Cierpliwość Del Piero też ma granice...

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Kuba Napierski

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 października 2004
Posty: 214
Rejestracja: 11 października 2004

Nieprzeczytany post 15 marca 2005, 19:34

Mówią, że obraz wart jest tysiąca słów i nie inaczej jest w przypadku sytuacji, która wydarzyła się podczas ostatniego występu ligowego Juve. Bynajmniej wcale nie chodzi o starcie Rubena Olivery z obrońcą Chievo, a o zachowanie Alessandro Del Piero po tym, jak po raz 22. w tym sezonie Fabio Capello zdjął go z boiska w czasie meczu.

Podszedłszy do ławki kapitan wyciągnął w stronę trenera rękę w geście "o co chodzi?", który zamaskował sięgając od razu po kurtkę, po to tylko, by po chwili ją odłożyć. Capello obserwował go z niedowierzaniem. Sama zmiana była nieco zaskakująca, ponieważ Del Piero był jednym z najaktywniejszych w tym spotkaniu. Czy to było przyczyną irytacji czy też ogólne traktowanie napastnika przez selekcjonera?

Wraz z powrotem do gry Pavla Nedveda trener przypuszczalnie przywróci do życia układ 4-4-2. Czy w dwuosobowej linii ataku znajdzie się miejsce dla Pinturicchio, kiedy od dawna wiadomo, że Capello stawia przede wszystkim na parę Ibrahimovic-Trezeguet?

O tym, że ciągłe zmiany mu nie przeszkadzają kapitan Juventusu mówił ostatni raz w grudniu. Od tej pory minęły 3 miesiące i jego cierpliwość miała prawo się wyczerpać, o czym świadczyłby rzeczony gest zademonstrowany w Weronie. Na całej tej sytuacji cierpi psychika Del Piero i może się wkrótce okazać, że symbol Juve to tykająca bomba.

źródło www.juve.pl

No normalnie jak to przeczytałem to szok :shock: . Ja nie wiem czemu Capello ma jakieś wonty do Alexa i ja bym też mu pokazał co o tym myślę. Boję się że ta sytuacja będzie miał negatywny wpływ na karierę Del Piero bo jak można dobrze grać skoro trener cały czas zdejmuje zawodnika z boiska?? Nie rozumiem tego i pewnie nigdy nie zrozumiem. Teraz możemy liczyć tylko na cierpliwość i determinację naszego il capitano. :?


Wojtom

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2003
Posty: 1369
Rejestracja: 14 września 2003

Nieprzeczytany post 15 marca 2005, 19:41

Ciekawe jakbyscie sie czuli, kiedy was by trener sciągał w trakcie rozgrywania bardzo dobrego spotkania ? :? W tym meczu gorsi byli inni i to oni powinni zejsc ! Juz tradycją sie staje, ze Alex schodzi. A On sie stara, trenuje, gra, walczy. Chce po prostu grac, i robic to jak najlepiej. Ale przyjelo sie, ze jak cos nie idzie, to Del Piero.

W zupełnosci Go rozumiem, bo w koncu ile mozna czekac w ciszy? Mam jednak nadzieje, ze do wiekszego konfliktu nie dojdzie i nadal sytuacja bedzie w miare "normalna"...

Forza Alex !


Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere.
Coolfi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 stycznia 2005
Posty: 400
Rejestracja: 12 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 15 marca 2005, 19:42

samego gestu nie widziałem, ale jesli on był to pewnie nie az tak wymowny :) Oczywiście że cierpliwość Alexa mogła się wyczerpac, tymbardziej jeżeli zagrał dobry mecz. Nie rozumiem Capello. Może chciał zacząć przyzwyczajać Alexa do roli rezerwowego :?: Może trener widział że już się zmęczył :?: Miejmy nadzieję że Capello nie zrezygnuje z trójki napastników i że znajdzie się miejsce dla Del Piero - przecież jego forma różni się znacznie od tej z początku sezonu i mimo ze gra w kratkę powinien dostawać szansę rozgrywania całych meczy :lol: On jeszcze udowodni Capello że to on powinien być pierwszym do ataku :D niedawno czytałem na Onecie że "mimo iz Raul podpiera się nosem na boisku nikt nie odwazy się go posadzic na ławce" - jak widac z Alexem tk nie jest 8) pozdro


