Zmniejszenie liczby zespołów w Serie A

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ

Ile drużyn powinno występować w Serie A?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2014, 13:55

Ouh_yeah pisze:Zmęczenie? Please, prawie cały czas żyłujemy 12-13 piłkarzy i jakoś nam nie poumierali, choć większość nie jest już najmłodsza.
Bardziej miałem tutaj na myśli takie zespoły jak Lazio i Udinese, w których kluczowe role odgrywają wiekowi piłkarze typu Klose czy Di Natale, a ich nieobecność lub brak sił odbijają się na pucharowych wynikach tych drużyn niż Juventus, który jest budowany z myślą o rywalizacji na wielu frontach, na którą nie wszystkie kluby mogą sobie pozwolić.


Obrazek
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2014, 13:56

zahor pisze:w większości lig kryterium określających czy liga nie jest za duża jest to, czy najsłabsze zespoły nie odstają za bardzo od reszty. A we Włoszech odstają.
Kto dokładnie odstaje za bardzo od reszty? Ostatnia w tabeli jest Catania, która jeszcze niedawno grała bardzo fajną piłkę i była bliżej europejskich pucharów, niż spadku. Livorno i Sassuolo mają wyniki ciut gorsze od Chievo i Bologni. Hellas wymiata. Kto dokładnie odstaje w Serie A?

Ogrywanie drugiego garnituru nie jest celem samym w sobie, ale kiedyś gdzieś Ci zmiennicy muszą zagrać przynajmniej tych pięć meczów. Nie, nie zmniejszymy kadry, dlatego że nam odpadną cztery mecze w sezonie. Nie, nie przyłożymy się bardziej do europejskich pucharów, dlatego że nam odpadną cztery mecze w sezonie.


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2014, 14:02

zahor pisze:
yanquez pisze:Nasi wypożyczeni piłkarze ogrywają się w SerieA dzięki czemu grają ok. 10 spotkań rocznie na europejskim poziomie.
Można sobie zadać pytanie czy zbieranie w czapkę od każdego na poziomie Serie A jest dla nich lepsze niż gra w silnym zespole Serie B.
Oczywiście, że lepiej zbierać w czapkę w SerieA!!! Dziwię się, że masz wątpliwości! Myślisz, że więcej nam (naszym zawodnikom) dał łomot od Bayernu, czy zwycięstwo z Pescarą 6-1?
zahor pisze: Weźmy na przykład tę Pescarę. W drugiej lidze kilku graczy, z Verrattim na czele, miało naprawdę realne możliwości rozwoju i wypromowania się. Po awansie takie szanse miał tak naprawdę tylko Perin, natomiast gdyby był tam jakiś wyróżniający się utalentowany środkowy obrońca, to nie miałby najmniejszych szans żeby zaistnieć.
Veratti, Immobile, Insigne... wg. mnie Pescara straciła 80% potencjału ofensywnego przy przejściu do SerieA. Zauważ, że odwrotnie było w przypadku Hellas - na półmetku mają 5 miejsce przed Milanem i tamtą drużyną...


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2014, 14:10

Ouh_yeah pisze: Kto dokładnie odstaje za bardzo od reszty? Ostatnia w tabeli jest Catania, która jeszcze niedawno grała bardzo fajną piłkę i była bliżej europejskich pucharów, niż spadku. Livorno i Sassuolo mają wyniki ciut gorsze od Chievo i Bologni. Hellas wymiata. Kto dokładnie odstaje w Serie A?
No przynajmniej z pięć ostatnich zespołów w tabeli prezentuje się mizernie jako całość - kadrę, zaplecze, jakość gry, perspektywy. Problem jest taki, że spadną jedynie trzy z nich, a dwa zostaną na kolejny sezon. Gdyby na ostatnim bezpiecznym miejscu była Atalanta, utrzymanie w Serie A wymagałoby trzymania wyższych standardów, w dodatku kluby ze środka tabeli jak Udinese musiałby się trzymać na baczności. Kto wie czy taki spadek do Serie B w przypadku gorszego sezonu nie wyszedłby na plus - jest wtedy moment na pożegnanie starych graczy i spokojne konstruowanie zespołu od nowa. Nie zdziwię się jeżeli Palermo wróci do Serie A mocniejsze niż przed degradacją.
Ouh_yeah pisze: Ogrywanie drugiego garnituru nie jest celem samym w sobie, ale kiedyś gdzieś Ci zmiennicy muszą zagrać przynajmniej tych pięć meczów.
Muszą? A co takiego by się stało, gdyby De Ceglie czy inny Padoin nie zagrał? Pomijam już fakt, że u nas nie ma dwóch jedenastek, nawet jeżeli Conte wpuści paru rezerwowych, to i tak obok nich gra najczęściej 6-7 zawodników pierwszego składu.
yanquez pisze: Oczywiście, że lepiej zbierać w czapkę w SerieA!!! Dziwię się, że masz wątpliwości! Myślisz, że więcej nam (naszym zawodnikom) dał łomot od Bayernu, czy zwycięstwo z Pescarą 6-1?
Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Jak pójdziesz na siłownię, to machanie samym drążkiem od sztangi bez obciążenia jest podobnie bezcelowe, jak dołożenie sobie takiego ciężaru że nie będziesz w stanie podnieść tejże sztangi chociaż raz.

