Ekstraklasa 2009/2010

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ

Kto zdobędzie tytuł Mistrza Polski?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Private

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 lipca 2009
Posty: 17
Rejestracja: 30 lipca 2009

Nieprzeczytany post 30 lipca 2009, 17:06

Całą sprawę z ekstraklasą na przyszły sezon, licencjami, korupcją, oszustwami i PZPNem regularnie opisuje serwis weszlo.com - niech ktos poprzeglada archiwum i newsy. ŁKS i Widzew zgodnie z prawem powinny byc teraz w ekstraklasie. Cracovia powinna spasc. Baraze odwołane bezpodstawnie.

Nie rozumiem ludzi, ktorzy nie widza tego co sie wyprawia w naszym kraju. PZPN trzeba rozwiązać, zniszczyc, zliwkidować, rozstrzelać.

PZPN jest winny sytuacji w jakiej znalazła się polska piłka. Film 'Piłkarski Poker' to wersja soft tego co dzieje się teraz.

Dlatego jako patriota zawsze kibicuję przeciwnikom naszej reprezentacji piłkarskiej i przeciwnikom klubów reprezentujących nas w europejskich pucharach, bo w Polsce potrzebne jest osiagnięcie totalnego dna, aby terapią wstrząsową pozbyc sie PZPNu.


Safin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 marca 2005
Posty: 323
Rejestracja: 02 marca 2005

Nieprzeczytany post 30 lipca 2009, 17:59

Patrze temat o Ekstraklasie, moze jakies analizy wzomcnienia,a tu dalej to samo, pisalem juz w zeszłorocznym temacie o ekstraklasie co sadze o PZPN co o nich mysle wiec powtarzac sie nie bede.

Za reklame Weszlo. com dziekujemy takich stron mozna znalezc mnostwo.

Dalej. Sprawa degradacji, korupcji itp.

Dla mnie Widzew gra tam gdzie powinien. Spadł sportowa, karna degradacja, wiec powinni zaczynac o II ligii polskiej a nie I. Pewnie ze lepiej odlozyc sobie spadki na 2 lata mniej kasy sie traci, sponosrow i pilkarzy. Na pewno nikt tego w ten sposob nie kalkulował ale sprawiedliwosc powinna byc.

Akcja z ŁKS, nie wiem sam co o tym myslec bo sportowo sie utrzymali, wiec jakby nie patrzec zasłuzyli, ale jak wiadomo organizacja w tym klubie jest kiepska, sadze, a nawet jestem tego pewien ze nikt nie jest w stanie wyprowadzic tego klubu na prosta. No i ta nieszczesna licencja. Nie wiem kto tam zawinil, ale po to zatrudnia sie ludzi odpowidnich i odpowiedzialnych ludzi zeby do tego nie doszlo. Moze to i bzdurne niedopatrzenie, brak papierka, no i to co sie działo przez X lat do tylu, pozwalało ŁKS-owi myslec o Ekstraklasie. Prawo to prawo, jest sztywne, ale z drugiej strony Cracovia, tez sa jakies bledy w licencji wiec?

A po za tym to Cracovia to jakas porazka, nie grali nic i dalej sie pchaja spadli byli lepsze druzyny, ale słabsze organizacynie wiec sruuu. Mysle ze to nie Cracovia powinna zostac tylko kolejny klub z I powinnien grac w Ekstraklasie.

Jaga - dla mnie temat zamkniety, dostali kare na najblizszy sezon wiec graja z - 10. Jaga była w korupcje zamieszana ostro to nie ma watpliwosci to taki rodzynek na podlasiu - wiec akcja tak jak w Koronie zrzutek na sedziow itp tez stała na niezlym poziomie, doszli do tego prywatni biznesmeni, czy przynioslo to skutek czy nie, to inna sprawa.

@Juventino90 - i co z tego ze nie przynioslo korzysci, z reszta skad ty to mozesz widziec ? nie rzucaj tylko nazwiskami czy artykułami bo to co kazdy moze wiedziec dawno wie.
Łapówka to łapówka, jezeli tak na prawde bylo to nie ma co tu nawet gadac. To sad ma roztrzygac kto kupil lepszy mecz, czy lepszy mecz, sedziego kupil?? Badzmy powazni.

Z reszta taki burdel jest i bedzie mozliwy tylko u nas nie ma co.
Pozdro Juventini Wakacyjnie melodyjnie, wpis okazyjny :P


białas

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 września 2004
Posty: 2025
Rejestracja: 29 września 2004

Nieprzeczytany post 30 lipca 2009, 22:55

i pikito podsumował. amen.


