FIFA zatwierdziła rewolucyjne zmiany

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 19 listopada 2014, 21:26

szczypek pisze:Zajrzałem dziś na stronę kibiców Realu i też piękne kwiatki znalazłem: http://www.realmadryt.pl/index.php?co=a ... i&id=55613

Komuś się chyba bardzo nudzi.
nie rozumiem, co jest złego w dogrywce i karnych?


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 19 listopada 2014, 21:28

Ale karne miałyby być przed meczem, żeby ci co przegrali karne, nie grali w meczu na 0:0 :prochno:
Niedługo pewnie zaczną na poważnie dyskutować nad wprowadzeniem zasady 3 rogi = karny i bramkarz musi w momencie strzału trzymać rękami siatki.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 19 listopada 2014, 21:45

Ouh_yeah pisze:Ale karne miałyby być przed meczem, żeby ci co przegrali karne, nie grali w meczu na 0:0 :prochno:
Niedługo pewnie zaczną na poważnie dyskutować nad wprowadzeniem zasady 3 rogi = karny i bramkarz musi w momencie strzału trzymać rękami siatki.
Ja myślę, że w celu uatrakcyjnienia gry pójdą w kierunku zasady bronienia "kto bliżej"


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2769
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 19 listopada 2014, 21:52

Ouh_yeah pisze:Niedługo pewnie zaczną na poważnie dyskutować nad wprowadzeniem zasady 3 rogi = karny i bramkarz musi w momencie strzału trzymać rękami siatki.
Haha, piękne podwórkowe czasy :lol:
A jeśli chodzi o te powtórki, to nie wyobrażam sobie, żeby coś takiego mogło przetrwać. Uefa/Fifa zostanie zlinczowana przecież, za taką decyzję. Cały świat domaga się wykorzystania powtórek aby pomóc arbitrom, a oni wogole zakazuja ich, nawet kibicom? No bez jaj... Zamiast szukać rozwiązania, wolą ukrywać problem... żenada.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 19 listopada 2014, 21:56

W sumie, jeśli chcą promować ofensywną grę, to może by zakazać obrońcom biegania w polu karnym?


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 19 listopada 2014, 22:04

Ouh_yeah pisze:W sumie, jeśli chcą promować ofensywną grę, to może by zakazać obrońcom biegania w polu karnym?
E to lepiej w ogóle im zakazać poruszania się po boisku, niech stoją i patrzą.


January

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 marca 2006
Posty: 670
Rejestracja: 14 marca 2006

Nieprzeczytany post 19 listopada 2014, 22:04

A może niech przed meczem wymieniają się koszulkami i opijają przyszłe zwycięstwo :prochno: Ciekawiej byłoby na pewno :dance:


jakiś geniusz z fcinter.pl pisze: co do Taidera to zagrał super - w swojej strefie czyścił praktycznie wszystko i te piły kilkudziesięciometrowe grane co do milimetry majstersztyk - powiedziałbym, że był nawet lepszy od tego vidala
:rotfl:
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 19 listopada 2014, 22:59

grejt pisze:Ryje im już te berety całkiem ...
Nikomu nic nie ryje, oni po prostu dbają o swój interes grupowy.

Oczywistym jest, że błędy sędziów były, są i będą. Tego nie da się wyeliminować w żaden sposób, bo ludzie zwyczajnie się mylą.

FIFA/UEFA z jakiegoś powodu (nie wiem jakiego) nie chce wprowadzić powtórek TV do piłki, co wzbudza sporą krytykę na całym świecie.

Tak więc, nie pozostaje im nic innego, jak kamuflować błędy sędziowskie, bo to tylko dolewa oliwy do ognia i wzmaga krytykę w związku z brakiem zgody na powtórki TV.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 20 listopada 2014, 00:09

Ja myślę, że powtórki TV mogłyby zaszkodzić pewnej polityce FIFA/UEFA, mianowicie hasłu "in dubio pro Messi" czyli w razie wątpliwości na korzyść Messiego. Oczywiście nie tylko i nie o samego Messiego chodzi, ale jak taki Leo zostaje skoszony bardzo blisko pola karnego to lepiej jest nie mieć powtórki i dać karnego, wtedy Messi strzeli gola, pobije jakiś rekord i można mu dać jakąś nagrodę (tłum wiwatuje!). Albo jak Real gra słabo i strzeli trefnego gola (ze spalonego, po zagraniu ręką czy coś) to można potem powiedzieć "cóż, sędzia się pomylił". Wiadomo, że sędziowie częściej mylą się na korzyść tych lepszych albo na niekorzyść tych, na których niekorzyść lepiej się mylić (np. Juventusu po calciopoli). Bez powtórek te federacje mogą, w majestacie prawa, promować tych, którzy najlepiej się sprzedają.

