O Bayernie: Defensywa

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 28 marca 2013, 21:54

Willy pisze:Boateng nie gra regularnie bi dostał tą czerwoną z bate i ogrywalismy Van Buytena.
Van Buyten jest tak słaby, że potrzebuje ogrania? Przecież gra w tym zespole już od kilku sezonów.

Lahm - chyba najlepszy obecnie na swojej pozycji zawodnik. Pamiętam taką statystykę, z której wynikało, że ma podobny wpływ na grę Bayernu jak Xavi w Barcelonie. Widać, że lubi grać piłką.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2769
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 28 marca 2013, 22:46

Naprawdę maskara z tymi tematami. Proponuję na przyszłość jednak pozostać przy jednym temacie meczowym, bo wnerwiające jest takie przeglądanie i ogarnianie które to już się czytało, a które nie, a w którym to coś nowego ktoś napisał itp. Mało praktyczny pomysł.

Myślę, że mamy lepszą obronę od Bayernu.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 29 marca 2013, 00:10

fazzi pisze:Naprawdę maskara z tymi tematami. Proponuję na przyszłość jednak pozostać przy jednym temacie meczowym, bo wnerwiające jest takie przeglądanie i ogarnianie które to już się czytało, a które nie, a w którym to coś nowego ktoś napisał itp. Mało praktyczny pomysł.
Temat meczowy powstanie normalnie, po meczu z Interem. Nikogo nie zmusza się do dyskusji w żadnym z tematów. Generalnie JuveCracow wyjaśnił o co chodzi tutaj. Nie wszyscy zrozumieli sens tego rozdzielenia, sam byłem początkowo trochę przeciwny, ale dałem się namówić i czekam jak się to wszystko rozwinie. Wybierasz temat, który Ci pasuje i tak wylewasz swoje cztery grosze.


JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 30 marca 2013, 12:21

z tematu o słabych punktach FCB:
francois pisze:Guardiola pewnie będzie chciał zrobić z Bayernu drugą Barcę, a w Barcy stawia się na wychowanków. Badstuber na pewno dostanie szansę. Dante prezentuje się dość solidnie (przynajmniej w meczach, w których go widziałem), Boateng jest wszechstronny, może grać w każdej pozycji w obronie. Jeśli ktoś odejdzie to właśnie Belg.
Pojawiają się doniesienia o tym, żę Guardiola bardzo ceni sobie umiejętności dwóch defensorów z Półwyspu Iberyjskiego, 24-letniego Hiszpana Alberto Botii z Sevilli i 27-letniego Urugwajczyka Diego Godina z Atletico Madryt. Tymczasem już od stycznia wiadomo, że w przyszłym sezonie nowym graczem FCB będzie 22-letni środkowy obrońca FSV Mainz, Jan Kirchhoff, który podpisał z ekipą Stern des Südens trzyletni kontrakt. Interesowały się nim kluby z zagłębia Ruhry - Schalke i BVB. Rzeczywiście wygląda na to, że Bayern - po zapowiadanym przez Ciebie, rychłym rozstaniu z van Buytenem - będzie starał się odmładzać obronę. Tak czy siak, o zmianę obsady boków bym się nie martwił - styl gry Lahma i Alaby powinien Guardioli pasować doskonale.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 30 marca 2013, 12:56

JuveCracow pisze:z tematu o słabych punktach FCB:
francois pisze:Guardiola pewnie będzie chciał zrobić z Bayernu drugą Barcę, a w Barcy stawia się na wychowanków. Badstuber na pewno dostanie szansę. Dante prezentuje się dość solidnie (przynajmniej w meczach, w których go widziałem), Boateng jest wszechstronny, może grać w każdej pozycji w obronie. Jeśli ktoś odejdzie to właśnie Belg.
Pojawiają się doniesienia o tym, żę Guardiola bardzo ceni sobie umiejętności dwóch defensorów z Półwyspu Iberyjskiego, 24-letniego Hiszpana Alberto Botii z Sevilli i 27-letniego Urugwajczyka Diego Godina z Atletico Madryt. Tymczasem już od stycznia wiadomo, że w przyszłym sezonie nowym graczem FCB będzie 22-letni środkowy obrońca FSV Mainz, Jan Kirchhoff, który podpisał z ekipą Stern des Südens trzyletni kontrakt. Interesowały się nim kluby z zagłębia Ruhry - Schalke i BVB. Rzeczywiście wygląda na to, że Bayern - po zapowiadanym przez Ciebie, rychłym rozstaniu z van Buytenem - będzie starał się odmładzać obronę. Tak czy siak, o zmianę obsady boków bym się nie martwił - styl gry Lahma i Alaby powinien Guardioli pasować doskonale.
Trener będzie Hiszpanem to i spekulacje dotyczą głównie piłkarzy z Primera Division. Ale jakoś ani Godin ani Botia nie wydają się być potencjalnym wybawieniem dla Bayernu.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 30 marca 2013, 20:43

