Mario Mandżukić

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Negri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2005
Posty: 1162
Rejestracja: 23 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 30 maja 2017, 13:45

Generalnie nie lubię brać udziału w gównoburzy, ale:
Maly pisze:ja mu tylko od zawsze zarzucam, że nie mamy żadnych ofensywnych schematów na atak pozycyjny i gramy na tym co w danej chwili wymyśli zawodnik...
Zastanawiający jest fakt, że jeden z naszych schematów na grę w ataku pozycyjnym opiera się właśnie na hejtowanym przez Ciebie Mandzukiciu, który atakując jako skrzydłowy otrzymuje piłkę i dewastuje fizycznie prawego obrońcę, nad którym zazwyczaj ma olbrzymią przewagę motoryczną. Opcjonalnie: Mandzukic wbiega pomiędzy prawego i środkowego obrońcę, z racji tego, iż to jednak środkowy napastnik (!) i potrafi w tempo wystartować do podania.

Serio nie widzisz żadnych schematów podczas gry Juve w ataku pozycyjnym? :facepalm:


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 maja 2017, 13:53

za Conte widziałem je w nadmiarze a teraz widzę kompletny zanik

ok Mario wchodzi na długi słupek ale to ma być schemat? wrzutka piłki z boku to schemat taktyczny? wiem, że udało się to i to w LM ale dla mnie wrzutka to wrzutka a my nie wykonujemy po 3-4 takie wrzutki na mecz aby można było to uznać za coś powtarzalnego, szczególnie że poza Alvesem nie bardzo mamy do tego wykonawców (więc może i prób jest więcej tylko że nie docierają do celu)

natomiast to, że "środkowy napastnik (!) i potrafi w tempo wystartować do podania" nie dotyczy jednak Mandzukica, bo taki to właśnie z niego środkowy napastnik


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 30 maja 2017, 14:13

Fajna gównoburza, choć w kwestii pomysłu Allegriego na Mandżu bliżej mi chyba do Małego (choć mam mniej skrajne stanowisko, prawda jest gdzieś pewnie pośrodku).
Negri pisze:[Mandżu] atakując jako skrzydłowy otrzymuje piłkę i dewastuje fizycznie prawego obrońcę, nad którym zazwyczaj ma olbrzymią przewagę motoryczną. Opcjonalnie: Mandzukic wbiega pomiędzy prawego i środkowego obrońcę, z racji tego, iż to jednak środkowy napastnik (!) i potrafi w tempo wystartować do podania.
Od "motorycznie" chyba bardziej właściwym byłoby jednak "siłowo" lub "fizycznie". Mandżu biega bardzo dużo, ale ruchliwy akurat jest mało (wychodzenie na pozycję, zwrotność) i z tym startowaniem do podań również bym nie przesadzał. Paradoks Mandżukicia-skrzydłowego jest taki, że on - w fazie ofensywnej - gra więcej tyłem do bramki niż przodem ;).

Dzięki przewadze fizycznej zastawia się, nie traci piłek i uruchamia Sandro - cała filozofia. Do tego dokłada niezmordowane bieganie po całej długości boiska i kapitalną robotę w defensywie.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 30 maja 2017, 15:06

Maly pisze:za Conte widziałem je w nadmiarze a teraz widzę kompletny zanik

ok Mario wchodzi na długi słupek ale to ma być schemat? wrzutka piłki z boku to schemat taktyczny? wiem, że udało się to i to w LM ale dla mnie wrzutka to wrzutka a my nie wykonujemy po 3-4 takie wrzutki na mecz aby można było to uznać za coś powtarzalnego, szczególnie że poza Alvesem nie bardzo mamy do tego wykonawców (więc może i prób jest więcej tylko że nie docierają do celu)

natomiast to, że "środkowy napastnik (!) i potrafi w tempo wystartować do podania" nie dotyczy jednak Mandzukica, bo taki to właśnie z niego środkowy napastnik
Jak nie widzisz pewnych schematów to bez urazy ale masz coś z oczami :) Na szybko:
- wymieniona już długa piłka do Mandzura, który ją zgrywa, przecież to jest bardzo często wykonywane i nawet padły bramki (Lazio u nas na 1-0, Mario głową do Dybali),
- przy wyprowadzaniu piłki cofnięcie Dybali, który zgrywa tę piłke najczęściej z Alvesem, Sandro lub Pjaniciem, zależy od sektora, taka szybka wymiana dala nam między innymi gola nr 1 z Monaco,
- wyjście na tzw ścianę Igły, który bierze na plecy ŚO przeciwnika, wyciąga go ze strefy i rozrzuca na flankę, po czym wbiega w pole karne i tutaj najczęściej są dośrodkowania,
- piła do Mandzukicia, obieg Sandro, w tym przypadku często później jest odegranie w drugą linie , mniej więcej na 16 m (gol Dybali z Barca -nr2 )
- Igła z Dybalą, te ich zejścia i wymiany pozycji z szybką klepką, przecież to ewidentnie ćwiczony element, było co najmniej kilka dobrych okazji z tego np w dwumeczu z Monaco, zwłaszcza w rewanżu,
- Mandzukic, który po zgraniu piłki wbiega w drugie tempo w pole karne jak obrona jest skupiona na Higuainie i Dybali, tutaj za przykład wrzutka Alvesa z meczu domowego przeciwko Monaco (na 1-0).

To tak z głowy, bez przypominania sobie meczy i bez szczegółowej analizy, to są schematy, które gramy regularnie, przynajmniej raz na mecz. A sam zauważyłeś, przywołując Conte, że nie da się non stop klepać schematów, bo to sie robi przewidywalne. Po to mamy tych doskonale wyszkolonych graczy, tak technicznych i zdolnych żeby trochę improwizowali w ataku, celem zaskoczenia rywala.
;)


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 30 maja 2017, 16:38

A co powiesz Łukaszu na temat tego
Maly pisze:samograja po Conte
bo jestem ciekaw?


