podnoszenie ciezarow, kulturystyka...

W tym pokoju możesz podyskutować z kibicami na temat innych dyscyplin sportowych.
ODPOWIEDZ
bartus

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2004
Posty: 535
Rejestracja: 13 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 24 maja 2008, 10:47

RuTeK pisze:Przez to waga minimalnie w górę ale za to tkanka tłuszczowa o 4 % w dół.
w jaki sposób to mierzysz?


Obrazek
RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 24 maja 2008, 11:06

na siłowni mam wagę SOEHNLE, taką łazienkową praz taką dużą ale już firmy nie pamiętam. Wiem tylko tyle,żę pokazuja idealnie wagę oraz mierzą parametry ciała po wcześniejszym wprowadzeniu. Ale % tłuszczu możesz zmierzyć samemu . http://www.sfd.pl/Mierzymy_poziom_tkank ... 23556.html


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 29 maja 2008, 15:54

Jak taka waga działa? Te wszystkie parametry (m.in zawartość tłuszczu) są jakoś szablonowo (%) obliczane np po wprowadzeniu wieku, wzrostu... ?


JuveR

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2005
Posty: 662
Rejestracja: 17 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 29 maja 2008, 17:44

Wprowadza się dane takie jak wiek, płeć i chyba wzrost :) Z tym że są różne typy tych wag. Zależy z jakiej korzystał kolega wyżej.
Waga BBC mierzy masę ciała,zawartości tłuszczu i wody oraz procentowy udział tkanki mięśniowej...


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 29 maja 2008, 20:38

Bez szerszego zapoznania się z funkcjonowaniem tego typu wagi, jakoś tak wstępnie, z wielkim dystansem podchodziłbym do wiarygodności tych pomiarów.


RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 29 maja 2008, 20:54

heh jak byłem sklepie elektronicznym to gosciu na wstepie powiedzial ze takie wagi dzialają od minimum 400 zł :>


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 30 maja 2008, 06:58

Może i działają od jakiejś tam ceny, wiadomo, przeważnie cena=jakość, czasami cena=masa niepotrzebnych bajerów.

Mimo to, dopóki nie dopadnę fachowej, najlepiej osobistej opinii, to pewnie będę dalej z wielkim dystansem podchodził do tego typu wag i tych wszystkich 'bajerów'.


RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 30 maja 2008, 09:26

jeżeli cię to zadowoli mam kompleksowa badania w poniedziałek z klubu. I tam bede mial wazenie, pobieranie krwi i wydolnośc serca oraz poziom tłuszczu. i jeżeli będa się wyniki pokrywały to znaczy że można takim wagą ufać


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 30 maja 2008, 10:25

czekam w takim razie z niecierpliwością, no chyba, że w klubie będą Cię też badać przy pomocy takiej wagi :P


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2008, 20:18

Stosowaliście kiedyś jakąkolwiek dietę czy chociażby same odżywki do programu ogólno-rozwojowego? Jakieś doświadczenia i rady?


Axel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2005
Posty: 411
Rejestracja: 30 maja 2005

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2008, 22:05

Dietę próbowałem stosować ale w moim przypadku wychodziło to strasznie nieudolnie; musiałem sobie sam gotować na co czasu nie mam.
Odżywki oczywiście są - bez tego ciężko ćwiczyć z efektami jeśli nie stosuje się diety.

Co do samego odżywiania to staram się jeść systematycznie i w miarę zdrowo. Owoce, kasze, warzywa, drób, ryby...ogólnie każde mięso oprócz paskudnej wieprzowiny. Unikam fast foodów i tym podobnego cholerstwa.
Nigdy się nie obżeram; nie chcę obrastać tłuszczem.


"Grazie o Signore per avermi la Juventus"
kornknot

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2003
Posty: 929
Rejestracja: 12 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2008, 23:29

Siewier pisze:Stosowaliście kiedyś jakąkolwiek dietę czy chociażby same odżywki do programu ogólno-rozwojowego? Jakieś doświadczenia i rady?
Jak rygorystyczna ma byc ta dieta? Co chcesz osiagnac, wzrost masy, spadek tluszczu czy ogolnie silowy trening? Czy chcesz jakies suplementy kupowac czy wystarczy Ci porzadna zbilansowana dieta? Jak trenujesz itp.


Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 09 czerwca 2008, 23:50

Dieta niezbyt rygorystyczna, w zasadzie to żadnej nie stosuje, po prostu pilnuje się, żeby mniej więcej zjadać równe i zdrowe posiłki w równych odstępach czasu, spijam średnio po 3-4 litry wody dziennie, wpieprzam witaminki. Na wielką rygorystykę niestety nie mam czasu ze względu na pracę, w której spędzam nierzadko po 64h(z dojazdem to ze 80h) tygodniowo, ale są i plusy, w 100% zastępuje mi ćwiczenia aerobowe, tak więc z wagą nie mam żadnych problemów :)

Ćwiczę lekko siłowo, bardziej na sprawność, szybkość i wytrzymałość, tj m.in dużo się rozciągam, biegam, wylewam z siebie hektolitry potu. Wszystko raczej ustawione pod sporty walki, obecnie ćwiczę technikę bokserską, za miesiąc w celach przygotowawczych ponowie treningi technik typu karate, później kilka miechów zapasów, w przyszłym roku powrót do walk pokroju MMA. Póki co oczywiście pełną gebą amatorka, no ale kto wie... 'tu narazie jest ściernisko, ale będzie san francisko!" :D


RuTeK

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 1217
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2008, 19:24

sorry ale zalatany byłem ostatnimi czasy. Co do % tłuszczy to różnica wyszła 2. na moją niekorzyść :)

Co do diety przez 6 tyg. byłem na diecie białkowej i poszło mi 6 kg. Wspomagałem sie odzywka wysokobiałkowa bo ciezko mi było uzyskac 3.5 gram na kg masy. Zresztą juz o tym pisałem.

Jezeli nie chce cie sie ukladac diety, przestrzegaj chociarz kilku zasad.

Pij duzo wody, 6 posilkow dziennie, ostatni przed 18. Porządne sniadanie. Wszystko zjedzone do 12 jest strawione w 100 %


- "Dziadku byłeś bohaterem na Wojnie ?"
- "Nie... ale służyłem w kompani Bohaterów "

WSZYSTKO I NIC O Amaurim i innych Drewnianych Graczach !
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9969
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 10 czerwca 2008, 19:52

Tą 12 i 18 to liczysz w przypadku, gdy wstajesz i kładziesz się spać o której godzinie?


ODPOWIEDZ