LaLiga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2016, 08:06

http://www.fcbarca.com/67955-messi-i-ne ... =hotTopics

Ciekawy artykuł mówiący o sytuacji finansowej Barcelony. W zaistniałej sytuacji gdzie Messi i Neymar dostają gigantyczne podwyżki (jeśli oni dostaną to Suarez też upomni się o kasę, w końcu sportowo daje w tym sezonie najwięcej), a liga nałożyła limit wydatków na pensje w klubie, trudno sobie wyobrazić transfery kolejnych gwiazd do klubu. Pogba i Dybala mogą się okazać po prostu za drodzy w utrzymaniu/zakupie dla dumy Katalonii. Jeśli to wszystko prawda to dwa najatrakcyjniejsze kierunki (Real/Barca), odpadną na jakiś czas.

Może joy powie coś więcej o tym?


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2360
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2016, 08:20

40 baniek, to już chyba trochę przesada. Ja rozumiem, że Messi to Bóg futbolu, ale takie pieniądze wydawać na pensję to dla mnie szok.

Niech giną za swoje błędy.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2016, 08:34

bo najlepiej podwoić pensje najlepiej zarabiającemu piłkarzowi :D jak oni na to wpadli? nieźle oddany klubowi musi być ten Messi skoro tyle chciał bo jakoś nie wierzę, że znalazłby się inny chętny dać mu tyle samo (MC na to nie stać przez FFP)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2016, 08:46

Maly pisze:nieźle oddany klubowi musi być ten Messi skoro tyle chciał bo jakoś nie wierzę, że znalazłby się inny chętny dać mu tyle samo (MC na to nie stać przez FFP)
Mniej wiecej tak oddany, jak swego czasu najlepiej oplacany pilkarz swiata Del Piero Juventusowi. Jak dla mnie swinstwem bylaby polityka rodzaju "wiemy ze zaslugujesz na tyle i tyle, ale nie zaplacimy ci bo wiemy ze i tak nie odejdziesz, z przywiazania do klubu".
Sila Spokoju pisze:40 baniek, to już chyba trochę przesada. Ja rozumiem, że Messi to Bóg futbolu, ale takie pieniądze wydawać na pensję to dla mnie szok.
Moglbys wyjasnic dlaczego np. 10 baniek byloby w porzadku, a 40 to przesada? Dla mnie zarowno jedna jak i druga kwota to abstrakcja, wiec ciezko mi jest wyczuc te roznice.

Zasadniczo problemem nie jest to, ze Barcelona za duzo wydaje a to, ze za malo zarabia. Zresza podobne wnioski wysuwano juz na podstawie raportu Deloitte - katalonski klub nie jest w stanie optymalnie przelozyc swojej wartosci marketingowej, popularnosci i pozycji sportowej na wyniki finansowe, Real czy Man Utd pod tym wzgledem dzialaja znacznie skuteczniej. Ciekaw jestem chociazby czy (i kiedy) Barcelona zmieni stroje Nike na Adidasa, ktory generalnie placi wiecej.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2016, 09:00

Real i P$G spokojnie by mu więcej zapłacili tak jak Neymarowi. Kwota podwyżki jest sprawiedliwa, klub z pewnością więcej zarabia na jego obecności w drużynie i zdają sobie z tego sprawę. Piłka ma większy potencjał światowy niż Football Amerykański, hokej czy koszykówka a zobacz sobie ile tam dostają nawet rezerwowi. Jeszcze są duże rezerwy w płacach ;)

PS. Kluby BPL dostaną teraz takie kosmiczne pieniądze że Citi, ManU, Arsenal czy Chelsea (a nawet inne ekipy) będzie stać na kontrakt Messiego.


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2016, 09:29

Nie przyjrzałem się jeszcze tym najnowszym rewelacjom więc nie wiem na ile te 85mln brutto jest prawdziwe. Natomiast już od dłuższego czasu było wiadomo, że Barcelona jest na granicy limitu płacowego (może to być max 70% budżetu klubu). Niedawno odszedł Xavi, Pedro wcześniej Puyol więc trochę zluzowali płace, jednak kolejne podwyżki są w drodze. Cruijff już dłuższego czasu zapowiadał, że wkrótce Barcelona będzie zmuszona do sprzedaży jednego z MSN. Więc dla mnie taki transfer Pogby od początku był mrzonką, bo po prostu Barcelony nie stać na kolejny superkontrakt, już abstrahując od tego czy Barcelonie Francuz w ogóle jest niezbędny.

