Sposób na Bayern: gęstość powietrza

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2013, 00:10

Za udzielenie akcji wsparcia dziękujemy redakcji serwisu FCBayern.pl

http://fcbayern.pl/news/Bayern-vs-Juve- ... bicow-1574

Zapraszamy polskich kibiców Bayernu do wzięcia udziału w dyskusji!
Obrazek

Jaki jest sposób na zgnojenie Bawarczyków? Na co zwrócić uwagę? Rozpoczynamy* dyskusję "Sposób na Bayern", która, by uniknąć częstego w zbiorczych tematach ładu i składu, została podzielona na jedenaście bałaganiarskich segmentów - każdemu zagadnieniu poświęcony jest odrębny temat. Pytania pomocnicze, zawarte w każdym z nich są jedynie zmyłką dotyczącą najmniej istotnych dla konkretnej kwestii spraw - wypowiedź i polemika w każdym z tematów może mieć skrępowany charakter, o ile w jakimś stopniu nie dotyka postawionego poniżej tłustym drukiem problemu. Błagamy na kolanach* o wybór z naszego menu dwudziestu lub dwustu interesujących Was tematów, abyśmy nie musieli toczyć dyskusji tylko we własnym gronie.

Zapraszamy* do dyskusji.

* - akcję przygotowuje zespół w składzie: ewerthon, francois, JuveCracow, Negri, stahoo, szczypek i Kogut W.

Obrazek



Poruszane w tym temacie zagadnienie to:

GĘSTOŚĆ POWIETRZA
Co sądzisz o gęstości powietrza na stadionie Bayernu? Jak wypada na jego tle Juventus Stadium? Jakie dostrzegasz podobieństwa i różnice w charakterze ogólnym tych mieszanin jednorodnych? Od stycznia wiadomo, że gęstość powietrza w Monachium będzie malała z każdą pikosekundą, obecnie wynosi zaledwie 0,8 kg/m3. Czy świadomość takiego stanu rzeczy może w jakiś sposób wpłynąć na postawę Turyńczyków? Czy nasi pupile będą w stanie swobodnie oddychać tak rzadkim powietrzem?



--- --- ---- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- -- --- ---


Interesuję się piłką europejską mniej więcej od 1999 roku, ale tak rzadkiego powietrza (na tak nowoczesnym obiekcie!) jeszcze nie widziałem. W 2011 roku było mniej więcej pewne, że gęstość powietrza na tym stadionie już nigdy nie wzrośnie. Tendencja jest dokładnie odwrotna - ciągły spadek. Nie wiadomo dokładnie, z czego to wynika, ale wszystkie drużyny przyjeżdżające na stadion Bayernu doświadczają poważnych problemów z oddychaniem, czego nie można powiedzieć o samych Bawarczykach, którzy zdają się wręcz oddychać tlenem rozpuszczonym w wodzie. Jak powszechnie wiadomo, gęstość powietrza na Juventus Stadium wynosi zazwyczaj 1,2 kg/m3, co jest wartością absolutnie normalną dla lwiej części naszej planety. Bardzo niepokoi mnie występowanie tak drastycznej różnicy. Czy piłkarze Juventusu będą w stanie w ogóle tam oddychać? Moim zdaniem UEFA poważnie powinna wziąć pod uwagę rozegranie tego spotkania na terenie neutralnym, przykładowo w Sydney, bo wtedy też Del Piero mógłby zagrać.
Szczerze powiedziawszy, to dzisiaj doświadczam już swoistego prologu do rozwolnienia. Podejrzewam, że we wtorek będę biegał do łazienki wielokrotnie, aby opróżnić nieco zawartość majtek. Nie boję się żadnego Mandżukicza ani Myllera - nasi obrońcy są w stanie ich powstrzymać. Robię natomiast w majty z uwagi na drastyczną różnicę w gęstości powietrza - ten czynnik może nas wykluczyć już na samym starcie dwumeczu.

Obrazek
fot. Andrea Pirlo nie przebiera w środkach


Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2013, 00:29

Myślę, że po prostu ludzie dużo jodłują w okolicy.

Co z tym fantem zrobić? Suche powietrze jest cięższe od wilgotnego, więc mogliby Juventini suszarki wziąć na stadion i dmuchać w stronę swoich ulubieńców. No i suszarka Conte w przerwie.


JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2013, 00:30

Prosze o przyklejenie postów do tematu "W krzywym zwierciadle", gdzie jeszcze wczoraj zrobiłem coś bardzo podobnego, tyle że o golonce :smile: Parodia świetnie zrobiona, gratki Kogut :bravo: Zapraszam do ekipy na przyszłość, uwielbiam ludzi z poczuciem humoru i dystansem do siebie :)


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2360
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2013, 00:42

Kogut W. pisze:Sposób na Bayern: gęstość powietrza
Doskonałe podsumowanie tej całej błazenady :ok: :ok: :ok:

edit:
Nie miałem zamiaru obrażać oczywiście autorów owych tematów, ale imo takie rozbijanie jednego meczu na 10 różnych podtematów mija się z celem.
Ostatnio zmieniony 01 kwietnia 2013, 00:50 przez Sila Spokoju, łącznie zmieniany 1 raz.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2013, 00:45

@up
zgadzam się w 100%. Pod każdym takim tematem jest lanie wody cały czas o tej samej rzeczy :)


Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2013, 01:45

baka pisze:@up
zgadzam się w 100%. Pod każdym takim tematem jest lanie wody cały czas o tej samej rzeczy :)

A ta woda jaki ma ciężar właściwy? I jakie minerały zawiera? Mam też nadzieję, że nikt do niej nie nasikał, bo jak wtedy nasi gracze sobie poradzą? :)

Co do tematu to bardzo pozytywnie zrobiony, poprawił mi humor na noc :smile: Też uważam, że rozbijanie na 10 tematów to bezsens, ale i tak podziwiam ekipę autorów za wysiłek w to włożony :)


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2013, 11:17

Mnie bardziej niż gęstość powietrza martwi zieloność trawy. Powszechnie wiadomo, że zieleń trawy na Alianz odbiega nasyceniem od tej na naszym stadionie. Czy ta specyfika murawy nie zwiąże naszym piłkarzom nóg?


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2769
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2013, 11:45

ten temat to prima aprilis nie ? :prochno:


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2013, 12:09

Będziemy grać przy otwartym czy przy zamkniętym dachu? :?








Kogut :ok:


FORZA JUVE!!!
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2013, 13:21

Ja także wolę pozostać na "swoim" podwórku i porozmawiac z ludźmi na poziomie intelektualnym niż marnować czas na bezsensowne dyskusje z ludźmi którzy są sami przez siebie przewartosciowani.
Iść na pole Juve, żeby usiłować się dogadać z fanatykami?
Barca i Real to wiadomo, ale nie mam pojęcia z czego wynika zadufanie w sobie kibiców Juve. Od kilku lat nie mieli żadnych powodów do zachwytu...
a jakieś dziecko z Juve napisze, że...
Serio zaprosiliście na nasze forum takich ignorantów? :roll:


jsduga

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2009
Posty: 467
Rejestracja: 04 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2013, 13:38

Dla mnie idiotyczne jest zakładanie dziesięciu tematów przed meczem z Bayernem. Czym się różni ten zespół od innych w LM, że potrzeba kilka osobnych miejsc do dyskusji. Pomijam fakt, że w dwóch tak naprawdę ciągnie się cała dyskusja.
Z ciekawości zajrzałem na forum Bayernu i śmieją się z nas, że bawimy się w Jacka hehehehe Gmocha. Mają rację, bądźmy poważni.

Można było założyć temat meczowy i nawet ten jeden osobny odnośnie całego "światka" pojedynku Bayern vs Juventus i byłoby to dużo bardziej sensowne niż rozkładanie na osobne wątki.
Poprzedni nasi rywale nie "zasługiwali" na podobny schemat dyskusji? Myślałem, że poważni kibice i użytkownicy tego forum nie bawią się w taką dziecinadę.


„Będąc na początku sezonu czwartą-piątą siłą tej ligi, udało nam się zdobyć mistrzostwo. Gdybym mógł, podpisałbym je własną krwią." - Gigi Buffon
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2013, 14:25

Popieram jsduga, 2 tematy to wystarczająco żeby ogarnąć ten mecz.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2013, 14:40

Czyżby najbardziej aktywnym tematem dotyczącym meczu z Bayernem, ma być ten, który wyśmiewa całą koncepcję? :C


grande amore

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 października 2012
Posty: 615
Rejestracja: 05 października 2012

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2013, 14:44

Ten temat jest jak najbardziej odpowiedni dla wszelakich blahostek i innych <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> zwiazanych z meczem. Mozna sie przynajmniej rozerwac bez udzialu granatu badz innej bombki z asortymentu od "A" do "N" :prochno: Umowmy sie wiec, ze tego co tu sie znajdzie, nie traktujemy smiertelnie powaznie. OK?


Juve, storia di un grande amore :)
------
Jaka jest roznica miedzy zwyciezca a przegranym? Upasc moze kazdy, zwyciezca wstaje i idzie dalej.
------
Mowcie mi Magda
Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2013, 15:00

Autorzy tamtych tematów narobili trochę bałaganu na forum, ale mi to tak nie przeszkadza jak niektórym :). Generalnie ja mam takie zdanie, że jak coś mnie nie interesuje to nie biorę w tym udziału, nie angażuje się i tyle. Kto chce niech się tam wypowiada.

Problem autorów tychże tematów polega na tym, że te tematy nie doczekały się takiego zainteresowania jak by chcieli tego autorzy. Praktycznie w każdym założonym temacie zdecydowana większość postów należy do użytkowników, którzy są współautorami tego projektu. I to jest chyba największy ich problem.

Ps. Kogut - świetna robota :ok:


Obrazek
Zablokowany