Nowe logo

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ

Czy podoba Ci się nowe logo Juventusu?

Tak
124
59%
Nie
70
33%
Nie mam zdania
17
8%
 
Liczba głosów: 211
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 08:14

Przyszedłem do pracy, włączam JP i po prostu kopara mi opadła. :shock:
Po co to, czemu i co w ogóle przedstawia? Co to jest za 2x J? Juventus Juventus? :lol: Jakoś żadne chińskie znaczenia do mnie nie trafiają, jesteśmy w Europie, we Włoszech. Może też nas jakąś nową cudowną nazwą klubu uraczą.


#AllegriOut
Tom_my

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 21 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 08:17

CavAllano pisze: Bardziej miałem na myśli to, że idziemy w różnych kierunkach jednocześnie. Od marketingowej strony to wszystko zostało przygotowane po hollywódzku - piękne, imponujące miejsce, prostota i elegancja tego loga, jakieś techniczne ciekawostki, gra światła, no i oczywiście nieśmiertelny Moroder robiły robotę. Wszystko ok, idziemy do przodu, będą z tego pieniądze. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę mocno kontrowersyjny manewr z wymianą herbu na coś takiego, zwłaszcza na koszulkach, to już tak wesoło nie jest. Jak najbardziej zgadzam się natomiast ze wszystkimi argumentami czysto marketingowymi, ale z wiadomych względów przysłania je wyżej podjęta kwestia. W necie wyraźnie huczy, być może my kibice jesteśmy zbyt sentymentalni.

Niektórym w necie to logo kojarzy się z japońskim słowem Chhikara oznaczającym siłę, potencjał, wpływ. Interpretacji będziemy mieć teraz bez liku.

Obrazek
Pewnie, zgadzam się. Ale myślę, że jeżeli to pociąganie za wiele sznurków naraz będzie robione z głową, przyniesie pozytywne rezultaty.
Co do to tego japońskiego słowa, to też rzuciło mi się w oczy od razu, że estetycznie to logo przywodzi delikatnie na myśl znak z jakiegoś dalekowschodniego alfabetu (sorry, jestem ignorantem w tych sprawach). I trudno chyba nie wierzyć, że nie było to celowe zagranie biorąc pod uwagę wielkość tamtego rynku.


tabo89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2005
Posty: 8639
Rejestracja: 25 kwietnia 2005

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 08:24

Nie wiem co oni biorą:


Obrazek
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 08:25

alessandro1977 pisze:
mateo369 pisze:Jeden wielki bajzel, w sumie jak wszystko ostatnimi czasy w tym klubie.
Dobrze się czujesz ? Wszyscy chcieliby mieć taki "bajzel" jak my...odpłynąłeś.
Mówiąc bajzel miałem na myśli ostatnie "poczynania" w kwestii transferów (m.in. z Witselem, który wyruchał nas i to 2 razy), sztabu medycznego itd. a teraz jeszcze ten herb. Umówmy się kolorowo nie jest.

Odpłynąłem powiadasz?
alessandro1977 pisze:Czuję się jakby ktoś mnie zerżnął bez mydła....32 lata idę obok Juve, na dobre i złe w dni tragedii i radości ale to jest splunięcie mi w ryj. Mieliśmy piękny herb, najlepszy ze wszystkich do tej pory, znak rozpoznawalny na całym świecie a teraz ten piękny herb zastąpili takim gównem ? Myślałem, że Agnelli będzie zawsze walczył o dobro klubu z którym się utożsamiamy ale to co zrobił woła o pomstę do nieba. Najlepiej niech sprzeda klub Chinolom, Arabom czy innym wynalazkom skoro ma ten klub w dupie. Gianni i Umberto się chyba w grobach przewracają :sad:
na pewno ja to zrobiłem?

PS. Nie wspominaj na każdym kroku ile to lat jesteś z Juve bo to świadczy tylko i wołącznie o tym, jak starym jesteś prykiem :P
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2017, 08:26 przez mateo369, łącznie zmieniany 1 raz.


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 08:25

Czuję się bardzo źle, ja rozumiem, że czasy się zmieniają, trendy. Ludzie kochani, należy jednak zachować równowagę między historią klubu, designem czy merketingiem :facepalm: Tu wszystko zostało zachwiane. Ja tego nie zaakceptuję, to nie jest herb piłkarski i nikt mi tego nie wmówi.
Naprawdę, nie spodziewałem się tego po Agnellim. Jak walka o odebrane Scudetto prezydencie?

Zauważcie, że od ostatniej wygranej w LM już 2 razy zmieniliśmy herb. a pucharu od tamtej pory nie widać... :whistle:


Obrazek
Krzychu89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 czerwca 2007
Posty: 205
Rejestracja: 07 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 08:26

jarmel pisze:Przyszedłem do pracy, włączam JP i po prostu kopara mi opadła. :shock:
Po co to, czemu i co w ogóle przedstawia? Co to jest za 2x J? Juventus Juventus? :lol: Jakoś żadne chińskie znaczenia do mnie nie trafiają, jesteśmy w Europie, we Włoszech. Może też nas jakąś nową cudowną nazwą klubu uraczą.


Może pójdą po rozum do głowy po tej lawinie komentarzy...

Szydery od rana w pracy:
zawsze mozesz zacząć kibicować Barcelonie ...oni mają ładny herb
:facepalm2:

'condom logo': http://www.goal.com/en/news/723/serie-a ... ID=HP_HN_1

Jak już ktoś wspomina nie wygląda to źle...niech sobie to ustawią jako logo TV klubowej albo samej strony, ale niech nie dotykają herbu na koszulkach!


