Kryzys ?!?... Ale nie w piłce!!!

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Buffon_fan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2007
Posty: 94
Rejestracja: 21 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2009, 13:00

Witam.
Chyba nikomu nie muszę tłumaczyć żę mamy światowy kryzys gospodarczy. Z czym wiążą się mniejsze pensje, bezrobocie, plaitacja firm itp. Lecz takiego zjawiska jak kryzys w piłce po prostu nie widzę. Wręcz odwrotnie kluby np. Real (zaraz dojdziemy :) ) wydają gigantyczne pieniądze na piłkarzy, a okienko transferowe jeszcze terminowo się nie rozpoczęło. Tak jak wyżej napisałem taką drużyną jest Real Madryt. Działacze klubu wydali już 158MLN EURO i to tylko na dwóch piłkarz. Tym samym ustanowili pierwszy i trzeci co do wielkości transfer na świecie. Mowa oczywiście o Kace i C.Ronaldo. Dodam jeszcze że Real planuje wiele innych gigantycznych transferów np. Ribery. To przejawia się również w naszym klubie. Kupno Cannavaro, Diego za 25mln euro i planowanie dwóch lub więcej poważnych transferów daje do myślenia. Jeszcze dodam że zimowe i letnie okienko w tamtym roku oprócz Amauriego nie przeniosło żadnych poważnych transferów.
Sądząc więc po tych transferach można zadać pytanie gdzie: gdzie jest kryzys w piłce nożnej?????

Czekam na odpowiedź na to pytanie i może jakieś inne sugestie.
Pozdrawiam
FoRzA JuVe


wojnal

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 czerwca 2009
Posty: 4
Rejestracja: 13 czerwca 2009

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2009, 13:09

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Kryzys dopadł także piłkę nożną, tyczy się to przede wszystkim klubów mających prywatnych inwestorów. Real co prawda wydaje wielkie sumy na transfery, ale po pierwsze ich dług sięga już blisko 900 mln E! Po drugie transfery Ronaldo i Kaki zwrócą w ciągu 2 lat z samych sprzedaży koszulek, do tego dochodzi wizerunek piłkarza itp. itd.

Kryzys w piłce jest i najprostszy przykład, liga polska - krakowska Wisła. Właściciel "Białej Gwiazdy" stracił już 70% swojego majątku, podobnie właściciele Legii Warszawa. Ogromne sumy traci Roman Abramowicz i cała reszta.

Najlepszym sposobem na kryzys w futbolu wydaje się być sukces, czyli duże pieniądze - miejmy nadzieje, że to pomoże Juventusowi.


JuveR

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2005
Posty: 662
Rejestracja: 17 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2009, 13:12

Buffon_fan pisze:Witam.
Chyba nikomu nie muszę tłumaczyć żę mamy światowy kryzys gospodarczy. Z czym wiążą się mniejsze pensje, bezrobocie, plaitacja firm itp. Lecz takiego zjawiska jak kryzys w piłce po prostu nie widzę. Wręcz odwrotnie kluby np. Real (zaraz dojdziemy :) ) wydają gigantyczne pieniądze na piłkarzy, a okienko transferowe jeszcze terminowo się nie rozpoczęło. Tak jak wyżej napisałem taką drużyną jest Real Madryt. Działacze klubu wydali już 158MLN EURO i to tylko na dwóch piłkarz. Tym samym ustanowili pierwszy i trzeci co do wielkości transfer na świecie. Mowa oczywiście o Kace i C.Ronaldo. Dodam jeszcze że Real planuje wiele innych gigantycznych transferów np. Ribery. To przejawia się również w naszym klubie. Kupno Cannavaro, Diego za 25mln euro i planowanie dwóch lub więcej poważnych transferów daje do myślenia. Jeszcze dodam że zimowe i letnie okienko w tamtym roku oprócz Amauriego nie przeniosło żadnych poważnych transferów.
Sądząc więc po tych transferach można zadać pytanie gdzie: gdzie jest kryzys w piłce nożnej?????

Czekam na odpowiedź na to pytanie i może jakieś inne sugestie.
Pozdrawiam
FoRzA JuVe
Może po prostu go nie ma? Jak dla mnie powód tego 'wielkiego kryzysu' jest jeden - media. Zauważyliście chociażby w życiu codziennym, aby coś się zmieniło w porównaniu z poprzednim rokiem? W sklepach nadal jest pełno ludzi (w okresach przedświątecznych jak mrówków). Prezenty na komunię itp. z roku na rok są coraz droższe. Jak widać ludzie wcale nie trzymają pieniędzy w skarpetach :) Ale to tylko zdanie nastolatka to wiecie... :-D


wojnal

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 czerwca 2009
Posty: 4
Rejestracja: 13 czerwca 2009

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2009, 13:17

Kryzys można odczuć po tym, że nawet na wakacje trudniej znaleźć pracę, nawet prace fizyczną. Duże firmy tną koszty jak mogą, mniej zamówień a co za tym idzie mniejsza ilość pracowników. Wiadomo, że media robią swoje, ale trzeba powiedzieć, że "jakiś tam" kryzys jest.


