Scudetto 2009

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Bobeknaklo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lutego 2007
Posty: 1010
Rejestracja: 11 lutego 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2008, 21:08

Tego szczerze mówiąc bym nie chciał, żeby to była piękna techniczna bajeczna liga... dla pań


figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2008, 23:14

Lega-Calcio podała godziny i daty pierwszej kolejki Serie A:
Sobota 30.08 18:00 Udinese - Palermo
Sobota 30.08 20:30 Sampdoria - Inter
Niedziela 31.08 20:30 Fiorentina - Juventus
Pozostałe mecze jak zawsze o 15:00 w niedzielę.


Obrazek
Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 01:36

Juve na niecały miesiąc przed rozpoczęciem sezonu pokazuje,że będzie się z całą pewnością liczyć poważnie w walce o scudetto.Wystarczy porównać okresy przygotowawcze i formę naszych graczy obecnie i rok temu.Przed rozpoczęciem sezonu 2007/2008 remisowaliśmy z przeciwnikami o 2 klasy słabszymi....Teraz dobraliśmy przeciwników tak,aby jak najlepiej przygotować się do III rundy kwalifikacji...Juve robi się coraz mocniejsze i każdy z przeciwników będzie musiał się solidnie napocić,aby urwać nam w nadchodzącym sezonie punkty...


FelekJUVE

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 1000
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2008, 00:01

Przewidywania goal.com

2008/09 Serie A Przewidywania

Zwycięzca ligi: Milan :?

Kwalifikacja do LM: Milan, Inter, Juventus, Roma

Kwalifikacja do Uefa Cup: Fiorentina, Napoli, Sampdoria

Spadek: Cagliari, Lecce, Reggina

Zwyciezcy p. Włoch : Roma

Najlepszy bramkarz: Julio Cesar (Inter)

Shocked
Najlepszy obronca: Giorgio Chiellini (Juventus)

Najlepszy pomocnik: Andrea Pirlo (Milan)

Najlepszy napastnik: Alessandro Del Piero (Juventus)

Najlepszy transfer lata: Mathieu Flamini (Milan)

Najgorszy transfer lata: John Arne Riise (Roma)

Złoty but: Alessandro Del Piero (Juventus)

Najlepszy mlodzik (Under-21): Marek Hamsik (Napoli)

Gracz roku: Andrea Pirlo (Milan)

Trener rokur: Carlo Ancelotti (Milan)


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2008, 00:42

oceńmy te typy:
Zwycięzca ligi: Milan
To jest niestety dość prawdopodobne.
Kwalifikacja do LM: Milan, Inter, Juventus, Roma
No tak, skoro nie Milan to Viola. Moim zdaniem ciężko kogoś wyrzucić z piatki najlepszych, Milan i Viola walczące do ostatniej kolejki poczyniły najlepsze wzmocnienia. Będzie ciekawie.
Kwalifikacja do Uefa Cup: Fiorentina, Napoli, Sampdoria
Viola i Napoli: Ok. Zobaczymy jak teraz pójdzie Cassano i czy pociągnie drużynę do UEFA. Sam uważam, że Lazio może namieszać.
Spadek: Cagliari, Lecce, Reggina
Typ jak typ, kandydatów kilku jest :)
Zwycięzcy p. Włoch : Roma
Albo Inter :] Nic odkrywczego, reszta drużyn klasycznie oleje ten puchar.
Najlepszy bramkarz: Julio Cesar (Inter)
Był najlepszy w minionym sezonie. Mam cichą nadzieję, że to był szczyt formy i teraz będzie opadać, bez niego tarcza byłaby na koszulkach Romy.
Najlepszy obronca: Giorgio Chiellini (Juventus)
Absolutny pewniak. Ciężko wytypować kogoś, kto będzie z nim rywalizował o to miano.
Najlepszy pomocnik: Andrea Pirlo (Milan)
Pirlo powoli odzyskuje formę, ale jeśli Milan ma wygrać scudetto to raczej nie on będzie głównym reżyserem tego zwycięstwa. Prędzej upatrywałbym tego w powrocie Ronaldinho do formy, bo jeśli nie on, to sam Szewa z Zambrottą i Flaminim nie dadzą nagle Milanowi dodatkowych 25 pkt w sezonie.
Najlepszy napastnik: Alessandro Del Piero (Juventus)

