Nominacje FIFPro - kandydaci do pierwszej w historii "W

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
P!otr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 listopada 2004
Posty: 248
Rejestracja: 14 listopada 2004

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2005, 20:17

Jest to nic innego jak wybór najlepszy piłkarzy globu. Między kwietniem a czerwcem organizatorzy ankiety rozesłali formularze do 38 000 piłkarzy całego świata, by wytypowali najlepszą jedenastkę. Jest to organizowane przez organizacje FIFPro. Zostało podanych 55 piłkarz z całego świata. Światowa 11 ma się składać z bramkarza, 4 -obrońców, 4- pomocników i 2 napastników.

http://sport.onet.pl/1145631,wiadomosci.html

Według mnie bardzo ciekawy pomysł. Licze tylko na to że będzie ten wybór poparty grą samych zawodników a nie że będzie to zasugerowane tylko nazwiskiem.Dziwi mnie duża liczba graczy z Mialnu. My też się zabawmy i niech każdy zainteresowany wypisze swoja 11. Oto nazwiska

bramkarze: Gianluigi Buffon (Włochy, Juventus Turyn), Iker Casillas (Hiszpania, Real Madryt), Petr Czech (Czechy, Chelsea Londyn), Dida (Brazylia, AC Milan), Oliver Kahn (Niemcy, Bayern Monachium)

obrońcy: Alex (Brazylia, PSV Eindhoven), Roberto Ayala (Argentyna, Valencia CF), Cafu (Brazylia, AC Milan), Sol Campbell (Anglia, Arsenal Londyn), Fabio Cannavaro (Włochy, Juventus Turyn), Roberto Carlos (Brazylia, Real Madryt), Ricardo Carvalho (Portugalia, Chelsea Londyn), Ashley Cole (Anglia, Arsenal Londyn), Rio Ferdinand (Anglia, Manchester United), Gabriel Heinze (Argentyna, Manchester United), Lucio (Brazylia, Bayern Monachium), Paolo Maldini (Włochy, AC Milan), Alessandro Nesta (Włochy, AC Milan), Carles Puyol (Hiszpania, Barcelona), Walter Samuel (Argentyna, Real Madryt), Jaap Stam (Holandia, AC Milan), John Terry (Anglia, Chelsea Londyn), Lilian Thuram (Francja, Juventus Turyn), Gianluca Zambrotta (Włochy, Juventus Turyn), Javier Zanetti (Argentyna, Inter Mediolan)

pomocnicy: Michael Ballack (Niemcy, Bayern Monachium), David Beckham (Anglia, Real Madryt), Joe Cole (Anglia, Chelsea Londyn), Deco (Portugalia, Barcelona), Luis Figo (Portugalia, Real Madryt), Gennaro Gattuso (Włochy, AC Milan), Steven Gerrard (Anglia, Liverpool FC ), Kaka (Brazylia, AC Milan), Frank Lampard (Anglia, Chelsea Londyn), Claude Makelele (Francja, Chelsea Londyn), Pavel Nedved (Czechy, Juventus Turyn), Andrea Pirlo (Włochy, AC Milan), Arjen Robben (Holandia, Chelsea Londyn), Ronaldinho (Brazylia, Barcelona), Cristiano Ronaldo (Portugalia, Manchester United), Paul Scholes (Anglia, Manchester United), Mark van Bommel (Holandia, Barcelona), Patrick Vieira (Francja, Arsenal Londyn/Juventus Turyn), Xavi Hernandez (Hiszpania, Barcelona), Zinedine Zidane (Francja, Real Madryt)

napastnicy: Adriano (Brazylia, Inter Mediolan), Hernan Crespo (Argentyna, AC Milan/Chelsea Londyn), Didier Drogba (Wybrzeże Kości Słoniowej, Chelsea Londyn), Samuel Eto'o (Kamerun, Barcelona), Thierry Henry (Francja, Arsenal Londyn), Zlatan Ibrahimovic (Szwecja, Juventus Turyn), Ronaldo (Brazylia, Real Madryt), Wayne Rooney (Anglia, Manchester United), Andrij Szewczenko (Ukraina, AC Milan), Ruud van Nistelrooy (Holandia, Manchester United).


