Piłkarz - Symbol Juventusu

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ

Który piłkarz jest symbolem Juventusu ?

Czas głosowania minął 30 października 2004, 10:54

Roberto Baggio
4
2%
Roberto Bettega
0
Brak głosów
Zbigniew Boniek
2
1%
John Charles
0
Brak głosów
Giampiero Combi
0
Brak głosów
Alessandro del Piero
110
65%
Pavel Nedved
3
2%
Michel Platini
49
29%
Omar Sivori
1
1%
Zinedine Zidane
1
1%
 
Liczba głosów: 170
pilkarzyk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 lutego 2008
Posty: 26
Rejestracja: 12 lutego 2008

Nieprzeczytany post 06 marca 2008, 11:59

turyniak pisze:Nigdzie w dziale historia nie ma nic o Gentile..to był wspaniały zawodnik Juventusu..może nie chcecie sobie o nim przypominać??
Ja własnie przeczytałem z nim wywiad...kawałek wam wklejam:
Wielokrotnie byłeś przedstawiany jako najbardziej bezkompromisowy obrońca w historii futbolu. Czy to dla ciebie komplement?
Tak, uważam taką opinię za komplement. Chciałbym tylko zwrócić uwagę na fakt, że w całej mojej karierze tylko raz zostałem wyrzucony z boiska! To było w Belgii podczas rewanżowego meczu półfinałowego Juventusu z Bruggią w Pucharu Mistrzów w 1978 roku. Dostałem dwie żółte kartki, czyli w konsekwencji czerwoną. Pierwszą, bo za wcześnie wybiegłem z muru przy rzucie wolnym. Drugą, już w doliczonym czasie gry, za dotknięcie piłki ręką. Ale to działo się na środku boiska, było zagraniem taktycznym, mającym pomóc w lepszej organizacji linii obrony. Nie miało nic wspólnego z zatrzymaniem zawodnika nacierającego na bramkę. Pamiętam, że ta sytuacja wywołała wiele kontrowersji. Byłem jednym z pierwszych, o ile nie pierwszym zawodnikiem, usuniętym z boiska za złapanie piłki. Niestety, moje wykluczenie przyczyniło się do porażki 0:2. W pierwszym meczu w Turynie wygraliśmy tylko 1:0, więc zostaliśmy wyeliminowani.

Czy możesz szczerze opowiedzieć o swoich „trikach” i „psychologicznej wojnie” jaką prowadziłeś na boisku z największymi gwiazdami, przeciwko którym grałeś? Napisano już tyle na ten temat, że stałeś się niemal legendą.
Moja największa tajemnica polegała na tym, że bardzo dokładnie analizowałem grę rywali, podpatrując ich w telewizji. Gdy zbliżał się ważny mecz, zachowywałem się jak student przed egzaminem. Obserwowałem w domu aż do znudzenia jak mój rywal w najbliższym meczu drybluje, strzela na bramkę. I w głowie układałem sobie już sposób poruszania się po boisku, by ograniczać jego możliwości. Na przykład starałem się zauważyć czy dany napastnik preferuje grę na środku czy na bokach boiska, jak operuje prawą, a jak lewą nogą... Każdy piłkarz ma jakiś słaby punkt, choć czasami dobrze ukryty. A ja, analizując jego grę, musiałem go odnaleźć i później wykorzystać na boisku. Może stałem się niemal legendą dla prasy, trudno mi to ocenić. Ale powinieneś pamiętać, że nigdy nie spowodowałem żadnego złamania nogi rywala. Niektórzy grający tak piłkarze byli określani „killerami”. Ale mnie tak nie nazywaj, proszę...
Źródło: Magazyn Futbol

Co to był za zawodnik, wiadać jak bardzo mu zależało na grze w Juventusie i na tym by byc dobrym obrońcom-komu by sie chciało w telewizji podpatrywać innych zawodników w tamtych czasach?:)

Chyba każdy zawodnik analizował grę przeciwnika??Tak się teraz robi przed każdym spotkaniem...więc nie ma w tym nic dziwnego..Gentile zasługuje na szacunek ..to NIE był zawodnik , który innych pozabijałby na bosiku by tylko osiągnąć swój cel..to zawodnik z klasą...Dzisiaj nie ma drugiego takiego kulturalnego zawodnika , każdy sie tylko przepucha i gra agresywnie..


Pierog

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 marca 2008
Posty: 27
Rejestracja: 02 marca 2008

Nieprzeczytany post 06 marca 2008, 19:28

Zgadzam się , Gentile był jedyny w swoim rodzaju .
Zawsze miał stalowe nerwy i nie wybuchał agresja na boisku , do tego wysoki poziom kultury osobistej wyróżniał go spośród bydła biegającego na boisku .


turyniak

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 lutego 2008
Posty: 42
Rejestracja: 08 lutego 2008

Nieprzeczytany post 06 marca 2008, 22:08

Własnie zobacz jaka agresja jest na boisku':przykład pierwszy z brzegu taki Pepe - dwie żółte kartki w jednym spotkaniu z As Romą...- żenada...i tak jest wszędzie...