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2009, 10:07

Skoro temat o Ekstraklasie to porządny łyk wyników:
Wisła Kraków 2:0 (2:0) Ruch Chorzów
Korona Kielce 4:0 (2:0) Polonia Warszawa
Legia Warszawa 4:0 (1:0) Zagłębie Lubin
Piast Gliwice 1:3 (0:0) Lech Poznań
Lechia Gdańsk 2:1 (2:1) Arka Gdynia
Jagiellonia Białystok 2:1 (0:1) Odra Wodzisław
Polonia Bytom 1:0 (0:0) GKS Bełchatów
Śląsk Wrocław 2:0 (1:0) Cracovia Kraków

Nasz pucharowicz niestety przegrał, dość wysoko z Koroną, szkoda mi pana Grębockiego :D


KimiIceman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 października 2008
Posty: 290
Rejestracja: 10 października 2008

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2009, 12:44

Mysle ze Lech powinien zostac mistrzem, jednak cos czuje ze tytul zdobedzie Legia. Wisła po kompromitacji w Estonii stracila u mnie resztki szacunku i mysle ze nic w tym roku nie zdziala. Bełchatów mial byc czarnym koniem a juz przegral z Bytomianami. Co prawda to poczatek sezonu, ale porazka z "falszywa Polonia" (bo dla mnie prawdziwa jest Polonia Warszawa) to powod do dumy nie jest mowiac delikatnie. Czarne koszule juz na poczatek porzadne baty 0:4 od jakiejs Korony a myslalem ze beda walczyc o pierwsza trojke...Marnie widze przyszlosc trenera Polonii bo taka porazka ze sredniakiem ligi nie wrozy dobrego sezonu.
Moim faworytem to mistrzostwa jest Legia a do krola strzelcow ta trojka Chinyama, Rengifo, Brożek. Zaglosowalem na Legie oczywiscie.

________________________________
"Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają" - Pavel Nedved
Ostatnio zmieniony 03 sierpnia 2009, 15:59 przez KimiIceman, łącznie zmieniany 1 raz.


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 03 sierpnia 2009, 13:39

Ja zagłosowałem na Legię :) w końcu jestem za nimi, więc oddałem na nich swój głos, ale też jest dobra wyrównana kadra i długa ławka rezerwowych. No i na szczęście pozbyto się zaciągu z Hiszpani, bo to tylko byli darmozjady. Co do innych drużyn Lech powinien być groźny dla Legii, Wisły mimo wszystko nie przekreślam, bo teraz jak odpadli z el. do LM mogą się skupić tylko już na 2 frontach: liga i Puchar Polski, GKS Bełchatów i Polonia będą czarnym koniem, bo nie sądzę, że powalczą o majstra. Jak dla mnie tylko te drużyny liczą do wygrania polskiego scudetto :P . No i teraz czekają nas również pucharowe emocje z udziałem naszych drużyn. Jak narazie pewniakiem jest tylko Lech, który wygrał na wyjeździe z Norwegami 1:6, Polonia ma natomiast najgorszą sytuację. Muszą w Bredzie odrobić 1 bramkę straty z 1 meczu w Warszawie. Legia mimo, że osiągnęła szczęśliwy remis z Broendby nie jest na straconej pozycji, do awansu wystarczy im bezbramkowy remis, ale na remis nie wolno im zagrać, bo to się zawsze źle kończy. Lech 99% awans, Legia powiedzmy te 60% a Polonia 30% szans, ale jak będzie zobaczymy :) .


oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2009, 10:19

białas pisze:Jaga dostała ujemne punkty. w przeszłości już tak było (chociażby Zagłębie S. 2 sezony temu).
Od degradacji też się nie uchronili.

Cracovia Kraków 2-6 (1-3) Lechia Gdańsk
Zagłębie Lubin 1-4 (0-2) Wisła Kraków
Odra Wodzisław 0-1 (0-1) Polonia Bytom
GKS Bełchatów 1-1 (0-1) Jagiellonia Białystok
Ruch Chorzów 2-0 (1-0) Piast Gliwice
Polonia Warszawa 3-2 (0-1) Śląsk Wrocław
Korona Kielce 0-5 (0-2) Lech Poznań
Arka Gdynia 0-1 (0-0) Legia Warszawa

Kolejka z dość duża ilością trafień. Na pewno zaskakują takie wyniki. Cracovia dobitnie pokazuję gdzie jej miejsce w szeregu. Takiej porażki nie powinni ponieść grając nawet w Sosnowcu. Wstyd, kompromitacja, a za tydzień na Ł3 8) .
Korona dwa mecze stosunek goli 4-5. Nie spodziewałem się, że po wysokim zwycięstwie na Konwiktorskiej zdołają wyjść tak szybko na minus. Lech robi wrażenie.
Wisła - Lubin Bramka na 1-0 w pierwszej minucie 6 na spalonym włącznie z Marcelo :rotfl: .
Arka - Legia gol Rybki palce lizać. Jak by ktoś nie widział:
http://legia.com/www/index.php?akt=9049
Zdecydowanie wynik powinien być nie co wyższy. Przede wszystkim przypomina mi się akcja Szałacha w pierwszej połowie.

