Wszystko o Milanie

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 19 lutego 2018, 00:04

zuravski pisze:Oby Milan wygrywał wszystko po drodze poza meczem z nami, bo przy takim Interze i Lazio jest odrobine nadziei ze wpadną do czwórki. Silny Milan to silna liga, a merdacze oby poza ligą mistrzów.
Nie rozumiem tej waszej miłości do naszego największego rywala we Włoszech. Dla mnie to jest niepojęte. A już w ogóle nie łapie tego sloganu:

Kod: Zaznacz cały

Silny Milan to silna liga
Niby dlaczego akurat oni? Przecież równie dobrze Napoli, Roma, Lazio mogą prezentować światową klasę, podnieść poziom Serie A i jej rangę w Europie. Równie dobrze każdy inny klub o dowolnej nazwie. Przecież nazwy tak jak nazwiska nie grają, tylko grają piłkarze, w tym przypadku kluby. No chyba że ze względów nostalgiczno-historyczno-sentymentalnych - ale bądźmy wtedy konsekwentni! - Inter też! Więc jeżeli trzymamy się tego to slogan brzmi:

Kod: Zaznacz cały

Silny Milan i INTER to silna liga


#cznandj #ripgangsquad :hi:
zuravski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Posty: 229
Rejestracja: 29 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 19 lutego 2018, 00:32

Chociażby dlatego ze Milan awansując do ligi mistrzów bedzie miał duże możliwości finansowe. Zreszta juz nota bene je ma większe niż pozostali rywale Juve. Liga mistrzów jeszcze im w tym pomoże, a ja chce aby przyciągali oni silnych zawodników i zeby zwiekszyła sie rywalizacja w lidze. Ponadto Milan jest kojarzony w Europie jako największy włoski triumfator ligi mistrzów. Zespół z tradycjami, który zawsze miał odpowiednią mentalność w przeciwieństwie do południowego rozkapryszonego Napoli. Milan to zespół, który przez wielu juventinich jest traktowany z szacunkiem, ponieważ nasza rywalizacja z nimi jest zdrowa w przeciwieństwie do interu. Poza tym nie pisałem o żadnej miłości, wiec przestań dopowiadać sobie rzeczy o których nie napomknąłem. Szanuje Milan i wiem ze ani Napoli ani Roma a juz tym bardziej Lazio mimo wspaniałych wyników nie da tyle co silny Milan. Tego nie trzeba po prostu tłumaczyć, bo to zespół, który marketingowo ma niepodważalnie wyższa pozycje aniżeli wymienione przez ciebie zespoły.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 19 lutego 2018, 00:51

Słuchaj Inter też jest klubem z wielką marką, jednym z 3 najbardziej rozpoznawalnych we Włoszech, jednym z 3 jedynych włoskich triumfatorów CL (Więcej ma triumfów niż Juventus :prochno:). Więc jeżeli trzymamy się tego to bądźmy konsekwentni, czy nam się to podoba czy nie. Czekaj, czekaj dodajmy jeszcze Torino - też wielki klub z tradycjami, Grande Torino - OK w czasach ich świetności nie było Pucharu Europy i tylko dlatego go nie wygrywali.

Poza tym czy w Europie obecnie tylko kluby z wielką tradycją są potężne? Nie, chociażby taka Chelsea czy PSG, bo to normalne że na miejsce upadających potęg powstają nowe. Mentalność? Hmmmmmm Teraz grają tam inni zawodnicy niż dekady temu, sama magia klubu? Wątpię. Co mnie jakaś tam tradycja obchodzi? Liczy się to co jest tu i teraz. Spokojnie Napoli, Roma, Lazio też nabiorą z czasem mentalności bo świat idzie do przodu. Właśnie widzę tą mentalność Milanu od lat gdzie stali się średniakiem Serie A. Co mnie niezmiernie cieszy! Aha co do tej mentalności Ligi Mistrzów, to też widać po nas, gdzie w Serie A rządzimy od lat, a w Europie sam dobrze wiesz jak graliśmy i jak kojarzę twoje posty nie jesteś naszą postawą w niej zachwycony.