Wątpię. Del Piero już jest mniej kreatywny niż kiedyś, musiałby zdobyć ponownie koronę króla strzelców by otrzymać to wyróżnienie. A prawdopodobnie ze względu na rotacje opuści trochę meczów w sezonie. Rywale też trudniejsi, prawdopodobnie do Romu zawita Menez, jest powrót Szewy, Suazo (jeśli odejdzie) będzie kluczowym graczem Palermo, są Pato i Cassano, którzy rozegrają już pełne sezony. To właśnie w kimś z duety Szewa/Cassano upatruję zwycięzcy w tej kategorii. Ewentualnie Ibra, któremu ewidentnie służy taktyka Mourinho.
Najlepszy transfer lata: Mathieu Flamini (Milan)
Nie zdziwię się. W ogóle w Milanie jest kilka typów na najlepszy transfer jak i na największą klapę. Zobaczymy co to będzie.
Najgorszy transfer lata: John Arne Riise (Roma)
Nierealne. Riise jest zawodnikiem zbyt walecznym i solidnym by okazać się totalną klapą, to raz. Dwa: to boczny obrońca. Najmniej kluczowa pozycja w obronie. Wyobrażacie sobie co by było, gdyby ktoś na poziomie Molinaro grał na środku obrony zamiast Chielliniego albo w ataku zamiast Del Piero? Pewnie zazdrościlibyśmy teraz LM Milanowi. A tak jakoś sezon przebrneliśmy. Boczni niemal nigdy nie wygrywają w kategoriach najlepszy/najgorszy zawodnik sezonu(roku). Nie widzę szans by Riise odczarował to. Prędzej będzie to drugi transfer Romy - Baptista, który w meczu z Interem grał katastrofalnie.
Złoty but: Alessandro Del Piero (Juventus)
Jak w opisie na najlepszego napastnika. Wątpię, ze względu na rotacje i także dlatego, że kolejny raz tak mała liczba goli (21) już nie wystarczy na króla strzelców.
Najlepszy mlodzik (Under-21): Marek Hamsik (Napoli)
Nie widze innych typów w tej chwili. Giovinco się nie liczy, za szybko kończy 22 rok zycia :)
Gracz roku: Andrea Pirlo (Milan)
Nie będzie pomocnikiem roku, nie będzie i najlepszym graczem.
Trener rokur: Carlo Ancelotti (Milan)
Za spektakularny sukces w UEFA? :) Cóż, kto wygra scudetto ten zgarnie nagrodę.


Dirty mind
forzaragazzi

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2006
Posty: 166
Rejestracja: 14 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2008, 03:15

To ja tez ocenie te typy z troszke innego punktu widzenia :P :

Zwycięzca ligi: Milan
Wyzej oceniam szanse Interu i Juve... Milan to druzyna turniejowa. Czy paru wygasłych gwiazdeczek doda Milanowi 25 pkt?

Kwalifikacja do LM: Milan, Inter, Juventus, Roma
OK Mimo ze fiora jest silna to jednak brak jednej z powyzszych druzyn mocno mnie zdziwi.

Kwalifikacja do Uefa Cup: Fiorentina, Napoli, Sampdoria
Jak powyzej.

Spadek: Cagliari, Lecce, Reggina
Historia pokazała ze walka bedzie sie toczyc do ostatniej kolejki.

Zwycięzcy p. Włoch : Roma
Biorac pod uwage ze kluby wystawiaja w tym pucharze rezerwy a Inter ma najdłuższa ławke w seriea to nie zdziwie sie jezeli znowu niebiesko- czarni dotra do finału.

Najlepszy bramkarz: Julio Cesar (Inter)
On albo Buffon. W zaleznosci kto bedzie miał wiekszy udział w ewentualnym sukcesie.

Najlepszy obronca: Giorgio Chiellini (Juventus)
Jezeli beda zdrowi to zagrozic mu moga Nesta, Samuel i Chivu jezeli by grał na stoperze. Mexes popełnia zbyt wiele błedów.

Najlepszy pomocnik: Andrea Pirlo (Milan)
Typowy pomocnik na turnieje (podobnie jak cały Milan) Kazdy pamieta go z MS Rzecz w tym ze w lidze takie wystepy sa rzadkoscia.