Buffon_fan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2007
Posty: 94
Rejestracja: 21 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2009, 13:20

JuveR pisze:
Buffon_fan pisze:Witam.
Chyba nikomu nie muszę tłumaczyć żę mamy światowy kryzys gospodarczy. Z czym wiążą się mniejsze pensje, bezrobocie, plaitacja firm itp. Lecz takiego zjawiska jak kryzys w piłce po prostu nie widzę. Wręcz odwrotnie kluby np. Real (zaraz dojdziemy :) ) wydają gigantyczne pieniądze na piłkarzy, a okienko transferowe jeszcze terminowo się nie rozpoczęło. Tak jak wyżej napisałem taką drużyną jest Real Madryt. Działacze klubu wydali już 158MLN EURO i to tylko na dwóch piłkarz. Tym samym ustanowili pierwszy i trzeci co do wielkości transfer na świecie. Mowa oczywiście o Kace i C.Ronaldo. Dodam jeszcze że Real planuje wiele innych gigantycznych transferów np. Ribery. To przejawia się również w naszym klubie. Kupno Cannavaro, Diego za 25mln euro i planowanie dwóch lub więcej poważnych transferów daje do myślenia. Jeszcze dodam że zimowe i letnie okienko w tamtym roku oprócz Amauriego nie przeniosło żadnych poważnych transferów.
Sądząc więc po tych transferach można zadać pytanie gdzie: gdzie jest kryzys w piłce nożnej?????

Czekam na odpowiedź na to pytanie i może jakieś inne sugestie.
Pozdrawiam
FoRzA JuVe
Może po prostu go nie ma? Jak dla mnie powód tego 'wielkiego kryzysu' jest jeden - media. Zauważyliście chociażby w życiu codziennym, aby coś się zmieniło w porównaniu z poprzednim rokiem? W sklepach nadal jest pełno ludzi (w okresach przedświątecznych jak mrówków). Prezenty na komunię itp. z roku na rok są coraz droższe. Jak widać ludzie wcale nie trzymają pieniędzy w skarpetach :) Ale to tylko zdanie nastolatka to wiecie... :-D
Jak mozesz mówić że nie ma ??
A bezrobocie . Ile poważnych firm plajtuje? Zbieg okoliczności ??? Pozostawie bez kometarza


Filippo911

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 marca 2008
Posty: 531
Rejestracja: 04 marca 2008

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2009, 13:23

JuveR pisze:Może po prostu go nie ma? ... Ale to tylko zdanie nastolatka to wiecie... :-D
Kryzys jest i nie ma sensu negowanie tego faktu . To że go nie odczuwasz , to inna sprawa . Ale gdybyś chciał kupić mieszkanie na kredyt (ale zapewne to Ci nie grozi przez najbliższe kilka lat ) to byś zmienił zdanie . Popatrz na kurs Euro czy Dolara - ostatnie 6-8 miesięcy . Kryzys moze u nas jest słabiej odczuwalny , ale tam gdzie są większe pieniądze uderza on mocniej .
Romek z Czelsi trochę popłynął - już tak nie mówi sie o tym , że mogą ściągnąć kogo tylko chcą . Berlusconi tez nie uciekł - sprzedaz Kaki bardzo duża kasa , np na kolejne transfery , a reszta pójdzie do "skarbonki".
Real to inna bajka , jak już kilka osób napisało na forum - "Real to firma i klub przy okazji" .
F.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2009, 13:46

Nie ma co dyskutować czy jest kryzys czy go nie ma - aktualnie uczę się makroekonomii na jutro na egzamin.. widać jak się uczę :D - i kryzys mamy na pewno - chociaz media trochę go wyolbrzymiają nazywając większym od poprzedniego kryzysu w USA - bo do tego jeszcze nam brakuje.

Ale jeśli chodzi o te transfery - i to chodzi mi tu nie tylko o Real to należy spojrzeć na listę najbardziej zadłużonych klubów piłkarskich i okazuję się że że aby wydawać takie pieniądze na piłkarzy po prostu bierze się kredyty. Ostatnio widziałem listę najbardziej zadłużonych klubów angielskich - 1 miejsce Man Utd - teraz sprzedali Ronaldo ale czy myslicie że to na pokrycie długu? Oczywiście że nie bo zaraz nakupią zawodników za tą kasę a dług nadal pozostanie.

