Włoska piłka powoli się kończy ?

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Medzeer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2008
Posty: 214
Rejestracja: 20 marca 2008

Nieprzeczytany post 01 października 2009, 12:50

Niestety, powoli Włoska Liga, która pare lat wstecz była najlepszą z lig, spada w klasyfikacji, jesli tak dalej pojdzie wyskoczy przed serie a i bundesliga Ligue 1.

Kluby Włoskie w LM graja piach, Milan przegrywa, Juve remisuje z sredniakiem ligi niemieckiej( patrzac na miejsce w tabeli), Inter remisuje z Rubinem, mistrzem Rosji i to wedlug mnie tez zalicza sie jako porazka.
Oczywiscie wielkie gratulacje dla Fiory, jednak w tym wypadku, wyjatek potwierdza regule.

Pierwsza kolejka pucharu Uefa to tez byla tragiczna.

Kluby wyprzedaja najlepszych zawodnikow. Liga duzo traci na konkurencji, co wplywa na brak checi ze strony innych ambitnych pilkarzy.

Czy Serie A, ktore pompuje stosunkowo malo w transfery, ma szanse dogonic potentatow takich jak Real, Barcelona, Chelsea, Man.City itd czy czeka ja spadek w hierarchi ?


fallweiss

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2004
Posty: 406
Rejestracja: 16 lipca 2004

Nieprzeczytany post 01 października 2009, 13:36

Dobre pytanie

Moim zdaniem we Włoszech czołowe kluby mają problem ze zrównoważonym składem. To znaczy, czołowe kluby mają kilku wybitnych piłkarzy (Roma-Totti, Milan-Pirlo ,Sedorf , Inter-Cesar,Maicon ,Juve-Del Piero,Buffon itd) natomiast reszta drużyny prezentuje się niezwykle przeciętnie.Dość powiedzieć ,że gdybyśmy stworzyli wielką aukcję piłkarzy Serie A to oprócz wyżej wymienionych ,którzy spokojnie mogli by grać w MU,Chelsea,Real to reszta niestety nie wzbudziła by zbyt dużego zainteresowania i dalej plasowała się na pewnym poziomie...Jakim ?? ...No właśnie takim jakim jest Seria A obecnie

Tak historia zatoczyła koło.Od lat 2002/03 kiedy Seria A była czołową potęgą jest źle.

Kto jest temu winien-moim zdaniem odpowiedź jest prosta -Lega Calcio i Farsopoli !


wojti-s

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2003
Posty: 741
Rejestracja: 15 lipca 2003

Nieprzeczytany post 01 października 2009, 13:38

a to się jeszcze nie skończyła ? Słyszałem, że w środę na treningu mourinho wściekły po meczu z rubinem tak kopnął piłkę , iż wyszedł z niej balon. A zatem to już koniec włoskiej piłki :płaczę:
fallweiss pisze: Kto jest temu winien
producent piłek. Ponoć były z tajwanu, czy czort wie skąd.
Medzeer pisze:Niestety, powoli Włoska Liga, która pare lat wstecz była najlepszą z lig, spada w klasyfikacji, jesli tak dalej pojdzie wyskoczy przed serie a i bundesliga Ligue 1.
co to jest bundesliga ligue 1 ? Jakieś puchar miast trójkąta weimarskiego ?
Medzeer pisze:Kluby Włoskie w LM graja piach, Milan przegrywa, Juve remisuje z sredniakiem ligi niemieckiej( patrzac na miejsce w tabeli)
No rzeczywiście, Leonardo ma nietypowe metody treningowe i jego Milan przeszedł na piłkę nożną plażową
Bayern masz racje średniak jak nic. W końcu to tylko v-ce mistrz niemiec. To nic, że mają budżet co najmniej 5 razy większy niż 9 w tabeli (sezonu 2008/2009) Hoffenheim.