A to, że FIFA ma gdzieś poziom sędziowania to wiadomo od dawna. Inaczej w życiu nie zatrudnili by sędziów, którzy pierwsze profesjonalne mecze piłkarskie na żywo widzą gdy sędziują na mundialu.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 listopada 2014, 13:10

o to to... chociaż z tymi powtórkami to dziwne bo przecież "spalonego" przy goli Moraty z Niemcami pokazano...?

EDIT:
aha, skoro tak to tylko mogę powtórzyć to co już dawno pisałem - Platini jest zakałą futbolu nie mniejszą niż Blatter
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2014, 13:44 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 20 listopada 2014, 13:26

wloski pisze:
Ouh_yeah pisze:W sumie, jeśli chcą promować ofensywną grę, to może by zakazać obrońcom biegania w polu karnym?
E to lepiej w ogóle im zakazać poruszania się po boisku, niech stoją i patrzą.
W sumie.... nieraz patrząc na to co odwala Kielon to jakby już się przystosował :D
Maly pisze:o to to... chociaż z tymi powtórkami to dziwne bo przecież "spalonego" przy goli Moraty z Niemcami pokazano...?
Zanim pójdę na poranną kupę, to powiem Ci tak.... to była dziwna sytuacja :think: W samej transmisji live pokazali aż jedną jedyną powtórkę bramki Moraty, nie więcej. Natomiast w studio pomeczowym Mehmet Scholl z redaktorem zajmowali się jeszcze z dobre pół godziny tym meczem, ale powtórki gola Alvaro nie pokazali. Ba, zawinęli temat pod dywan i słowem nie wspomnieli, że gdyby boczny+główny się nie pomylili to wynik byłby inny. Fakt, Niemcy bywają pyszałkowaci ale aż tak to raczej nie.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 20 listopada 2014, 13:35

Maly pisze:o to to... chociaż z tymi powtórkami to dziwne bo przecież "spalonego" przy goli Moraty z Niemcami pokazano...?
Bo to był mecz towarzyski, a tutaj chyba według wcześniejszego artykułu nie ma jeszcze zakazu. Zakaz podobno obowiązuje w meczach LM, LE i meczach eliminacyjnych do ME.

Swoją drogą widziałem, że nawet już niektóre skróty z meczy są zablokowane z powodu tego zakazu. Nie widziałem też powtórki z boku przy drugiej bramce dla Polaków z Gruzją przy golu Krychowiaka. Przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego było tam przedłużenie piłki( tylko dokładnie nie widać kto to przedłużał czy Polak czy Gruzin, ale wydaje się, że Polak) co by oznaczało , że Krychowiak był na pozycji spalonej. Powtórki jednak z tego nie pokazali.


mazi12

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2009
Posty: 810
Rejestracja: 30 września 2009

Nieprzeczytany post 20 listopada 2014, 16:34

Piłkę przedłużał prawdopodobnie Glik... A ja się dziwiłem czemu pokazują 100 bezproduktywnych powtórek a nie pokażą powtórki z widoku spalonego. To jest parodia, cyrk na kółkach :doh:


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 02 grudnia 2014, 22:08

Liga Narodów oficjalnie ma zostać zatwierdzona w czwartek prawdopodobnie będzie to wyglądało tak:
W 2018, ma to być 8 meczy jesiennych w ramach Ligi Narodów. Grupy będą ustalane na podstawie rankingu po el. MŚ '18 gdzieś w listopadzie się kończą te eliminacje. Z kolei Liga Narodów to będzie preludium do el. ME 2020 gdyż te 8 meczy ma decydować o rozstawieniu drużyn właśnie w el. ME 2020.
Także trochę zmian będzie, zobaczymy jak to wszystko wyjdzie w praniu.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2015, 16:37

Co do zapisów wideo LINK. Chyba pierwszy raz ktoś skorzystał z powtórki wideo by się upewnić, mimo, że są one zabronione. Długo to nie trwało, a całą sytuację zmieniło diametralnie ;)


ODPOWIEDZ