Chodzi mi o to, że Verratti żeby mógł nauczyć się kreować grę tak, jak potrafi to teraz, musiał ileś tam wykonać te swoje zagrania na poziomie beginner - mając więcej miejsca, więcej czasu, a także ten komfort że jego koledzy nie są kryci przez obronę tak pieczołowicie, jak by to było na wyższym poziomie.
yanquez pisze: Veratti, Immobile, Insigne... wg. mnie Pescara straciła 80% potencjału ofensywnego przy przejściu do SerieA. Zauważ, że odwrotnie było w przypadku Hellas - na półmetku mają 5 miejsce przed Milanem i tamtą drużyną...
Ależ zgadza się, jak najbardziej trafiają się beniaminki które potrafią zaskoczyć na plus. Rzecz w tym, że taka rewelacja jak Hellas utrzyma się zarówno w 18-, jak i 20-zespołowej lidze, więc ich ta reforma nijak nie dotyczy. Mówimy tutaj o drużynach, które wczołgają się jakoś do najwyższej ligi, prezentują nędzy poziom, ale potem utrzymują się bo znajdzie się ktoś jeszcze gorszy od nich.
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2014, 14:17 przez zahor, łącznie zmieniany 1 raz.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2014, 14:13

Ouh_yeah pisze:Kto dokładnie odstaje w Serie A?
W tym sezonie jest to bardziej wyrównane, ale trzeba pamiętać, że to dopiero półmetek. W ostatnich trzech latach mieliśmy takie drużyny jak Bari, Cesena i Pescara. Zajmowały ostatnie miejsca i miały chyba coś około 10 punktów straty do 19 pozycji.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2014, 18:06

Ja jestem z kolei przeciwny zmniejszenia liczby drużyn. Parę osób porównowało to do ligi niemieckiej. Dobra grają mniej meczów w lidze, ale za to w Pucharze Niemiec gra każdy od 1 rundy. Zdarza się, że ktoś polegnie w 1 rundzie z jakimiś ogórkami rodem 2,3 ligi. Ale to rzadkość. Przykład z brzegu : Freiburg gra w LE. Mają mniej meczów do rozegrania, ale granie w pucharach daje im w kość i nie potrafią tego pogodzić z ligą. A teoretycznie meczów mają mniej do rozegrania. W każdej lidze co jakiś czas znajdzie się totalny słabeusz, który nie pasuje do ligi bez wyjątku. Zmniejszona liga spowoduje, że LE będzie traktowana poważnie? Nie sądzę, bo po prostu więcej trzeba podróżować i zyski z gry w niej są o wiele niższe niż w LM. Redukcja drużyn to dla mnie zamiecienie problemu pod dywan całej ligi. Jak Serie A dominowała w latach 90 i kawalątek początku XXI w. to powinni już wtedy myśleć naprzód. A tak spoczęli na laurach. Poza Juve reszta jest 100 lat za Murzynami. Brakuje infrastruktury, finansów. Powinny wszystkie drużyny teraz transformować się, a nie narzekać na ilość meczów do rozegrania. Jakoś liga angielska ma 20 drużyn: mają Puchar Anglii, Puchar Ligi i jakoś nikt tam nie narzeka.


HugoZDolinyPomaranczy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 listopada 2013
Posty: 31
Rejestracja: 21 listopada 2013

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2014, 22:59

Choć uważam, że zmniejszenie liczby drużyn w Serie A nie poprawiłoby znacząco poziomu ligi, to uważam, że liga włoska jest za słaba na 20 zespołów. 18 zespołów i granie w pucharze od 1 rundy. Ja bym tak spróbował.


