Kluby Serie A poważnie zadłużone..

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
CzarnyZkultury

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2006
Posty: 1011
Rejestracja: 28 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2007, 15:09

Jak wynika z raportu przygotowanego przez gazetę Il Sole 24 Ore, długi wszystkich klubów Serie A (które wystąpią w tej lidze w sezonie 2007/2008) wynoszą łącznie 380 mln euro.
W najgorszej sytuacji jest mistrz Włoch Inter Mediolan, który po ostatnim sezonie ma 181.5 mln euro długu, o 145 mln więcej niż drugi pod tym względem Juventus Turyn.

Na plusie jest natomiast Milan, który ostatni rok zamknął zyskiem 2.48 mln euro, głównie dzięki transferowi Andriy'a Shevchenko do Chelsea (42 mln euro). Najlepszym bilansem legitymuje się Udinese, które zarobiło 6.5 mln euro.

Mimo to sytuacja finansowa włoskich klubów poprawiła się w stosunku do poprzedniego roku, kiedy to straty wyniosły 407 mln euro.

źródlo

:shock: strasznie duza ta roznica pomiedzy Juve a interem. to chyba Juve powinno byc najbardziej w plecy przez degradacje, ale jednak bezmyslna polityka transferowa Morattiego daje o sobie znac :smile:

hmm z drugiej strony wielu pilkarzy sprzedalismy i pewnie dlatego nie jestesmy az tak naminus.
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2007, 15:15 przez CzarnyZkultury, łącznie zmieniany 1 raz.


Mortal Wombat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 maja 2007
Posty: 167
Rejestracja: 03 maja 2007

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2007, 15:13

Wygląda na to że mamy świetną politykę transferową :-D


Obrazek
..::JUVENTUS TURYN FOREVER::..
Bart_DB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 322
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2007, 15:21

Ja bym chciał w tym tekście widzieć rozróżnienie pomiędzy długami, a stratami, bo to jest duża różnica. Nie wiem jak jest do końca z tym wszystkim, ale nie sądzę, by Inter, czy Juve miały długi. Chodzi o straty, które w naszym przypadku w zeszłym sezonie były nieuniknione.


ti porterò all'inferno con me.
Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2007, 15:33

Od lat wiemy że Inter ma ludzi niepotrafiących sprawnie zarządzać finansami klubu, więc nie ma co się dziwić że mają taką ogromną stratę. Trochę niepokoi strata Juve, bo myślałem że po sprzedaży zawodników wyjdziemy mimo wszystko na plus, ale raczej nie ma co się przejmować.
Nie wiem jak jest do końca z tym wszystkim, ale nie sądzę, by Inter, czy Juve miały długi.
Z tego co kiedyś czytałem w jakiejś gazecie to Inter jest najbardziej zadłużonym klubem na świecie zaraz po Manchesterze United.


samy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 września 2005
Posty: 265
Rejestracja: 17 września 2005

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2007, 16:17

widać że Włoska Piłka nie tylko jest najlepsza w aferach :D ale i w stratach finansowych i oczywiście wszyscy wiedzą że Najlepsza Liga


nookie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 820
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2007, 16:26

Ja bym się nie zdziwił gdyby się okazało, że część tych długów jest fikcyjna. Nie wiem gdzie Juventus jest zadłużony, ale może się okazać, że jego kredytodawcą jest np. Fiat więc niejako jego sponsor a i pośrednio właściciel..Dług taki należałoby jednak dogłębniej przeanalizować, ponieważ suche liczny nie zawsze oddają całe sedno sprawy..


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
The_Stig

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 czerwca 2007
Posty: 83
Rejestracja: 04 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2007, 16:55

Nie ma się co martwić. Napewno większa część z tych długów jest nierealna, ale Inter wygląda na troche za bardzo zadłużonego... Ponad połowa łącznego długu, to długi Interu :P


Respect w Monachium, respect w Madrycie
Musze wam coś powiedzieć moi mili skrycie,
podziw w Amsterdamie, poważanie w Mediolanie
a w czerwcu znów Scudetto biało- czarne się stanie!
Wole dymać rysia z klanu niż być kibicem Milanu!
MaxiLopez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 marca 2007
Posty: 134
Rejestracja: 09 marca 2007

Nieprzeczytany post 16 listopada 2008, 13:58

Czy ktoś wie coś na temat zadłużenia włoskich klubów?. Wiemy jaka jest teraz sytuacja gospodarcza na świecie i, że problemy mają angielskie kluby. Zresztą nie tylko one, Barcelona i Real Madryt również. Wiem, o ogromnych długach min. Parmy i Lazio i Romy, ale nie wiem jak wygląda to w tych drużynach najbardziej stabilnych finansowo. Takich jak: Milan, Inter czy Juventus.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 16 listopada 2008, 14:05

Roma już wychodzi na prostą, ale jakieś tam długi ma. Lazio też zmniejsza swoje zadłużenie. Parma ledwo zipie niestety, a Milan i Juventus są raczej najstabilniejsze finansowo.
Inter z tego co kiedyś przeczytałem ma 130 mln długów, ale płynność finansowa i Moratti gwarantują pełne bezpieczeństwo klubowi.


