Kolejna "nagonka" na Del Piero.

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Jędruś

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2004
Posty: 226
Rejestracja: 21 lipca 2004

Nieprzeczytany post 24 września 2004, 13:05

zajac pisze:A treze co robi??
Strzela gole.
zajac pisze:Tylko strzela gole
No właśnie.
zajac pisze:jest sepem nie potrafi sam niczego wypracowac
Jest snajperem i taka jest jego rola.
zajac pisze:ale jeden taki w kazdej druzynie sie przyda
Eeee :?: ...to o co Ci wkońcu chodzi :?:.


System rotacji składu jest najodpowiedniejszy.Trzeba dać czas Zlatanowi i sądzę, że Ibrachimovic wygryzie Del Piero ze składu...jest to kwestia czasu.
KowalFromStolica pisze:dwa sępy w ataku to za dużo
Ibrachimovic nie jest typowym sępem.Po jego akcjach łatwo można dostrzec, że Zlatan idealnie sprawował by się jako drugi napastnik, co do tego nie mam żadnych wątpliwości.


Alex-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 października 2002
Posty: 294
Rejestracja: 20 października 2002

Nieprzeczytany post 24 września 2004, 14:17

Myslę, że w kwestii Del Piero w tym sezonie nastąpi poprawa. Przede wszystkim zmienił się trener i doszedł alternatywny zawodnik, jakim jest Ibrahimovic.

Za czasów Lippiego nie było praktycznie takiej sytuacji, żeby DP zaczynał mecz na ławce. Lippi konsekwentnie na niego stawiał i osmiele się stwierdzić, iż działo się to bez względu na aktualną formę Alexa. Lippi odkrył jego talent, to on sadzał Baggio na ławce i pozwalał mu grać. W pewnym stopniu poprzez sentyment, szacunek, albo zwyczajną wiarę w to, że a nuż w tym meczu Alex blysnie formą i coś zrobi dla zespołu, konsekwentnie stawiał na niego. Opcja jaką był Miccoli pojawiała sie dopiero w trakcie meczu, kiedy było widać, że ewidentnie DP sobie nie radzi - wtedy dopiero wchodził inny zawodnik za DP.

Obecnie po zmianie trenera jest inaczej. Nie ma czegos takiego jak kult Del Piero. Po początku sezonu widać, że Capello się nie będzie z nikim cackał - zagrają najlepsi i tyle. Nie będzie czegoś takiego, jak to chyba się stało w przypadku Alexa (ktory przez ostatnie lata nie miał konkurencji w zespole i może właśnie dlatego nie potrafił odzyskać formy), że wszyscy będą patrzeć na to, że może "o wielki i jakże wspaniały piłkarz" raczy dzisiaj pokazac ładną akcje i strzelić bramkę.

Na początku sezonu (w Serie A) nie było takiej potrzeby, by z jakimś przeciwnikiem grać na 100% - dlatego trener mógł sobie spokojnie pozwolić na rotację i dawać każdemu napastnikowi mniej więcej tyle samo czasu do pogrania. Ale, gdy przyjdzie ważny mecz z silniejszym zespołem, to nie każdy dostanie szanse gry.

Moim zdaniem Alex zaczął sobie zdawać sprawę z tego, iż nie jest już niezastąpiony i potrzebuje wypracowania wysokiej formy, by mieć możliwośc gry w podstawowym skłądzie na dłuższą metę.

Mam jednak nadzieję, że całą ta sytuacja zmotywuje tylko piłkarza. Z wypowiedzi dotyczących treningow Juve wynika, że Alex znów sie stara i ciężko pracuje (według niektórych ciężej niż pozostali zawodnicy).
Bądźmy dobrej myśli.


I CAMPIONI D'ITALIA SIAMO NOI
JU27
dawidpln

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2003
Posty: 203
Rejestracja: 29 listopada 2003

Nieprzeczytany post 24 września 2004, 14:49

zajac pisze:nie no ja sie z toba zgadzam. ALEX dla mnie zawsze byl najlepszy. Przeciez w pilce nie chodzi tylko o strzelanie bramek ale takze o to zeby dobrzze dograc pilke, odebrac pilke przeciwnikowi izeby wogole okiwac przeciwnika i moim zdaniem w kazdej z tych czynnosci Alex jest z********. A treze co robi?? Tylko strzela gole jest sepem nie potrafi sam niczego wypracowac ale jeden taki w kazdej druzynie sie przyda
Tylko strzela?? ty uwazasz ze tylko??!! przeciez to jest rola kazdego napastnika, niech sobie bedzie sepem albo nawet kims gorszym ale jak dalej bedzie tyle strzelał to bog mu zaplac i oby same sepy graly w juve.