Natomiast tutaj @zahor ma pełną rację. Problem nie leży w pensjach ale tym, że Barcelona nie potrafi przełożyć swoich sukcesów z ostatniej dekady (4xLM) oraz generalnie atrakcyjnego dla oka futbolu (chociaż wiadomo, że są różne gusta), na wyniki finansowe. Kontrakty marketingowe moim zdaniem są relatywnie słabe i zawsze mnie fascynowało jak taki Man. Utd. kosi taki hajs od sponsorów, mimo że ostatnio sportowo delikatnie mówiąc nie zachwycają. Stąd teraz różne zabiegi ligi hiszpańskiej, mecze w południe, (ostatnio chyba co drugi mecz Barcy jest o 16), pomysły z superpucharem Hiszpanii w Chinach, żeby podbijać popularność i starać się, jesli nie odrabiać to przynajmniej nie tracić dystansu finansowego do PL.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2016, 09:58

zahor pisze:Mniej wiecej tak oddany, jak swego czasu najlepiej oplacany pilkarz swiata Del Piero Juventusowi.
a to sorry, najwyraźniej mnie ominęła ta podwyżka Del Piero ;)
zahor pisze:Jak dla mnie swinstwem bylaby polityka rodzaju "wiemy ze zaslugujesz na tyle i tyle, ale nie zaplacimy ci bo wiemy ze i tak nie odejdziesz, z przywiazania do klubu".
a zasługuje? ;) obawiam się, że Barca boi się utraty Messiego z czysto wizerunkowego punktu widzenia a nie sportowego... sprzedaż Messiego to w tym momencie zysk 80mln rocznie + ok 200 odstępnego na start... brzmi na prawdę dobrze ;]

poza tym tu chodzi o kwestię "Barca nie ma kasy więc nie zażądam 2 razy tyle kasy bo lepiej, żeby kupili za to kogoś dobrego na obronę, nie chcę więcej niż praktycznie mogą dać ;]
zahor pisze:Moglbys wyjasnic dlaczego np. 10 baniek byloby w porzadku, a 40 to przesada?
chodzi o to ile zarabiają inni i to wszystko, jeśli ci najlepsi poza nim zarabiają 10 to powiedzmy, że 15, od biedy i 20 wygląda ok... z tego samego powodu mogę też odpowiedzieć @Kucharius1 mimo tych podwyżej w PL Arsenalu, Chelsea czy Man City nie stać na Messiego i tyle - za Messim po podwyżki poszłaby połowa drużyny a przykładowe City już teraz ma problem ze spełnieniem FFP, inni mogliby pójść w ich ślady ;]

@joy: zasmucę cię ale z pustego i Salomon nie naleje, nie wyprodukujesz sobie kibiców i tyle a to oni napędzają marketing klubu, jeśli Real i MU mają ich najwięcej to i przy słabych wynikach będą przodować w przychodach, jeśli zaś Barca ma mniej to nie przeskoczy ich na tym polu i tyle, jeśli nie nadrobią sponsorami to sorry ale muszą wymyślić coś zupełnie innego tak jak my "wymyśliliśmy"stadion, jakieś centrum obok stadionu itd póki co wymyślili jak ich nie zmniejszyć - przedłużyć kontrakt z Messim


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2016, 10:41

Maly pisze: a zasługuje? ;) obawiam się, że Barca boi się utraty Messiego z czysto wizerunkowego punktu widzenia a nie sportowego...
Ja bym powiedzial ze troche jedno, troche drugie.
Maly pisze: chodzi o to ile zarabiają inni i to wszystko, jeśli ci najlepsi poza nim
Najlepsi poza nim czyli kto? Ja nie widze w tej chwili pilkarza, ktorego mozna zestawic w jednym rzedzie w Messim jako punkt odniesienia. Mowa jest o zywej legendzie pilki noznej, stawianej przez wielu na rowni z Pele czy Maradona, zdobywcy 5 Zlotych Pilek, bedacym jeszcze w optymalnym wieku, po kapitalnym sezonie. Z calym szacunkiem dla Busquetsa, Iniesty, Rakiticia czy innego Suareza, to sa jednak "zwykli", choc oczywiscie doskonali pilkarze.
Maly pisze:nie wyprodukujesz sobie kibiców
Czemu nie? Moglbys rozwinac te mysl? Bo moim zdaniem prowadzac odpowiednia polityke marketingowa polaczana z sukcesami sportowymi jak najbardziej mozna sobie naprodukowac wiernych kibicow na lata. Sprawic zeby 8-letnie dziecko jako prezent na urodziny zazyczylo sobie koszulke Messiego zamiast Ronaldo albo zeby Azjata, ktory ostatnio na powaznie zainteresowal sie pilka nozna, zaczal trzymac kciuki za Barcelone a nie za MU.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2016, 11:06