Medzeer pisze: Inter remisuje z Rubinem, mistrzem Rosji i to wedlug mnie tez zalicza sie jako porazka.
No pewnie, podobnie jak wielką tragedią był w sezonie 2004/2005 remis realu madryt na ukrainie z dynamem 2-2 czy przegrana romy na stym samym obiekcie 2-0.
Medzeer pisze:Oczywiscie wielkie gratulacje dla Fiory, jednak w tym wypadku, wyjatek potwierdza regule.
A to dobre :rotfl:

Medzeer pisze:Pierwsza kolejka pucharu Uefa to tez byla tragiczna.
Znów się z Tobą zgadzam ! Ponoć sztukę wystawił wnuk Szekspira więc nie dziwmy się tej formie. Oni zawsze mieli tendencje do dramatyzowania.

Medzeer pisze:Kluby wyprzedaja najlepszych zawodnikow. Liga duzo traci na konkurencji, co wplywa na brak checi ze strony innych ambitnych pilkarzy.
Raptem milan sprzedał jednego kake, inter ibre :rotfl: Przyszedł Diego, przyszedł Eto'o. W violi błyszczy jovetic. Jakoś nie dostrzegam aby calcio coś straciło. Ale to i tak jest nic - przecież jak się kluby w anglii wyprzedają ?! Odszedł c.ronaldo, zatem razem z włoską kończy się i angielska liga...


Medzeer pisze:Czy Serie A, ktore pompuje stosunkowo malo w transfery, ma szanse dogonic potentatow takich jak Real, Barcelona, Chelsea, Man.City itd czy czeka ja spadek w hierarchi ?


Calcio kiedyś pompowało ogromne pieniądze w transfery, ale nauczone kłopotami lazio, czy parmy zmieniło politykę transferową. I bardzo dobrze. Niedługo za nieodpowiedzialną zakupy może polecieć liverpool.
Ostatnio zmieniony 01 października 2009, 13:57 przez wojti-s, łącznie zmieniany 1 raz.


Medzeer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2008
Posty: 214
Rejestracja: 20 marca 2008

Nieprzeczytany post 01 października 2009, 14:19

Wojti-s widze, ze tryskasz humorem, probujesz byc cynicznym, kurcze ty to masz leb. Podobno zlosliwosc to cecha ludzi inteligentnych, ja wierze, ze tez idiotow.

Motyw z kopnieciem pilki przez Mourinho mega smieszny, wypluwam pluca, gratuluje poczucia humoru, geniuszu zartu, mistrzu cynizmu.

Co do Bundesligi i L1, uwaga zadziwie Cie, to wcale nie jest zaden puchar trojkata! Nie stawiajac przecinka zrobilem blad, to, ze ty nie potrafiles odczytac tego normalnie tylko znowu wyskoczyles ze swoim zarcikiem znowu wskazuje, ze jestes idiota, ktory lubi glosno pokrzyczec i sie posmiac, naszczescie nic nie wprowadzasz do dyskusji, bo mogloby to byc jeszcze gorsze niz twoje zarciki.

No tak, bo teraz to budzet gra. W nawiasie napisalem, patrzac na miejsce w tabeli. W bundeslidze nie gra nic, wiec moge nazwac go sredniakiem.

wojti-s pisze:No pewnie, podobnie jak wielką tragedią był w sezonie 2004/2005 remis realu madryt na ukrainie z dynamem 2-2 czy przegrana romy na stym samym obiekcie 2-0.
Co do Realu i Romy, to uwazasz, ze jak te zespoly remisowaly czy przegrywaly, czy remisowaly to nie bylo zdziwieniem ? Czy naprawde jestes tak bezmyslny i tepy ? niechce w to wierzyc!

Co do Szekspira, tym bardziej mi zaimponowales, kurde. Musisz byc ogromnie inteligentna osoba, umiesz laczyc pilke nozna ze sztukami Szekspira. Kolejny raz powtorze : Geniusz.

wojti-s pisze:Raptem milan sprzedał jednego kake, inter ibre :rotfl: Przyszedł Diego, przyszedł Eto'o. W violi błyszczy jovetic. Jakoś nie dostrzegam aby calcio coś straciło. Ale to i tak jest nic - przecież jak się kluby w anglii wyprzedają ?! Odszedł c.ronaldo, zatem razem z włoską kończy się i angielska liga....

