Scudetto 2009

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 11 lipca 2008, 17:50

Luker pisze: Takie same polemiki na temat sedziow sa wszedzie, w Anglii, w Hiszpanii, i liga wloska nie jest tu wyjatkiem.

Patrzac obiektywnie to w Angli a nawet w Hiszpanii sedziowanie stoi na lepszym poziomie.
Moim zdaniem sedziowanie najbardziej kuleje wlasnie we Wloszech, Portugalii, Holandii a ze slabszych lig niestety w Polsce..


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 11 lipca 2008, 19:08

No nie wiem czy w Hiszpanii tak naprawdę jest lepiej niż we Włoszech. Oglądałem kilka spotkań i momentami sędziowie mnie tam przerażali.


Dirty mind
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 11 lipca 2008, 19:15

Czyli wniosek z tego taki, że sedziowie nie nadażaja za wspołczesną piłką. Za symulacją, nurkowaniem, wymuszeniami, i róznymi zagrywkami, typu przepychanki i "łokciowanie się" w polu akrnym. Chyba jednak wprowadzenie nowoczesnych technologi będzie nieuniknione. Jak nie teraz to za 3-4 lata...


L u k

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 maja 2008
Posty: 742
Rejestracja: 22 maja 2008

Nieprzeczytany post 11 lipca 2008, 23:40

stahoo pisze:Czyli wniosek z tego taki, że sedziowie nie nadażaja za wspołczesną piłką. Za symulacją, nurkowaniem, wymuszeniami, i róznymi zagrywkami, typu przepychanki i "łokciowanie się" w polu akrnym. Chyba jednak wprowadzenie nowoczesnych technologi będzie nieuniknione. Jak nie teraz to za 3-4 lata...
Miejmy nadzieje, bo ze wszystkim co napisales, sie zgadzam w 100%.

Dlatego np. nie moge zniesc Cristiany i innych tego typu panienek.


Obrazek
choco

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2008
Posty: 21
Rejestracja: 25 lipca 2008

Nieprzeczytany post 25 lipca 2008, 12:33

Hmmm.. dopóki trenerem bedzie Ranieri to Juve zawesze będzie conajwyżej drugie... Mistrzostwo w tym sezonie może powędrowac znowu do Mediolanu ale do tej lepszej drużyny - AC Milan.. a swoją drogą to bardzo ciekawe składy maja Fiorentina i Udinese... nie można ich lekceważyć... myśle że bedzie to najbardziej wyrównany sezon od lat a mistrza poznamy w ostatnich 2-3 kolejkach... 3mam kciuki za Juve rzecz jasna ale Ranieri nie umie zwycięzać więc bedzie ciężko... zresztą wystarczy popatrzeć na poprzedni sezon... z interem, milanem i roma bilans mamy do przodu a mimo to nie zdobywamy scudetto.. bo tracimy głupio punkty przez eksperymenty ranieriego ze słabymi drużynami... my powinniśmy bronić w tym sezonie mistrzostwa.. już pomine kwestie sędziowania bo gdyby Juve grało skuteczniej to nawet sędzia by rywalowi nie pomógł...


Ciro85

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2006
Posty: 178
Rejestracja: 22 września 2006

Nieprzeczytany post 25 lipca 2008, 13:03

choco pisze: a swoją drogą to bardzo ciekawe składy maja Fiorentina i Udinese... nie można ich lekceważyć...
Udinese?? no nie wiem nikogo ciekawego nie kupili(no może wypali w końcu Alexis Sanchez) a pozbyli się taki piłkarzy jak Dosenna czy Asamoah. Nawet kibice Udine nie są zachwyceni z ruchów transferowych swojego klubu- zupełnie jak kibice Juve ;)


choco

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2008
Posty: 21
Rejestracja: 25 lipca 2008

Nieprzeczytany post 25 lipca 2008, 13:06

Udinese: Tissone,Nef,Basta,Pasquale,Bradaschia,Aqueveque to nazwiska mało znane ale potencjał drzemiący w tych piłkarzach jest duży i mogą sie niektórzy przejechac...