Najlepszy napastnik: Alessandro Del Piero (Juventus)
Ciezko wytypowac. Akurat nie sadze ze bedzie to Del Piero. Byc moze zaskoczy nas Szewa :roll:

Najlepszy transfer lata: Mathieu Flamini (Milan)
Badz Muntari. Oczywiscie pod warunkiem ze Ronaldinho nie powroci do pełnej formy ale to jest chyba mało prawdopodobne :wink:

Najgorszy transfer lata: John Arne Riise (Roma)
Zambro, Ronaldinho, Szewa - jest paru kandydatow :smile:

Najlepszy mlodzik (Under-21): Marek Hamsik (Napoli)
Balotelli Giovinco Pato - jest paru kandydatow, ale tylko Hamsik ma pewne miejsce w I skladzie

Gracz roku: Andrea Pirlo (Milan)
Jak Venomik

Trener rokur: Carlo Ancelotti (Milan)
Jka Venomik :P :P


JuveFilip_8_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2005
Posty: 531
Rejestracja: 01 marca 2005

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2008, 11:39

Przewidywania JuveFilip'a :P

2008/09 Serie A Przewidywania

Zwycięzca ligi: Roma

Kwalifikacja do LM: Milan, Inter, Juventus, Roma

Kwalifikacja do Uefa Cup: Fiorentina, Lazio, Torino

Spadek: Cagliari, Lecce, Bari

Zwyciezcy p. Włoch : Viola

Najlepszy bramkarz: Buffon (Juventus Turyn)

Najlepszy obronca: Giorgio Chiellini (Juventus)

Najlepszy pomocnik: Ronaldinho (Roma)

Najlepszy napastnik: Vincenzo Iaquinta (Juventus)

Najlepszy transfer lata: Ronaldinho (Milan)

Najgorszy transfer lata: Flamini (Milan)

Złoty but: Ibrahimovic (Inter)

Najlepszy mlodzik (Under-21): Alexandre Pato (Milan)

Gracz roku: Ronaldinho (Juventus)

Trener roku: Luciano Spaletti (Roma)


Obrazek
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2008, 11:45

:rotfl:
Najlepszy pomocnik: Ronaldinho (Roma)
Najlepszy transfer lata: Ronaldinho (Milan)
Gracz roku: Ronaldinho (Juventus)
Twoje przewidywania są zaskakujące :prochno:


Dirty mind
Marcin_ACM

Milanista
Milanista
Rejestracja: 14 lutego 2007
Posty: 291
Rejestracja: 14 lutego 2007

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2008, 12:57

Zwycięzca ligi: Milan

Po rywalizacji do samego końca Milan tuz przed Interem. Milan będzie silniejszy i nie obciążony LM, Inter straci mniej punktów ze słabeuszami, ale jednak Milan będzie potrafił wygrać najważniejsze mecze i o 3 punkty wyprzedzi Inter.

Kwalifikacja do LM: Milan, Inter, Juventus, Roma

Najmniej pewny z tej czwórki wydaje mi się tutaj jednak Juventus. Moim zdaniem jego 3-4 miejsce może zająć Viola, która wydała na transfery więcej niz Juve mimo kupna Amauriego i Poulsena. Dużo będzie zależeć jak będzie wyglądał początek sezonu. Już pierwszy mecz tych drużyn po części potwierdzi, lub zweryfikuje moje słowa.

Kwalifikacja do Uefa Cup: Fiorentina, Napoli, Sampdoria

Juventus (lub Fiorentina) o czym już pisałem, zdecydowanie Napoli z Maggio, Rinaudo i Denisem, no i Lazio, o ile sprowadzony na bramke Carrizo za 7,5 mln z Argentyny nie okaże się niewypałem. Odszedł Mudingayi i Behrami, no ale innych kandydatów do UEFA nie widzę za bardzo. Może Sampdoria, ale pozbyła się Maggio w zamian za Cassano... Może czasem AC Torino z Bianchim (bardzo dobry transfer).


Spadek: Cagliari, Lecce, Reggina

Udinese - to jest mój pewniak. Sprzedali chyba wszystko, co sie dało, a transfery z Norwegii, czy Bułgarii prowadzą prosto do Serie B.
Genoa - wymiana prawie całego składu na zawodników tej samej klasy, tak aby wyjść minimalnie do przodu na kasie z transferów, skończy się w Serie B. No i strata Borriello, który ciągnął ten wózek. Palladino ma zbawić ten zespół - bez żartów.
Jako 3 zespół Lecce lub Cagliari.

Zwyciezcy p. Włoch : Roma

Roma lub Inter, ale ale ale... tym razem Milan może nie zbagatelizować tego pucharu, ze względu na bardzo szeroka kadrę i nieobciążenie LM.