No i nareszcie odniosles sie do tematu, jednak wziales pod uwage tylko ta czesc, bo wczesniej byles zajety szczekaniem i ironizowaniem.

Ja dostrzegam ta strate. Odszedl Kaka, Ibra.
Przyszedl Diego i jak narazie bardzo daleko mu do Kaki, sezon sie dopiero zaczal, ale fakt jest taki, ze Kaka w serie A juz nie gra, a Diego nic nie pokazuje.

Co do Ibry i Eto, kompletnie inni pilkarze, Ibrahimovic strzelal gole i zachwycal kibicow, on tworzyl przedstawienie. A Eto ? strzela gole, chwala mu za to.

Tak, Liverpool niedlugo upadnie, Man.Utd upada od 5 sezonow i nadal ma sie dobrze. swietny argument ! znwou punktujesz.


Jvri

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 lipca 2004
Posty: 192
Rejestracja: 07 lipca 2004

Nieprzeczytany post 01 października 2009, 14:48

A mi się tam wypowiedź wojtiego podobała :D zdrowe podejście do chorego tematu :P Jest 1 październik a Ty tu prorokujesz upadek całej ligi włoskiej, poczekajmy z takimi tematami, wnioskami do końca sezonu, ludzie dajmy piłkarzom szansę, niech jeszcze trochę pograją przed upadkiem :) Ligę włoską jak i poszczególne zespoły rozliczę pod koniec sezonu, zobaczymy kto co zdobędzie i jakim kosztem, Amen!


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 01 października 2009, 14:50

Medzeer pisze:Juve remisuje z sredniakiem ligi niemieckiej (patrząc na miejsce w tabeli)
Nie patrz na miejsce w tabeli, bo nazywanie Bayernu średniakiem jest beza sensu.

Co do Serie A: tak, podupada, ale nie przesadzajmy. La Liga i Premiership przegoniły ją już dawno, ale ostatnimi czasy mam wrażenie, że idzie ku dobremu. Nawet mimo kompletnego upadku Milanu, biedzie w Rzymie, czy w końcu wytransferowania najjaśniejszych gwizadek do Hiszpanii. Z w/w powodów ten sezon w Serie A może być naprawdę przełomowy, bo właśnie z uwagi na potencjał nasz i Interistów, walka o trzecie miejsce między tak wyrównanymi (na chwilę obecną) zespołami jak Roma, Milan, Genoa, Sampa, Lazio, Udine i Napoli (choć obecnie w Neapolu duży kryzys, ale to zespół z potencjałem) czy nawet - przy dobrych wiatrach - Palermo, może być niezwykle zażarta. Dawno nie było we Włoszech tylu wyrównanych ekip.

W Bundeslidze rzeczywiście w zeszłym sezonie nastapiło przewartościowanie wartości (Vfl, Hoffenheim), ale myślę że to tylko okres przejściowy.

Ligue 1 nam nie zagraża. Owszem jest tam kilku młodych-zdolnych grajków, ale zespół liczy się wciąż tylko jeden. Marsylia, mimo całej mojej sympatii do DD i Valbueny, może innym w CL "naskoczyć na pędzel", co pokazała wczoraj z "Galacticos".

