Wszystko o KIBICACH w Polskich ligach

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
valsir

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2003
Posty: 485
Rejestracja: 13 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2008, 23:39

raz ktoś zrobił porządny wykład o tym ,że kibice nei są źli no i się odezwało 6 osób ,że są źli... stereotypy... nie można czegoś napisać dobrego o kimś bez żadnych negatywnych aspektów:? gosh


LEPIEJ RZUCIĆ SUBTELNYM ŻARCIKIEM, KTÓREGO NIE KAŻDY ZROZUMIE, NIŻ ZEPSUĆ ZNANY WSZEM KAWAŁ. =)
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2008, 00:13

valsir, bo taki przeciętny Kowalski nigdy nie uczęszczał na stadiony i żyje pokarmem który dostaje z wszelakich mediów, a Gazeta Wyborcza króluje w tym temacie.


Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 15 lutego 2009, 16:03

Nie wiem czy ktoś odwiedził kiedyś stronę www.szalikowcy.com, można poczytać o "ustawkach" i "awanturach" naszych kibiców.


Drugo ufficialmente

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2007
Posty: 197
Rejestracja: 20 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 16 lutego 2009, 15:30

http://www.wisla.krakow.pl/art.php?id=&news_id=5277 ciekawe na którym miejscu uplasował by się Juventus jeśli chodzi o kluby zagraniczne.


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 16 lutego 2009, 16:36

W sumie ranking mnie niczym nie zaskoczyl.
Wisla ma najwiecej kibicow. Zastrzegam sobie rowniez, ze wiekszosc z nich to pikniki :wink: .
Na sukces skladaja sie wystepy w europie oraz rozglos medialny.
Druga Legia. Zawsze uwazalem, ze kibicow wiecej ma Legia.. Ale coz ogarnelo mnie lekkie zdziwienie. Jednak nie trzeba byc inteligentnym, zeby stwierdzic, ze jakosc kibicow Legii jest zdecydowanie wieksza niz Wisly.

Trzeci Lech. Co moge powiedziec? Jeszcze nie tak dawno na wielki stadion przychodzilo ledwie 5-10 tysiecy. Sukcesy zrobily swoje. Na dzien dzisiejszy kibice Lecha prezentuja sie najlepiej w Ekstraklasie. Nie ma tutaj zadnych watpliwosci. Zarowno u siebie jak i na wyjazdach. W ciagu kilku lat zrobili milowy krok. Chwala im za to.. Szkoda tylko, ze caly stadion nie angazuje sie w doping.

Gornik Zabrze zawsze przyciagal wielu widzow na mecze. A potentatem nigdy nie byl. Klub od dawna biedny, teraz dostal troche funduszy.. Ale i tak wynikow najlepszych nie ma.

Widzew od kilku lat spisuje sie coraz slabiej. Stad wielki spadek popularnosci. Juz nie kazdy identyfikuje sie z Widzewem, jak bylo w 95-98 znaczenie miala afera korupcyjna. Ale nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo. Mniej piknikow, nastepnym krokiem powinno byc obnizenie cen biletow.

A juz za dwa lata bijemy sie o Puchary.

Dziwi wysoka lokata Korony oraz niska Jagielloni. Wkoncu w Swietokrzyskim to Kszoki maja lepsza reputacje.
Reszty nie komentuje.

Szkoda tylko, ze w Ekstraklasie nadal grac bedzie Odra, Belchatow. Mam nadzieje, ze spadnie Polonia Bytom i Piast.

Nastepnym krokiem bedzie awans Widzewa,Zaglebia i Korony.
Zabraknie tylko Pogonii, a wtedy sklad Ekstraklasy bylby wymarzony.
JUVE1803 pisze:http://www.wisla.krakow.pl/art.php?id=&news_id=5277 ciekawe na którym miejscu uplasował by się Juventus jeśli chodzi o kluby zagraniczne.
Byl ostatni taki ranking, plasowalismy sie bodajze na 11 pozycji. Jednak nasz wynik niczego nie odzwierciedla. Kiedys bylismy w scislej czolowce, degradacja zrobila swoje. Jednak jak widac Juventus ma wielu kibicow w kapciac patrzac na frekwencje meczowe.