Podobno w chwili śmierci...
tracimy 21 gramów naszej wagi.
Każdy.
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 15 marca 2005, 19:45

z jednym nie moge się zgodzić :
www.juve.pl pisze:Wraz z powrotem do gry Pavla Nedveda trener przypuszczalnie przywróci do życia układ 4-4-2. Czy w dwuosobowej linii ataku znajdzie się miejsce dla Pinturicchio, kiedy od dawna wiadomo, że Capello stawia przede wszystkim na parę Ibrahimovic-Trezeguet?
moim zdaniem kiedy Pavel powróci Capello nie zmieni systemu gry tym bardziej że nie będzie w naszej jedenastce "słabego ogniwa" a muwiąc dokładniej w pomocy Blasiego czy Appiaha a chyba lepiej aby grał za nich DP. Całą ta sytuacja musi być denerwująca dla Alexa bo nie ważne jak sie spisuje i tak jest zdejmowany, Fabio usprawiedliwia to tym że zmienia taktyke na bardziej defensywną ale przecież Alex może graćzarówno jako pomocnik a Zala raczej nie......... więc to całe tłumaczenie jest po prostu żałosne tak samo jak niektóre wypowiedzi naszego Capello o tym jak nie mieliśmy szczęścia w pierwszym meczu z Realem choć nie twierdze że Capello nie zna się na swojej pracy jednak czasem powinien postępować choć troche bardziej profesjonalnie......


tomcatmi6

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2003
Posty: 633
Rejestracja: 01 października 2003

Nieprzeczytany post 15 marca 2005, 19:51

Pewnie zaraz zostane wyklety przez wieksza czesc forum, ale trudno. Moim zdaniem jak Alexowi cos nie odpowiada to nie musi sie narazac na frustracje i ciskac, moze po prostu poprosic o przejscie do ligi japonskiej. Bedzie mu tam dobrze, bedzie gral co mecz 90 minut, bedzie mial rzesze fanow, kto wie moze nawet wieksza niz do tej pory. Wtedy to on bedzie mogl decydowac o swoim czasie gry i wymuszac na trenerze minuty spedzone na boisku, bedzie gral nie zwazajac na dobra forme albo jej brak. Bedzie mu lepiej, mi rowniez bo patrzac na jego miny i gesty niektore jak schodzi na lawke, po prostu mi sie cos w srodku przewraca. Moze nie komentowac ustnie decyzji Capello, ale jego gesty znacza same za siebie. Niestety nasz gwiazdor musi sie przyzwyczaic do tego ze nie jest w formie sprzed lat, ze sa tez inni zawodnicy oprocz niego na ta pozycje, rowniez musi sie pogodzic z faktem ze w Juve to trener decyduje o tym kto gra a nie zawodnicy lub prezydent. Jesli Capello go zdjal to nie przez jakis swoj kaprys, widocznie mial powod, nie sadze aby taki trener robil cos dla swojego widzimisie, albo jakichs zachcianek. Zmiana ta przyniosla bramke, tak samo zmiana DP -> Trezeguet w meczu z Realem. Po prostu uwazam ze DP powinien powolutku sie godzic z rola zawodnika z rotacji i stroic mniej min i fochow jak go zdejmuje trener z boiska. Kibice kibicami, jakby Capello zdobyl Scudetto i LM, pozniej przez 5 lat zdobywal wszystko, to i tak by gwizdali i tak. Alex zgromadzil duza rzesze swoich prywatnych kibicow, ktorzy sa wymieszani z kibicami Juve. Ciekaw jestem ilu kibicow "Juve" zamieniloby abonament sysports na japonska telewizje, po odejsciu ich idola do klubu z kraju kwitnacej wisni.
pozdr

EDIT:
Ciekawe jakbyscie sie czuli, kiedy was by trener sciągał w trakcie rozgrywania bardzo dobrego spotkania ? Confused W tym meczu gorsi byli inni i to oni powinni zejsc ! Juz tradycją sie staje, ze Alex schodzi. A On sie stara, trenuje, gra, walczy. Chce po prostu grac, i robic to jak najlepiej. Ale przyjelo sie, ze jak cos nie idzie, to Del Piero.
Zmiana miala na celu wzmocnic ofensywe, bo wynik byl niezbyt dla nas ciekawy, a za DP mogl wejsc swierzy zawodnik. Capello ma glowe na karku o czym swiadczy to ze Olivera strzelil bramke. Mnie to bardzo cieszy ze Capello nie poddaje sie presji wywieranej przez otoczenie i ma gdzies gwizdy kibicow. Tradycja pewnie zostanie podtrzymana, dla mnie najlepiej jak beda grali ci zawodnicy ktorzy strzelaja bramki i tyle.

