Zalayeta zawieszony na Dwa Mecze:))

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
D@niel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 36
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 29 października 2007, 17:50

Spekulacje medialne znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości. Napastnik SSC Napoli - Marcelo Zalayeta został zawieszony na dwa spotkania za symulowanie faulu w polu karnym rywala podczas ligowego spotkania z Juventusem Turyn.

Na podstawie powtórek z zapisu video stwierdzono, że Urugwajczyk padł w polu karnym Biaconerich z zamiarem wymuszenia jedenastki. Prowadzący to spotkanie arbiter - Mauro Bergonzi dał się na to nabrać i podyktował rzut karny przeciwko Starej Damie.

To drugi tego typu przypadek w Italii, gdy zawodnik przymusowo odpoczywa od futbolu za symulowanie faulu w polu karnym. W sezonie 2006/07 Giudice Sportivo zawiesiło Brazylijczyka Adriano z Interu Mediolan. Wówczas snajper specjalnie przewrócił się w polu karnym AS Romy. Giallorossi wygrali jednak to spotkanie 3:1. Juventus z kolei przegrał w sobotę z Napoli.

Żródło: http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id=1& ... _id=227984


a gdzie własny komentarz?
nastepnym razem będzie karteczka
/kouba


FORZA JUVENTUS!!!!!!!
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 29 października 2007, 17:56

Co nam po zawieszeniu Zalayety i sedziego jak 3 pkt nie oddadza nam? Jedyne co mnie pociesza to to, że Inter tez stracił punkty a żeby sprawdzic pozycje Milanu trzeba "rozwijac tabele" :prochno: No ale mimo wszystko do teraz jak czytam o tym meczu, to mnie krew zalewa... I pomyslec, że to my tułalismy się po Serie B... :angry:


RavaneVialli

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2007
Posty: 425
Rejestracja: 03 marca 2007

Nieprzeczytany post 29 października 2007, 19:11

Rewelacyjny werdykt - niezasłużenie przegraliśmy, a do tego jeszcze Fiorentina, nasz bezpośredni rywal, będzie miała łatwiej...


mateelv

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 listopada 2006
Posty: 1512
Rejestracja: 26 listopada 2006

Nieprzeczytany post 29 października 2007, 19:18

RavaneVialli pisze:Rewelacyjny werdykt - niezasłużenie przegraliśmy, a do tego jeszcze Fiorentina, nasz bezpośredni rywal, będzie miała łatwiej...
Czy ja wiem czy łatwiej... nic sobą nie prezentował na boisku. Tylko frajerzyna jeszcze faulował byłych kolegów. I do tego nie jest przecież żadnym graczem od destrukcji tylko zwykłym napastnikiem. Także jego brak w meczu z Violą nie będzie tak wielką stratą dla Napoli. Mają innych, lepszych graczy ;]


Barton

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2007
Posty: 98
Rejestracja: 14 sierpnia 2007

Nieprzeczytany post 29 października 2007, 19:18

RavaneVialli pisze:Rewelacyjny werdykt - niezasłużenie przegraliśmy, a do tego jeszcze Fiorentina, nasz bezpośredni rywal, będzie miała łatwiej...
Sprawiedliwości stało się zadość... :evil: Jak to ostatnio już bywa Juve wychodzi na wszystkim najgorzej :angry:


ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 29 października 2007, 19:30

Jak pech to zawsze Juventus, nawet w takim przypadku...


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 31 października 2007, 09:47

No i Zalayeta został "odwieszony"... Ehh w sumie jak tak na spokojnie ogladnąłem ta sytuacje to żeby nie trafić buffona w mordke :prochno: swoim korikem zalayeta musiał nad nim przeskoczyc. Jako, że pedził na pełnej szybkosci miał prawo wykonać "pad na ziemię" bo jednak nie panowął chyba nad tym... Sam nie wiem... :roll:


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 31 października 2007, 10:07

Plus taki, że może strzeli coś Fiorentinie. Albo karnego wymusi ;)
Skoro to nas oszukał, to kara niezbyt pozytywna dla nas jest głupia ;)


Dirty mind
mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 31 października 2007, 10:34

Mam bardzo mieszane uczucia. Może gdybym jeszcze kilka razy obejrzał powtórkę, to dałbym sobie wmówić, że rzeczywiście tak było.

W sumie gdyby upadł w inny sposób, to mógłby dostać żółtą za próbę wymuszenia karnego, która - idąc tą teorią - nie byłaby żadną próbą wymuszenia. A może chciał wymusić, upadł, a że go zawiesili, to on i klub czepili się szczęśliwego zbiegu wypadków, że na powtórce video dałoby się to podciągnąć pod unik.

Jak by nie było, po tym odwołaniu tym bardziej i tym głośniej pytam: A CO Z ŻÓŁTĄ KARTKĄ BUFFONA?!! Przecież teraz to tym bardziej zakrawa na paranoję i totalny bezsens.


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 31 października 2007, 10:35

To jest chyba nowy dowód w tej sprawie i przyczyna odwieszenia kary. Ciężko powiedzieć czy Zalayeta symulował. Dlatego też, jak dla mnie zawieszenie go na dwa spotkania było jednak zbyt surową karą.

EDIT:
Aha, no i rzeczywiście w tej sytuacji należałoby odwołać żółtą kartkę Buffonowi...


Venomik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lipca 2005
Posty: 1980
Rejestracja: 20 lipca 2005

Nieprzeczytany post 31 października 2007, 11:53

Gdzieś mi sięobiło o uszy, że we Włoszech, niezaleznie od wszystkiego, kartki za faul nie można anulowac. Nawet jeśli faulu tak naprawdę nie było.
Zwyczajnie prawo nie obejmuje takich przypadków
Recepta: zmienić prawo.


Dirty mind
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 31 października 2007, 12:00

DamKam pisze:To jest chyba nowy dowód w tej sprawie i przyczyna odwieszenia kary. Ciężko powiedzieć czy Zalayeta symulował.
Nasz obronca biegnie ZA NIM i trzyma go za rękaw. Gdyby to było przyczyna przewrócenia nie psozybował by 5 metrów do przodu nad gigim, tylko przewrócił "do tyłu" czyli przejechał tyłkiem po murawie... Tak mi sie wydaje...


naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 03 listopada 2007, 18:54

Według mnie Zalayeta chciał uniknąć kontaktu z Buffonem dlatego przeskoczył nad nim. Nie powinno być żółtej kartki dla naszego bramkarza, kary dla Zalayety i przede wszystkim rzutu karnego.


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
ODPOWIEDZ