Wszystko o Milanie

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Milano1910

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 czerwca 2014
Posty: 219
Rejestracja: 21 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2015, 22:35

Słaba 11 i ławka? O ile z tą ławką się zgodzę to przeanalizujmy po kolei. Lopez - super bramkarz na pewno lepszy od De Sanctisa. Abate - dobrze grał przed kontuzją, teraz niewiadoma, Rami Alex i Mexes - świetny sezon w ich wykonaniu. Zapata odstaje poziomem, ale na ławę całkiem niezły. Bonery wgl nie powinno być w Milanie. DS i Armero. Ten pierwszy gra super na PO na LO b.słabo, Armero słaby. DJ - stały wysoki poziom, Monto - świetny po kontuzji czołowa postać OBECNIE ligi. Muntar i Essien na ławę. Poli coś próbuje, ale jest strasznie nierówny. Jack - super transfer chyba najlepszy wewnątrz ligowy transfer lata. Honda - szkoda, że Inzaghi ciągle widzi w nim skrzydłowego, bo na ŚPO gra pięknie. Szary - mega nierówny, ciężko coś o nim napisać, Menez - wiadomo najlepszy darmowy transfer okna w Europie. Cerci - niech gra tak jak Toro i będzie super.


Jak ktoś mi powie, że my nie mamy składu na 3 miejsce to nie ma pojęcia o piłce. Potrzeba nam 1 ŚP- wysokiego poziomu, LO(np Coentrao) i dobrego zmiennika dla Meneza + wypadałoby pozbyć się słabych graczy i poprawić ławkę.


Zhx123

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 maja 2013
Posty: 265
Rejestracja: 03 maja 2013

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2015, 23:07

Milano1910 pisze:Menez - wiadomo najlepszy darmowy transfer okna w Europie.
Lepszy od Lewandowskiego? ;p

Ogolnie nie masz co sie produkowac, nie przetlumaczysz. Z doswiadczenia wiem ze takie dyskusje sa zazwyczaj jałowe, kazda ze stron widzi to co chce widziec. Zreszta ciezko jest mowic ze ma sie sklad na 3 miejsce gdy nie jest sie na tym miejscu;p mecze to cos wiecej. Borussia ma teoretycznie sklad na 2 miejsce ale co z tego skoro jest na przedostatnim miejscu ;d Lepiej jak przyjdziesz za pol roku, zacytujesz i powiesz: a nie mowilem :)


Milano1910

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 czerwca 2014
Posty: 219
Rejestracja: 21 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2015, 23:12

No tak o Lewym zapomniałem, chociaż Lewy od początku się zapowiadał na trafiony transfer. Z Menezem było inaczej.


Też trochę racji. Mam nadziej, że w tej LM zagramy, bo predyspozycje do tego mamy.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2015, 23:27

Alex96 pisze:
Arbuzini pisze:
Milano1910 pisze:Spokojnie możemy walczyć o 3 miejsce w tym sezonie a jeśli w lato jeszcze poprawimy kadrę to o coś więcej
Nie sądzę...
Jasnowidz? Takich rzeczy nie da sie stwierdzic na 9 miesiecy przed rozpoczeciem nowego sezonu. Znajdzie sie nowy inwestor kupia 3-4 znaczacych graczy i jazda...
Dobrze by było jakby ten nowy inwestor dopiął wszystkie formalności tak maksymalnie do pół roku. We wrześniu ciężko o dobre transfery.
Milano1910 pisze:Jak ktoś mi powie, że my nie mamy składu na 3 miejsce to nie ma pojęcia o piłce. Potrzeba nam 1 ŚP- wysokiego poziomu, LO(np Coentrao) i dobrego zmiennika dla Meneza + wypadałoby pozbyć się słabych graczy i poprawić ławkę.
Skład macie, ale nie jest powiedziane, że do TOP3 wskoczycie. Póki co nad Wami są aż cztery kluby. Żeby wbić się pomiędzy Juventus i Romę, które też nie stoją w miejscu, a jednak na swoje sposoby szukają ciągle wzmocnień, trzeba czegoś więcej niż 15 mln E na transfery i kontynuowanie obecnego modelu budowania drużyny.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2015, 23:33

Milano1910 nie powiedziałem, że nie macie składu na top3. Powiedziałem, że nie ma szans na powalczenie o coś więcej, różnica między nami i Romą, a Wami jest kosmiczna. Wierzę, że przy sporej dozie szczęścia możecie być przed nami nawet przez 1/3 sezonu, ale na dłuższą metę nie ma szans na Milan w TOP2. Szczególnie, że ludzie z Romy i Juventusu też nie są przypadkowi i nie będą siedzieć w przyszłym okienku bezczynnie. Więc w jedno/dwa mercato nie nadrobicie takich zaległości.


Milano1910

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 czerwca 2014
Posty: 219
Rejestracja: 21 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2015, 23:45

Jaka to "wielka" różnica między Milanem, a Romą to ja widziałem 2 tygodnie temu na Olimpico, gdzie my bez 3 podst obrońców spokojnie daliśmy radę z Romą. Oczywiście to nie był jakiś wielki mecz. Po prostu wy i Roma macie regularność czego na ten moment nam brakuje. A aż tak dużo do poprawienia nie jest, choć też nie tak znów bardzo mało. Milan musi złapać regularność jak za czasów Allegro z wiosny sezonu 2012/2013. Gdzie rundę skończyliśmy chyba 2 czy 3 punkty za wami. To jest klucz do LM w przyszłym sezonie. Dobrze, że Napoli ma słabego rywala w LE, bo jak ktoś przegrywa z Legią to z Napolitańczykami, którzy pewnie z całych sił będą starali się olać ten puchar też pewnie przegra. Zespołów z Genoi np wgl się nie obawiam, to samo Interu. Lazio pewnie powalczy. Fiora też może nie wytrzymać. Uważam, że w pierwszej trójce Juve, Roma i Milan/Napoli