EDIT2:
Wlasnie nasunela mi sie mysl ze cala ta sytuacja, a raczej cyrk z DP, przypomina mi to co sie dzieje w Realu Madryt, czyli sytuacje "Galacticos". A raczej sytuacje pewnego pilkarza o nazwisku Gonzales Blanco (Raul). Z moich obserwacji wynka ze tam sytuacja jest analogiczna do tej z DP. Po prostu zawodnik ten jest bez formy, nie pokazuje nic, zupelne zero, ale gra mimo ze zamiast niego moglby grac inny zawodnik w pelni sprawny. Jak sie konczy taka polityka sami widzicie, niezbyt sie Realowi wiedzie.
Z Del Piero az tak zle nie jest, ale nie sadze aby wybijal sie ponad przecietnosc jesli chodzi o gre w napadzie. Po prostu jest napastnikiem jak kazdy inny i tak jak kazdy inny jest zmieniany.
Ostatnio zmieniony 15 marca 2005, 20:44 przez tomcatmi6, łącznie zmieniany 1 raz.


2MAN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2003
Posty: 344
Rejestracja: 14 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 15 marca 2005, 20:10

Zgadzam się całkowicie z tomcatmi6 `em ...
Era Del Piero dobiega końca i można tłumaczyć to kontuzjami ,brakiem formy ,małym czasem gry itd. Alex z obecnych piłkarzy jest najbardziej zasłużony dla Juve - ale cóż , "wszytko co dobre nie może trwać wiecznie" i Alex jest tego dowodem . Moim zdaniem powini grać bardziej skuteczni piłkarze niż ich "osiągniecia" i talent ... Z drugiej strony - może i Alex zasługuje na więcej gry - ale moim zdaniem to powinno być "sprawdzanie" , ponieważ On sam wie ,że nie jest w najwyższej formie . Może cierpliwość Alexa się kończy ? kto wie , oby nie miało to złego obrotu sprawy dla całego zespołu ...
Ostatnio zmieniony 15 marca 2005, 20:14 przez 2MAN, łącznie zmieniany 1 raz.


"Dla wszytkich fanow Nintendo DS . Zapraszamy ! http://www.dsinfo.yoyo.pl/news.php
Wojtom

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2003
Posty: 1369
Rejestracja: 14 września 2003

Nieprzeczytany post 15 marca 2005, 20:10

tomcatmi6 pisze:
Ciekawe jakbyscie sie czuli, kiedy was by trener sciągał w trakcie rozgrywania bardzo dobrego spotkania ? Confused W tym meczu gorsi byli inni i to oni powinni zejsc ! Juz tradycją sie staje, ze Alex schodzi. A On sie stara, trenuje, gra, walczy. Chce po prostu grac, i robic to jak najlepiej. Ale przyjelo sie, ze jak cos nie idzie, to Del Piero.
Zmiana miala na celu wzmocnic ofensywe, bo wynik byl niezbyt dla nas ciekawy, a za DP mogl wejsc swierzy zawodnik. Capello ma glowe na karku o czym swiadczy to ze Olivera strzelil bramke. Mnie to bardzo cieszy ze Capello nie poddaje sie presji wywieranej przez otoczenie i ma gdzies gwizdy kibicow. Tradycja pewnie zostanie podtrzymana, dla mnie najlepiej jak beda grali ci zawodnicy ktorzy strzelaja bramki i tyle.
Zmiana ma na celu wzmocnienie ofensywy, ale nie jesli sciaga się zawodnika, ktory gra akurat w tym meczu lepiej od Zalayety. Grał lepiej i nie ma sie co oszukiwac. To Marcelo powinien zejsc. A co do bramki Olivery, to strzelil raczej szczęsliwie, niz "mial strzelic, bo wszedł za DP i nagel sie ozywiło"... Tak jak pisze w artykule, jesli sciaga sie jednego z najlepszych i najaktywniejszych zawodnikow meczu, to chyba jednak cos jest nie tak... :? :roll:


Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere.
10 Szymon

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 października 2003
Posty: 171
Rejestracja: 30 października 2003