A.. Cieszy mnie, ze obok Legii jestesmy klubem najbardziej znienawidzonym.
Nie wazne jak sie mowi o klubie wazne, ze sie mowi.
Ostatnio zmieniony 16 lutego 2009, 16:44 przez Nevermind, łącznie zmieniany 1 raz.


Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 16 lutego 2009, 16:39

To jest "tylko" ranking i równie dobrze może mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością. Ale jeśli juz jest to przyznam, że prędzej spodziewałbym się na pierwszym miejscu Legii. Zaskoczyła mnie również wysoka lokata Górnika. Choć ten klub pamiętają pewnie głównie starsi kibice pamiętający wielkie sukcesy tego klubu.


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 16 lutego 2009, 17:06

Mnie najbardziej smieszy fakt ze w Warszawie na Lecha i caly Poznan cieplym sikiem leją,choć ci w dalszym ciagu uwazaja ze mecz Lecha z Legia to Derby Polski :rotfl: Które i Warszawe i Poznan najbardziej elektryzują :prochno:

A najwieksza satysfakcją jest to ze Legia jest najbardziej znienawidzona(choc w tej kwestii zaden ranking nie byl potrzebny) 8)


paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 16 lutego 2009, 17:21

Juventino90 pisze: Wisla ma najwiecej kibicow. Zastrzegam sobie rowniez, ze wiekszosc z nich to pikniki :wink: .
A skąd Ty wszechwodzu wiesz o tym ?


January

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 marca 2006
Posty: 670
Rejestracja: 14 marca 2006

Nieprzeczytany post 16 lutego 2009, 17:25

Ultras pisze:To jest "tylko" ranking i równie dobrze może mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością. Ale jeśli juz jest to przyznam, że prędzej spodziewałbym się na pierwszym miejscu Legii. Zaskoczyła mnie również wysoka lokata Górnika. Choć ten klub pamiętają pewnie głównie starsi kibice pamiętający wielkie sukcesy tego klubu.
Mógłbyś się zdziwić :) Na stadionie na meczach Górnika większość kibiców jest w średnim wieku albo młodsza, a Ci z Torcidy to jeszcze młodsi, około 20-25 lat (i niestety można też spotkać dzieci w wieku gimnazjalnym...).

Wysoka lokata Górnika mnie nie dziwi. Od jakiegoś czasu niezależnie od wyników frekwencja na stadionie jest spora (co kompletnie wyklucza sezonowców). Górnika przejął Allianz, pojawiły się nadzieje na nowy stadion, na duże wzmocnienia. I jak widać po beznadziejnej rundzie jesiennej frekwencja nie spadła. Poza tym Górnik nie jest umoczony w żadne afery korupcyjne.

Górnik ma też kibiców dzięki swoim zgodom, np. z ROW Rybnik, z Concordią Knurów, z Wisłoką Dębicą.

Pamiętam jeszcze jak byłem może z 7, 8 lat temu na meczu z Amicą Wronki, to było może 3, 4 tys. ludzi :)
Juventino90 pisze: Wisla ma najwiecej kibicow. Zastrzegam sobie rowniez, ze wiekszosc z nich to pikniki :wink: .

