Ranking Reprezentacji

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
_Jah

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2004
Posty: 813
Rejestracja: 28 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 18 października 2007, 14:44

Zeszłej nocy, czekając na skróty eliminacji ME, postanowiłem zrobić pewne podsumowanie dotyczące narodowych drużyn Starego Kontynentu. Do tej pory rozegrano łącznie 30 turnieji Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata (odpowiednio 18-MŚ i 12 ME). Zbliżające się Euro w Austrii i Szwajcarii to będzie turniej 31.
Postanowiłem zestawić ranking reprezentacji, opierając się na kryteriach moim zdaniem najbardziej sprawiedliwych. Regulamin polega na tym, że za każdy udział w turnieju rangi ME, bądź MŚ przyznawałem drużynie 1 punkt. Jednakże w samym turnieju gra się o medale, tak więc dodatkowo za medal brązowy dopisywałem 1 punkt, za medal srebrny - 2 punkty a za Mistrzostwo aż 3 punkty. Zatem w jednym turnieju optymalna liczba możliwych punktów wynosi 4. W dotychczasowych 30 turniejach można było zdobyć więc 120pkt.

A oto ranking:
01. Niemcy (59pkt)
02. Włochy (44pkt)
03. Francja (32pkt)
04. Czechy (27pkt)
05. Rosja (26pkt)
06. Holandia (25pkt)
07. Hiszpania (24pkt)
08. Anglia (23pkt)
09. Serbia (19pkt)
10. Szwecja (19pkt)
11. Belgia (18pkt)
12. Węgry (16pkt)
13. Dania (14pkt)
14. Portugalia (13pkt)
15. Rumunia (10pkt)
16. Szwajcaria (10pkt)
17. Szkocja (10pkt)
18. POLSKA (9pkt)
19. Austria (9pkt)
20. Bułgaria (9pkt)
21. Grecja (6pkt)
22. Chorwacja (6pkt)
23. Turcja (5pkt)
24. Norwegia (4pkt)
25. Irlandia (4pkt)
26. Irl. Płn. (3pkt)
27. Słowenia (2pkt)
28. Ukraina (1pkt)
29. Łotwa (1pkt)
30. Walia (1pkt)
31. Izrael (1pkt)

Wnioski:
Absolutna dominacja Niemców. Na 120 możliwych punktów zdobyli 59. To niemal połowa. Na drugim miejscu bezdyskusyjnie Squadra Azzura. Złote medale Francuzów z przełomu wieku, pozwoliły im wskoczyć na miejsce 3.
Tak wygląda podium.
Miejsca 4-8 zdobi złota "5", bowiem zarówno Czesi, Rosjanie jako ZSRR, Holendrzy, Hiszpanie i Anglicy posiadają w dorobku odpowiednio po 1 złotym medalu (Anglicy nawet Puchar Świata). W stawce niespodziewanie przewodzą Czesi. Jednak różnica pomiędzy tymi drużynami jest minimalna.
Stawkę drużyn, które nigdy nie zdobyły złota, otwierają Serbowie (nasz grupowy rywal) wraz z ekipą Trzech Koron - Szwedami. Za nimi Belgowie, Węgrzy, Duńczycy i Portugalczycy. Cała ta wymieniona "6" pochwalić się może udziałem w wielkim Finale (Duńczycy nawet swój Finał wygrali).
Miejsce 15 wspólnie oblegają drużyny Szwajcarii (gospodarz zblizającego się Euro), Rumunii (finalista zbliżającego się Euro) i Szkocji. Drużyny bez medali, lecz owy brak sukcesów rekompensują liczbą wystepów - aż 10.
To, czego im się nie udało, udało się ekipom Austrii i Polski. Pierwsi mają w swoim dorobku jeden medal brązowy, z kolei my mamy ich aż dwa. Do stawki dochodzi Bułgaria, bez medalu, lecz z aż 9 występami.
Na 21 miejscu aktualni Mistrzowie Europy Grecy, wspólnie z rewelacją lat 90-tych - Chorwacją (brązowi medaliści MŚ98 we Francji). Za nimi Turcy, którzy w Korei i Japonii powtórzyli sukces Chorwatów, sięgając po brąz.
Bez medali, z dorobkiem 4 punktów Norwegowie z Irlandczykami. Dużo wskazuje na to, że Norwegia wyprzedzi Irlandię (duże szanse na awans).
Na miejscu 27 plasuje się taka szczególna drużyna Słowenii, która wpierw zagrała na Euro2000, aby także zadebiutować na Mundialu w Azji.
Na odległych krańcach klasyfikacji drużyny Izraela, Walii, Łotwy (debiut na Euro2004) i przede wszystkim - Ukrainy (ćwierćfinalisty ostatnich MŚ).


Wielkie romanse, żadnych pocałunków, w ogóle niczego. Bardzo czyste! A jednak wielkie. Uczucia, niewypowiedziane uczucia są niezapomniane... La Vecchia Signora, czyli Stara Dama!
cinek_uk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 grudnia 2004
Posty: 308
Rejestracja: 23 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 18 października 2007, 15:10

ciekawe zestawienie... choc nie liczylbym MS... wkoncu do eliminacje do ME...


Gigi + Alex + Pavel + Camor + Treze = Juventus
patryks14

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 lipca 2007
Posty: 108
Rejestracja: 16 lipca 2007

Nieprzeczytany post 19 października 2007, 21:38

No troche sie musiales napracowac. Bardzo ciekway ranking :ok: Mam nadzieje ze juz za niedlugo (mecz z Belgia :pray: ) Polska dolozy kolejny punkcik.

PZDR


ODPOWIEDZ