Ja to widze tak

Bramkarz - Buffon(Juventus) (pokazał już nie jednokrotnie że jest najlepszy na świecie)

Obrona: Paolo Maldini ( AC Milan) (trza oddać cesarzowi co jego)
Carles Puyol ( Barcelona) (prawdziwy walczak, nigdy nie odpuszcza gra do końca)
Gianluca Zambrotta (Juventus) (Jeden z najbardziej wszechstronnych obrońców świata)
John Terry (Anglia, Chelsea Londyn) (prawdziw przywódca Chelsea)

Pomoc: Ronaldinho (Barcelona) ( co tu pisać każdy wie na co go stać)
Steven Gerrard ( Liverpool FC ) ( genialny zawdonik, jak dla mnie jeden z najlepszych na świecie troche nie doceniany!)
Frank Lampard ( Chelsea Londyn) ( rozegrał chyba juz 5 sezonów bez kontuzji. To budzi podziw w dzisiejszej piłce)
Zinedine Zidane ( Real Madryt) (mimo wieku wciąż zaskakuje i udowadnia że jest najlepszy)

Atak:Andrij Szewczenko ( AC Milan) ( Złoto Piłkę nie dostaje się za byle co)
Zlatan Ibrahimovic ( Juventus Turyn) (ma to co powinien mieć klasowy snajper)


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2005, 21:48

jeśli chodzi o jedenastke którą bym wytypował, to dokładnie taką samą jak P!otr. Jednak w piłkarzach nominowanych dziwią mnie dwie rzeczy, a mianowicie, co tem robi Beckham? :shock: :doh: Moim zdaniem powinien zamiast niego pojawić się tam Camor. Do tego dziwi mnie obecność Kahna, jako że ostatnimi czasy nie prezentuje wysokiej formy. Tak czy inaczej z pewnością żaden z tej dwójki nie zostanie zapewne nominowany do pierwszej jedenastki, więc nie trzeba się tym zbytnio martwić.


kedzier

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2005
Posty: 605
Rejestracja: 12 marca 2005

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2005, 22:50

Moja jedenastka:

1. Gianluigi Buffon

2.Gianluca Zambrotta/Ashley Cole( nie mogłem sie zdecydować:) )
3.John Terry
4.Paolo Maldini
5.Carles Puyol

6.Steven Gerrard
7.Frank Lampard
8.Ronaldinho
9.Zinedine Zidane

10.Samuel Eto'o
11.Andrij Szewczenko

Rezerwa: Iker Casillas, Cafu, Lilian Thuram, Patrick Vieira, Arjen Robben, Zlatan Ibrahimovic, Thierry Henry

A z wymienionych wyżej piłkarzy najchętniej zobaczyłbym w Juve Franka Lamparda, podoba mi sie jego waleczność,a do tego ogromne umiejętności. Przypomina mi troszkę Pavla Nedveda z jego najlepszego sezonu w naszym klubie 02/03 :lol:


Obrazek
rafal005

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 323
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2005, 22:55

Moja "11" wygląda tak:

Gianluigi Buffon (Włochy, Juventus Turyn) - zdecydowanie nadal nr 1. na świecie

Gianluca Zambrotta (Włochy, Juventus Turyn) - już dawno temu zostawił Roberto Carlosa w tyle
Fabio Cannavaro (Włochy, Juventus Turyn) - wrócił do wielkiej formy po "wpadce" z Interem
Alessandro Nesta (Włochy, AC Milan) - dla mnie ciągle najlepszy obrońca świata
John Terry (Anglia, Chelsea Londyn) - nie lubię go, ale doceniam to co zrobił dla Chelsea

Steven Gerrard (Anglia, Liverpool FC) - gdyby nie on pewnie Liverpool nie wygrałby LM
Frank Lampard (Anglia, Chelsea Londyn) - niesamowicie waleczny i bramkostrzelny
Ronaldinho (Brazylia, Barcelona) - najlepszy futbolista globu
Kaka (Brazylia, AC Milan) - obecny sezon nie tak dobry jak pierwszy w serie A, ale wciąż znakomity

Adriano (Brazylia, Inter Mediolan) - kto widział Puchar Konfederacji ten nie będzie miał pytań
Zlatan Ibrahimovic (Szwecja, Juventus Turyn) - napastnik kompletny


Axel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2005
Posty: 411
Rejestracja: 30 maja 2005

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2005, 22:58

Moja 11:

BRAMKARZ
-Gianluigi Buffon
OBRONA
-Fabio Cannavaro
-Paolo Maldini
-Carles Puyol
-Lilian Thuram
POMOC
-Steven Gerrard
-Kaka
-Pavel Nedved(!)
-Ronaldinho
NAPASTNICY
-Zlatan Ibrahimovic
-Andrij Szewczenko


"Grazie o Signore per avermi la Juventus"
ULAT

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 marca 2005
Posty: 424
Rejestracja: 05 marca 2005