Najlepszy bramkarz: Julio Cesar (Inter)

Cesar lub Buffon (ale odkrywcze.. :) )

Najlepszy obronca: Giorgio Chiellini (Juventus)

Chiellini? Może. Może także Maicon?

Najlepszy pomocnik: Andrea Pirlo (Milan)

Hmm.. myślę, ze jak nie Pirlo to na pewno ktos z AC Milan, ewentualnie Aquilani.

Najlepszy napastnik: Alessandro Del Piero (Juventus)

Chyba nigdy nie było tak ciężko wytypować kogoś w tej kategorii - kandydatów naprawde jest wielu, niektórzy, przychodzący mi na myśl nie są nawet pewni gry w swoim zespole. Na pewno nie zgadzam się, że to będzie Alex. To tak jakbym typował Maldiniego do najlepszego obrońcy. Klasa i szacunek, ale wygra młodszy...

Najlepszy transfer lata: Mathieu Flamini (Milan)

Ronaldinho, Muntari, Flamini lub Denis.

Najgorszy transfer lata: John Arne Riise (Roma)

Kto to wymyślił? No na pewno nie Riise, jak już, to w Romie będzie więcej rozczarowania po Baptiście z Realu (skończy jak Solari w Interze). Ale mój typ, to gracz kupiony do tego aby być spielmacherem w Udinese - Fernando Tissone. Nie da rady chłopak.

Złoty but: Alessandro Del Piero (Juventus)

Podobnie jak w przypadku najlepszego napastnika - nie mam zdecydowanego faworyta.

Najlepszy mlodzik (Under-21): Marek Hamsik (Napoli)

Nie robi on na mnie wrażenia. Mój typ to na pewno Pato lub Balotelli - to zależy od tego, który z nich będzie więcej grał.

Gracz roku: Andrea Pirlo (Milan)

Kaka, Ronaldinho, Pirlo, może Ibrahimovic, Aquilani

Trener rokur: Carlo Ancelotti (Milan)

Tak będzie, gdy Milan zdobędzie Scudetto i/lub Puchar UEFA.


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2008, 13:54

Tissone jest zbyt tanim graczem, nawet jeśli będzie grał bardzo słabo to nikt z niego nie zrobi najgorszego transferu.
Germano Denis jest ciekawym graczem, a raczej ciekawa kwota transferu ) Jednak tutaj są z reguły wybierani najlepsi spośród kupionych gwiazd.


Dirty mind
Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2008, 14:23

W walce o Scudetto liczyc się na pewno będziemy, ale czy nawiążemy równą walkę z Interem(którego uważam za jedynego rywala o Scudetto) zależy od formy poszczególnych piłkarzy. Jeśli Giovinco eksploduje to może to byc największe wzmocnienie Juve w ostatnich latach. O Formę Sissoko i Poulsena jestem jakoś spokojny.


matekkuba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2007
Posty: 436
Rejestracja: 16 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2008, 14:36

Zwycięzca ligi: Juventus/Inter - dla mnie te dwa kluby będą rywalizować o zwycięstwo. Juventus będzie miał ogromną siłę rażenia, a Inter świetną ławkę. W Milan nie wierzę, bo ich tranfery transfery mnie nie przekonują.
Kwalifikacja do LM: Fiorentina, Inter, Juventus, Roma,
Jeżeli nabytki Milanu się sprawdzą to będzie to bardzo groźny zespół, ale ja jednak uważam Ronaldinho i spółkę za przereklamowanych, wygasłych zawodników. Dlatego klub z Mediolanu zagra w PUEFA.
Kwalifikacja do Uefa Cup: Milan, Sampa, Napoli

Spadek: Cagliari, Lecce, Torino

Zwyciezcy p. Włoch : Roma

Najlepszy bramkarz: Buffon

Najlepszy obronca: Chiellini

Najlepszy pomocnik: Sissoko/Muntari

Najlepszy napastnik: Amauri

Najlepszy transfer lata: Muntari/Amauri

Najgorszy transfer lata: Flamini/Ronaldinho

Złoty but: hmm... zależy ile karnych będize wykonywał Zlatan, ale myślę, że to on z kimś od nas powalczy o copacanoniere.

Najlepszy mlodzik (Under-21): HAmsik: Pato nie będzie miał gwarancji gry w pierwyszm składzie, a Balotelli przez swoje gwiazdorstwo może zniechęcić do siebie Jose.