Forza Juventus
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 24 września 2004, 15:30

djse pisze: Mowicie ,ze Alex jest niewidoczny. A Zlatan to co. Obiektywnie patrzac niczym wiecej nie blysnal. O ile sie nie myle to ma tyle bramek co Alex jak narazie


Tak, z tą różnicą, ze Zlatan nie grałw meczach eliminacyjnych do LM.
djse pisze: Z czego ta na inauguracje w serie A to byl raczej prezent bramkarza Bresci na "nowej drodze zycia" dla Zlatana.
Heh no jeżeli chcesz już wyliczać kto strzelił jakie bramki to zauważ, ze Alex ostatnio strzelił gola z rzutu karnego...
djse pisze: Zlatan ma miec te same zadania co DP. Smiechu warte. On przy swoim wzroscie i tak ma dobra koordynacje i technike w miare ,ale gdzie mu z technika do Del Piero.
Chyba nigdy nie oglądałeś meczów Ajaxu, w których grał Zlatan :?


djse

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 listopada 2003
Posty: 71
Rejestracja: 09 listopada 2003

Nieprzeczytany post 24 września 2004, 16:20

Tylko ktos te karne musi strzelac i to skutecznie ,bo nie jest to takie proste jakby sie wydawalo(patrz Beckham). Nie twierdze ,ze Zlatan nie potrafi kiwnac ,ale w mojej hierarchi dryblerow ,napewno jest dalej niz DP. Naprawde nie rozumiem tego podejscia do Alexa. On chyba musi w kazdym meczu czarowac ,bo inaczej spotyka sie z takimi wlasnie opiniami. Moze dlatego ,ze kiedys naprawde "oczarowal" pilkarski swiat i teraz musi chyba robic to za kazdym razem. Popatrzcie na takiego Ronaldo. Najlepsze to on ma napewno juz za soba ,ale gra (moze nie ostatnio) na przyzwoitym poziomie ,czyli zdobywa bramki kiedy trzeba lub potrafi kiwnac w odpowiednim momencie (trzy karne z Argentyna z ktorych przy dwoch byl faulowany po dryblingu w polu karnym) i za to go cenia. Nie woleliby ,zeby gral tak jak w Barcy. Pewnie ,ze tak ,ale to jest tylko czlowiek ,a nie robot ,ktory ma przez cala kariere forme jak z pierwszej trojki France Football. Podniecacie sie tym Zlatanem. Niech on najpierw cos pokaze ,bo od Alexa to oczekujecie nie wiem czego ,ale on strzeli farciarska bramke i jest super.
Poza tym sprawdzilem ile poszczegolny napastnik gral z trojki (Serie A i LM bez kwlifikacji) Treze ,Alex ,Zlatan i oto wyniki :
Treze - 226 minut
Alex - 205 minut
Zlatan - 249 minut

I kto gral najmniej?? Treze i Zlatan zagrali praktycznie po dwa pelne spotkania ,natomiast Alex najdluzej byl do 78 min. Treze mozna rozgrzeszyc bo ma 4 bramki na swoim koncie ,ale za to Ibrahimovic na dodatek zagral we wszystkich meczach. Refleksje pozostawiam wam.
Dodam ,ze ja nie jestem przeciwnikiem Zlatana. Musze przyznac ,ze sam sie ucieszylem ,ze go sprowadzili ,bo jest pespektywicznym zawodnikiem ,ale nie jestem za tym zeby gral tylko dlatego ,ze byl jedna z gwiazd Ajaxu i kosztowal Juve troche grosza... W sumie po czesci na niego poswiecilismy Micolliego ,Di Vaio ,Maresce. Micolli rozkrecal sie z meczu na mecz ,Di Vaio strzela w Valenci prawie co mecz ,a o talencie Maresci chyba nie musze was przekonywac. Zastanawiam sie teraz ,czy warto bylo. Dla jednego zawodnika ,chociaz przeszedl na zasadzie wolnego transferu bylo warto Cannavaro. Ktos ktory smialo mozna powiedziec naprawde zaaklimatyzowal sie w Juve wysmienicie i wysmienicie gra w obronie. Emerson i Oliviera jak narazie tez spelniaja kladzione na nich oczekiwania.


Juve moim ulubionym klubem , Del piero pilkarzem
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 24 września 2004, 16:32

djse pisze:
I kto gral najmniej?? Treze i Zlatan zagrali praktycznie po dwa pelne spotkania ,natomiast Alex najdluzej byl do 78 min. Treze mozna rozgrzeszyc bo ma 4 bramki na swoim koncie ,ale za to Ibrahimovic na dodatek zagral we wszystkich meczach.
Zlatan w trzech meczach zdobył dwie bramki :!: na dodatek były to jego pierwsze występy w Serie A i w Juventusie :!: czego chcieć więcej :?: :?