Nieprzeczytany post 15 marca 2005, 20:33

Wojtom pisze: Zmiana ma na celu wzmocnienie ofensywy, ale nie jesli sciaga się zawodnika, ktory gra akurat w tym meczu lepiej od Zalayety. Grał lepiej i nie ma sie co oszukiwac. To Marcelo powinien zejsc. A co do bramki Olivery, to strzelil raczej szczęsliwie, niz "mial strzelic, bo wszedł za DP i nagel sie ozywiło"... Tak jak pisze w artykule, jesli sciaga sie jednego z najlepszych i najaktywniejszych zawodnikow meczu, to chyba jednak cos jest nie tak... :? :roll:
Co z tego że być może grał lepiej od Zalayety? Każdy z zawodników Juventusu ma Swoje właściwe umiejętności z których Capello korzysta w różnych momentach. I od tego jest Capello. Widocznie w meczu z Chievo potrzebował umiejętności Rubena i Marcelo, a Del Piero zrobił Swoje i zszedł. Trudno. Niech ADP zrozumie że nie gra dla Siebie, ale gra dla Juve! Może Coach potrzebował potężniejszego od Del Piero - Oliverę, który dobrze wykonuje stałe fragmenty a przy tym dobrze drybluje, a obok Zalayetę - potrafiącego przytrzymać piłkę i przetrzeć się przez obronę? Właśnie Fabio jest od podejmowania decyzji, kto? kiedy? i ile gra! Widać że zmiana przyniosła pożądane efekty. Z decyzji i wyników będzie rozliczony po sezonie. Zrozumcie że na tym poziomie, nie ma słabych zawodników - licza się umiejętności, które mogą pomóc drużynie. Każdy może w danej chwili wygrać mecz, co pokazał Ruben Olivera w meczu z Latającymi Osłami.
Ostatnio zmieniony 15 marca 2005, 20:34 przez 10 Szymon, łącznie zmieniany 1 raz.


Kogucik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2004
Posty: 58
Rejestracja: 12 października 2004

Nieprzeczytany post 15 marca 2005, 20:34

Wojtom pisze:
tomcatmi6 pisze:
Ciekawe jakbyscie sie czuli, kiedy was by trener sciągał w trakcie rozgrywania bardzo dobrego spotkania ? Confused W tym meczu gorsi byli inni i to oni powinni zejsc ! Juz tradycją sie staje, ze Alex schodzi. A On sie stara, trenuje, gra, walczy. Chce po prostu grac, i robic to jak najlepiej. Ale przyjelo sie, ze jak cos nie idzie, to Del Piero.
Zmiana miala na celu wzmocnic ofensywe, bo wynik byl niezbyt dla nas ciekawy, a za DP mogl wejsc swierzy zawodnik. Capello ma glowe na karku o czym swiadczy to ze Olivera strzelil bramke. Mnie to bardzo cieszy ze Capello nie poddaje sie presji wywieranej przez otoczenie i ma gdzies gwizdy kibicow. Tradycja pewnie zostanie podtrzymana, dla mnie najlepiej jak beda grali ci zawodnicy ktorzy strzelaja bramki i tyle.
Zmiana ma na celu wzmocnienie ofensywy, ale nie jesli sciaga się zawodnika, ktory gra akurat w tym meczu lepiej od Zalayety. Grał lepiej i nie ma sie co oszukiwac. To Marcelo powinien zejsc. A co do bramki Olivery, to strzelil raczej szczęsliwie, niz "mial strzelic, bo wszedł za DP i nagel sie ozywiło"... Tak jak pisze w artykule, jesli sciaga sie jednego z najlepszych i najaktywniejszych zawodnikow meczu, to chyba jednak cos jest nie tak... :? :roll:


Wszystko co dobre się kończy!Tak już jest!Szanuje Alexa,ale jego era powoli sie kończy i trzeba sie z tym WRESZCIE pogodzić


Wojtom

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2003
Posty: 1369
Rejestracja: 14 września 2003

Nieprzeczytany post 15 marca 2005, 20:38

Kogucik pisze:Wszystko co dobre się kończy!Tak już jest!Szanuje Alexa,ale jego era powoli sie kończy i trzeba sie z tym WRESZCIE pogodzić
Nie ma jak rozwinięta wypowiedz o__O !
Na pewno era DP dobiega konca, zwłaszcza, ze w tym sezonie strzelil dla Juve najwiecej bramek - 13. Dla porownania Trez i Ibra po 10, Zala 8.
Moze i nie gra wysmienicie, tak jak za dawnych lat, ale robi to co ma robic. Strzela gole.


Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere.
ADAMJUVENTUSPL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 1328
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 15 marca 2005, 20:41

Wielu z was gada że jego era się skończyła, ale w tym meczu nie chodziło o to czy jego forma się skończyła, wkurzył się bo tym razem trener go zmienił bez powodu, był jednym z lepszych na boisku...