Gracz roku: Muntari/Amauri

Trener roku: Kto wygra lidze.


L u k

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2008
Posty: 742
Rejestracja: 22 maja 2008

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2008, 17:32

W koncu ktos docenil Muntariego. Chwile sie naczekalem az ktos go wymieni. Od razu widac, kto ogladal puchar Wloch a kto nie ;p

Wszyscy Interisci juz o Lampardzie dawno zapomnieli, po tym co ten monster pokazuje odkad sie w Interze pojawil. Co prawda kazdy fan Calcio na pewno sobie zdawal sprawe jakim jest on klasowym pilkarzem, po swietnych wystepach w Udinese, ale mimo wszystko, gdzie Udinese/Portsmouth a gdzie Inter.

Jednak wyglada na to, ze Sulley wyprze ze skladu samego Vieire, bo w obecnej formie nie widze sytacji, aby go w skladzie zabraklo.

Co do glownego pytania, to mam nie lada klopot. Widac, ze na wlodarzach Romy transfery rywali zrobily nie lada wrazenie, bo sciagniecie Meneza na pewno do latwych nie nalezalo. Ciezko cos wytypowac, ale dzieki temu liga bedzie fascynujaca. Na poczatku wydawalo mi sie, ze czas Romy mija, i nie uda im sie nadazyc za Juve i Milanem, z finansowego punktu widzenia. Ale widac, nie skladaja broni, i przynajmniej w tym roku, wydaje mi sie, ze to Roma bedzie na miejscu numer 2 w lidze, zaraz za Interem. Wiec moja 6'ka poprzednia

1. Inter
2. Roma
3. Fiorentina
4. Juve
5. Milan
6. Napoli

sie niewiele zmieni. Po transferach Milanu, mysle, ze z wami beda rywalizowac o miejsce numer 4'y.


Obrazek
Donnie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 września 2006
Posty: 688
Rejestracja: 17 września 2006

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2008, 18:08

Myślę że Milan będzie mocny w tym sezonie, choć nie z powodu Ronaldinho. Mistrzem będzie Juve, ma bardzo wyrównany skład, w tym upatruję naszej siły.

1. Juventus
2. Milan
3. Inter
4. Fiorentina

Wróci stan rzeczy sprzed calciopolli.


matekkuba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2007
Posty: 436
Rejestracja: 16 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 28 sierpnia 2008, 18:09

Luker pisze:W koncu ktos docenil Muntariego. Chwile sie naczekalem az ktos go wymieni. Od razu widac, kto ogladal puchar Wloch a kto nie ;p

Wszyscy Interisci juz o Lampardzie dawno zapomnieli, po tym co ten monster pokazuje odkad sie w Interze pojawil. Co prawda kazdy fan Calcio na pewno sobie zdawal sprawe jakim jest on klasowym pilkarzem, po swietnych wystepach w Udinese, ale mimo wszystko, gdzie Udinese/Portsmouth a gdzie Inter.

Jednak wyglada na to, ze Sulley wyprze ze skladu samego Vieire, bo w obecnej formie nie widze sytacji, aby go w skladzie zabraklo.

Co do glownego pytania, to mam nie lada klopot. Widac, ze na wlodarzach Romy transfery rywali zrobily nie lada wrazenie, bo sciagniecie Meneza na pewno do latwych nie nalezalo. Ciezko cos wytypowac, ale dzieki temu liga bedzie fascynujaca. Na poczatku wydawalo mi sie, ze czas Romy mija, i nie uda im sie nadazyc za Juve i Milanem, z finansowego punktu widzenia. Ale widac, nie skladaja broni, i przynajmniej w tym roku, wydaje mi sie, ze to Roma bedzie na miejscu numer 2 w lidze, zaraz za Interem. Wiec moja 6'ka poprzednia

1. Inter
2. Roma
3. Fiorentina
4. Juve
5. Milan
6. Napoli

sie niewiele zmieni. Po transferach Milanu, mysle, ze z wami beda rywalizowac o miejsce numer 4'y.
Szczerze - nie oglądałem pucharu Włoch, ale widziałem towarzyskie mecze Interu i Muntari grał bardzo dobrze. Pamiętam go też z PNA, dla mnie ten ruch Inter był tak dobry jak sprowadzenie przez Juventus Sissoko. Murzyni rosną w siłę. :ok:


ODPOWIEDZ