Druga prawda o Calciopoli.

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 27 października 2007, 00:08

Link do naprwde bardzo interesujacego artykulu to Calciopoli zrobionego przez fana Juventusu znajacego Wloski ktory chyba naprawde sie wysilil i grzebal we wszystkim co jest do napisania tego. Ten fan przedstawil WSZYSTKIE fakty i udowodnil ze cos sie dzieje co nie ma wspolnego z futbolem.

Kliknijcie tu, naprwade warto. Przeczytajcie pierwsze 5 linijek i sie nie oderwiecie. (Angielski)
http://www.j1897.com/forum/index.php?showtopic=76286

Artykul jest po Angielsku, jest tez wersja po Szwedzku jesli ktos jest zainteresowany:
http://www.svenskafans.com/italien/arti ... ?id=200184

Jeszcze jeden artykul po Angielsku ktorego nie czytalem, ale znajomy powiedzial ze naprawde warto przeczytac.
http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?Co ... geIndex=31

Pozdro.
Ostatnio zmieniony 27 października 2007, 01:36 przez Monte Cristo, łącznie zmieniany 1 raz.


krop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2005
Posty: 439
Rejestracja: 25 maja 2005

Nieprzeczytany post 27 października 2007, 01:02

Fajnie ale gdyby mogl ktos to przetlumaczyc :) z mila checia bym to poczytal hehe


Elohi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2003
Posty: 376
Rejestracja: 23 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 27 października 2007, 08:57

Zostawcie to Calciopoli juz w spokoju. Bylo - minelo, dobrze jest jak jest. Czasu nie da sie cofnac wstecz, a prawdy i tak nie poznamy...


""Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta""
drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 27 października 2007, 09:34

artykul jest naprawde ciekawy. rozumiem z niego 90% tekstu ale tak naprawde to dopiero ciekawy byl ten artykul:

http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=299625

pisza w nim o udziale Interu w slynnej juz sprawie calciopolli. Sam jego tytul w wolnym tlumaczeniu brzmiacy

"udzial Interu w calciopolli: fani juve zadaja sprawiedliwosci"

mowi sam za siebie... bede sie staral doczytac to tak aby rozumiec 100% i moze wkleje to tutaj przetlumaczone przez siebie jesli znajde wolna chwile na tlumaczenie ;) ale pamietajmy:

słowa WNB "to co odeszlo... to przeszlosc" i powracanie do tego tematu po takim czasie jest dosc dziwne...


Obrazek
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 08 listopada 2009, 09:57

"Christian Vieri zasugerował, że całą aferę Calciopoli wywołał prezydent Interu Massimo Moratti. Były piłkarz m.in. Juventusu, Milanu czy Nerazzurrich procesuje się teraz z klubem Morattiego i firmą Telecom Italia, zarzucając im nielegalne podsłuchiwanie jego rozmów. Serwis Firenzeviola.it donosi, że to działanie było zaplanowane przez szefa Interu, by usunąć najważniejsze zespoły z Serie A i móc w końcu zdobyć mistrzostwo kraju. Podobno istnieje dokument, który musieli podpisać piłkarze Nerazzurrich, zobowiązujący ich do ukrywania prawdy na ten temat. Dlatego właśnie podsłuchiwano Vieriego, by upewnić się, że nie zdradza on założeń Calciopoli. "Jestem gotowy pokazać wszystkim ten dokument, choć i tak wszyscy wiedzieli, co się dzieje. Byłem z tego powodu szpiegowany, ponieważ nie mogłem się zgodzić na ukrywanie takich faktów. 70% kontraktu płacił klub, pozostałe 30% pokrywał Telecom, który używał mnie w celach promocyjnych, dzięki czemu płacili mniejsze podatki. Rozmawiałem na ten temat wyłącznie z Rinaldo Ghelfim z Interu, wszystko z nim ustaliłem. Jest mi naprawdę przykro z powodu tego, co stało się z Juventusem, bo zawsze darzyłem ich sympatią, tak samo jak Milan. Myślałem, że pomagam w ten sposób mojemu prezydentowi, który okazał się być bardzo dwulicowy." Od dawna sugerowano, że całe Calciopoli było teorią spiskową, jaką wymyślili prezydent Interu Massimo Moratti, były szef Telecom Italia Tronchetti Provera oraz były boss FIGC Guido Rossi."

żródło: http://www.solojuve.com/index.php?optio ... temid=1214

Jak to przeczytałem to mi trochę ciśnienie skoczyło... ale ciekawe czy to jest prawda i czy może to oznaczać zwrot w akcji. Marzeniem byłoby oczyszczeni i uniewinnienie Juve i zwrot odebranych tytułów.... Chociaż to zbyt piękne no i nikt nam nie odda straconego czasu...