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2005, 23:03

Moje typy:
bramkarz-Gianluigi Buffon Gianluigi Buffon (Włochy, Juventus Turyn)

obrońcy- Fabio Cannavaro (Włochy, Juventus Turyn), Gianluca Zambrotta (Włochy, Juventus Turyn), John Terry (Anglia, Chelsea Londyn), Carles Puyol (Hiszpania, Barcelona)

pomocnicy-Frank Lampard (Anglia, Chelsea Londyn), Pavel Nedved (Czechy, Juventus Turyn), Ronaldinho (Brazylia, Barcelona), Zinedine Zidane (Francja, Real Madryt)

napastnicy-Thierry Henry (Francja, Arsenal Londyn), Zlatan Ibrahimovic (Szwecja, Juventus Turyn).


bagg

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2004
Posty: 66
Rejestracja: 11 listopada 2004

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2005, 23:18

Mój typ, aczkolwiek nie jest to jedenastka najlepszych piłkarzy świata....tylko 11 najlepszych z w/w

Buffon - klasa sama w sobie

Cafu- mimo swojego wieku nadal sądzę, że chyba najlepszy prawy obrońca na świecie
Zambrotta - każdy klub na świecie chciałby mieć takiego zawodnika
Cannavaro- ostatnim sezonem udowodnił, że jest jednym z najlepszych
Terry/Puyol - nie mogę się zdecydować obaj są świetni

Ronaldinho - GENIUSZ
Vieira - bardzo waleczny piłkarz w dodatku nienaganny technicznie....po prostu bardzo dobry
Lampard - chyba każdy wie czemu
Nedved/Kaka - Nedved za swoje dokonania i to żę już kolejny sezon gra na wysokim poziomie, Kaka za polot w grze i umiejętności

Henry - dla mnie kolejny sezon najlepszy napadzior na świecie
Adriano - młody, badzro dobry technicznie potrafi sie znaleźć postawić.....chciałbym też tu dać Ibrahimović'a ale jest on niestety jeszcze za mało skuteczny


Obrazek
Mateo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 października 2004
Posty: 490
Rejestracja: 24 października 2004

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2005, 23:37

Moja jedenastka :wink: :
1.Gianluigi Buffon - zdecydowanie najlepszy bramkarz świata
2.Carles Puyol - częściej gra w środku, równie dobry na prawej stronie...lepszego prawego defensora wśród nominowanych nie widze :?
3.Fabio Cannavaro - bezbłędny :!: ostoje najlepszej defensywy świata :D
4.John Terry - lider, przywódca, świetny obrońca i bramkostrzelny 8)
5.Ashley Cole - nie widze tu lepszego, Zambro miał dość przeciętny sezon :?
6.Cristiano Ronaldo - wspaniały skrzydłowy, niesamowita technika
7.Steven Gerrard - niesamowity lider, wspaniały przegląd pola, kapitan Mistrzów Europy :bravo:
8.Ronaldinho - najlepszy piłkarz świata :D
9.Joe Cole - MVP Champions League, niezwykle waleczny, częściej gra na lewym skrzydle...ale lepszych skrzydłowych niż on i C.Ronaldo nie widze :dance:
10.Thierry Henry - najlepszy strzelec Europy, zdobywca złotego buta :!: Kolejny wspaniały sezon :bravo:
11.Adriano - niezwykla lewa noga, świetna technika, niezwykle skuteczny :bravo:


Zawidowianin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 908
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2005, 00:08

Ci z Was, którzy dali do pierwszej 11 Zlatana, nie są obiektywni. Nie przekonacie mnie, że tak nie jest. Ja rozumiem, świetnie wkomponował się w drużynę, grał efektownie, miał mnóstwo asyst, ośmieszał obrońców, ale nie zasłużył JESZCZE na miano jednego z dwóch najlepszych napastników globu :!: Były postacie, które bardziej przysłużyły się swym drużynom, szczególnie w LM, jak choćby Szewa, który wypunktował Inter, ale i jego nie dam, bo na wiosnę miał dłuższą nieobecność (coś z kościami policzkowymi, ale nie jestem pewien) i Adriano, który miał słabszą rundę wiosenną

Moja jedenastka :

BR - Gigi/Cech - nie jestem w stanie podać, który bardziej zasłużył, rekord minut bez straconej bramki robi wrażenie

Prawy obrońca - Cafu - dałem jego, bo z obrońców, którzy grali na PRAWEJ OBRONIE, spisywał się najlepiej, cenię go za kondycję i choć gra w zespolu największego konkurenta, uważam go za najlepszego gracza na tej pozycji

Środkowy obrońca - Terry - kapitalny zawodnik, do tego młody, niesamowity przy stałych fragmentach gry, gdyby nie on to kto wie, czy Barca nie zdobyłaby LM

Środkowy obrońca - Cannavaro/Alex - Cannavaro za równy sezon bez wpadek i pewna gra z tyłu, Alex jest moim cichym bohaterem tego sezonu, oglądałem go w lidze holenderskiej i w LM, w której zrobił tylko jeden błąd (ten Ambrosini...) i liczę że w tym sezonie pokaże podobną grę