Tak samo jest z Realem.

Jak na razie jakoś im to idzie ale wiecznie dobrze nie będzie i w koncu los się odwróci i wtedy będą tego żałować.

Ja się cieszę tylko że takiej samej (kredytowej) polityki transferowej nie prowadzi Juve bo do niczego dobrego to nie prowadzi..


Obrazek
JuveR

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2005
Posty: 662
Rejestracja: 17 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2009, 13:55

Buffon_fan pisze:
JuveR pisze:
Buffon_fan pisze:Witam.
Chyba nikomu nie muszę tłumaczyć żę mamy światowy kryzys gospodarczy. Z czym wiążą się mniejsze pensje, bezrobocie, plaitacja firm itp. Lecz takiego zjawiska jak kryzys w piłce po prostu nie widzę. Wręcz odwrotnie kluby np. Real (zaraz dojdziemy :) ) wydają gigantyczne pieniądze na piłkarzy, a okienko transferowe jeszcze terminowo się nie rozpoczęło. Tak jak wyżej napisałem taką drużyną jest Real Madryt. Działacze klubu wydali już 158MLN EURO i to tylko na dwóch piłkarz. Tym samym ustanowili pierwszy i trzeci co do wielkości transfer na świecie. Mowa oczywiście o Kace i C.Ronaldo. Dodam jeszcze że Real planuje wiele innych gigantycznych transferów np. Ribery. To przejawia się również w naszym klubie. Kupno Cannavaro, Diego za 25mln euro i planowanie dwóch lub więcej poważnych transferów daje do myślenia. Jeszcze dodam że zimowe i letnie okienko w tamtym roku oprócz Amauriego nie przeniosło żadnych poważnych transferów.
Sądząc więc po tych transferach można zadać pytanie gdzie: gdzie jest kryzys w piłce nożnej?????

Czekam na odpowiedź na to pytanie i może jakieś inne sugestie.
Pozdrawiam
FoRzA JuVe
Może po prostu go nie ma? Jak dla mnie powód tego 'wielkiego kryzysu' jest jeden - media. Zauważyliście chociażby w życiu codziennym, aby coś się zmieniło w porównaniu z poprzednim rokiem? W sklepach nadal jest pełno ludzi (w okresach przedświątecznych jak mrówków). Prezenty na komunię itp. z roku na rok są coraz droższe. Jak widać ludzie wcale nie trzymają pieniędzy w skarpetach :) Ale to tylko zdanie nastolatka to wiecie... :-D
Jak mozesz mówić że nie ma ??
A bezrobocie . Ile poważnych firm plajtuje? Zbieg okoliczności ??? Pozostawie bez kometarza
Prosiłeś o opinie no to ją napisałem :whistle: Może rzeczywiście przesadziłem, że kryzysu nie ma. Ale na pewno swoją robotę odwalają media. Jak dla mnie to one 'nakręcają' ten kryzys, poprzez pisanie o nim na pierwszych stronach gazet.


Buffon_fan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2007
Posty: 94
Rejestracja: 21 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2009, 14:55

JuveR pisze:
Buffon_fan pisze:
JuveR pisze: Może po prostu go nie ma? Jak dla mnie powód tego 'wielkiego kryzysu' jest jeden - media. Zauważyliście chociażby w życiu codziennym, aby coś się zmieniło w porównaniu z poprzednim rokiem? W sklepach nadal jest pełno ludzi (w okresach przedświątecznych jak mrówków). Prezenty na komunię itp. z roku na rok są coraz droższe. Jak widać ludzie wcale nie trzymają pieniędzy w skarpetach :) Ale to tylko zdanie nastolatka to wiecie... :-D
Jak mozesz mówić że nie ma ??
A bezrobocie . Ile poważnych firm plajtuje? Zbieg okoliczności ??? Pozostawie bez kometarza
Prosiłeś o opinie no to ją napisałem :whistle: Może rzeczywiście przesadziłem, że kryzysu nie ma. Ale na pewno swoją robotę odwalają media. Jak dla mnie to one 'nakręcają' ten kryzys, poprzez pisanie o nim na pierwszych stronach gazet.
Sorry. Też się zapędziłem :-D
Napewno media wyolbrzymiają ten problem ale napewno on jest.