Pierog

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 marca 2008
Posty: 27
Rejestracja: 02 marca 2008

Nieprzeczytany post 06 marca 2008, 23:09

Ale pepe nie dostał tych kartek za agresję , tylko ze bezmyślność .
Zupełny brak wyobraźni - pierwszy faul
Świetnie aktorstwo - drugi faul ( nie powinien dostać kartki moim zdaniem )


pilkarzyk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 lutego 2008
Posty: 26
Rejestracja: 12 lutego 2008

Nieprzeczytany post 07 marca 2008, 12:26

Pepep wrócił po długiej przerwie i nie ma co go krytykowac - musi się chłopak z powrotem wbić w grę:P....
Żółtych kartek nie daje się bez niczego...świetnym aktorem to jest Pepe,nie wart tych 30 milionów..


turyniak

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 lutego 2008
Posty: 42
Rejestracja: 08 lutego 2008

Nieprzeczytany post 07 marca 2008, 19:04

Nie wieszaj psów na Pepe , to bardzo dobry zawodnik i każdemu zdarzaja się błędy...Gentile został raz w życiu wyrzucony z boiska...- ale naprawde kiedyś grano mniej agresywnie niz teraz. Teraz gdyby Gentile grał to zostałby zmiażdżony..i byłby srednik grajkiem ale jak na tamte czasy to był kimś...


Pierog

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 marca 2008
Posty: 27
Rejestracja: 02 marca 2008

Nieprzeczytany post 07 marca 2008, 21:12

Dlaczego pepe nie był wart 30 milionów ?
Jeszcze nawet dobrze się nie wbił w rytm gry , a Ty już osądzasz , że nie był wart .
Nie Tobie to pisano żebyś osądził , tylko włodarzom klubu ;)

Turyniak - widzisz na tamte czasy był kimś , ale teraz są zupełnie innne czasy :P


delpiero12

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2007
Posty: 2
Rejestracja: 15 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 08 marca 2008, 23:23

dla mnie to boniek,platini i del piero byli jednymi z najwiekszych legend juve :wink: ale del piero jest byl i bedzie najwieksza legenda juve i mojim ulubionym piłkarzem :bravo:


J.U.V.E D.E.L P.I.E.R.O
J.U.V.E D.E.L P.I.E.R.O
J.U.V.E D.E.L P.I.E.R.O
turyniak

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 lutego 2008
Posty: 42
Rejestracja: 08 lutego 2008

Nieprzeczytany post 09 marca 2008, 20:49

A co powiesz o Gentile? bo o nim właśnie piszemy;-)


Pierog

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 marca 2008
Posty: 27
Rejestracja: 02 marca 2008

Nieprzeczytany post 09 marca 2008, 21:20

Boniek - prawdziwa legenda futbolu polskiego , taka prawda .
Z Juve zdobył naprawdę wiele :)


MrWlodek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2006
Posty: 675
Rejestracja: 28 lipca 2006

Nieprzeczytany post 10 marca 2008, 00:56

delpiero12 pisze:dla mnie to boniek,platini i del piero byli jednymi z najwiekszych legend juve :wink:
Tak przy okazji, wymień jeszcze z 3 piłkarzy grających w tamtej epoce a będzie dobrze. A gdzie Boniperti, Siviori, Bettega, Hansen, Zoff, Borel, Gentile :?: :!:
To właśnie oni tworzyli historię Juve, oczywiście nie umniejszając zasług Platiniego, Bońka czy Del Piero oczywiście. Mówi się tylko o tych trzech piłkarzach, a zapomina się o wielkich którzy także zapisali się złotymi głoskami w historii Juventusu.

Nie da się określić największej legendy Juve. Każdy piłkarz wniósł coś od siebie, coś unikalnego, ważnego. Jeden strzelał bramki jak na zawołanie, inny kosił rywali równo z trawą, a jeszcze inny został z Juve po degradacji do Serie B. Każdy piłkarz który grał w Juve był ważny, a najważniejszego nie da się tak po prostu wybrać...


Obrazek
turyniak

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 lutego 2008
Posty: 42
Rejestracja: 08 lutego 2008

Nieprzeczytany post 10 marca 2008, 09:09

Kolega wyżej ma rację. Nie pisze sie o nich pytanie dlaczego???Wg mnie Gentile do Juventusu wniósł bardzo wiele, nie tylko kulturę na boisku ale pokazywał prawdziwą gre fair play czego w dzisiejszych czasach po prostu juz nie ma.


Pierog

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 marca 2008
Posty: 27
Rejestracja: 02 marca 2008

Nieprzeczytany post 10 marca 2008, 19:47

W dzisiejszych czasach tego nie ma , bo piłkarze często grają bardzo agresywnie .
Wiadomo w tamtych czasach walka też była do upadłego , ale na pewno było takiej zawiści na boisku :)


pilkarzyk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 lutego 2008
Posty: 26
Rejestracja: 12 lutego 2008

Nieprzeczytany post 11 marca 2008, 10:39

Cały Juventus to jedna wielka legenda który miał wielkich wspaniałych piłkarzy...szkoda tylko tych korupcji(ale to inny temat)...na sukces druzyny składa się praca całego zespołu ...Gentile niewątpliwie był w tamtych czasach jednym z z najlepszych.. Juventus Turyn dawno nie miał takiego obrońy jak on :)


Kuben

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 marca 2006
Posty: 916
Rejestracja: 19 marca 2006

Nieprzeczytany post 11 marca 2008, 13:25

pilkarzyk pisze:...szkoda tylko tych korupcji
:?:
pilkarzyk pisze:Juventus Turyn dawno nie miał takiego obrońy jak on :)
Dla mnie Canna był profesorem, to co robił w obronie było nie do pomyślenia.

A piłkarz-symbol... Hmm... Myślę, że Platini. Choć teraz Juve jest utożsamiane z Alexem.

Lukasz_JUVE pisze:Nie da się określić największej legendy Juve. Każdy piłkarz wniósł coś od siebie, coś unikalnego, ważnego.
Dokładnie.


Fiat 126p - Prawie jak Bugatti
Pegasus - Prawie jak PlayStation
Barcelona, ManU, inter... - Prawie jak Juventus
ODPOWIEDZ