Sorry, że piszę tak chaotycznie, postaram się coś więcej dorzucić później.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Medzeer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2008
Posty: 214
Rejestracja: 20 marca 2008

Nieprzeczytany post 01 października 2009, 15:09

Jvri pisze:A mi się tam wypowiedź wojtiego podobała :D zdrowe podejście do chorego tematu :P Jest 1 październik a Ty tu prorokujesz upadek całej ligi włoskiej, poczekajmy z takimi tematami, wnioskami do końca sezonu, ludzie dajmy piłkarzom szansę, niech jeszcze trochę pograją przed upadkiem :) Ligę włoską jak i poszczególne zespoły rozliczę pod koniec sezonu, zobaczymy kto co zdobędzie i jakim kosztem, Amen!
Co do wypowiedzi wojtiego, nie bede sie wypowiadal juz wiecej. Co do tego, ze prorokuje upadek ligi, to tez nie dokonca prawda, ja zadalem pytanie, bo bylem ciekawy jakie odczucia towarzysza innym Juventinim, gdy ogladaja mecze wloskich druzyn w Europie, co mysla, gdy zespoly wyprzedaja swoich zawodnikow itd. Pozatym w swoim posci napisalem tez czynniki, ktore ku temu prowadza.

Co do Alexa, zgadzam sie z toba, ze w pewnym sensie, walka o 3 miejsce wplynie pozytywnie na serie a, jednak czy te zespoly z 3 miejsca beda potem na tyle silne, zeby zwojowac cos w Europie ?


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 01 października 2009, 15:37

wojti-s piąteczka!

Serie A nadal jest trzecią siłą w Europie więc nie ma tragedii. Fortuna kołem się toczy, zatem po latach sytych, musiały przyjść lata chude. Juventus i Inter, co roku dokonują klasowych wzmocnień i nie muszą wydawać 50 melonów na jednego piłkarza, a w niższych rejonach tabeli jest coraz zacieklej. Milan i Roma mają kłopoty finansowe, ale umówmy się - w PD i PS też są czołowe ekipy, które miały/mają dołek finansowy. Nie wydaje mi się żeby Bundes wskoczyła tak rychło na 3 miejsce, ale faktycznie zbliżają się poziomem do Serie A.

Juventus dokonał w tym roku dobrych transferów, a zapowiada się, że po tym sezonie też nie spoczniemy na laurach i sięgniemy po klasowych zawodników. Nie ma się, co oglądać na innych.


wojti-s

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2003
Posty: 741
Rejestracja: 15 lipca 2003

Nieprzeczytany post 01 października 2009, 15:37

Medzeer pisze:Wojti-s widze, ze tryskasz humorem, probujesz byc cynicznym, kurcze ty to masz leb. Podobno zlosliwosc to cecha ludzi inteligentnych, ja wierze, ze tez idiotow.
Hm...po przeczytaniu Twojego posta też się nad tymi idiotami zastanawiam.
Medzeer pisze: Motyw z kopnieciem pilki przez Mourinho mega smieszny, wypluwam pluca, gratuluje poczucia humoru, geniuszu zartu, mistrzu cynizmu.
To nie cynizm, a sarkazm, ot mała różnica
Medzeer pisze:Co do Bundesligi i L1, uwaga zadziwie Cie, to wcale nie jest zaden puchar trojkata! Nie stawiajac przecinka zrobilem blad, to, ze ty nie potrafiles odczytac tego normalnie tylko znowu wyskoczyles ze swoim zarcikiem znowu wskazuje, ze jestes idiota


Regulamin forum ptk3.e się kłania.


Medzeer pisze:ktory lubi glosno pokrzyczec i sie posmiac

na meczu Juve oczywiście, czemu nie :) ?
Medzeer pisze:naszczescie nic nie wprowadzasz do dyskusji, bo mogloby to byc jeszcze gorsze niz twoje zarciki.


Rzeczywiście, mój post w ogóle nie odnosi się do Twojego, ani do tematu.
Chyba go skasuję...
Medzeer pisze:No tak, bo teraz to budzet gra. W nawiasie napisalem, patrzac na miejsce w tabeli. W bundeslidze nie gra nic, wiec moge nazwac go sredniakiem.


I tak oto, nic nie grający klub zajął w tej bundeslidze w sezonie 2008/2009 2 miejsce, a co za tym idzie został v-ce mistrzem Niemiec. Masz racje, zajęcie drugiego miejsca to typowe średniactwo.