Maly pisze: chodzi o to ile zarabiają inni i to wszystko, jeśli ci najlepsi poza nim zarabiają 10 to powiedzmy, że 15, od biedy i 20 wygląda ok... z tego samego powodu mogę też odpowiedzieć @Kucharius1 mimo tych podwyżej w PL Arsenalu, Chelsea czy Man City nie stać na Messiego i tyle - za Messim po podwyżki poszłaby połowa drużyny a przykładowe City już teraz ma problem ze spełnieniem FFP, inni mogliby pójść w ich ślady ;]
FFP jest uzależnione od przychodów, a te po nowym kontrakcie wzrosną o co najmniej 100mln dla najlepszych klubów BPL. Skoro w ostatnim okienku Citi mogło wydać ponad 200 mln (plus kontrakty) mimo FFP, to czemu nie mogło by kupić Messiego ? W następnym rankingu finansowym takie Citi czy Chelsea wyprzedzą pewnie nawet Bayern.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2016, 12:24

@zahor: zgodzę się, że Messi/Ronaldo i długo nic ale dlatego pisałem 150-200% tego co reszta a nie 400 czy więcej bo to już wg mnie przesada, nie śledziłem nigdy płac w NBA ale nie wydaje mi się, żeby Jordan zarabiał 4 czy więcej razy tyle co Pipen w Bullsach ale być może się mylę i to ty masz rację...

produkcja kibiców jak sam widzisz nie jest taka prosta skoro MU i Real są niedoścignione od lat, tak jak Juve we Włoszech, 4 lata Interu nie przełożyło się na 4 roczniki dzieciaków biegających w niebieskoczarne pasy bo to po prostu nie takie proste

@Kucharius1:
czyli przychód City rośnie o 100mln, mniej więcej tyle ile kontrakt Messiego... a gdzie podwyżki dla reszty zawodników? zgodzę się, że mogliby odzyskać z 40mln na koszulkach ale po prostu tego nie widzę na dłuższą metę jak oni wypełnialiby FFP


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2016, 14:59

Widac ze malo kto wierze ze w tym sezonie ktos moze powtrzymac Barcelona w Hiszpanii. Malo kto sie interesuje spotkanie Barcelona z Atletico. Jestem ciekawe postawa Arda Turama przeciwko swojej bylej druzynie.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2016, 16:09

Maly pisze:Jordan zarabiał 4 czy więcej razy tyle co Pipen w Bullsach ale być może się mylę i
Wiem o co Ci chodzi, ale tutaj akurat, trafiłeś przypadkowo zapewne, w ultra kuriozalną sytuację. Pippen był najbardziej niedocenianym koszykarzem swoich czasu on zarabiał zdaje sie 3 mln - Jordan 30 - zdaje się tak było. 10 x tyle :) Może się troszkę pomyliłem, ale dysproporcje na bank były kolosalne :whistle:

Co do meczu Barcelona - Atletico - Uuuuuu, Turan na ławce... Nie dali mu się wykazać. :whistle:

Edit: 0-1 Koke :P


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2016, 16:19

Kurde kto im wybrał koszulki na mecz? Czy tylko mi się zlewają w jedną różowo-fioletową masę? :P Zwłaszcza przy rożnych?

Edit: Jak zawodnicy Atletico stoją przodem to jest ok. Ale jak tyłem (cały czerwonawy) to już można się pomylić....


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2016, 16:26

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Pippen był najbardziej niedocenianym koszykarzem swoich czasu on zarabiał zdaje sie 3 mln - Jordan 30 - zdaje się tak było. 10 x tyle :) Może się troszkę pomyliłem, ale dysproporcje na bank były kolosalne :whistle:
Bzdury. Jordan przykładowo w sezonie 95/96 zarabiał ok. 4 mln, a Pippen 2.8 mln. Obaj podobnie jak całe ich pokolenie z takim Barkleyem na czele było mocno pokrzywdzone bo pod koniec lat 90 weszły nowe umowy i solidny role player mógł liczyć na kontrakt w okolicach 8-10 baniek rocznie, a gwiazdy zaczęły zarabiać po 17-20 mln. Jordan i spółka przez większość swoich karier mogli liczyć na marne 3-6 mln za rok gry.


Obrazek
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 955
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2016, 16:37

Kamex22 pisze:Kurde kto im wybrał koszulki na mecz? Czy tylko mi się zlewają w jedną różowo-fioletową masę? :P Zwłaszcza przy rożnych?
nie tylko Tobie :roll:


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
ODPOWIEDZ