Gianluca Vialli

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2023, 14:25

Maly pisze:
25 lipca 2017, 08:33
Vialli zgolił głowę solidaryzując się z przechodzącym chemioterapię Fortunato i ot cała historia
Pamiętam jak strasznie płakał po stracie Fortunato podczas pożegnania przyjaciela z ambony w kościele.
Smutna klamra czasu. Niewyobrażalna pustka. Tak wielki żal... Ostatni, który podniósł dla nas najważniejsze europejskie trofeum.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2023, 18:32

Swoją drogą, to niezwykły zbieg okoliczności, że ostatnie spotkanie jakie rozegrał Juventus za życia mistrza Vialliego miało miejsce w Cremonie, czyli tam gdzie seniorską karierę rozpoczynał Gianluca.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2023, 14:29

Mi jakoś utkwiła w pamięci jego radość z gry, uśmiech. Grając w Sampdorii z Mancinim byli uznawani za najlepszy duet napastników na świecie w tamtym czasie. Do nas trafił będąc topem. Wtedy z Roberto Baggio, Ravanellim.. - wspominam te lata z dużym sentymentem, bo to pierwsze lata mojego kibicowania Juve. A Vialli był pierwszoplanową postacią zwłaszcza, że kontuzje doskwierały Baggio (mój ulubiony piłkarz od zawsze).
Później z kolei On, Mancini i Zola zaczęli odmieniać angielską piłkę. Myślę, że właśnie anglicy dużo zawdzięczają Viallemu - od m.in. ich przyjścia do Londynu zaczęła się moim zdaniem rewolucja pilkarska na Wyspach.


ODPOWIEDZ