Medzeer pisze:
wojti-s pisze:No pewnie, podobnie jak wielką tragedią był w sezonie 2004/2005 remis realu madryt na ukrainie z dynamem 2-2 czy przegrana romy na stym samym obiekcie 2-0.
Co do Realu i Romy, to uwazasz, ze jak te zespoly remisowaly czy przegrywaly, czy remisowaly to nie bylo zdziwieniem ?
Zdziwienie może i było, ale chcę Ci wykazać, że nie tylko w tym sezonie dobre europejskie kluby gubiły ptk na wschodnim froncie. Więc remis interu w moskwie raczej nie jest przejawem upadku włoskiej piłki. To daleki wyjazd, a drużyny stamtąd zawsze były groźne na własnym gruncie.

Medzeer pisze:Czy naprawde jestes tak bezmyslny i tepy ? niechce w to wierzyc!
Doprawdy dziwne, że osoba najpierw nazywająca mnie idiotą teraz staje przed takim dylematem


Medzeer pisze: Co do Szekspira, tym bardziej mi zaimponowales, kurde. Musisz byc ogromnie inteligentna osoba, umiesz laczyc pilke nozna ze sztukami Szekspira. Kolejny raz powtorze : Geniusz.
Od idioty aż po geniusza. Ahhh przeszedłem metamorfozę jak Gustaw i Konrad w "Dziadach" :D Szpan, nie ?

Medzeer pisze:
wojti-s pisze:Raptem milan sprzedał jednego kake, inter ibre :rotfl: Przyszedł Diego, przyszedł Eto'o. W violi błyszczy jovetic. Jakoś nie dostrzegam aby calcio coś straciło. Ale to i tak jest nic - przecież jak się kluby w anglii wyprzedają ?! Odszedł c.ronaldo, zatem razem z włoską kończy się i angielska liga....

No i nareszcie odniosles sie do tematu, jednak wziales pod uwage tylko ta czesc, bo wczesniej byles zajety szczekaniem i ironizowaniem.
Szczekasz to może Ty podczas niezwykle inteligentnych rozmów ze swoim psem, o ile takowego masz.
Co do mojego posta - odnosiłem się cały czas do tematu, tylko może tego nie zauważyłeś, tudzież - nie chciałeś zauważyć.

Medzeer pisze: Ja dostrzegam ta strate. Odszedl Kaka, Ibra.
Przyszedl Diego i jak narazie bardzo daleko mu do Kaki, sezon sie dopiero zaczal, ale fakt jest taki, ze Kaka w serie A juz nie gra, a Diego nic nie pokazuje.
W meczu z Romą pokazał. Potem kontuzja, więc czego oczekujesz ? Jak chcesz cudów to poczytaj "Potop" (ah ta moja znajomość literatury, jestem boski :lol: )
Medzeer pisze: Co do Ibry i Eto, kompletnie inni pilkarze, Ibrahimovic strzelal gole i zachwycal kibicow, on tworzyl przedstawienie. A Eto ? strzela gole, chwala mu za to.

Ibra strzelał, ale patykom. Rzadko błyszczał w meczach z lepszymi zespołami. A Eto'o potrafił zagrać dobre spotkanie przeciwko każdemu.
Medzeer pisze: Tak, Liverpool niedlugo upadnie, Man.Utd upada od 5 sezonow i nadal ma sie dobrze.

Tak jak calcio. Więc po co ten temat ?


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 01 października 2009, 15:48

Wklejałem już tego linka w innym temacie, ale podejrzewam, że jeżeli ktoś w niego kliknął, to pewnie zrezygnował po wstępie, więc teraz wybrałem esencję:
Wszystkie rządy, zarówno te despotyczne, jak i demokratyczne, pomijały i nadal pomijają długofalowe konsekwencje podejmowanych przez siebie decyzji. Właśnie się okazuje, że z powodów podatkowych „paść” może Premier League.