Co do miłości to była ironia.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
miszcz_ACM

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2005
Posty: 34
Rejestracja: 25 października 2005

Nieprzeczytany post 19 lutego 2018, 01:29

VAR może być użyty tylko w polu karnym. Nie wiem jakie powtórki oglądali na VAR, ale jeżeli widzieli tą, to nie mogli zainterweniować:
https://pbs.twimg.com/media/DWWHkvuWAAAu2xf?format=jpg

Co do dyskusji wyżej. Odsuwając sympatie, antypatie, nienawiści itp., to należy spojrzeć pod kątem marketingu. Serie A z silnym Napoli czy Romą nigdy nie sprzeda się tak dobrze jak z Milanem czy Interem. Oczywiście te kluby mogą zbudować potęgę, zamienić swoje stadiony-kible (słowa ADL) na porządne areny i dorównać zyskom/wynikom/liczbie fanów na świecie klubom z północy. Jednakże musieli by utrzymywać wysoki poziom i niepokoić Juve przez następne 20 lat. Szczerze mówiąc, to ciężko mi uwierzyć w scudetto Napoli i poważny byt Romy w pucharach, a co dopiero długotrwałą zacięta rywalizacje z Juventusem.
Trzeba zauważyć, że oprócz calciopoli, to Milan i Inter są głównymi winowajcami spadku popularności Serie A. Ich powrót do równorzędnej walki z Juventusem jest wart dużo więcej dla Serie A niż jedno scudetto Napoli i Romy na 30 lat.


zuravski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Posty: 229
Rejestracja: 29 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 19 lutego 2018, 11:33

Tak jak pisze kolega wyżej. Nie ma żadnych przesłanek ku temu aby Napoli czy Roma wskoczyła na wyższy poziom. To jest niemożliwe z finansowej strony. Podajesz jako przykład Chelsea. Tylko jak to sie ma do biednego Napoli, które gra na ruinie? Gdyby mieli chociaż solidne zaplecze finansowe to wierzyłbym ze mogą stać sie silną marką w najbliższym czasie. W tej chwili moim zdaniem zyskują na gorszej formie zespołów z mediolanu i innych klubów. Interu specjalnie nie wymieniałem, bo nie szanuje ich kibiców za arogancję i wieczny kompleks Juve. Niemniej jednak zdaje sobie sprawę ze to tez klub, który świecił triumfy gdy serie a była najsilniejsza liga. W moich wypowiedziach nie kieruje sie jakas nostalgia i sympatia. To kwestia subiektywna. Zdaje sobie jednak sprawę ze miedzy innymi historia i marka jaka sobie zbudował kiedyś Milan daje większe możliwości rozwoju tego klubu w przyszłości. Popatrz ile tam kasy zainwestowano w tym sezonie na transfery. Jedne bardziej udane drugie fatalne nawet vide Kalinic. Na tej postawie śmiem twierdzić ze z liga mistrzów bedą mogli spokojnie patrzeć w przyszłość, być może nie bedą musieli nikogo sprzedawać i pokierują swoim projektem w odpowiedni sposób. Liga musi być silna, musi sie zmienić infrastruktura przede wszystkim i wierze ze takie kluby jak Milan mogą podtrzymać i rozwinac trend zapoczątkowany przez Juventus. Napoli za to moim zdaniem z czasem stanie sie prowincjonalnym klubem, którym było kiedyś chyba ze ktoś zainwestuje w ten klub co jest jednak sprzeczne z polityka De Laurentisa.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 19 lutego 2018, 12:12

Z drugiej strony, Milan i Inter maja jakieś tam zewnętrzne finansowe zaplecze, które umożliwiłoby im choć częściowe zneutralizowanie skutków braku LM. Takiego komfortu nie ma ani Napoli, ani Roma, ani tym bardziej Lazio - dla tych drużyn brak zakładanych wpływów z Chmapions League nieubłaganie oznacza cofnięcie się w rozwoju. No i kolejna kwestia jest taka, czy mediolańczycy w ogóle potrafiliby nie zmarnować powiększonego budżetu. Po ostatnich latach śmiem wątpić.

Także to raczej nie jest tak, że po załapaniu się do pierwszej 4-ki Milan i Inter nagle poszybują w rozwoju, a inne dotychczas silne ekipy utrzymają poziom.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 19 lutego 2018, 12:28

no tak ale są chociaż na to szanse a w przypadku Romy ich nawet nie ma, Napoli w sumie to samo... od ilu lat te kluby grają w LM? coś się zmieniło pomiędzy Napoli 2015 a Napoli 2018? ok Napoli może grać lepiej etc ale dalej nie jest w stanie ani kupić "Alexa Sandro" ani też zatrzymać go na dłużej u siebie, nam jest o to bardzo ciężko ale dla nich to utopia a wiadomo, że o to chodzi bo to napędza ligę, gwiazdy, wyniki w LM i stała konkurencyjność

tak na prawdę wyobraźcie sobie Napoli jakbyśmy od nich nie kupili Igłę - zabierzmy im 90mln i zobaczmy kogo by nie kupili w ostatnich 2 latach... to my "stworzyliśmy potwora" ale przecież niemożliwe jest aby co rok sprzedawali swoich starzejących się zawodników za takie pieniądze, nie mam tych wszystkich rankingów przed sobą ale Milan na pewnie podobny przychód co Roma a nie grali w LM od lat...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zuravski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Posty: 229
Rejestracja: 29 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 19 lutego 2018, 12:40