Wojtom

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2003
Posty: 1369
Rejestracja: 14 września 2003

Nieprzeczytany post 24 września 2004, 16:35

Mi natomiast podoba się sposob Capello.
Probuje on w kolejnych meczach rozne sposoby ustawiania napastnikow i wystawia tych, którzy są w formie. Jest to bardzo dobre poniewaz jesli ktos bedzie chcial bardzo grac, to powinien się bardziej przykładać i wtedy trener zauwazy jego chęci wiec zacznie na niego stawiac częsciej.
W meczu z Sampdorią napastnicy pokazali, że robią to co do nich nalezy... Kazdy z nich strzelił gola wiec nie są moze w najwyzszej formie ale bramki strzelają, a to cieszy i to jest potrzebne.
Jest mi obojętne czy Del Piero, Treze czy Ibrahimovic strzeli 40 goli i zdobedzie korone najlepszego strzelca. Wazne zeby strzelali, i pomagali sobie nawzajem strzelać bramki, a nie zachowywac sie samolubnie ! Podawać i cieszyc sie z wszystkich zdobytych bramek, nie tylko ze swoich.
Najlepiej bedzie, jesli bedą sie bardzo dobrze rozumieć, grać i wygrywać dla całego zespołu, a nie dla wlasnych goli. ( Z resztą to chyba robią 8) )
Niech strzelają wszyscy i niech Juve wygrywa, a kto nie jest w formie niech trenuje i walczy o miejsce w składzie !!!


Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere.
Iver.pk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lutego 2004
Posty: 307
Rejestracja: 12 lutego 2004

Nieprzeczytany post 24 września 2004, 17:21

Sprawa Alexa jest na tyle zlozona ze jest to symbol Juve a co za tym idzie wymaga sie od bog wie czego :!: Jednak pilkarz ten pokazal juz w swojej karierze mecze w ktorych rece same skladaly sie do oklaskow, bramki, dryblingi podania wiec nasze wymagania sa uzasadnione. Ale jak to w karierze pilkarskiej, ktora trwa juz 11 lat, bywa nadchodzi czas w ktorym juz nie wszystko wychodzi pilkarzowi. Nasz idol juz nie jest tak szybki, sprawny i nieprzewidywalny jak kiedys a my chcemy zeby zyl wiecznie i pokazywal to co kiedys. Niestety jest juz niemozliwe i nie ma sie co oszukiac ze Alex bedzie gral tak jak kiedys. Uwazam jednak ze to co teraz pokazuje jest to wiele za malo jak na pierwszy sklad. Od Trezeguat`a wymaga sie strzelanie bramek i to robi, natomiast Alex jest zupelnie innym typem napastnik niz David- on ma kreowac gre dogrywac i w dodatku strzelac bramki a z realizacja tych zalozen jest u niego cienko. Co prawda stzrelil juz dwie bramki w tym sezonie ale wiekszosc z tych 205 min ktore rozgral byly bezproduktywne w jego wykonaniu :!:

Podsumowujac uwazam ze Del Piero z tak forma jak zaprezentowal w meczu z Sampa(ktory ogladalem) nie zasluguje na gre w pierwszej jedenascce. System rotacji Capallo pozwoli ocenic ktora dwojka napastnikow jest najlepsza i na pewno nie ominie sie momentu w ktorym Alex zlapie forme, ktora pozwilimu wskoczyc do 1 skladu :!:


Obrazek
stefan590

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2004
Posty: 150
Rejestracja: 24 września 2004

Nieprzeczytany post 24 września 2004, 17:50

Dla mnie DEL PIERO byl, bedzie i jest najlepszy zawsze...niestetty wiek:( trzeba powiedziec prawdzie w oczy on zawodzi powoli, ale ZLATAN tez nie jest rewelacyjny, wiec...mam nadzieje ze jeszcze sie odrodzi wiec go nie skreslajmy....


Radosław Gorol

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 czerwca 2004
Posty: 42
Rejestracja: 28 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 24 września 2004, 17:54

Przecież Del Piero równie dobrze może grać za napastnikami, albo jako pomocnik.


Dajmy Mu trochę czasu, Alex zawsze był dobry, a o Jego formie możemy pogadać po kilku tygodniach.