Reforma premiera Gordona Browna podnosi najwyższą stawkę podatku z 40% do 50% od kwoty przewyższającej 150 tys. funtów rocznie. Największe gwiazdy Premier League więcej zarabiają tygodniowo.

Jak pisze dziś Gazeta Wyborcza Andrij Arszawin, który przeszedł z Zenit St Petersburg do Arsenalu, zwolnił swojego agenta, bo ten nie powiedział mu o zmianach w angielskim prawie podatkowym.

http://www.sport.pl/sportGW/1,91756,688 ... Lidze.html

A tymczasem w Primera Division panuje istny „raj podatkowy”. W Hiszpanii obowiązuje tak zwane „prawo Beckhama” – Royal Decree 687/2005, dzięki któremu cudzoziemcy mogą wybrać, czy chcą w roku przybycia do Hiszpanii i przez 5 kolejnych lat być rezydentami podatkowymi – i płacić podatki według skali podatkowej od 15 do 43% – czy też mieć status nie rezydenta podatkowego i płacić podatek liniowy w wysokości 24%. Pierwszym znanym cudzoziemcem, który z tego skorzystał był David Beckham po przejściu z Manchester United do Realu Madryt. Rządząca obecnie w Hiszpanii Partia Socjalistyczna Premiera Zaparto zapowiadała zmianę tego przepisu, zwłaszcza po tym, jak Real za 40 mln euro kupił, z tego samego Manchesteru, Christiano Ronaldo z roczną pensją 12 mln euro. Premier Zaparto powiedział, że to jest „excesivo”. Ale 23 czerwca rząd wycofał z Kortezów niekorzystny dla piłkarzy projekt zmian w prawie podatkowym.

Za dwa lata finał Ligi Mistrzów: Real-Barcelona?

Fragment wpisu na blogu Roberta Gwiazdowskiego "Podatki mają konsekwencje piłkarskie"
Tak wiem, kwota transferu Ronaldo jest błędna, ale reszta się zgadza :wink:. Zresztą zobaczymy, czy nastąpi jakaś większa migracja najlepszych piłkarzy do Primera Division w najbliższym czasie. Serie A, też się może przez to osłabić.


Obrazek
pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 01 października 2009, 16:04

Do tego, co umieścił madmo warto powiedzieć, że światowy kryzys najbardziej dał się w znaki właśnie na najbogatszej Premiership. Liverpool popadł w tarapaty finansowe i właściciele chcą sprzedać klub, by więcej nie tracić. Doszło do tego, że Benitez nie mógł wykorzystać nawet 100% funduszy transferowych po sprzedaży Alonso. Arsene Wenger też robi dobrą minę do złej gry mówiąc, że nie potrzebuje nikogo po sprzedaży Kolo Toure i Adebayora. ManUtd nie szastał milionami po transferze Ronaldo, Chelsea juz dawno nie wydaje tak dużej kasy jak kiedyś, Romek A. stracił połowę swojego majątku przez kryzys.
Tak więc tłuste lata premiership mijają, każdy z wielkiej czwórki stracił swoje wielkie gwiazdy, oddając je m.in. do Hiszpanii. Jedynie z Chelsea nikt znaczący nei odszedł, ale ci jak na ironię dostali roczny szlaban na transfery.
Teraz przyszedł czas moim zdaniem na La Ligę właśnie. A calcio? śpi, pogrąża się w kryzysie, ale jestem spokojny, kiedyś się przebudzi. Jedyną kwestią do przypilnowania jest to, żeby nie dała się wyprzedzić przez Bundesligę, a będzie dobrze.


