Matusiak: z Palermo do Heerenveen

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
sieka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lutego 2005
Posty: 54
Rejestracja: 28 lutego 2005

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2007, 22:37

No jeżeli z tym transferem to prawda to myśle ze Matusiak da sobie rade w serie A. Wiadomo na poczatku jako joker ale potem kto wie...moze akurat doczekamy sie wreszcie przyzwoitego reprezentanta w Serie A :D


...............JUVE...........
Kędzior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 stycznia 2007
Posty: 251
Rejestracja: 05 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2007, 14:43

Dla mnie transfer jest już pewny. http://sport.onet.pl/0,1248675,1474897,wiadomosc.html

Jednak mam mieszane uczucia co do tego transferu. Myślę, że w takim klubie jak Palermo sobie nie poradzi. Obym się mylił :pray: i życzę mu jak najlepiej.


wojteceek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2006
Posty: 203
Rejestracja: 27 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2007, 14:55

No większość gadała, że głupie ploty itp. itd. a tu jednak w każdej plotce jest coś prawdy i prawdopodobnie Matusiaka zobaczymy na włoskich boiskach. Moim zdaniem Palermo może okazać się dla niego troszkę za dobrym klubem, oczywiście nie ujmuję mu umiejętności, które z pewnością posiada.

Amauri, Caracciolo - jeśli oboje będą zdrowi to Radkowi chyba ciężko będzie się przebić do pierwszej "11". Życzę mu jednak powodzenia i mam nadzieję, że jeszcze nie raz uszczęśliwi mnie swoją bramką w reprezentacji Polski. Żeby tylko nie zasmucił i strzelił kiedyś bramkę Juve =D


Radidam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2004
Posty: 740
Rejestracja: 09 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2007, 15:11

Oczywiscie fajnie by bylo gdyby Radek matusiak przeszedl do Palermo i w nastepnym sezonei rywalizowal z defensorami starej damy, jednak teraz wydaje mi sie ze transfer nie dojdzie do skutku poniewaz do palermo przechodzi Cavani o ktorego staral sie Juventus.

Źródło: http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id=1& ... _id=172409


Obrazek
Alizee18

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2007
Posty: 108
Rejestracja: 13 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2007, 15:19

No i to co było nie ukniknione nastapiło kolejny polak w Serie A Radek Matusiak przechodzi z bełchatowa do 3 druzyny Serie A Palermo hmm ja uwazam ze Matusiak sobie poradzi w Serie A i jezeli dobrze sie zaklimatyzuje w nowej druzynie to bedzie jednym z czołowych strzelców Serie A jedynie co pozostaje to zyczyc szczecia Radkowi Powodzenia!! :-D


Dominik10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 grudnia 2006
Posty: 345
Rejestracja: 29 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2007, 15:40

Ja bym chciał aby przeszedl ale w nastepnym okienku transferowym
bo fajnie byloby gdyby BOT wygral lige :smile: :smile: .
I wolalbym aby przeszedl do innego klubu bo Palermo
jest zbyt mocny i Matusiak moze grzac czesto lawe.

FORZA JUVE!!!!!!!!!!! :bravo:


klapan

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 października 2005
Posty: 36
Rejestracja: 04 października 2005

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2007, 16:19

A właśnie jak to jest on teraz ma przejść czy po sezonie? Jeśli by przyszedł po sezonie to miałby pecha bo by nie miał okazji pograć sobie z Barzaglim :smile:


Pilekww

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 774
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2007, 16:31

Dionizos pisze:To szkoda Matusiaka... :P
Jak jestes kibicem Bełchatowa to Cie rozumie ale jak nie to nie wiem dlaczego Ci go szkoda.
Co mu po tej polskiej lidze, nawet jak by sie zakwalifikowali do LM to dużo by nie zwojowali o ile by nas nie zawiesiła UEFA :? . Piłkarzom będzie sie opłacało zostać w Polsce jak będzie porządek a nie tak jak teraz...


Ja sie ciesze ze będzie grał w Palermo choć nie wiem czy to nie za wysokie progi jak na początek. Ważne ze ma dużą i realna sznase na walke w europejskich pucharach no i w Serie A oczywiście. Mam nadzieje i mu tego zycze ze odnajdzie się we Włoszech w tym klubie i będzie grał na przyzwoitym poziomie!

Ale o ile sie nie myle nie ma oficjalnego potwierdzenia; chyba!


"... Mamy 42 kluby w Serie A i B. Wszyscy rozmawiają, jedyny głuchoniemy klub to Inter." - Luciano Moggi
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2007, 16:19

Matusiak to dobry piłkarz, dobry napastnik. Ma niezłe warunki fizyczne, wyszkolenie techniczne na wysokim poziomie, myśli podczas gry. Największym jednak jego problemem będzie "wbicie się" do pierwszego składu. Fakt - niesamowity Amauri jest kontuzjowany i bodajże do końca roku nie zagra. Di Michele ma wg. mnie niepodważalną pozycję w drużynie (Amauri naturalnie również): we Włoszech najczęściej wystawia się atak na zasadzie wysoki-niski, a on z roli tego "niskiego" wywiązuje się znakomicie (dryblingi, rajdy, asysty, gole). Na najbliższe pół roku celem nr 1 będzie więc dla Matusiaka wygryzienie ze składu Caracciolo, w którym dyrektor sportowy Palermo widział jescze do niedawna bezpośredniego następce Amauriego. I tu rodzi się kolejne pytanie: Co będzie w przyszłym sezonie, kiedy Amauri będzie zdrowy (chyba że odejdzie do innego klubu)? Na dzień dzisiejszy należy chyba życzyć Radkowi bramek, wielu bramek.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2007, 17:35