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2015, 00:28

Ja jak patrzę na kadrę Milanu to człowiekowi płakać się chce. Straszliwa zbieranina przecietniaków się tam nazbierała. Zaniedbania Łysego i inwestorów są ogromne. Milan zawsze się szanowało bo to był przeciwnik/rywal, a nie wróg jak pozerzy z Rzymu. Juventus na każdej pozycji ma zawodnika o jedną jak nie 2 klasy lepszego od Milanu. Jeśli Milan wyciągnie to 3 miejsce w lidze to będzie to cud choć może się udać. Regularność też nie bierze się sama z siebie. By mieć regularność to musisz mieć piłkarzy do tego, którzy tą regularność utrzymają. W tym sezonie najbardziej regularnymi ekipami są Juventus, Roma i Parma, która regularnie zbiera łomot od każdego.
Wolę walczyć o Scudetto z honorowym Milanem niż rzymskim plebsem, który w minionym sezonie był "o krok" od Scudetto, ale brakło im tylko 17 pkt.


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2015, 00:35

Milano a z czego ta pewność siebie się bierze?


Knursen

Romanista
Romanista
Rejestracja: 03 stycznia 2014
Posty: 122
Rejestracja: 03 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2015, 01:59

Milan mi trochę przypomina Romę jak amerykanie weszli. Niby byli zawodnicy którzy mogli to 3 miejsce zapewnić, ale nie było ciągłości wyników i lądowaliśmy poza pucharami. Z czego to wynika - ciężko powiedzieć.
U nas receptą okazał się trener z pomysłem i świetne okienko (Benatia, Strootman, Gervinho, Maicon, De Sanctis - tamten sezon miał b.dobry, a zimą jeszcze Nainggolan).
Trzeba mieć w tym wszystkim trochę szczęścia, ale bez kasy nie ma sukcesów.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2015, 10:33

Milan z 16 meczów wygrał aż 6, a dwóch spotkań z rzędu nie wygrał od połowy października, w sumie w sezonie udało im się to aż dwa razy, ale z jakiegoś powodu Milano1910 już czuje się jak na 3 miejscu nawet z nadziejami na coś więcej :P Nie wiem na czym dokładnie opiera swoje przekonanie, prócz miłości kibicowskiej, bo chyba nie na tym bezbramkowym remisie po obronie Częstochowy na Olimpico. Drużyn z Genui się nie obawia, chociaż Milan z Sampą zremisował, a z Genoą przegrał i obie nazbierały więcej oczek od Rossonerich, gdzie ponoć bramkarz w super formie, stoperzy w super formie, przynajmniej 3 pomocników w super formie i Menez w super formie.
Juventus Del Neriego w sezonie 10/11 po 16 kolejkach miał 8 zwycięstw 6 remisów i tylko dwie porażki, wynik lepszy niż obecnie Milan :wink:


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2015, 11:15

Ouh_yeah, w sam punkt. Ale tak to jest, kiedy transfery rozpatruje się w kategoriach typu "najlepszy darmowy transfer". Milan potrzebuje skoku. Skoku, który musi kosztować. Pokazał to pierwszy Juventus, a Roma niedawno poszła w nasze ślady.


mcsqrczybyk

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 maja 2011
Posty: 131
Rejestracja: 29 maja 2011

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2015, 16:23

Można zapytać, jak Kazimierz Górski: Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?


Zhx123

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 maja 2013
Posty: 265
Rejestracja: 03 maja 2013

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2015, 18:51

wloski pisze:Bild = Fakt
Ale przeciez Bild jest najlepiej poinformowana gazeta w Niemczech. Owszem lubia powielac plotki jak kazda gazeta sportowa aby bylo o czym pisac(choc w porownaniu z angielskimi czy hiszpanskimi kolegami sa bardzo rzetelni), ale jesli cos jest faktycznie na rzeczy to trabia glosno. Jesli dojdzie do transferu gracza Bundesligi to na 95% beda informowac o tym pierwsi. Ponadto potrafia dostarczyc wiele ciekawostek z negocjacji na biezaco. Bierze sie to stad ze maja dziennikarzy ze swietnymi znajomosciami, a i sami ludzie w Niemczech sie do nich zglaszaja jesli chca zrobic przeciek jak byli z Gotze.

Co do szarego, ,mysle ze zwykla powielana plotka z jakiejs wloskiej gazety( a konkretnie ta tuttasport czy jakos tak ciagle nakreca temat).


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2015, 08:49

A tymczasem największy w ostatnim czasie "sabotażysta" w obozie rossonerich poważnie kontuzjowany. Bez niego myślę, że może będzie im łatwiej walczyć o to trzecie miejsce. Choć i tak najprawdopodobniej wszystko będzie się roztrzygać do ostatnich kolejek tak jak w ostatnim sezonie między kilkoma drużynami. Nie mniej jednak Milan po widocznej poprawie gry w ostatnim czasie nie jest jednak w tym wyścigu bez szans. Warunek jest jednak jeden, większa regularność w zdobywaniu punktów.


platini88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2014
Posty: 30
Rejestracja: 03 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2015, 11:53

No trzeba liczyc na to, że Filippo Inzaghi podejmie dobre decyzje pod czas zimowego okienka transferowego. W tej chwili wiemy tylko o tym, że z Alessio Cerci przyszedł w zamian za Torresa. Ciekawe co wymyśli Pippo na poprawe gry drużyny...


ODPOWIEDZ