Brava też dla Jagi, której to już brakuje 6 punktów do opuszczenia miejsca zagrożonego spadkiem i jeszcze Gikiewicz ostatnio nie popisał się przy strzale Piechniaka, za to przy karnym Ujka zrehabilitował się w 100%.

PS. Juventinio90 już doszło czy jeszcze się łudzisz? :rotfl:


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2009, 15:53

oliver pisze: Wisła - Lubin Bramka na 1-0 w pierwszej minucie 6 na spalonym włącznie z Marcelo :rotfl: .
Wprowadzić video powtórki !


mały skała

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 kwietnia 2004
Posty: 45
Rejestracja: 10 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2009, 11:28

Mistrzem Lech i tyle w tej kwestii :) Nawiązując do sprawy Widzewa dobrze, że grają w I lidze, bo co jak co, ale 'przedawnienie' ich czynów korupcyjnych to po prostu był wałek roku. Szkoda ŁKS-u, drużyna zajmująca 7. miejsce powinna grać w Ekstraklasie. Cóż, ale działaczy nie pokonasz....

Po rozegranych spotkaniach można powiedzieć, że faworytów jest trzech- Lech, Wisła i Legia. Przy czym Wisła tak naprawdę na razie ma łatwo- bramka w 6. minucie z perfidnego spalonego. Poza tym 60 minut w przewadze, ale za idiotyzm gracza Bełchatowa Wisły winić nie można.

Zobaczymy co dzisiaj Lech pokaże, bo jak na razie gra najładniejszą piłkę w Polsce. Już nie mogę się doczekać meczów z Legią i Wisłą. Szkoda, że obydwa bez gości, ale rok pocierpimy i będą jakieś stadiony. Ponoć.


Nasz Kibolski Klub Sportowy Lech Poznań!
Motor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 452
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2009, 12:22

Legie zawiodła w Warszewie zremisowała z Cracovią, co dla Legionistów oznacza sromotną porażkę. Byłem bardzo zdziwiony i równie zawiedziony wynikiem który nie mógł mi dać satysfakcji którą u mnie wywołują zwycięstwa drużyn którym kibicuje. Oby było to ostatnie potknięcie na słabych rywalach. Co do meczu Wisła-GKS Bełchatów jestem zmartwiony że Wisła nie strzeliła mniej bramek tak o jedną w tedy mógł bym cieszyć się z kolejnych punktów na typerze na Futbol.pl :doh: :angry: .


Za wszelki nie ład w moich wypowiedziach odpowiedzialni są kosmici.

27 marca 2010 - 2 lata na Forum JuvePoland
darcus13

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2008
Posty: 13
Rejestracja: 31 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2009, 14:50

ja jednak wrócę do tematu łódzkich drużyn.

według mnie zarówno Widzew jak i ŁKS powinny mieć swoje miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Widzew:
Większość z was widząc herb Widzewa i słysząc słowo korupcja od razu drze się Degradacja!! 2, 3, 18 liga!!!. Ciekawe jest tylko to że łódzki klub został potraktowany identycznie jak Zagłębie Lubin, czy Korona Kielce. Powszechnie przecież wiadomo, że każdy kto zeskoczyłby z poziomu korupcji Korony albo Zagłębia na poziom korupcji w Widzewie, odniósłby śmierć na miejscu. Drugą 'zabawną' rzeczą jest sama kara. Myślę sobie no ok degradacja wiadomo PZPN jest anty-widzewski, ale skąd oni wzięli karne 6pkt !? Żałuję że nie przeszła ustawa, mówiąca że, w klubach oskarżonych o korupcję niezorganizowaną (pojedyncze osoby) , karać powinno się ww osoby, a nie klub.

ŁKS:
Chociaż szczerze nie przepadam za tym klubem, jako łodzianin czuję się pokrzywdzony decyzją degradacji także tego zespołu. Dlaczego klub zasłużony polskiej piłce o wiele bardziej niż Polonia Bytom, nie dostał drugiej szansy, tak jak ww klub? Rozumiem że szansę dostał Ruch (nie mówię czysto sentymentalnie), ale Polonia? Łódzki KS poradził sobie wyśmienicie w rundzie wiosennej, a tu przychodzi do nich Grzesiu L i mówi sorry w przyszłym roku gracie na zapleczu . Szkoda, bo to może być koniec ŁKS. Przynajmniej na pewien czas. Zbyt dużo zawodników opuściło bazarowych by mogli awansować w tym sezonie. Szkoda Derby Łodzi, które są najbardziej widowiskowymi i najbardziej medialnymi derby w Polsce. Niezależnie od ligi w której się toczą.