"Poglądy są jak du­pa, każdy ja­kieś ma, ale po co od ra­zu po­kazy­wać..."
D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2014, 23:01

Z tym zmniejszaniem ligi nie szalejcie bo jeszcze dla Milanu zabraknie miejsca :lol: :lol:


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2014, 14:57

Już dawno powinno się ograniczyć maksymalną ilość zespołów do 18, aczkolwiek niech FIGC sobie przypomni co zrobiła z limitem non-ue i jakie to miało skutki w perspektywie prestiżu ligi. Jestem za zmniejszeniem ilości zespołów w Serie A, ale gdzie indziej należy szukać przyczyny upadku ligi, która z mocarstwa w latach 90. zaliczyła szybki zjazd do średniej półki europejskiej. A czerwone latarnie były i będą, bo w 18-zespołowych ligach również je notowano, to żaden argument.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2014, 15:05

Nie lepiej tak jak mówi pan Zambrotta znieść ten durny limit non-ue? To tylko 4 mecze z zespołami skazanymi na porażkę, które mogą jakoś się wypromować, może z takiego klubu ktoś wystrzelić, coś tam na biletach zarobimy, możemy wystawić jakichś rezerwowych itp.
Jak zmniejszenie liczby zespołów z 20 na 18 poprawi poziom ligi to zmniejszmy do 10. Wtedy będzie już poziom nadczłowiek.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2014, 15:40

Jak dla mnie, to taka zmiana niczego by nie poprawiła. Ilość słabych drużyn, które zostały w tym temacie dotychczas wymienione, świadczy o tym, że w Serie B jest co sezon dość spora rotacja w czołówce i zawsze może awansować ktoś, kto będzie odstawał od reszty stawki. Wystarczy popatrzeć na tabelę Serie B w chwili obecnej - przewodzi Palermo, które przecież wybitnie odstawało od stawki przez co najmniej dwa ostatnie sezony. Dalej są Empoli, Avellino, Novara i Virtus. Nic nie wskazuje na to, że po ewentualnym awansie do Serie A któryś z tych zespołów nie będzie odstawał od reszty stawki, może z wyjątkiem Palermo.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2014, 15:51

B@rt pisze:Wystarczy popatrzeć na tabelę Serie B w chwili obecnej - przewodzi Palermo, które przecież wybitnie odstawało od stawki przez co najmniej dwa ostatnie sezony. Dalej są Empoli, Avellino, Novara i Virtus. Nic nie wskazuje na to, że po ewentualnym awansie do Serie A któryś z tych zespołów nie będzie odstawał od reszty stawki, może z wyjątkiem Palermo.
No tak, ale gdyby w Serie A gralo 18 druzyn to w Serie B tez bylaby wieksza konkurencja.

Poza tym, Conte od zawsze powtarza, ze kazdy mecz w Serie A jest warty tyle samo punktow i raczej zdecydowana wiekszosc spotkan ligowych gramy najmocniejszym skladem. Tutaj duzo ta mlodziez i rezerwowi nie pograja, a zmiany jesli juz sa to maksymalnie 2 albo 3.

W Pucharze Wloch ta sprawa wyglada inaczej, tam zagral nawet Bouy, ktory nie ma szans powachac lawki rezerwowych w meczu ligowym. Zmierzam do tego, zwiekszenie ilosci spotkan w Pucharze Wloch kosztem Serie A predzej by poprawilo sytuacje "juniorow" i "zdolnej mlodziezy".

W tym temacie akurat prawie calkowicie zgadzam sie z zahorem. Kompletnie nie podoba mi sie sytuacja, gdzie mamy 20 druzyn w lidze, pierwsze 6 druzyn gra w Pucharach, ostatnie trzy spadaja a ponad polowa ligi nie wie co ma ze soba zrobic. Bardziej podobal mi sie model 18/6/4 (18 druzyn w lidze, 6 w pucharach razem z CI, 4 spadaja).


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2014, 15:59

Moim zdaniem liga powinna zostać zmniejszona do 18 drużyn, w Serie A gra zbyt duża ilość kiepskich zawodników. Poziom się zaniża. Trzeba jednak tą reformę zrobić z pomysłem i wprowadzić także II zespoły.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2014, 16:02

A ja dalej w tym temacie nie znalazłem chyba ani jednego sensownego argumentu za zmniejszeniem liczby zespołów w Serie A... :|


Obrazek
blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2014, 16:29

pumex pisze:A ja dalej w tym temacie nie znalazłem chyba ani jednego sensownego argumentu za zmniejszeniem liczby zespołów w Serie A... :|
Zobaczmy na Bundesligę. Ponad miesiąc przerwy w połowie sezonu. Daje to czas na naładowanie akumulatorów, dużo lepsze przygotowanie przed drugą częścią sezonu, co może przełożyć się na lepszą postawę w Europie. Dla mnie to olbrzymi plus.

Po drugie, podział z praw telewizyjnych rozkłada się już na 18 a nie na 20 zespołów, co dla dolnej części tabeli może mieć już jakieś znaczenie, choć tutaj nie jestem całkowicie pewien czy miałoby to właśnie taki skutek - czy za prawa do transmisji nie zapłaciliby proporcjonalnie mniej.


Obrazek
ODPOWIEDZ