Avram Grant zwolniony z Chelsea

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 24 maja 2008, 20:25

Chelsea Football Club za pośrednictwem swojej strony internetowej oficjalnie potwierdziła, że dziś - 24 maja - rozwiązano umowę z dotychczasowym trenerem zespołu - Avramem Grantem.
Decyzję pojęto po serii spotkań mających miejsce w dwóch ostatnich dniach.

W krótkiej notce na ten temat Chelsea FC podziękowała za wkład Avrama w rozwój zespołu od chwili jego przejęcia we wrześniu ubiegłego roku.

Jak widać, zarówno Roman Abramowicz jak i zarząd klubu stracił cierpliwość, kończąc sezon z pustymi rękoma.

53-letni Grant mimo braku doświadczenia objął posadę trenera na Stamford Bridge we wrześniu ubiegłego roku zajmując miejsce José Mourinho. W prowadzeniu londyńskiego zespołu nie pomagały mu zarówno prostesty kibiców, jak i brak licencji UEFA. Mimo to, Grant doprowadził Chelsea do pierwszego w jej historii finału Ligi Mistrzów. W Premiership walczył do ostatniej kolejki o mistrzostwo z Manchesterem United.

żródło:http://www.chelsea-londyn.com/n-4308-of ... helsea.php

No cóż troche mnie to nie dziwi mimo że osiągnął największy sukces z Chelsea w europie,postąpili z Grantem troche tak jak swego czasu z Claudio Ranierim,no ale cóż widać za mało medialny.Ciekawe kto będzie jjego następcą,możę Rijjkard :think:


Obrazek
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 24 maja 2008, 20:30

Abramowicz wkładając tyle pieniędzy w drużynę ma większe oczekiwania. Chelsea mimo, iż grała w finale LM - przegrała, mimo iż walczyła do ostatniej kolejki o tytuł mistrza Anglii - nie zdobyła go. Od zawsze jest przyjęte, że łatwiej wymienić trenera niż większość zawodników, więc wszyscy się tego mogli spodziewać. Szczególnie, że Grant nie był osobą popularną w Londynie. Nie Chelsea ale inna drużyna w przyszłym sezonie będzie grać pod wodzą Granta. Wtedy okaże się czy jego zwolnienie było słuszną decyzją. Oby otworzyło mu to drzwi do dużej kariery w Europie.


Pozdro


Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 24 maja 2008, 20:39

No tak,ale Grant potrafił ponownie powalczyć o mistrzostwo anglii bo po odejściu Mourinho wydawało się że ten sezon w lidze mają stracony,a przegrali tylko różnicą goli..


Obrazek
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 24 maja 2008, 20:44

Niasty pisze:No tak,ale Grant potrafił ponownie powalczyć o mistrzostwo anglii bo po odejściu Mourinho wydawało się że ten sezon w lidze mają stracony,a przegrali tylko różnicą goli..
Chelsea przegrała różnicą 2 punktów...W ostatniej kolejce Manchester wygrał z Wigan 2-0 a Chelsea tylko zremisowała z Boltonem 1-1...


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 24 maja 2008, 21:20

4-ta władza. Oto ile znaczą dziś media. To one stworzyły Mourinho i to za ich sprawą Grant, który robił w Chelsea wcale nie gorszą niż - to fakt - zdolniejszy od niego Portuglaczyk robotę (moim zdaniem Chelsea Granta grała lepiej), tylko że robił to w inny, mniej efektowny sposób - stracił posadę. Nie jest to do końca fair, ale takie mamy czasy.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
olecki1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 grudnia 2007
Posty: 236
Rejestracja: 29 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 24 maja 2008, 21:26

To że stracił posadę było do przewidzenia. Odkąd objął posadę trenera, powiedzane było, że gdy Chelsea zwycięży LM Avram zostaje, bez tego traci pracę. Według mnie zarząd popełnia błąd zwalniając go. Mimo wszystko wydaję mi się, że jako trener sprawdził by się w przyszłym sezonie.


Obrazek
Sapo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 1281
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 24 maja 2008, 21:54

olecki1 pisze:Według mnie zarząd popełnia błąd zwalniając go. Mimo wszystko wydaję mi się, że jako trener sprawdził by się w przyszłym sezonie.
Zgadzam sie z tym, mial po prostu zbyt malo czasu. Gdy przyszedl byla nieciekawa sytuacja w Chelsea, w lidze duza strata do czolowych miejsc a w LM byc moze jeszcze gorzej. Grant to posprzatal i prawie udalo mu sie wywalczyc mistrzostwo i LM ale widac Romek tego nie zauwazyl :/ Ich sprawa.

