T-Mobile Ekstraklasa 2013/2014

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
delarudii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 października 2008
Posty: 1071
Rejestracja: 18 października 2008

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2014, 20:42

morfeuszrejowiec pisze:Przecież to jest bez sensu :lol: Myślałem, że będą odejmować punkty (np. Legii) zdobyte z drużynami ze spadkowej grupy, ale to by było bardziej kontrowersyjne. Tak czy inaczej od przyszłego sezonu powinni z tego zrezygnować.
A ja uważam, ze to dobre rozwiązanie. Po pierwsze więcej spotkań. Ja jestem wielkim fanem ekstraklasy, dlatego ten fakt mnie cieszy. Po drugie w starej formule od połowy sezonu sprawa mistrza i spadku byłaby przesądzona, a tak trzeba grać do samego końca. Wiadomo, że z perspektywy kibica Legii nie wygląda to najlepiej, ale patrząc obiektywnie to już jak najbardziej. Drużyny z środka tabeli to kolejny powód dla którego jest to dobre rozwiązanie. Zazwyczaj po rundzie jesiennej połowa drużyn już nie miała o co grać, a tak wciąż taka Jaga walczy o grupę mistrzowską. Także ja uważam to rozwiązanie na plus.


morfeuszrejowiec

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 maja 2005
Posty: 210
Rejestracja: 20 maja 2005

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2014, 00:45

Ale ja nie powiedziałem, że to źle, że grają dodatkowe 7 spotkań. Akurat zwiększona ich liczba jest dobrą reformą ale ta redukcja punktów już uczciwa nie jest bo niweczy sporą część wysiłku lidera (nie jestem kibicem Legii ale uważam, że są w tym systemie największym poszkodowanym).


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2014, 10:10

delarudii pisze: Ja jestem wielkim fanem ekstraklasy,
Hmm, podziwiam nerwy ze stali. Ponadto ja już bym nie mógł spać w nocy, lecz z pewnością nie z powodu emocji :prochno:
morfeuszrejowiec pisze:ale ta redukcja punktów już uczciwa nie jest bo niweczy sporą część wysiłku lidera (nie jestem kibicem Legii ale uważam, że są w tym systemie największym poszkodowanym).
Oj nie jest tak do końca Panie Kodżak...Legia i tak sobie poradzi, bo jakichkolwiek rywali do majstra, w praktyce to ona nie posiada. Zdecydowanie trudniej byłoby im wygrać chyba nawet ligę azerską (bach bach Karabach)
Inną sprawą natomiast jest sytuacja zespołów w dolnej części tabeli. Otóż zakładamy taką sytuację: Ostatni zespół w tabeli ma stratę pięciu pkt do pierwszego niezagrożonego spadkiem (po 30 kolejkach). Więc bez tego całego dzielenia pkt, przy normalnym zakończeniu rozgrywek - ten pierwszy zlatuje z ligi z hukiem. Ale nie, przecież mamy nowy regulamin, czyli z 5 pkt robi się 2.5 czyli po zaokrągleniu raczej trzy...Więc wystarczy jedna kolejka, aby wywrócić całą sytuację do góry nogami. Potem zaczynają się wyliczenia, pomocnicze tabelki, raz decydują bezpośrednie mecze między drużynami, innym razem - ogólny bilans bramek i blablabla. Dla mnie to tylko i wyłącznie osiem dodatkowych kolejek, którymi będzie się katowało kibiców.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
valsir

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2003
Posty: 485
Rejestracja: 13 listopada 2003

Nieprzeczytany post 24 maja 2014, 17:57

Jak w zeszłym roku Lech daje ciała w końcówce i oddaje Mistrza Legii bez walki. :bravo: Szkoda ,że znów przed kanapą wywalczony ten tytuł, chyba robią to specjalnie :twisted: :twisted: :twisted:


LEPIEJ RZUCIĆ SUBTELNYM ŻARCIKIEM, KTÓREGO NIE KAŻDY ZROZUMIE, NIŻ ZEPSUĆ ZNANY WSZEM KAWAŁ. =)
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 24 maja 2014, 19:11

valsir pisze:Jak w zeszłym roku Lech daje ciała w końcówce i oddaje Mistrza Legii bez walki. :bravo: Szkoda ,że znów przed kanapą wywalczony ten tytuł, chyba robią to specjalnie :twisted: :twisted: :twisted:
Lepsze chyba to niż przy zielonym stoliku?