z tematu Bundesliga:
Willy pisze:Słaba obrona? Nie. Słabo bronimy stałych fragmentów. W tym sezonie większość straconych goli to ze stałych fragmentów.
Ano, Dante przy pierwszym golu dla HSV dał ciała. Przy drugiej bramce podobna sytuacja, przy stalych fragmentach ekipa Bayernu - i defensywa, i wracajacy srodkowy pomocnicy - prezentuja sie marnie: w poprzednim ligowym meczu z Leverkusen rowniez po kornerze straciliscie bramke. Jesli taki Bonucci bedzie główkował we wtorek lepiej, niż dzisiaj w meczu z Interem - kiedy strzelając z bliska głową mocno przestrzelił - to stale fragmenty moga dac nam wiele. Naszych trzech srodkowych obrońców w polu karnym Bayernu, do tego być może Pogba, Peluso - również nie ułomki.

U nas w meczu z Celtikiem wielką pracę przy stałych fragmentach gry wykonał Lichtsteiner blokując Hoopera i zabezpieczając Buffona przed napastnikiem The Bhoys (wideo). Tymczasem boczni obrońcy Bayernu, chociaż dynamiczni, posturą nie imponują. No chyba, że na boku zagra Boateng.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 30 marca 2013, 21:54

Bardzo mnie cieszy, że Conte dał dzisiaj odpocząć Lichtsteinerowi. Szwajcar jest ostatnio w świetnej formie i we wtorek powinien znowu napędzać nasze akcje. Liczę na jego wejścia w pole karne. Po drugiej stronie moim zdaniem powinien mimo wszystko zagrać Asamoah. Obawiam się, że szybka noga Robbena może być dla Peluso sporym problemem, a facet lubi łapać niepotrzebne żółtka. Dlatego wierzę w naszego koksa.

Obrazek


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 30 marca 2013, 22:24

Zdziwiło mnie, że dzisiaj na lewej obronie Bayernu zagrał Gustavo. Nie wiedziałem, że może tam grać :think:


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
juventussek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 października 2005
Posty: 388
Rejestracja: 22 października 2005

Nieprzeczytany post 30 marca 2013, 23:29

Oceniac slabe punkty w druzynie ktora gromi 9-2, ktora stracila 11 bramek w lidze(nie wazne jakiej, zreszta niemiecka jest juz lepsza od wloskiej) ale i tak dla kibica juventusu bayern ma słabą obronę, uśmiałem się tym optymizmem że jesteśmy faworytem do wygrania ligi mistrzów bo wiele ludzi tak uważa, juz nie mowie konkretnie o tym temacie. Ja podchodze do tego troche inaczej chociaz wierze bardzo, ze jestesmy w stanie pokonac Bayern, w koncu jestesmy Juventusem dla ktorego liczy sie tylko wygrywanie. Wszedłem sobie na forum bayernu to zauwazylem ze nabijaja sie z nas ze jestesmy pewni, ignornaci i nie bede dalej wymienial oby po meczu byli zaskoczeni ;p
Nie wiedzialem gdzie to napisac czy w ofensywie czy w taktyce czy gdzies indziej ale postanowilem napisac w defensywie.
pablo1503 pisze:
juventussek pisze:tak dla kibica juventusu bayern ma słabą obronę,
Z tego co umiem czytać, a raczej umiem, to NIKT nie napisał, że Bayern ma słabą obronę. Ludzie piszą, że obrona jest ich najsłabszym punktem, a nie jest to równoznaczne z tym, że jest słaba. Zresztą trudno, żeby defensywa nie była in minus, skoro w pomocy i ataku biegają tacy piłkarze.
Dlatego też napisałem że nie czerpie tych danych z tego tematu.
Ostatnio zmieniony 31 marca 2013, 10:03 przez juventussek, łącznie zmieniany 1 raz.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 30 marca 2013, 23:38

juventussek pisze:tak dla kibica juventusu bayern ma słabą obronę,
Z tego co umiem czytać, a raczej umiem, to NIKT nie napisał, że Bayern ma słabą obronę. Ludzie piszą, że obrona jest ich najsłabszym punktem, a nie jest to równoznaczne z tym, że jest słaba. Zresztą trudno, żeby defensywa nie była in minus, skoro w pomocy i ataku biegają tacy piłkarze.