Może nie pikniki, ale sezonowcy są na pewno. Od tego nie da się uchronić. Są sukcesy, są i sezonowcy. Na pewno nie większość, ale jakiś procent tak.


jakiś geniusz z fcinter.pl pisze: co do Taidera to zagrał super - w swojej strefie czyścił praktycznie wszystko i te piły kilkudziesięciometrowe grane co do milimetry majstersztyk - powiedziałbym, że był nawet lepszy od tego vidala
:rotfl:
KeRmit19

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 marca 2008
Posty: 577
Rejestracja: 29 marca 2008

Nieprzeczytany post 16 lutego 2009, 17:41

Juventino90 pisze:Dziwi wysoka lokata Korony oraz niska Jagielloni. Wkoncu w Swietokrzyskim to Kszoki maja lepsza reputacje.
Hę? Że niby jak? Widze, ze na swietokrzyskich druzynach to Ty nijak sie nie znasz, wiec badz ostrozny w swoich wypowiedziach. A w ogole to na jakiej podstawie tak stwierdziles??? Mowiac o lepszej reputacji kszo zapewne masz na mysli ostatnia afere korupcyjna w ktora byla zamieszana Korona ale i tak niewiele to zmienilo jesli chodzi o swiat kibicow w naszym regionie. Wielka niespodzianka to by bylo zobaczyc tu klub z Ostrowca. Nie wiem czy wiesz ale od ostatnich kilku lat to świetokrzyskie glownie kojarzy sie z Korona jesli chodzi o futbol.


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 16 lutego 2009, 18:02

Kermit. Nie chodzilo mi o korupcje. Zwyczajnie Kszoki w dopingu sa od Scyzorow lepsi. To fakt..
W zasadzie na Koronie zawsze panowal najwiekszy piknik. Pamietam jeden wyjazd, czulem sie jakby twoi koledzy po szalu biesiadowali zamiast kibicowac.

A co do Wisly.
Skoro ma najwiecej kibicow. Wiele w nich "choragiewek", piknikow i milosnikow sprawdzania wynikow na livescore.com

W Wisle jest ich sporo.
To nie ulega dyskusji.

A co do Virusa. Kibice Legii, zarowno jak i Widzewa nie nawidza wszystkich procz swoich zgod.

Lech w swoim regionie nie ma konkurencji. Dlatego najbardziej nienawidza Legii i Pogoni.


KeRmit19

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 marca 2008
Posty: 577
Rejestracja: 29 marca 2008

Nieprzeczytany post 16 lutego 2009, 18:14

W zasadzie na Koronie zawsze panowal najwiekszy piknik. Pamietam jeden wyjazd, czulem sie jakby twoi koledzy po szalu biesiadowali zamiast kibicowac.
Kiedy byles ostatni raz w Kielcach? Nie twierdze, ze tak nie bylo. Ale zapewniam Cie,ze na kszo znacznie czesciej panuje piknikowa atmosfera. Najwiekszy piknik jaki byl na Koronie to czasy 3 ligi, kiedy panowala bieda, a sama korona byla bliska spadku do 4 ligi, czyli bodajze sezon 00/01. Pamietam tylko, ze na mecze przychodzilo kolo 800 osob, a moze nawet i mniej, z czego moze tylko 50-80 tworzylo mlyn. To byly czasy wielkiej posuchy jesli chodzi o Korone. 14.03.09r jest Korona vs Widzew. Przyjedz, a napewno sie nie zawiedziesz 8)
Zwyczajnie Kszoki w dopingu sa od Scyzorow lepsi. To fakt..
To tylko opinia z ktora zgodzic sie nie moge bo jest wyssana z palca :wink:


Michal17

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 grudnia 2003
Posty: 486
Rejestracja: 06 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 16 lutego 2009, 18:55

Juventino90 pisze:Wisla ma najwiecej kibicow. Zastrzegam sobie rowniez, ze wiekszosc z nich to pikniki :wink: .
Juventino90 pisze: A co do Wisly.
Skoro ma najwiecej kibicow. Wiele w nich "choragiewek", piknikow i milosnikow sprawdzania wynikow na livescore.com

Wisle jest ich sporo.
Może to wydawać się dziwne, ale zgodzę się z Tobą, ba, nawet powiem więcej: Na Wiśle jest epidemia pikników. Mi to jednak w ogóle nie przeszkadza, wręcz jestem dumny z tego, że dużo ludzi chodzi na stadion i wcale się nas, "kiboli", nie boi. Piknik też kibic, trzeba go traktować z szacunkiem a nie pogardą. Jeśli zwykli kibice nie wchodzą w drogę bardziej aktywnym fanom to ja problemu nie widzę. Jeden woli siedząc na swoim krzesełku obejrzeć mecz, zjadając w przerwie kiełbaskę, a drugi woli zdzierać gardło. Na stadionie powinno być miejsce dla wszystkich.

