespołów w mistrzostwach :sad:

EDIT:
Okey, już trochę wiem, trzy zespoły wychodzą do jakiejś rundy głównej. Także z tym kłopotów nie powinno być, można powiedzieć, że taka bułka z masłem :D


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 22:35

Wg mnie słaby mecz Polaków, w pierwszej połowie słaba postawa w obronie, wszystko Serbii wchodziło, a w drugiej nie potrafiliśmy wykorzystać gry w przewadze i często nasi pudłowali (pudło Daszka :facepalm: ).


Kadziel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 maja 2014
Posty: 255
Rejestracja: 10 maja 2014

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 23:03

Wojtek pisze:Wg mnie słaby mecz Polaków, w pierwszej połowie słaba postawa w obronie, wszystko Serbii wchodziło, a w drugiej nie potrafiliśmy wykorzystać gry w przewadze i często nasi pudłowali (pudło Daszka :facepalm: ).
Gra w obronie była dobra tylko przez 10 minut pierwszej połowy, reszta to tragedia, na nasze szczęście Serbowie mają słabe skrzydła i nie próbowali tamtędy rozmontować naszej obrony, bo skończyłoby się blamażem. Rzut Daszka to patologia, ale w przeciągu całego meczu zmarnowaliśmy kilka takich sytuacji. Nie wspominając o naszej żałosnej grze w przewadze... "Normalne" zespoły rzucają w przewadze w 2 minuty 2-3 gole nie tracąc żadnego, zaś my robimy odwrotnie :angry:
Trzeba wiele poprawić w naszej grze, jeśli chcemy powalczyć o medalu na tym turnieju.

PS: Mogliby chłopaki się w końcu nauczyć szybko przechodzić z obrony do ataku, bo często jest okazja wyjść z szybką kontrą tylko trzeba być bardziej zdecydowanym i dokładnym.


Zuzka

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 grudnia 2015
Posty: 28
Rejestracja: 03 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 23:21

@Wojtek chyba mało meczów oglądasz:) Bo Nasi zwykle pierwsze mecze wielkich imprez mają dość słabe, a to że nie trafiają w sytuacjach jak ta Daszka czy niezbyt dobrze grają w przewadze to już nas przyzwyczaili:) Dziś słabo grała obrona i Chrapkowski. Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej i bardzo liczę na Bieleckiego.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 23:33

Nie mamy w składzie nikogo na miejsce tego Daszka? Tego człowieka nie da się oglądać. Mógł nam w pojedynkę mecz przegrać: sam na sam - słupek, sam na sam - poprzeczka, sam na sam - ręka bramkarza, do tego pudło po rzucie z czystej pozycji ze skrzydła i łapanie piłki po interwencji Szmala tak, że trafiła go w nogę...


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2016, 23:51

Pierwszy mecz na takiej imprezie przy takiej publiczności i przy takiej presji... Zluzujcie trochę portki panowie - piłkarze muszą do tego "przywyknąć". Z meczu na mecz powinno być coraz lepiej. Daszka nie ma co skreślać, często jest tak, że zawodnik zagra jeden słabszy mecz, a później wbija wyższy level, keep calm.