Co do Interu i ich bezsensownego wydawania pieniędzy to sie zgodzę. U nich polityka transferowa to jest dno i tam trzeba zmian na najwyższych stołkach zeby cos sie zmieniło. W Milanie nie jest lepiej aczkolwiek być może to kwestia wykorzystania potencjału poszczególnych zawodników. Odnośnie Romy i Napoli to dla mnie odpowiednik Valenci i Sevilli. Niby dobre kluby ale nic poza tym. Dopóki bedą grali na tych swoich klepowiskach i ktoś z zewnątrz nie zainwestuje to te zespoły na pewno nie odnotują postępu. Milan gra na starym San Siro ale nie ma co porównywać jego standardu do tych muzeów w Neapolu i Rzymie. Swoją droga ze wszystkich klubów to chyba Atalanta zatwierdziła projekt przebudowy stadionu i realnie może go zrealizować w ciagu następnych dwóch lat. Reszta może o tym pomarzyć, no chyba jeszcze poza Cagliari ale nie jestem pewien. W każdym razie ja kibicuje aby Milan wskoczył do pierwszej czwórki. Gwarancji ze Milan sie odrodzi to nie da, ale nadzieje i finansowy zastrzyk na pewno.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 lutego 2018, 22:59

/mój błąd mój błąd.

Zwracam honor.
Ostatnio zmieniony 20 lutego 2018, 00:33 przez Poprostu, łącznie zmieniany 1 raz.


miszcz_ACM

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2005
Posty: 34
Rejestracja: 25 października 2005

Nieprzeczytany post 19 lutego 2018, 23:34

Rozumiem, że przeczytałeś clickbaitowy tytuł na WP czy Interii, ale artykułu, którego sam tu wrzuciłeś już nie ?

Na te bzdury to szkoda już czasu, nawet nikt nie zamierza dementować, bo wiadomo z jakiej okazji wypływają poraz kolejny tym podobne nowinki.


Akha72

Laziale
Laziale
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2016
Posty: 107
Rejestracja: 09 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 20 lutego 2018, 13:56

Masz na myśli zbliżające się w Italii wybory?


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 26 lutego 2018, 07:49

Miło się patrzy na odradzający się Milan Gattuso.Widzę w nich Juventus z pierwszego sezonu Conte - przede wszystkim zaangażowanie.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 26 lutego 2018, 08:12

Sorek21 pisze:Miło się patrzy na odradzający się Milan Gattuso.Widzę w nich Juventus z pierwszego sezonu Conte - przede wszystkim zaangażowanie.
Gattuso też z Conte ma to wspólne, że potrafi Milan zmobilizować, co widać od czasu przejęcia klubu do trenerki. Jak się oglądało mecz, to Roma nie miała zbyt wielu okazji, by cokolwiek namieszać a w drugiej połowie to już w zasadzie Milan nieźle się bronił i miał więcej okazji.

Z punktu widzenia Juve ciekawe też, że potrafią ryzykować i stawiać na swoich młodziaków jak Cutrone, który przyćmiewa Kalinicia i Silvę a w obronie jest Calabria.

Poza tym faktycznie uważam, że jeśli chodzi o potencjał marketingowy to jednak silne zespoły z Medionalu więcej zdziałają niż taka Roma, czy Napoli, a im więcej sportowo silnych zespołów w lidze tym więcej odpowiedzialności na Juve, by budować jeszcze silniejszy zespół.


zuravski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Posty: 229
Rejestracja: 29 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 26 lutego 2018, 13:32

Cutrone wyrasta na fajnego grajka. Oby Milan go nie zmarnował. Generalnie cieszy postawa Milanu bo wczoraj fajnie sie ich oglądało w drugiej połowie.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 26 lutego 2018, 19:21

Kupili Silvę i Kalinicia w sumie za blisko 60 baniek a ich najlepszym graczem na szpicy jest wychowanek, to pokazuje,że czasem warto dać szanse młodemu zdolnemu niż bulić gruby hajs za wątpliwej jakości graczy,którzy są zwyczajnie piłkarsko nie przygotowani do gry w takim klubie jak Milan. Bądź co bądź dalej mając spore aspiracje zespole.


ODPOWIEDZ