valsir

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2003
Posty: 485
Rejestracja: 13 listopada 2003

Nieprzeczytany post 24 maja 2014, 22:47

Nie powiem kto przy zielonym dostał mistrza w 93


LEPIEJ RZUCIĆ SUBTELNYM ŻARCIKIEM, KTÓREGO NIE KAŻDY ZROZUMIE, NIŻ ZEPSUĆ ZNANY WSZEM KAWAŁ. =)
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 24 maja 2014, 23:28

valsir pisze:Nie powiem kto przy zielonym dostał mistrza w 93
A kto wspomniał o 93? Tak bardzo was to boli że przy każdej okazji będziecie to wypominać?


valsir

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2003
Posty: 485
Rejestracja: 13 listopada 2003

Nieprzeczytany post 24 maja 2014, 23:46

tak samo jak odebranie tytułów Juventusowi.


LEPIEJ RZUCIĆ SUBTELNYM ŻARCIKIEM, KTÓREGO NIE KAŻDY ZROZUMIE, NIŻ ZEPSUĆ ZNANY WSZEM KAWAŁ. =)
PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 25 maja 2014, 00:15

e tam, Lech sam spartolił i tyle... mistrzostwo dla Legii to powinien być półmetek, tak naprawdę liczą się europejskie puchary, chociaż ta LE


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 04 czerwca 2014, 13:18

krzysztofBRA pisze::-D Nowy system grania był w ekstraklasie. Co on dał- nie wiem?????? Spadły drużyny, które i tak w starym systemie by spadły. Sezon 2013/14 za nami. Legia mistrzem.
Pokazało nam jak Legia odstaje od reszty drużyn. Ale na Europe to troche mało. Legia jest drużyna silniejsza jak w tamtym roku, ale kiedy bedą sprzedawać kluczowych graczy to nic z tego nie będzie. W tamtym roku przed sezonem odszedł Jędza i Lubo dwóch podstawowych graczy. W tym roku ma być inaczej i gra w obronie sie poprawiła. Duzo tez zależy od losowania, napewno nikt sobie nie życzy Salzburg czy Celtów ja bym jeszcze dołożył Malmo.


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 20 września 2014, 14:40

joga bonito - no-look pass w Polsce



:rotfl:


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 11:13

Chyba każdy widział, ale wrzucam:
Sytuacja:

Komentarze:




I to jest powód dla którego nie oglądam ligi polskiej. Wszyscy się śmieją z tego jak środowisko Jagiellonii komentuje tą sytuację, a to bynajmniej śmieszne nie jest. Czekam na komentarz i reakcję, jakże udzielającego się prezesa PZPN, na portalach społecznościowych.


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 11:41

Polski system już od dawna jest ustawiony pod drukowanie pod tą jedną drużynę. Kolejny z rzędu mecz, kiedy to sędzia daje bramkę 'Wybranym'. Ciekaw jestem jak się z tym czują kibice takiej 'drużyny'. Pozostają w walce o mistrzostwo tylko dzięki sędziemu.


squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 12:18

yyy, ale ręka przecież była :roll:


mephisto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 stycznia 2013
Posty: 85
Rejestracja: 25 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 12:41

Prawda jest taka, że gdyby karnego w takiej sytuacji dostala Chojniczaka Chojnice czy jakikolwiek klub inny od Legii, to takiego dymu by nie było. Sytuacja Legii w Polsce naprawdę wydaje się być bardzo podobną do sytuacji Juve w Italii. Moim zdaniem karny dla Legii ewidentny.

https://www.youtube.com/watch?v=5UpY5aONdRk - ewidentna ręka

https://www.youtube.com/watch?v=i6yEsziKSB8 - dla porównania, ten sam sędzia, obrońca znacznie bliżej, mający mniej czasu na reakcję aniżeli w przypadku tej wczorajszej sytuacji i ręka przyciśnięta do ciala.

UEFA w swojej ocenie sytuacji uznala rzut karny przeciw Legii za słuszny, więc ten wczorajszy to pewny karniak. Ale i tak trzeba pokazywać swoje kompleksy wobec Warszawy, a prawda jest taka, że Jagiellonie, Lechy i inne śmieszne twory tylko kompromitują jeszcze bardziej ekstraklapę swoimi bojami z ekipami z Kazachstanu czy Islandii.


Zablokowany