Szkoda że piłkarska centrala jest tak anty-łódzka

Teraz możecie po mnie jeździć

/darcus13/


Gherrick

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2009
Posty: 233
Rejestracja: 05 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2009, 15:04

darcus13 pisze:ja jednak wrócę do tematu łódzkich drużyn.

według mnie zarówno Widzew jak i ŁKS powinny mieć swoje miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Widzew:
Większość z was widząc herb Widzewa i słysząc słowo korupcja od razu drze się Degradacja!! 2, 3, 18 liga!!!. Ciekawe jest tylko to że łódzki klub został potraktowany identycznie jak Zagłębie Lubin, czy Korona Kielce. Powszechnie przecież wiadomo, że każdy kto zeskoczyłby z poziomu korupcji Korony albo Zagłębia na poziom korupcji w Widzewie, odniósłby śmierć na miejscu. Drugą 'zabawną' rzeczą jest sama kara. Myślę sobie no ok degradacja wiadomo PZPN jest anty-widzewski, ale skąd oni wzięli karne 6pkt !? Żałuję że nie przeszła ustawa, mówiąca że, w klubach oskarżonych o korupcję niezorganizowaną (pojedyncze osoby) , karać powinno się ww osoby, a nie klub.

ŁKS:
Chociaż szczerze nie przepadam za tym klubem, jako łodzianin czuję się pokrzywdzony decyzją degradacji także tego zespołu. Dlaczego klub zasłużony polskiej piłce o wiele bardziej niż Polonia Bytom, nie dostał drugiej szansy, tak jak ww klub? Rozumiem że szansę dostał Ruch (nie mówię czysto sentymentalnie), ale Polonia? Łódzki KS poradził sobie wyśmienicie w rundzie wiosennej, a tu przychodzi do nich Grzesiu L i mówi sorry w przyszłym roku gracie na zapleczu . Szkoda, bo to może być koniec ŁKS. Przynajmniej na pewien czas. Zbyt dużo zawodników opuściło bazarowych by mogli awansować w tym sezonie. Szkoda Derby Łodzi, które są najbardziej widowiskowymi i najbardziej medialnymi derby w Polsce. Niezależnie od ligi w której się toczą.

Szkoda że piłkarska centrala jest tak anty-łódzka

Teraz możecie po mnie jeździć

/darcus13/
Trudno się z tym kłócić. Ale czepię się jednego. Jak to ŁKS bardziej zasłużony niż Polonia Bytom ? 2 mistrze - Polonia Bytom, 2 mistrze- ŁKS... a gdyby nie wykupienie klubu przez Legię czy Górnika (Kempny, Liberda, Trampisz czy Szymkowiak) zamiast tych 2 mistrzów (1 zdobyty niespodziewanie, 2 obrona tytułu - potem ekipa się rozleciała) mogłoby ich być ze 4-5 ;) ŁKS jeden tytuł zdobył równie dawno co Polonia Bytom, drugi w 98... a potem tylko obsuwał się w dół.


Forca Sporting y Juve Leo ! Forca Verde Leones !
darcus13

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 sierpnia 2008
Posty: 13
Rejestracja: 31 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2009, 15:14

przyznaje że o ŁKS wiem niewiele ;]


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2009, 21:46

Łyk wyników z bieżącej kolejki:

Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0) Korona Kielce
Wisła Kraków 3:0 (2:0) GKS Bełchatów
Piast Gliwice 4:1 (2:1) Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław 2:1 (1:1) Polonia Bytom
Legia Warszawa 0:0 Cracovia Kraków
Ruch Chorzów 1:0 (1:0) Arka Gdynia
Lechia Gdańsk 0:2 (0:0) Odra Wodzisław
Lech Poznań 2:4 (1:1) Polonia Warszawa

Ciekaw sprawa, że lech przegrał, ale grali w osłabieniu. Wisła spoko z Bełchatowem, widać forma idzie do góry.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 16 sierpnia 2009, 22:06

MajosJuventino pisze:Wisła spoko z Bełchatowem, widać forma idzie do góry.
Niestety za późno, bo Wiślacy już zdążyli przegrać kolejny sezon.

Zaskoczył mnie Lech, który u siebie nie zwykł przegrywać, a tu taki numer. Co prawda Polonia nie należy od ekip najsłabszych naszej ligi, ale mimo wszystko spodziewałem się zgoła innego wyniku.


Obrazek
ODPOWIEDZ