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 30 maja 2017, 18:54

RICTOR pisze:A co powiesz Łukaszu na temat tego
Maly pisze:samograja po Conte
bo jestem ciekaw?
Conte swoim 3-5-2 zrobił Allegriemu fajną podbudowę, ale dziś to tylko rozwiązanie rezerwowe (choć trzeba przyznać, że niezawodne). 4-2-3-1 to już autorski pomysł Maksa, acz... bywają takie mecze, w których wychodzimy 4-2-3-1, a uśrednione pozycje kontaktów z piłką po meczu układają się w 3-5-2...


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 30 maja 2017, 19:02

Poulinho pisze:Przecież Mandzukić przed zmianą taktyki i przeniesieniem na skrzydło, czyli w trakcie kontuzji Dybali miał serię 11 spotkań z 5 bramkami i 2 asystami, więc o jakim słabym spisywaniu się mówimy :shock: ? Gość zanotował w tych spotkaniach tyle samo bramek co Higuain plus dołożył 2 asysty.
A wcześniej miał serie 11 spotkań bez gola i asysty. Grając na środku ataku i przeważnie od 1. minuty


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3453
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 30 maja 2017, 19:02

Łukasz pisze:
RICTOR pisze:A co powiesz Łukaszu na temat tego
Maly pisze:samograja po Conte
bo jestem ciekaw?
Conte swoim 3-5-2 zrobił Allegriemu fajną podbudowę, ale dziś to tylko rozwiązanie rezerwowe (choć trzeba przyznać, że niezawodne). 4-2-3-1 to już autorski pomysł Maksa, acz... bywają takie mecze, w których wychodzimy 4-2-3-1, a uśrednione pozycje kontaktów z piłką po meczu układają się w 3-5-2...
Ja tam nie jestem geniuszem taktyki, ale to co gra Allegri to Zona Mista, która w zależności od sytuacji na boisku wygląda jak wiele różnych ustawień.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 30 maja 2017, 19:10

squinter pisze:Co Ty tak Makiavel z tym bokiem obrony? Mandzukić nie zagrał na tej pozycji ani jednego meczu, daj spokój.
Formalnie grał lewego napastnika/skrzydłowego ale realnie to grał jak obrońca. Jakbyś miał go porównać do skrzydeł z Realu, Barcelony albo do Hazarda czy Robbena to chyba jest mniej podobieństw w grze (o poziomie nie mówię) niż z grą obrońców w tych klubach. Mandzukić jest stanowoczo za wolny, za słaby technicznie, zbyt mało zwrotny, za słabo dośrodkowuje i nie potrafi strzelać z dystansu, czyli nie ma ANI JEDNEJ cechy ofensywnego skrzydłowego czy nawet bocznego pomocnika. Za to dobrze walczy ciałem, odbiera piłkę, jest nieustępliwy, twardy czyli ma cechy obrońcy.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 maja 2017, 21:08

@LordRahl: w poście który cytujesz tego nie ma ale pisałem o brakach schematów w ataku pozycyjnym (czyli coś co dzieje się gdy to my musimy zdobyć gola bo np gramy w przewadze jak z Porto), to co wymieniłeś to wszystko są wyjścia z obrony, schematyczne przejście pod bramkę rywala - te jak najbardziej zauważyłem ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 30 maja 2017, 21:44

Maly pisze:@LordRahl: w poście który cytujesz tego nie ma ale pisałem o brakach schematów w ataku pozycyjnym (czyli coś co dzieje się gdy to my musimy zdobyć gola bo np gramy w przewadze jak z Porto), to co wymieniłeś to wszystko są wyjścia z obrony, schematyczne przejście pod bramkę rywala - te jak najbardziej zauważyłem ;)
- wyjście na tzw ścianę Igły, który bierze na plecy ŚO przeciwnika, wyciąga go ze strefy i rozrzuca na flankę, po czym wbiega w pole karne i tutaj najczęściej są dośrodkowania,
- piła do Mandzukicia, obieg Sandro, w tym przypadku często później jest odegranie w drugą linie , mniej więcej na 16 m (gol Dybali z Barca -nr2 )
- Igła z Dybalą, te ich zejścia i wymiany pozycji z szybką klepką, przecież to ewidentnie ćwiczony element, było co najmniej kilka dobrych okazji z tego np w dwumeczu z Monaco, zwłaszcza w rewanżu,
- Mandzukic, który po zgraniu piłki wbiega w drugie tempo w pole karne jak obrona jest skupiona na Higuainie i Dybali, tutaj za przykład wrzutka Alvesa z meczu domowego przeciwko Monaco (na 1-0).

To są schematy stosowane raczej w ataku pozycyjnym
;) oczywiscie moga byc też częściowo używane w kontrach i wyjściach ale pozycyjnie też Juve tego używa.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 maja 2017, 22:18

ścianę Igły kojarzę przede wszystkim na środku boiska albo w jego okolicach a gol Dybali na 2-0 to przecież kontratak ale niech będzie, nie przekonuje mnie tak lista ale będę się przyglądał ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2017, 11:22

MM chwali się trofeami
A lion doesn't stress over the opinion of sheep


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Gaiu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lipca 2014
Posty: 125
Rejestracja: 18 lipca 2014

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2017, 13:43

Trofea Mario bardzo fajne, ale te hasztagi irytujące trochę... :facepalm:


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2017, 14:22

Tylko czemu wkleił scudetta Interu? :prochno:


ODPOWIEDZ