Ciro85

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2006
Posty: 178
Rejestracja: 22 września 2006

Nieprzeczytany post 25 lipca 2008, 13:19

...Langella, Masiello,Motta.... Może sie włączą do walki o miejsce 5-6 ale nie sądzę. :). Generalnie ten sezon w Serie A zapowiada się piekielnie ciekawie co mnie niebywale cieszy. Takie postacie jak Murinho czy Ronaldinho sprawią, że "nasza" liga będzie barwniejsza.
Mistrzostwo dla Juve, bezdyskusyjnie :)


Effe

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2008
Posty: 367
Rejestracja: 17 lipca 2008

Nieprzeczytany post 26 lipca 2008, 10:34

Luker pisze:
Dlatego np. nie moge zniesc Cristiany i innych tego typu panienek.
No dobra, Krystyna przesadza (chociaż teraz widać poprawę, przegięcie to było 2 lata temu) ale jakby nie patrzeć to w Italii jest przyzwolenie na takie ''panienkowate'' zachowanie i oszukiwanie sędziego :wink: To drużyna z Italii ćwiczy na treningu teatralne przewracanie się, a nie ManU.
W Anglii, gdy Krystyna raz przegięła pałę, kibice MU zaczęli krzyczeć ''cheater, cheater''.

Także w Anglii Krystyna to niechlubny wyjątek, we Włoszech to norma :wink:

A co do tematu to myślę, że Inter wygra ligę i to różnicą ok 10 punktów. Świetne transfery (zakładam, że SM i RQ7 przyjdą) do już silnego teamu, wybitny trener, któy na czole ma napisane ''sukces''. Milan nie ma jak dla mnie teamu zdolnego do zwycięstwa w SerieA. Oni mogą zgarnąć Puchar UEFA bo mobilizowanie się na pojedyncze mecze im świetnie wychodzi. Ronaldinho? To żaden atut. On nawet w Barcelonie za najlepszych swoich czasów błyszczał głównie w najważniejszych meczach, a ze średniakami się nie wyróżniał. A z kim Milan tracił punkty w lidze? Poza tym na moje to on skończy jak Rivaldo. Śmieszne, że Milaniści witają podupadłą gwiazdę jak jakiegoś półboga :?
Juventus? Dla mnie to główny rywal Interu. Nie będę ściemniał, że znam Juve jakoś super, ale zawsze wydawało mi się, że ten team ma takie ''coś'', co pozwala im grać na 120% normy (to nie złośliwość, nie mówię, że to ''coś'' to sędziowie!). Ucieleśnieniem tego jest Alex Del Piero – im bardziej Juve go potrzebuje tym lepiej gra. Naprawdę - szacunek.
Roma? IMHO powalczy z Milanem i Fiorentiną o trzecią pozycję.


forzaragazzi

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2006
Posty: 166
Rejestracja: 14 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 26 lipca 2008, 11:35

choco pisze:Hmmm.. dopóki trenerem bedzie Ranieri to Juve zawesze będzie conajwyżej drugie... Mistrzostwo w tym sezonie może powędrowac znowu do Mediolanu ale do tej lepszej drużyny - AC Milan.. a swoją drogą to bardzo ciekawe składy maja Fiorentina i Udinese... nie można ich lekceważyć... myśle że bedzie to najbardziej wyrównany sezon od lat a mistrza poznamy w ostatnich 2-3 kolejkach... 3mam kciuki za Juve rzecz jasna ale Ranieri nie umie zwycięzać więc bedzie ciężko... zresztą wystarczy popatrzeć na poprzedni sezon... z interem, milanem i roma bilans mamy do przodu a mimo to nie zdobywamy scudetto.. bo tracimy głupio punkty przez eksperymenty ranieriego ze słabymi drużynami... my powinniśmy bronić w tym sezonie mistrzostwa.. już pomine kwestie sędziowania bo gdyby Juve grało skuteczniej to nawet sędzia by rywalowi nie pomógł...
Gdyby babka miała wasy... Mozna tak w nieskonczonosc. Poza tym Milan rzeczywiscie jest najlepszy. Tylko on z wielkiej 3 gra w pucharze UEFA. Co do scudetto to sezon zapowiada sie bardzo ciekawie Inter, Juve, Milan, Roma - wszyscy maja realne szanse na scudetto. No i jeszcze Fiorentina.