FORZA JUVE


Cobra

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 maja 2003
Posty: 657
Rejestracja: 28 maja 2003

Nieprzeczytany post 24 września 2004, 18:03

HAHAHA a ja wam coś powiem, Alex wygryzie ze składu treze a nie zlatan Alex'a. On jak wruci do formy pokarze wszystkim dwuulicusom :twisted: Nie zdziwcie jak bedzie najlepszym zawodnikiem juve tego roku :D


#FinoAllaFine
#WeAreOne
Bakuś

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 stycznia 2004
Posty: 134
Rejestracja: 11 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 24 września 2004, 18:36

ale w sumie to racja zlatan nic specjalnego niepokazał mimo iz szczelił 2 bramki ale nierozumie tego napalania sie na niego ohhh zlatan taka ma byc zlatan - treze a teraz akurat treze jest w wysokiej formie ibrahimovic sie musi ograc a delpiero zawsze (no prawie zawsze nielicząc euro 2000) mimo iz niema formy jest po kontuzji czy cos to zawsze podnosi morale w druzynie i moze nawet jest niewidoczny przez cały mecz to zawsze jednym podaniem moze przesądzic wynik meczu


Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 24 września 2004, 20:29

Radosław Gorol pisze:Dajmy Mu trochę czasu, Alex zawsze był dobry, a o Jego formie możemy pogadać po kilku tygodniach.
heh tylko, ze on już w tamtym sezonie nic nie pokazywał :?
Cobra pisze:HAHAHA a ja wam coś powiem, Alex wygryzie ze składu treze a nie zlatan Alex'a. On jak wruci do formy pokarze wszystkim dwuulicusom Nie zdziwcie jak bedzie najlepszym zawodnikiem juve tego roku
Po pierwsze poćwicz ortografie... po drugie to w obecnej formie nie ma szans wygryźć Trezeguet. Piszecie tu o dwulicowości. Nie rozumiem was. Jeżeli piłkarz jest w dobrej formie to należy go chwalić, ale jeżeli jest w słabej formie i gra źle należy go karcić. Tak jest właśnie w tej sytuacji. Ja już dawno nie chwaliłem DP bo nie było za co :? Ostatni dobry mecz DP, który widziałem to mecz ze Szwecją podczas ME.


darel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 474
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 24 września 2004, 21:03

Praktycznie co roku powraca ten sam problem - czy Alex powinien grać w podstawowym składzie - takie same pytania były sezon temu.
Jesli natomiast chodzi o postawę dziennikarzy, to oczywiste, że będą wytykali Del Piero każdy błąd - gdyby pisali tylko o jego dobrych występach, to mało kto chciałby to czytać.
Alex to przede wszystkim kapitan Juve. Zawodnik, który potrafi pociągnąc drużyne. Owszem - nie strzela tyle bramek co Zlatan, czy Treze, ale on nie jest typem snajpera. Sam bardzo duzo wypracowuje akcji, a nie czeka w polu karnym na piłke.
Nie bede sie wypowiadał, czy obecnie Alex powinien grac w wyjsciowym składzie, czy nie - to decyzja Capello.
Del Piero zdarzaja sie obecnie słabsze mecze, trzebajednak pamietać, że gdy dojdzie do formy potrafi poprowadzic do zwyciestwa cały zespól. Gdy przyjda najważniejsze mecze sezonu, a Alex bedzie w najwyzszej formie - wtedy będzie najbardziej cennym z napastników. Także trzeba czekać jak w tym sezonie bedzie sie rozwijała forma Del Piero, bo na dzien dzisiejszy napewno nie jest ona najwyższa.


na zawsze wierni turyńskiej drużynie
Lizard

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2003
Posty: 270
Rejestracja: 27 listopada 2003

Nieprzeczytany post 25 września 2004, 20:25

Alex lepiej sprawdzałby się w pomocy. W ataku nie jest już tak widoczny i nie chodzi mi tu wcale o strzelanie bramek. Po prostu zbyt rzadko dochodzi do piłki, z boku wygląda to tak, jakby był na szpicy ofensywy i czekał na to jedne podanie, prowadzące do sytuacji bramkowej. Gra w pomocy na pewno wymusiłaby na nim większą pracę włożoną na boisku. Popatrzmy na Zambrottę lub Nedveda, którzy niemal cały czas są dostępni dla innych zawodników Juve, szukają pozycji, aby otrzymać piłkę. Del Piero gra zbyt pasywnie i to jest jego największa bolączka. Życzę mu jak najlepiej, bo to od niego zaczęłą się moja miłość do Juve i nie ukrywam, iż nadal jest moim idolem. Ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy: Del Piero musi grać lepiej.


ODPOWIEDZ