MaxiLopez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 marca 2007
Posty: 134
Rejestracja: 09 marca 2007

Nieprzeczytany post 16 listopada 2008, 14:21

130 mln euro? co to jest.

Manchester - 963 mln euro
Chelsea - 928
Liverpool - 441
Arsenal - 401

A o Barcelonie przeczytałem takie zdanie, że gdyby szef pewnego banku kazał zwrócić im długi to pozostałby po nich popiół i zgliszcza.


Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 16 listopada 2008, 14:26

Serie A to nie Premiership! We Włoszech nie trzeba takiego długu jak w Anglii żeby klub spłynął na same dno(vide Viola, Napoli).

Zawsze się zastanawiam jak to jest, że ManU jest uznawany za najbogatszy klub świata :roll: . Z milardem euro długu? Największe zyski mają to się można zgodzić.


forzaragazzi

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2006
Posty: 166
Rejestracja: 14 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 16 listopada 2008, 15:02

Szczerze mowiac to tak naprawde chyba zaden z nas nie orientuje sie jak naprawde funkcjonuja finansowo te najwieksze klubu w Europie. I te długi chyba nie maja takiego charakteru jak dług zwyczajnego kredytobiorcy w banku... Z tego co sie orientuje to np dlug Interu jest długiem wewnetrznym czy jakos tak. Tzn Inter wisi kase ale Morattiemu 8)


dzodzik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 sierpnia 2004
Posty: 361
Rejestracja: 01 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2009, 20:53

W nawiązaniu do artykułu o zadłużeniu angielskich klubów http://sport.wp.pl/kat,1744,title,Rosni ... omosc.html

Gdzie można znaleźć bieżące dane odnośnie sytuacji finansowej klubów serie a? To znaczy jakie są ich przychody, jak kształtują się wydatki i jakie jest ich zadłużenie, które kluby są na plusie no i oczywiście jak na tym tle kształtuje się sytuacja Juventusu?

I drugie pytanie to jak myślicie czy największe kluby takie jak Manchester, Real itd. pomimo ich rosnących dochodów będą się dalej zadłużać co może w końcu doprowadzić do kryzysu w piłce nożnej, coś na kształt kryzysu gospodarczego jaki mamy na świecie, a w konsekwencji do bankructw najbogatszych zespołów? Czy może jednak za tymi zespołami stoją tak ogromne wpływy zarówno finansowe jak i społeczne, że pomimo zwiększających się ich zadłużenia, różne instytucje które stoją za tymi klubami np. banki udzielające kredytów nie pozwolą na ich upadek? Zapraszam do debaty politycznej;)


"Szybki jak wiatr, cichy jak las, zażarty jak ogień, niewzruszony jak góra"
Bart_DB

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 322
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2009, 22:34

W tym dokumencie znajdziesz informacje o sytuacji finansowej Juve na zakończenie 2008 roku:
http://juventus.com/site/filesite/finan ... nglese.pdf

Wynika z niego, że klub przynosi zysk rzędu kilkunastu milionów euro rocznie. Znajdziesz też listę źródeł z których klub pozyskuje pieniądze.

Co do sytuacji finansowej klubów we Włoszech, to ciężko to oceniać jednoznacznie. Weźmy przykład Interu. Moratti wykłada dużo kasy przez co nawet jeżeli klub jako przedsiębiorstwo przynosi straty, to ciężko uznać, że jest w rzeczywistości zadłużony, jeżeli wierzycielem jest sam właściciel, łożący na klub z własnej kieszeni kasę, której zwrotu nie oczekuje. Ale konkretnym zestawieniem, które kluby umiejętnie zarządzają pieniędzmi i czy przynoszą zyski nie dysponuję. Ale gdzieś czytałem, że sytuacja nie wygląda tak dramatycznie jak to jeszcze było kilka lat temu, że żaden klub nie potrafił na siebie zarobić. Ale źródła teraz nie znajdę.


ti porterò all'inferno con me.
nookie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 820
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 czerwca 2009, 10:08

Prawda jest taka, że w większości te długi są fikcyjne tak jak panowie koledzy powyżej pisali.

Ja osobiście nie spodziewałbym się w ogóle zmniejszenia długów klubów. Dlaczego? Ponieważ jeśli prowadzi się firmę ( a takową klub piłkarski jest) to życie na kredycie to najlepsza z możliwych opcji. Takie kwoty i zabezpieczenia jakie kluby oferują bankom powodują, że kredyty które biorą są nisko oprocentowane. Cóż to oznacza?

Prosty przykład: klub bierze kredyt na 4%, a pieniądze, które ma z kredytu obraca na 10%. Czysty zysk bez wkładanie swojego kapitału. Czy jest sens pozbywania się takiego długu? :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
ODPOWIEDZ