Jardel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 22
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 01 października 2009, 16:16

Włoska piłka ma problemy,ale się nie kończy.Wiecie czym się różni włoska piłka od angielskiej?ano tym że w Anglii po I mają nowoczesne stadiony z których czerpią ogromne zyski(niemcy robią to samo-dlatego nas ścigają)a jak nowoczesna infrastruktura to większe wpływy z gadżetów itd...II czynnikiem jest przekazywanie klubów
jakimś milionerom,którzy nie szczędzą grosza na nowych zawodników(to mnie najbardziej wk...!!-to powinno być zakazane)i po III zaufanie do trenerów z zagranicy którzy wprowadzają troszeczke nowych rozwiązań.Dawanie szans młodym-Ja czekam z niecierpliwością na nowy stadion-oświetlony,schludny gdzie będzie widać naszych zaje...kibiców!Aby nasi kibole mogli zgotować piekło przdciwnikom i uskrzydlić naszych-nie jak było na starym stadionie,czy nawet na obecnym-gdzie mam wrazenie że gramy w jakiś piwnicach nieoświetlonych.Sciany czynią cuda.Nie rozumiem podniet polskich komentatorów na Old Trafford-teatr marzeń-świetna atmosfera itd-jaka atmosfera?same emeryty i rencisty ubrane w jakieś łachmany.Tylko ze polska myśl komentatorska nadal żyje cattenaccio(czy jak to się tam pisze),gra na czas i ogólną niechecią do włoskiej piłki al eto inna sprawa.


Kto wygrał Inter, czy Milan? Pyta kibic iNTERU kibica mILANU.
- Było 0:0.
- A do przerwy?-niestety ewolucja ominęła szerokim kręgiem naszych "przyjaciół" z Mediolanu...
Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 01 października 2009, 16:21

Ostatnimi czas z Włoską Piłką rzeczywiście działo się nie najlepiej. Słabe wyniki w Lidze mistrzów i w zeszłym sezonie w Pucharze UEFA. Na domiar złego w tym sezonie nie jest lepiej w Europie, niż w poprzednim sezonie. W lidze, też rzadko oglądamy spotkania na dobrym poziomie. Jednak moim zdaniem może się to zmienić. Może nie jakoś szybko, ale w końcu przecież muszą przyjść wyniki. Milan wczoraj przegrał i dlatego po raz kolejny udowodnił, że Włoska piłka nie jest mocna, reprezentacja zresztą też nie gra jakoś nadzwyczajnie dobrze. Moim zdaniem potrzeba czasu, chęci i chyba więcej pieniędzy, które w dzisiejszej piłce grają niebagatelna rolę...


Medzeer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2008
Posty: 214
Rejestracja: 20 marca 2008

Nieprzeczytany post 01 października 2009, 16:27

wojti-s pisze:To nie cynizm, a sarkazm, ot mała różnica.


rzeczywiscie mala roznica, tymbardziej, ze rozmawiamy na zupelnie inny temat tutaj. Ale jak ktos nie ma nic do powiedzenia na wlasniwy temat, musi z czyms wyskoczyc.

wojti-s pisze:I tak oto, nic nie grający klub zajął w tej bundeslidze w sezonie 2008/2009 2 miejsce, a co za tym idzie został v-ce mistrzem Niemiec. Masz racje, zajęcie drugiego miejsca to typowe średniactwo.



Milan w tamtym roku walczyl tez o mistrzostwo i co ? W tym roku gra piach, wiec mysle, ze wracanie do tego co mialo miejsce w poprzednim sezonie jest bezsensowne.


wojti-s pisze:Zdziwienie może i było, ale chcę Ci wykazać, że nie tylko w tym sezonie dobre europejskie kluby gubiły ptk na wschodnim froncie. Więc remis interu w moskwie raczej nie jest przejawem upadku włoskiej piłki. To daleki wyjazd, a drużyny stamtąd zawsze były groźne na własnym gruncie.
Oczywiscie, ze nie jest, ja tego nie napisalem. Umiejetnosc czytania to nie wszystko, trzeba jeszcze rozumiec o co chodzi. Napisalem, ze nie wrozy to dobrze, wypunktowalem co moze do tego doprowadzic.