Są trzy rzeczy które kocham Rodzina,Bóg oraz Juventus

"Łatwej jest wygrać drużynie zgranej, choć bez gwiazd, niż jedenastu niezgranym z sobą megapiłkarzom"
Alessandro Del Piero
tomcatmi6

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2003
Posty: 633
Rejestracja: 01 października 2003

Nieprzeczytany post 15 marca 2005, 20:54

Ale jak juz wyzej nadmienilem, jest on dla Capello takim samym zawodnikiem jak reszta napastnikow, trener po to ma mozliwosc dokonania 3 zmian podczas meczu zeby z tego korzystac i ustawiac tak zespol, wykorzystujac umiejetnosci poszczegolnych zawodnikow, zeby wygrywal i dominowal na boisku. Tutaj Alex powinien sluchac trenera i ma obowiazek przestrzegac jego decyzji. To ze DP sie rozkaprysil i nie moze sie pogodzic z tym ze jego wielka osobe gwiazdy odwazyl sie ktos posadzic na lawce, to juz problem samego zawodnika. Akurat do umiejetnosci wyboru zawodnikow i oceniania ich sprawnosci oraz formy nie moge powiedziec nic zlego pod adresem Capello. Coz tak jak podejzewalem fani DP beda przy 40 latach DP mowic ze jest super bo strzela gole, powinien grac bo to symbol itd itp. Jesli zawodnik nie strzela bramki to znaczy ze trzeba dokonac zmiany i dac szanse innemu. Kto za kogo wejdzie decyduje trener i nic do gadania nie maja zawodnicy, a DP jesli uwaza sie za klasowego pilkarza (taka pensje otrzymuje) to powinien zagrysc jezyk i poslusznie wypelniac polecenia Capello. To tyle, jakos Juve znajduje sie w 1/4 finalu LM i na 2 miejscu Serie A z rowna iloscia pktow co Milan. Oceniac jego prace jednak bedziemy mogli na koniec sezonu, jesli zdobedziemy to co mamy zdobyc to to co robil trener okaze sie byc slusznym posunieciem, jesli nie zdobedziemy *tfu tfu* to bedzie mozna polemizowac.
pozdr


Ole(k)Juve!

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 lutego 2005
Posty: 92
Rejestracja: 28 lutego 2005

Nieprzeczytany post 15 marca 2005, 20:55

...no, nie wiem. wiem, ze capello jest swietnym trenerem, ale naprawde go nie rozumiem. jesli byloby tak, ze przyzwyczja go do rezerwy, to moim zdaniem byloby poprostu chamskie. DP nie jest w formie, a capello nie pomaga mu jej odzyskac.
co do powrotu do 4-4-2- nie sadze.
-----DP---Treze-----Zlatan---
-nedved--emerson--camor--
...bo blasiego chyba teraz nie wsadzi.


Rób zakupy w dobrym sklepie z grami.
Kuba Napierski

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 października 2004
Posty: 214
Rejestracja: 11 października 2004

Nieprzeczytany post 15 marca 2005, 21:15

Ja uważam że mimo iż Alex akurat teraz, w chwili obecnej nie jest w formie nie oznacza to że jego era dobiega końca. Czy chcecie czy nie nawet jak będzie miał te 40 lat to pozostanie symbolem klubu zasługującym na szacunek(szczególnie ze strony trenera :roll: ). No dobra wiem że zmienia Alexa bo chce dać pograć innym ale czemu zawsze zmieniany bez względu na swoją postawę jest on :?: Teraz kiedy Capello mu nie ufa można powiedzieć: Alex wróć! Teraz albo nigdy!


Gianni_Marciano

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2004
Posty: 121
Rejestracja: 14 lutego 2004

Nieprzeczytany post 15 marca 2005, 21:29

Sytuacja kapitana jest naprawde dziwna , niby strzela gole, ale w meczach z Realem po prostu bezproduktywny, nie mogłem sie doprosić zmiany w meczu rewanżowym , ale na szcęście sie doczekałem...
Nie oceniam go za występy w Serie A bo nie mam cyfry , a ze skrutów to ciężko coś powiedzięć . Z tego co widziałem w LM , to Del Piero jest obecnie 4 napastnikiem , lepiej gra Ibra, Treze i Zalayeta . Ale być możę słaba forma u Alexa występuje tylko w meczach LM , nie będe go oceniał , ale szczerze mówiąć to ja się ćapello nie dziwie...
Del Piero musi zaakceptować swoją rolę , no chyba , że urzeknie nas formą , to wtedy to co innego :wink:


ODPOWIEDZ