Ja to bym chciał, żeby komentator na Polsacie nie krzyczał :D


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2016, 09:41

No cóż najważniejsze jest to, że jest ta wygrana, ponieważ mecz był niezwykle wyrównany i różnie mogłoby z tym być. Natomiast odnośnie tej sytuacji z Daszkiem, to wiadomo, że była to oczywista sytuacja jednak niejednokrotnie w meczach bramkarze wychodzą zwycięsko z takich opresji w jakiś instynktowny sposób broniąc takie strzały i ja bym tutaj nie miał zbytnio do niego pretensji. Choć na pewno takie sytuacje powinno się wykorzystywać. Może nie byłoby w końcówce takiej nerwówki gdyby przy kilku innych okazjach dopisało nam szczęście kiedy to piłka odbijała się od wewnętrznych stron słupka i poprzeczki i spadała obok linii bramkowej (challenge tutaj byłby potrzebny :D). Tak jak napisał wcześniej Kadziel wartowałoby trochę poprawić grę w przewadze liczebnej bo przynajmniej w tym meczu nie wychodziło to za dobrze i jak kolega wcześniej wspomniał w jednym przypadku zamiast to my powiększyć albo przynajmniej utrzymać przewagę to rywale odrobili dwie bramki. Trochę też niepokoiła ta obrona naszych w kole dzięki czemu rywale mieli parę szans na bramkę z rzutów karnych. Nie mniej jednak pierwsze koty za płoty chyba ważne, że jest ta wygrana. Nie wiem czy w przypadku awansu nie będzie się ona liczyła? Ze swojej strony wyróżniłbym w tym meczu braci Jureckich (choć kołowy Bartosz w jednej doskonałej sytuacji też nie potrafił pokonać bramkarza rywali) no i wiadomo naszego bramkarza, przede wszystkim za tego karniaka w końcówce.
Zuzka pisze:Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej i bardzo liczę na Bieleckiego.
A czy czasem nie odgrywa on teraz mniej ważnej roli w zespole jak to było dawniej? Bo mi się wydaje, że nie jest on już taką czołową postacią jak to było kiedyś i ciężar gry spada na innych. Choć czasami kropnąć z tego dystansu nadal potrafi.
szczypek pisze:Ja to bym chciał, żeby komentator na Polsacie nie krzyczał very happy
Nie przejmuj się oni wszyscy i wszędzie tak mają :)


Zuzka

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 grudnia 2015
Posty: 28
Rejestracja: 03 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2016, 10:30

@zbysioJuve Bielecki faktycznie nie odgrywa już tak ważnej roli, ale chciałabym żeby rzucił wiele ładnych bramek na tym turnieju:) Liczę na niego tak samo jak na innych, ale On na ostatnich MŚ grał dość przeciętnie i wielu moich znajomych skreśla Go już z reprezentacji. Ja wierzę, że On może być ważnym punktem naszej drużyny, dlatego tak powiedziałam.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2016, 14:59

Okey, dzięki koleżanko. Zobaczymy jak mu pójdzie w następnym meczu z Macednią, który też trzeba będzie koniecznie wygrać, co da nam już pewny awans. A ten mecz z Serbią i ta wygrana, był o tyle ważny dlatego, że najprawdopodobniej (myślę, że Serbia wyjdzie dalej) te punkty w nim zdobyte będą się nam zaliczały w kolejnym etapie w sześciozespołowej grupie, kiedy będziemy jeszcze mierzyli się z 3 zespołami z grupy B. I właśnie jeśli Polacy myślą o medalu to dobrze, że ten wczorajszy mecz zakończył się naszą wygraną, gdyż po następnej fazie będą od razu półfinały gdyż z tej następnej sześcio-zespołowej grupie wyjdą tylko dwie drużyny. No cóż przestudiowałem regulamin.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 21:24

Makiavel pisze:Nie mamy w składzie nikogo na miejsce tego Daszka?
Miałeś rację Makiavel z tym Daszkiem :) , dzisiaj znowu miał dwie podobne sytuacje jak ta z ostatniego meczu, no i oczywiście nie strzelił.

Po pierwszej połowie nieciekawie to wygląda, szczerze to myślałem, że będzie o wiele lepiej. U nas jak na razie w miarę jedynie Syprzak, reszta raczej poniżej oczekiwań. Szmal też jak na razie nie ma swojego dnia. Macedończycy dobrze bombardują z drugiej linii. Mam nadzieję, że w drugiej połowie będzie o wiele lepiej i wszystko się odwróci.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 22:14

to co zagrali Polacy w końcówce to mistrzostwo swiata ;) :bravo: :hellyes:

z Francja doataniemy lomot.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 22:24

Wojtek pisze:to co zagrali Polacy w końcówce to mistrzostwo swiata ;) :bravo: :hellyes:
No co Ty, przecież mieliśmy to wygrać tylko jedną bramką :D

Dobrze, że mamy tego Szmala w bramce.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2016, 22:25

Bielecki drugi mecz z rzędu, niestety, daje tyłka w kluczowych momentach. Remis byłby wyłącznie na jego konto, bo najpierw nietrafiony rzut a za chwilę idiotyczna strata i z 21-24 zrobiło się 23-24. Kryminał. Jak chłopa lubię i szanuję, tak no nie mogę na to patrzeć.


ODPOWIEDZ