Marcin_ACM

Milanista
Milanista
Rejestracja: 14 lutego 2007
Posty: 291
Rejestracja: 14 lutego 2007

Nieprzeczytany post 26 lipca 2008, 12:11

Effe pisze: Ronaldinho? To żaden atut. On nawet w Barcelonie za najlepszych swoich czasów błyszczał głównie w najważniejszych meczach, a ze średniakami się nie wyróżniał.


Kogut W.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 czerwca 2007
Posty: 555
Rejestracja: 03 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 26 lipca 2008, 12:21

Sezon będzie bardzo emocjonujący, bo o Scudetto może powalczyć aż pięć zespołów. Mnie to odpowiada, bo sezon zapowiada się dzięki temu bardzo ciekawie, ale nie mam nic przeciwko temu żebyśmy te walkę zdominowali :smile: Ale realnie patrząc, to walka może toczyć się aż do ostatniej kolejki. Juve, Inter, Milan, Roma, Fiorentina - wszystkie te drużyny myślą o Scudetto, a jedna z nich nawet w LM nie zagra. Zapowiada się fascynujący sezon :) Nie odważę się wytypować mistrza, bo rywalizacja zbyt duża, ale oczywistym jest, że wierze w Juve i chciałbym zobaczyć nas na szczycie tabeli.


forzaragazzi

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2006
Posty: 166
Rejestracja: 14 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 26 lipca 2008, 12:29

Marcin_ACM pisze:
Effe pisze: Ronaldinho? To żaden atut. On nawet w Barcelonie za najlepszych swoich czasów błyszczał głównie w najważniejszych meczach, a ze średniakami się nie wyróżniał.
Ciekaw jestem ile masz lat? Obejrzyj sobie kompilacje Ronaldo, Rivaldo lub kogo tam jeszcze chcesz.:wink: Za nazwisko punktów sie nie zdobywa. A Ronaldinho dawno w formie nie był. Z drugiej strony nalezy zaznaczyc ze nawet nie bedac w formie jest to zawsze grozny piłkarz. Wszystko zweryfikuje boisko.


Marcin_ACM

Milanista
Milanista
Rejestracja: 14 lutego 2007
Posty: 291
Rejestracja: 14 lutego 2007

Nieprzeczytany post 26 lipca 2008, 22:22

forzaragazzi pisze:
Marcin_ACM pisze:
Effe pisze: Ronaldinho? To żaden atut. On nawet w Barcelonie za najlepszych swoich czasów błyszczał głównie w najważniejszych meczach, a ze średniakami się nie wyróżniał.
Ciekaw jestem ile masz lat? Obejrzyj sobie kompilacje Ronaldo, Rivaldo lub kogo tam jeszcze chcesz.:wink: Za nazwisko punktów sie nie zdobywa. A Ronaldinho dawno w formie nie był. Z drugiej strony nalezy zaznaczyc ze nawet nie bedac w formie jest to zawsze grozny piłkarz. Wszystko zweryfikuje boisko.
Mam na tyle lat, zeby pamietac, gra zarowno Rivaldo, jak i Ronaldo, a także czasy Maradony, Platiniego, Gulltia a nawet Bońka, Szarmacha i Laty... Twoja wiedza jednak ogranicza sie chyba do czasów Wojtka Kowalczyka z końca kariery na Cyprze... Ronaldinho jest nieporownywalny do Rivaldo, co mial m.in. pokazac tamten filmik.


Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 26 lipca 2008, 22:38

Youtube nie jest wyznacznikiem klasy piłkarza :lol: .Piłkarzem jest bardzo dobrym tylko że od dwóch sezonów tego nie potwierdził.

Dla mnie czarnym koniem tego sezonu będzie Fiorentina,myśle że może powalczyć o Scudetto bardziej niż Roma,której jakoś nie widze w tym sezonie.
Wydaje mi się że główna walka o mistrza rozegra się pomiędzy Interem i nami.W Milan nie wierzę,fakt wzmocnili się,ale wydaje mi się że tylko Flamini będzie znaczącym wzmocnieniem.


Obrazek
ODPOWIEDZ