A co do tej większość: pokaż mi klub tej klasy co Wisła, który ma więcej ludzi w młynie niż na innych sektorach i przed telewizorami? Pikników jest ZAWSZE więcej!
Juventino90 pisze:Jednak nie trzeba byc inteligentnym, zeby stwierdzic, ze jakosc kibicow Legii jest zdecydowanie wieksza niz Wisly.
Tego jednak nijak nie rozumiem. Czym się mierzy "jakość kibiców"?
Jeśli masz na myśli doping to z ręką na sercu przyznaję rację, Legia za swoich dobrych czasów (czyt. przed ITI) była lepsza od Wisły w tym elemencie.
January pisze:
Juventino90 pisze: Wisla ma najwiecej kibicow. Zastrzegam sobie rowniez, ze wiekszosc z nich to pikniki :wink: .
Może nie pikniki, ale sezonowcy są na pewno. Od tego nie da się uchronić. Są sukcesy, są i sezonowcy. Na pewno nie większość, ale jakiś procent tak.
Bzdura. Na Wiśle nie ma już chyba sezonowców (wybacz, ale TF jest sponsorem od ponad 10 lat) za to pikników u nas dostatek (patrz wyżej). Ewolucja :wink:

A co do samego rankingu: Miło, ale czym tu się emocjonować, po co to analizować. Więcej dystansu do takich badań i ich wyników 8)


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 16 lutego 2009, 19:21

Michal. Chodzilo mi o doping.
Oczywiscie Wisly jest wiecej.

Ale z czystym sumieniem trzeba przyznac, ze Legia w najlepszych czasach miala najlepszy doping i "ryk".

Lepszy od Wisly, Widzewa tudziez Odry Wodzislaw :wink:

Chociaz masz racje. Lepszy komplet z piknikami, czy polowa bez.


January

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 marca 2006
Posty: 670
Rejestracja: 14 marca 2006

Nieprzeczytany post 16 lutego 2009, 20:54

Michal17 pisze:
January pisze:Może nie pikniki, ale sezonowcy są na pewno. Od tego nie da się uchronić. Są sukcesy, są i sezonowcy. Na pewno nie większość, ale jakiś procent tak.
Bzdura. Na Wiśle nie ma już chyba sezonowców (wybacz, ale TF jest sponsorem od ponad 10 lat) za to pikników u nas dostatek (patrz wyżej). Ewolucja :wink:
Nie mogę się z Tobą w pełni zgodzić :) Żadna drużyna, która odnosi sukcesy nie może uchronić się się przed sezonowcami. Napisałem przecież, że jest to bardzo niewielki odłamek kibiców, ale jednak są. W tym przypadku Ci sezonowcy "są" z Wisłą już długo, bo Wisła od dawna jest ścisłej czołówce Ekstraklasy, ale gdyby przyszło bardzo duże załamanie formy, albo (teoretycznie) degradacja, to na pewno część kibiców by się wykruszyła. Nie piszę tego, żeby atakować Wisłę, bo na sezonowców nie ma rady.


jakiś geniusz z fcinter.pl pisze: co do Taidera to zagrał super - w swojej strefie czyścił praktycznie wszystko i te piły kilkudziesięciometrowe grane co do milimetry majstersztyk - powiedziałbym, że był nawet lepszy od tego vidala
:rotfl:
ODPOWIEDZ