Przepraszam Cie Łukaszu, ale mimo duzego wysilku umyslowego nie jestem w stanie zauwazyc jakiejkoliwiek niesamowitosci w grze Amauriego. Dla mnie jest on przykladem typowej dla seriea pomylki w ocenie gracza. Strzeli koleszka kilka bramek i nagle robi sie z niego niewiadomo kogo i przymierza do najlepszych druzyn. Podobnie jak w przypadku Tavano czy nawet Caracciolo, innego pilkarza Palermo. To nic wiecej jak zwykli przecietniacy. Jezeli Amauri po kontuzji wroci do swojej dawnej dyspozycji z Chievo ( 3 sezony- 17 goli :D), to w niczym nie bedzie lepszy od Matusiaka.
Najwiekszym problemem dla Matusiaka bedzie on sam. Strzelenie kilku goli, z nikogo nie robi wielkiego napastnika i jezeli Radek nie odrzuci pewnych schematow polskiego, pilkarskiego myslenia, to nawet Caracciolo i Amauri beda dla niego konkurencja.
Życze mu jak najlepiej, ale nie wierze, zeby byl w stanie cokolwiek we włoszech osiagnac.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2007, 19:13

Dionizos pisze:Przepraszam Cie Łukaszu, ale mimo duzego wysilku umyslowego nie jestem w stanie zauwazyc jakiejkoliwiek niesamowitosci w grze Amauriego. Dla mnie jest on przykladem typowej dla seriea pomylki w ocenie gracza. Strzeli koleszka kilka bramek i nagle robi sie z niego niewiadomo kogo i przymierza do najlepszych druzyn. Podobnie jak w przypadku Tavano czy nawet Caracciolo, innego pilkarza Palermo. To nic wiecej jak zwykli przecietniacy. Jezeli Amauri po kontuzji wroci do swojej dawnej dyspozycji z Chievo ( 3 sezony- 17 goli :D), to w niczym nie bedzie lepszy od Matusiaka.
Najwiekszym problemem dla Matusiaka bedzie on sam. Strzelenie kilku goli, z nikogo nie robi wielkiego napastnika i jezeli Radek nie odrzuci pewnych schematow polskiego, pilkarskiego myslenia, to nawet Caracciolo i Amauri beda dla niego konkurencja.
Życze mu jak najlepiej, ale nie wierze, zeby byl w stanie cokolwiek we włoszech osiagnac.
Fakt, może przesadziłem z tą niesamowitością, ale wydaje mi się, że Amauri jednak nieco wybija się powyżej ligową przeciętność. Na potwierdzenie linki do dwóch bramek:
(Inter)
(Viola)
Skoro ktoś z taką łatwością strzela bramki klubom z pierwszej półki Serie A, to znaczy, że nie jest wcale taki najgorszy...
Tavano też wydaje się być sporym talentem (Caracciolo - niekoniecznie).
Co do oceny zawodnika po kilku meczach - Radomat też dłuugo nie mógł się odnaleźć w polskiej piłce (ŁKS, Szczakowianka).


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
bblackk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 2099
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2007, 20:47

Dionizos pisze:i jezeli Radek nie odrzuci pewnych schematow polskiego, pilkarskiego myslenia, to nawet Caracciolo i Amauri beda dla niego konkurencja.
Jakie schematy polskiego, piłkarskiego myślenia? Że niby ma samochodów nie kraść, czy co?

Najczęstszym problemem polskich piłkarzy za granicą, jest fakt, że nie dostają szansy na pokazanie swoich sporych umiejętności. Często nasi gracze posiadają dużo większy potenciał piłkarski, od innych piłkarzy, ale i tak kończą jako rezerwowi, nie mogąc nawet udowodnić tego, że trener myli się nie wystawiając ich w podstawowym składzie. Jeżeli Matusiak dostanie szansę, to pewno ją wykorzysta, jednak najpierw musi mieć okazję do pokazania się, a to będzie bardzo trudne.


Obrazek
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2007, 21:05

bblackk pisze:
Dionizos pisze:i jezeli Radek nie odrzuci pewnych schematow polskiego, pilkarskiego myslenia, to nawet Caracciolo i Amauri beda dla niego konkurencja.
Jakie schematy polskiego, piłkarskiego myślenia? Że niby ma samochodów nie kraść, czy co?
A takie myślenie ze już jak wyjeżdża do zagranicznego dobrego klubu myśli że będzie w niej gwiazdą jak w Polsce.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2007, 10:22

Są nowe informacje: Palermo pozyskało Cavaniego, którym interesowaliśmy się także my. Kolejny konkurent do gry.
http://www.seriea.pl/index.php?strona=news&id=78430


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
blejzer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 stycznia 2007
Posty: 19
Rejestracja: 10 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2007, 13:26

cos pieknego , kolejny polski piłkarz w Serie A !! :happy:


ODPOWIEDZ