Lewy obrońca - A.Cole - Czemu nie Zambrotta? Niestety w tym sezonie nie pokazał swoich pełnych możliwości, może to założenia taktyczne, nie wiem, angielski obrońca od EURO 2004, gdzie grał kapitalnie i przez cały sezon grał dobrze, miejmy nadzieję, że przyszły sezon przyniesie Zambro prymat na tej pozycji

Prawy pomocnik - Steven Gerrard - Uznacie, że to dziwna pozycja dla niego, ale zdarzało mu się grać na tej pozycji (W finale LM grał na prawej obronie nawet) i na tej pozycji go widzę. Jego osoby chyba nie muszę komentować...

Środkowy pomocnik - Lampard - niesamowity strzał z dystansu, waleczność i kondycja, zastanawia mnie, ile meczy on opuścił w tym sezonie... :think:, kapitalny zawodnik

Środkowy pomocnik - Kaka/van Bommel - cudowni zawodnicy, którzy wspierali swych napastników, Kaka może jest bardziej kreatywny od van Bommela, ale obecny pomocnik Barcelony był bardziej bramkostrzelny - tak mi się wydaje

Lewy pomocnik - Ronnie - Ronaldinho i wszystko jasne...

Napastnik - Eto'o - przed sezonem wydawało mi się że będzie w cieniu Larssona, a to co on wyprawiał w sezonie, każdy widział

Napastnik - Henry - On mógł grać do dzisiaj w Juve :angry:. Znów tytuł króla strzelców w angielskiej lidze, praktycznie napastnik kompletny, chyba zostanie w Arsenalu do końca, dużo im zawdzięcza

Tak by wyglądała moja 11, oczywiście każdy ma prawo mieć swoje zdanie, dziękuję.


P!otr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 listopada 2004
Posty: 248
Rejestracja: 14 listopada 2004

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2005, 14:23

Zawidowianin pisze: Środkowy pomocnik - Lampard - niesamowity strzał z dystansu, waleczność i kondycja, zastanawia mnie, ile meczy on opuścił w tym sezonie... :think:, kapitalny zawodnik
Nie jestem pewien na 100% ale on chyba nie opuścił żadnego meczu w Chelsea w sezonie 2004/2005. Dla mnie ten wyczyn jest chyba nie dościgniony przy obecnym obciążeniu zawodników tej klasy.


Zawidowianin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 908
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2005, 14:30

No właśnie też mi się obiło o uszy, że Lampard nie opuścił żadnego meczu w tym sezonie, ale nie jestem pewien, bo angielskiej ligi nie oglądam. Gdyby to była prawda, to ten wyczyn byłby niewiarygodny. Tym bardziej zasłuje na miejsce w tej najlepszej 11 tego sezonu.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2005, 14:43

Moja jedenastka plus kilku rezerwowych (tkaich zmiennikow w razie kontuzji czy kartki):

Bramka: Gigi Buffon w razie czego zmieniany przez Petra Cecha

Obrona: R.Carlos, Cannavaro, Nesta, Zambrotta (na zmiane Lucio i Puyol)

Pomoc: Nedved, Lampard, Gerrard, Ronaldinho (w zanadżu Kaka i Cristiano Ronaldo)

Napastnicy: Ibrahimovic i Eto'o (w razie czego Adriano i Sheva) ---> po wczorajszym meczu Wisły powinni jeszcze nominowac Brożka bo był naprawde świetny :)


Obrazek
Mr Cezary

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 grudnia 2004
Posty: 1156
Rejestracja: 21 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2005, 17:33

bramkarz: Buffon
obroncy: Zambrotta, Nesta, Cannavaro, Cole
pomocnicy: C. Ronaldo, Gerrard, Lampard, Ronaldinho
napastnicy: Adriano, Shevchenko
____________________________________
"Jesli nie zapamietasz mojej twarzy,
to zapamietasz moje bramki" - Alex Del Piero


Pirlo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 maja 2005
Posty: 444
Rejestracja: 08 maja 2005

Nieprzeczytany post 10 sierpnia 2005, 17:42

Taka jest moja jedenstka:


Buffon

Puyol Terry Cannavaro Cole

C. Ronaldo Gerrard Lampard Ronaldinho

Adriano Ibrahimovic


Tak ja bym to ustawił chociaz i tak na peno bedzie inaczej...na bramce z pewnoscią bedzie Pert Cech a w ataku Shevcenko no i oczywiscie wrzucą jeszcze jakiego przecietnego gwiazdora z Realu np.Ronaldo :rotfl: lub R.Carolsa :rotfl: albo eks-realu Figo.....eee szkoda gadać :whistle:


ODPOWIEDZ