Jeśli chodzi o Real to nawet z najlepszymi piłkarzami na wiecie nic nie zrobią. Już zmontowali sobie kiedyś galaktyczny skład m.in. z Zidanem Ronaldo i innymi. Każdy z tych piłkarzy grał inaczej i takie były tego skutki.

Według mnie w klubie powinien być 1 góra 2 super zawodników wtedy klub odnosi sukcesy, przekłady
Barca: Messi
Man Unt: do niedawna CR
Lyon: Junihno i Benzema
Chelsea: Terry i Lampard
JUVENTUS:..........................!!!!DiegO!!!!! Może już w najbliższym sezonie
:D


Motor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 452
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2009, 15:57

Na pewno media wyolbrzymiają kryzys, ale może to dlatego że w Polsce go tak nie czuć i nadal można dokonać zakupu wielu rzeczy taniej lub za taką samą kwotę.

Co do klubów, banki dają pożyczki takim wielkim i bogatym klubą ponieważ: dostaną więcej.


Za wszelki nie ład w moich wypowiedziach odpowiedzialni są kosmici.

27 marca 2010 - 2 lata na Forum JuvePoland
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2009, 16:01

wojnal pisze: ich dług sięga już blisko 900 mln E!
Skąd masz takie info? Mozna prosic o jakies źródło, gdzie można więcej o tym poczytac? ;)

Co do kryzysu- Valencia i Liverpool. Prawdopodobnie wyprzedadzą kliku graczy, żeby związac koniec z koniec. The Reds przerwali też podobno budowe Nowego Anfield Road (gdzies o tym czytałem) bo obecnie nie maja na to kasy.
Buffon_fan pisze: Według mnie w klubie powinien być 1 góra 2 super zawodników wtedy klub odnosi sukcesy, przekłady
Barca: Messi
Iniesta, Xavi, Alves? Najlepsi na swoich pozycjach na świecie.
Man Unt: do niedawna CR
Rooney, Ferdinand?
Lyon: Junihno i Benzema
Jakie sukcesy? PS. Wpisałes Juninho a pominąłeś 3 gwiazdy Blaugrany?
Ostatnio zmieniony 15 czerwca 2009, 16:04 przez stahoo, łącznie zmieniany 1 raz.


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2009, 16:03

Kryzys jest, to jest pewnie. Wiadomo w jednym kraju jest bardziej uwidoczniony, a w innym nie. Dużo robią też media. Co do wydatków Realu, to wiadomo, za czyste zyski tego nie kupili, a o zadłużeniu tego klubu ktoś już w tym temacie pisał. Inna sprawa, że im się transfery dość szybko zwrócą.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2009, 16:13

Niektórzy to najchętniej założyliby jakieś chomąto finansowe na pozostałe kluby, by te nie wydały więcej od nas. Zazdrość, kompleksy?
Real kupił za takie pieniądze, bo Milan i ManU na to się zgodziły, nikt nikogo do niczego nie zmuszał. Więc nie rozumiem płaczów Platiniego czy Laporty, który zresztą na drugi dzień złożył Valencii ofertę 50 mln euro za Ville.
stahoo pisze:
wojnal pisze: ich dług sięga już blisko 900 mln E!
Skąd masz takie info? Mozna prosic o jakies źródło, gdzie można więcej o tym poczytac? ;)
taki fan Realu, a nie wie? :whistle:


Motor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 marca 2008
Posty: 452
Rejestracja: 27 marca 2008

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2009, 16:17

A kto miał ich trzymać?? Za TAKĄ kasę kupi Milan i ManU dwóch, trzech piłkarzy dobrych lub jednego świetnego w tym wypadku Ville. A jak to się nie uda złożą oferty za innych piłkarzy. W końcu ktoś się zgodzi.


Za wszelki nie ład w moich wypowiedziach odpowiedzialni są kosmici.

27 marca 2010 - 2 lata na Forum JuvePoland
Madara

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 kwietnia 2009
Posty: 802
Rejestracja: 29 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2009, 16:32

Kryzys nie jest odczuwalny dla przeciętnego człowieka.
Ktoś kto zarabia np. 1500zł do powiedźmy 10000zł - nie mając swojej firmy to nie odczuje tego.
Właściciele dużych firm natomiast kryzys odczuwają wyraźnie.
Rosną ceny, zamówień mniej, pojawiają się zwolnienia, poza tym duuuuża konkurencja na rynku.
Np. popatrzcie na Pocztę Polską max 3 lata i poczty nie będzie a pozostaną np. UPS, DPD itp.
Kryzys odczuwają najbogadsi, jak ktoś z was nie ma dużej firmy i przynajmniej miliona na koncie to żadnego kryzysu nie odczuje.


ODPOWIEDZ