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 08:37

To jest nawet estetyczne, fajnie minimalistyczne i pomysłowe (są paski, a J-ka tworzy tarczę). I niechby sobie funkcjonowało jako takie dodatkowe logo na gadżetach, ale na koszulkach powinien być jednak herb.


Ja dopiero niedawno zacząłem akceptować ostatnią zmianę herbu (choć dalej bliżej mi do starego), a tu takie coś...
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2017, 08:46 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 08:38

A tak by to na koszulce miało wyglądać


Obrazek

i jeszcze taki smaczek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2017, 09:47 przez PlanetJuve, łącznie zmieniany 1 raz.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 08:39

mateo369 pisze:
PS. Nie wspominaj na każdym kroku ile to lat jesteś z Juve bo to świadczy tylko i wołącznie o tym, jak starym jesteś prykiem :P
To mi akurat nie przeszkadza, zapewniam Cię ;)


Obrazek
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 09:40

Ciekawe jak to "nowoczesne" logo będzie współgrać z naprasowanką Jeepa


Asta#8

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 lutego 2004
Posty: 789
Rejestracja: 29 lutego 2004

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 09:41

Dużo osób odnosi się do tradycji, która jest związana z obecny herbem z 2004 roku. Gdy jednak zobaczymy koszulki z lat 40. ubiegłego wieku to ciężko powiedzieć, co tak naprawdę nawiązuje do tradycji.

Obrazek

Obrazek

I jeszcze cytat:

"Kiedy czytam gazetę i mój wzrok przykuje litera "J", moje serce przyspiesza i czuję wielkie emocje." - G. Agnelli


Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 09:46

Widać idzie nowe. Czy "to coś" mi się podoba? Nie. Zmiana logo powinna być subtelna jak ta poprzednia. "To" ciężko nawet nazwać logiem. Pokraczne jakby było "tworzonę" przez ulicznika po dobrej dawce grzybków. Ale z drugiej strony jaka gra takie logo :prochno:


:allegri: na śmietnik
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 09:48

Asta#8 podsumował waszą histerię jednym postem na 9 stronie:
Asta#8 pisze:udało mi się znaleźć newsa sprzed 14 lat, gdy został wprowadzony poprzedni herb
i następnie poleciały komentarze z tamtego newsa... :rotfl:

tymczasem jak zauważył Crunny "od lat 60. co dekadę zmieniamy" - mogę się założyć, że histeria za każdym razem była podobna i co? i nic... ;)

plus jest na pewno taki, ze 3 gwiazdki w poziomie nad J będą wyglądały lepiej niż w łuku nad jajowatym herbem a minus, że pasowałoby zmienić tapetę w telefonie... tylko skąd wziąć jakąś fajną, która nie byłaby zwykłym J?

ps. J na koszulkach, bluzach itp pojawiało się już od kilku lat i z tego co zauważyłem miało ostre wzięcie wśród kibiców
ps2. pamiętajcie, że Real usunął z herbu krzyż na potrzeby rynku islamskiego... nasza zmiana jednak tego nie przebija w żaden sposób
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2017, 09:56 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 09:51

Mrówa pisze:Agnelli i jego pazie wzajemnej adoracji odjechali totalnie. Jako dodatek do herbu uszłoby w tłoku, ale umieszczać to na koszulkach meczowych? Dla mnie to kompromitacja, a nie innowacja.

Bankiet sobie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> zrobili w luksusach dzień po kompromitacji we Florencji. I po co? Żeby kolejny raz wystawić klub, który prowadzą na pośmiewisko.

Mało tego, wszyscy <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> i zadowoleni, jakby dzień wcześniej Ligę Mistrzów zdobyli. <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> jakieś ckliwe historie o Juve, o tradycji jednocześnie szczając na to sikiekm prostym.
Zamiast na bankiet to powinni ich wywieźć do piwnicy Bonucciego i tam zamknąć na tydzień, żeby sobie przypomnieli co powinni sobą reprezentować.

Jeśli to jest sposób naszego zarządu na ściganie czołówki najlepszych klubów na świecie to ja podziękuję. Chińskie logo jest, piękny funkcjonalny stadion bez atmosfery, na którym bez mała możesz zmierzwić bujną czuprynkę Dybali jest, drużyna złożona z roszczeniowych, niezwiązanych z klubem grajków jest.

JJ - jesteśmy <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, dobre hasło i na zlot, i obrazuje to co wyprawiają nasi decydenci.

Nie założę na siebie nic z tym pseudo badziewnym znaczkiem. Dla mnie to nie symbol Juve tylko symbol głupoty, ślepoty i zachłanności.

PS. Lapo tam jest chyba najbardziej "trzeźwo myślący" :prochno:
:ok: Nic dodac, nic ujac. Jako dodatkowe logo, jako marka sprzedazowa gdzies na tshirtach, gadzetach itp ok, ale nie zamiast najpiekniejszego herbu klubowego !

Na koszulce meczowej wyglada to tragicznie. Proponuje zorganizowac akcje i wyslac jakas petycje.
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2017, 09:59 przez Alexinhio-10, łącznie zmieniany 3 razy.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 09:54

alessandro1977 pisze::placze: :placze: :placze:


Jeśli kibicujesz tyle lat ile piszesz to będzie już 4 logo Juventusu za Twojej kadencji a chyba 11 ogółem w historii. Za każdym razem tak przezywasz jak coś się zmienia.

Tez wolałem stary herb ale rozumiem ze rynek chiński czy amerykański jest ważniejszy. My i tak zostaniemy z klubem, a my musimy nadrobić okres posuchy gdy byliśmy udupieni.


ODPOWIEDZ