Obrazek
JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2013, 22:46

Bardzo niepewny Barzagli. Przy strzale świeżo wprowadzonego na boisko Robbena koło 18. minuty meczu praktycznie podal piłkę Holendrowi, który czaił się w polu karnym Juve. Po upływie może dwóch minut Barzagli został łatwo ograny i po jego stracie poszła akcja zakończona strzałem Ribery'ego. Będący od ponad dwóch lat pewnym punktem obrony Juve stoper praktycznie sprezentował dziś gospodarzom dwie doskonałe okazje do zdobycia bramki. Przy drugim golu dla Bayernu zarówno Barzagli, jak i Bonucci zostali ograni przez Bawarczyków. Najpierw próbowali zastawić pułapkę ofsajdową, a potem wracali zbyt wolno.

Z kolei Lichtsteiner choćby w 35. minucie znakomicie podłączył się do ataku, ale to Alaba zdominował dziś jego flankę. Żółta kartka dla Lichego - nie mam pojęcia za co.


Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2013, 22:48

JuveCracow pisze:Bardzo niepewny Barzagli. Przy strzale świeżo wprowadzonego na boisko Robbena koło 18. minuty meczu praktycznie podal piłkę Holendrowi, który czaił się w polu karnym Juve. Po upływie może dwóch minut Barzagli został łatwo ograny i po jego stracie poszła akcja zakończona strzałem Ribery'ego. Będący od ponad dwóch lat pewnym punktem obrony Juve stoper praktycznie sprezentował dziś gospodarzom dwie doskonałe okazje do zdobycia bramki. Przy drugim golu dla Bayernu zarówno Barzagli, jak i Bonucci zostali ograni przez Bawarczyków. Najpierw próbowali zastawić pułapkę ofsajdową, a potem wracali zbyt wolno.

Z kolei Lichtsteiner choćby w 35. minucie znakomicie podłączył się do ataku, ale to Alaba zdominował dziś jego flankę. Żółta kartka dla Lichego - nie mam pojęcia za co.
Za przesmieszna symulke gorsza niz swego czasu Bonucci? :whistle:

Czarno widze rewanz. Kto na prawej? Kserkses? Nasza Chilijska Torpeda? Padlina ? :doh:


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2013, 22:49

@JuveCracow Serio? Będziesz teraz spamować we wszystkich tych tematach zamiast napisać coś w jednym, zbiorczym gdzie wszyscy się wypowiadają?


JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 02 kwietnia 2013, 22:55

Dobry Mudżyn pisze:Czarno widze rewanz. Kto na prawej? Kserkses? Nasza Chilijska Torpeda? Padlina ? :doh:
Dobre pytanie. Conte pewnie postawi na Padoina, ale zobaczymy co z Caceresem. Byc moze szanse dostanie Isla.
Skibil pisze:Serio? Będziesz teraz spamować we wszystkich tych tematach zamiast napisać coś w jednym, zbiorczym gdzie wszyscy się wypowiadają?
Wolisz wrzucac posty "o wszystkim" na jedna kope - Twój wybór. Wolisz rozdzielic posta na mniejsze, podzielone tematycznie czesci - zapraszam.


JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 10 kwietnia 2013, 22:54

Na początku meczu obrońcy Juve grali dobrze. Barzagli nie pozwalał na wiele Ribery'emu, grając od pierwszych minut nieporównywalnie pewniej niż przed tygodniem. Asekuracja w tej fazie meczu była bez zarzutu - efektownie wyglądał zwłaszcza świetny wślizg Padoina w 9. minucie - jego powrót do obrony był w tej sytuacji znakomity, co najważniejsze były gracz Atalanty w polu pięciu metrów skutecznie przeszkodził napastnikowi FCB w oddaniu strzału.

Chiellini najpierw dobrze podłączył się do ataku (jednego z pierwszych w tym spotkaniu w naszym wykonaniu) a potem nie odstawił nogi i po walce z nim Mandzukic zobaczył w pierwszych minutach wykluczającą go z gry w kolejnym meczu żółtą kartkę. Bonucci od samego początku bardzo dobrze wychodził do przodu, nie grał statycznie, wspierając regularnie drugą linię w konstrukcji. Kwadwo pod koniec pierwszej połowy zaliczył dobry powrót, ale w przodzie było go dziś zdecydowanie za mało.


Zablokowany