EDIT.
C-Bart pisze:"Przyszedł" to chyba jednak złe określenie.
Faktycznie, zle sie wyrazilem, oczywiscie chodzilo o to ze przejal funkcje trenera :)
Ostatnio zmieniony 24 maja 2008, 23:17 przez Sapo, łącznie zmieniany 1 raz.


C-Bart

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2008
Posty: 268
Rejestracja: 09 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 24 maja 2008, 22:00

Sapo_JuveFan pisze: Zgadzam sie z tym, mial po prostu zbyt malo czasu. Gdy przyszedl byla nieciekawa sytuacja w Chelsea,
"Przyszedł" to chyba jednak złe określenie.

A co do zwolnienia Granta to przywykłem już do dziwnych ruchów Romka i spółki więc ten fakt też nie może dziwić. Według mnie Avram nie będzie miał zbyt dużych problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy bo pokazał że na trenerskim fachu też się zna.


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 24 maja 2008, 22:06

Mnie ciekawi kto wskoczy na stanowisko Granta... Na pewno Romek bedzie chciał teraz trenera światowej klasy. Czy bedzie to Raijkard? Nie sadze, żeby Chelsea zatrudniła trenera, który nie potrafił "opanować" tak wielu gwiazd w jednym zespole. Co do jednego jestem prawie pewien- bedzie to sławny trener, bo na Grancie (który w sumie duzych sukcesów nie miał) The Blues, a raczej Abramovic sie przejechał. W sumie Chelsea grała dobry football, i (jak kilku poprzedników) myślę, że Grant nie zasłuzyl na zwolnienie.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 24 maja 2008, 22:14

A mnie to szczerze mówiąc nie dziwi ani trochę. Jak tylko okazało się, że Chelsea ma szanse na mistrzostwo Anglii, to uznano, że Grant dokonał nie wiadomo jakiego cudu. A potem, jak dostał się do finału Ligi Mistrzów, to okrzyknięto go niemal czarodziejem, bo dokonał tego, czego nie dokonał Mourinho. Zapomniano jednak o tym, że ten finał trzeba było jeszcze wygrać. A to się nie udało, choć było blisko. Tak czy siak Chelsea kończy sezon bez trofeum, a z tego właśnie rozliczony został Grant, więc wcale nie spodziewałem się po Abramowiczu, że zostawi go na następny sezon.
I tak trochę z innej beczki - Grant to chyba jednak zbyt cicha i niepozorna postać by prowadzić taki przedmiot marketingowy jak Chelsea, wydaje mi się, że Abramowicz zdaje sobie z tego sprawę i uznał, że na dłuższą metę Izraelczyk temu zadaniu nie podoła.


olecki1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 grudnia 2007
Posty: 236
Rejestracja: 29 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 24 maja 2008, 23:24

Wszyscy źle go oceniacie z perspektywy Ligi Mistrzów. A przecierz gdy objął posadę trenera, w Chelsea nie było za ciekawie. Kiepsko w lidze, a media okrzyknęły rozpad klubu. Wyprowadził drużynę na 2 miejsce, dotarł do finału LM. Ogólnie zrobił wiele na plus. Nie żebym bronił Chelsea bo ich nielubię, wręcz nienawidzę, ale jakoś szkoda mi się zrobiło Granta.


Obrazek
Radek_88

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2005
Posty: 2351
Rejestracja: 22 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 24 maja 2008, 23:33

Co fakt to fakt, Grant mimo dobrze wykonanej pracy nie nadaje sie do prowadzenia takiego klubu jak Chelsea, jest po prostu za malo medialny i kontrowersyjny. Ciekaw jestem jak poradzi sobie w nowym klubie, czy potwierdzi swoje dobre, badz co badz, wyniki. No i kto przyjdzie na miejsce Izraelczyka. Hiddink? Advocat? A moze ktorys z trenerow z Primera Division? Oby tylko nie Lippi..


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 24 maja 2008, 23:50

Radek_88 pisze:Oby tylko nie Lippi..
A to jest możliwe...

Jeśli dobrze pamiętam Lippi niedawno udzielił wywiadu, w którym powiedział, że nie obejmie żadnego zespołu z Serie A oprócz Juve.

Romek lubi to co najlepsze. A Lippi najlepszy bez wątpienia jest.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 24 maja 2008, 23:53

Ja akurat czytałem, że nie chce objąć żadnego zespołu Serie A. Juventusu nikt nie wyłączał z tego ;)


Dirty mind
Zabek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 stycznia 2005
Posty: 75
Rejestracja: 29 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 25 maja 2008, 00:12

Roman nie popelni drugi raz tego samego bledu i ogora w stylu Granta nie zatrudni.Mozna sie spodziewac ze bedzie to swiatowa półka trenerska.


ODPOWIEDZ