Juve per sempre sara...!!!!
Gość

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 08 listopada 2009, 10:03

Pemek pisze:Zostawcie to Calciopoli juz w spokoju. Bylo - minelo, dobrze jest jak jest. Czasu nie da sie cofnac wstecz, a prawdy i tak nie poznamy...
a ty nie chcesz żeby juve zostało oddane 2 scudetta ?? i może inter zdegradowany ?!?!?!
jurson09 pisze:Jak to przeczytałem to mi trochę ciśnienie skoczyło... ale ciekawe czy to jest prawda i czy może to oznaczać zwrot w akcji. Marzeniem byłoby oczyszczeni i uniewinnienie Juve i zwrot odebranych tytułów.... Chociaż to zbyt piękne no i nikt nam nie odda straconego czasu...
no to byłoby pięknie !!


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 08 listopada 2009, 10:15

diegool28 pisze:
Pemek pisze:Zostawcie to Calciopoli juz w spokoju. Bylo - minelo, dobrze jest jak jest. Czasu nie da sie cofnac wstecz, a prawdy i tak nie poznamy...
a ty nie chcesz żeby juve zostało oddane 2 scudetta ?? i może inter zdegradowany ?!?!?!
Degradacja tej drużyny smakowałaby lepiej aniżeli zwrot ukradzionych nam mistrzostw.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 08 listopada 2009, 10:15

Póki nie pokazał tych dokumentów, o których mówił, nie ma się czym podniecać, ale warto sobie zadać pytanie, dlaczego dopiero teraz o tym mówi? Skoro jednak trwa proces to do jego wygrania potrzebował będzie dowodów.

Przy okazji... Było już kilka sygnałów podobnej treści i z żadnego nic wielkiego nie wynikło. Dlatego z tymi karami czy oddanymi tytułami proponuję się wstrzymać. Po co kolejny raz się rozczarowywać.


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 08 listopada 2009, 10:20

Wiadomo nie ma, co sobie robić nadziei, ja sobie jej na pewno nie robię. Może po prostu z nienawiści do tego klubu nie życzę mu za dobrze, za dużo się wycierpiał nasz klub przez nich. Takie jest moje zdanie :wink:.


FalsoVero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2008
Posty: 1230
Rejestracja: 17 maja 2008

Nieprzeczytany post 08 listopada 2009, 10:53

To niech pokaże dokumenty... Tak samo było z "czarna księgą" Moggiego i nic z tego nie wyszło. Wszyscy w okół wiedzą, że to jeden wielki spisek ale nie ma dowodów, że Plastikowy w tym mieszał...


"A ten muchy łapał ten Badstuber hehehe"-Jacek Gmoch 28.06.2012
Gruppo Brusco

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2008
Posty: 183
Rejestracja: 18 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 08 listopada 2009, 10:54

Mści się chłopak na Morattim bo mu odszkodowania nie chce zapłacić. Niecierpliwie czekam na ten ,,dokument''.
:rotfl:


krop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2005
Posty: 439
Rejestracja: 25 maja 2005

Nieprzeczytany post 08 listopada 2009, 10:59

Gruppo Brusco pisze:Mści się chłopak na Morattim bo mu odszkodowania nie chce zapłacić. Niecierpliwie czekam na ten ,,dokument''.
:rotfl:
Dziwne ze wszyscy sie mszcza na biednym Morattim i chca od niego pieniadze, kolejna osoba mowi ze to wszystko bylo zaaranzowane przez interek, ciekawe...


Gruppo Brusco

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2008
Posty: 183
Rejestracja: 18 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 08 listopada 2009, 11:05

Pewnie, że było. Wszyscy się uwzięli na biedny juventusek, który jest najuczciwszym klubem na świecie i wszystkie trofea wygrywał w pełni zasłużenie. Trzeba być ślepym(czyli kibicem Juventusu) aby nie widzieć wałków jakie kręcili przed 2006 rokiem. Aferę dopingową również ukartował Inter, który przekupił sędziego aby skazali Agricolę. :C


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 08 listopada 2009, 11:07

Inter zapłaci Vieriemu i sprawa znowu zamilnknie:/
z jednej strony najważniejsze byłoby oczyszczenie dobrego imienia Juventusu
z drugiej nie chciałbym ,aby znowu został osłabiony jakiś klub serie a ( choć interu nienawidzę) ,bo znowu Serie A by wiele na tym straciła:/

moim zdaniem sprawa zamilknie jak Vieri dostanie kasę


jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 08 listopada 2009, 11:10

szczypek pisze:Póki nie pokazał tych dokumentów, o których mówił, nie ma się czym podniecać, ale warto sobie zadać pytanie, dlaczego dopiero teraz o tym mówi? Skoro jednak trwa proces to do jego wygrania potrzebował będzie dowodów.
Przecież nikt się nie podnieca:) Przynajmniej w moim poście nie ma ani jednego słowa które by na to wskazywało :P

A jeśli chodzi o tą sprawę to faktycznie należy zaczekać co z tego wyjdzie. Nie ukrywam że chciałbym żeby tym razem coś z tego wynikło jeśli to wszystko wyglądało tak jak opisuje Vieri to tych synów pań lekkich obyczajów trzeba będzie w odpowiedni sposób "wynagrodzić"


Juve per sempre sara...!!!!
ODPOWIEDZ