wojti-s pisze:Doprawdy dziwne, że osoba najpierw nazywająca mnie idiotą teraz staje przed takim dylematem
Wazne, ze ty nie masz takich dylematow. Ty bedziesz tutaj pisal, jaki to bezsensowny temat a inni beda dyskutowac, wiec jestes rownie potrzebny co gowno na chodniku.

wojti-s pisze:Od idioty aż po geniusza. Ahhh przeszedłem metamorfozę jak Gustaw i Konrad w "Dziadach" :D Szpan, nie ?
Uwielbiam gdy osoba pokazuje jaka to jest madra, pokazuje, ze kazdy temat zna jak wlasna kieszen, szkoda, ze zazwyczaj te osoby blyszcza wiedza z wikipedii lub roznych zrodel. Jesli nawet ty do nich nie nalezysz, to fakt, ze jestes ( w co watpie) oczytana osoba, nie robi z Ciebie osoby inteligentnej.


wojti-s pisze:Raptem milan sprzedał jednego kake, inter ibre :rotfl: Przyszedł Diego, przyszedł Eto'o. W violi błyszczy jovetic. Jakoś nie dostrzegam aby calcio coś straciło. Ale to i tak jest nic - przecież jak się kluby w anglii wyprzedają ?! Odszedł c.ronaldo, zatem razem z włoską kończy się i angielska liga....
Widze, ze nie potrafisz zrozumiec o co mi chodzi, a szkoda. Zespoly Ligi Angielskiej od paru lat sa zawsze w czolowce Ligi mistrzow i pucharu uefa.


wojti-s pisze:Szczekasz to może Ty podczas niezwykle inteligentnych rozmów ze swoim psem, o ile takowego masz.
Co do mojego posta - odnosiłem się cały czas do tematu, tylko może tego nie zauważyłeś, tudzież - nie chciałeś zauważyć.


Tak odnosiles sie caly czas, rzeczywiscie. Bede pamietal, ze jesli nstp razem zajdzie potrzeba rozmawiania o upadku wloskiej pilki, wspomne o tym jak mourinho na treningu kopnal pilke. Z takim argumentem to ja bede gora !

wojti-s pisze:W meczu z Romą pokazał. Potem kontuzja, więc czego oczekujesz ? Jak chcesz cudów to poczytaj "Potop" (ah ta moja znajomość literatury, jestem boski :lol: )
Rozumiem, czyli dla Ciebie pilkarz, ktory zagral jeden dobry mecz moze skutecznie zastapic gwiazdy pokroju Kaki ? Wiec i Almiron jest na jego poziomie. Ba, nawet Poulsen. Chociaz nie, Poulsen to chyba nawet go przerosl, bo zagral nawet dwa dobre mecze, a tez bywal kontuzjowany.


wojti-s pisze:Ibra strzelał, ale patykom. Rzadko błyszczał w meczach z lepszymi zespołami. A Eto'o potrafił zagrać dobre spotkanie przeciwko każdemu.


Wlasnie potwierdziles moje zdanie. Ibra strzelal glownie sredniaka tak ?
Powiedz to obronie Bayernu ktora dziecinnie osmieszal.

wojti-s pisze:Tak jak calcio. Więc po co ten temat ?
Juz Ci mowie. Man.Utd upada od pieciu sezonow a ostatnio wygral lige mistrzow, lige angielska itd. A zespoly ligi wloskiej co zrobily w europie ?
Mam nadzieje, ze juz rozumiesz.
I jeszcze jedna prosba, napisz jeszcze pare ciekawych tytulow ksiazek, przynajmniej taki bedzie pozytek z twoich postow.


Hotbe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 stycznia 2003
Posty: 119
Rejestracja: 14 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 01 października 2009, 17:06

Manchester ostatnio wygrał Lige Mistrzów hmm...ostatnio? tzn. dwa lata temu? Z kolei trzy lata temu poległ 3:0 w półfinale z Milanem, który później pokonał w finale Liverpool. Sezon 2006/2007 również zaliczasz do "ostatnio"?


We play together, we die together. Juventus for life.
ODPOWIEDZ