Nowe logo

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ

Czy podoba Ci się nowe logo Juventusu?

Tak
124
59%
Nie
70
33%
Nie mam zdania
17
8%
 
Liczba głosów: 211
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 12:53

Dokładnie jak wyżej.

To nie robił Pan Marian z agencji reklamowej "Awers" tylko przez rok badano jak to wpłynie na naszą wartość marketingową.

Jeżeli uda nam się zagarnąć literkę J to będzie ogromny sukces.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
wlochaty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 listopada 2005
Posty: 54
Rejestracja: 17 listopada 2005

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 12:58

Jeszcze nie jestem do końca przekonany, bardzo lubię obecny herb, ale pójdę nieco pod prąd, podobnie jak szefostwo Juventusu. Na pierwszy rzut oka w logo widać wszystko co symbolizuje Juventus: Literkę J, biało-czarne pasy; zarys tarczy przyznawanej we Włoszech za zdobycie mistrzostwa; trzy literki J (jak trzy gwiazdy za tytuły mistrzowskie). Nie ma byka, symbolu Turynu, bo to Juventus - klub wszystkich Włochów (z większymi aspiracjami), a nie Juventus Turyn;) I choć logo-herb jest zamkniętą formą, to jednak otwiera nowe możliwości dla identyfikacji i wpisuje się w plan rozwoju klubu. Daje ogrom możliwości kojarzenia Juventusu nie tylko z klubem piłkarskim, może także być logo J-Stadium, J-Medical, J-Academy itp. Szacunek za zamknięcie tego wszystkiego w tak prostej (nie prostackiej), eleganckiej (jak wartości Juventusu) formie. Tak potrafią tylko Włosi.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 12:59

Obrazek


cziro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 316
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 13:02

Bardzo fajne logo. Nie przesadzajcie z tym konserwatyzmem. Świat idzie do przodu, nikt nie neguje historii klubu. Obecne logo ma ledwie 12 lat. Poprzednie było na froncie koszulki ile? 3 lata? Przez dziesiątki lat nie było żadnego logo na koszulce. A to będzie się komponować bardzo dobrze na wielu innych ciuchach. Na koszulce też wygląda świetnie. Nikt wam nie zabrał Juventusu.


Mrówa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2005
Posty: 1755
Rejestracja: 01 października 2005

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 13:05

Jeszcze jedna mała korekta i Nedved z Agnellim będą się stykać pysiorami z zachwytu.

JJuventu$


Obrazek
Danielpiero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 307
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 13:09

Straszne.. co to ma być? W ogóle co oznacza podwójne J? Co za wstyd :angry:


,,Takich meczów nie wygrywa się piłkarzami jak Tacchinardi, ale takimi jak Zidane. Tacchinardi może pomóc, ale trzeba liczyć na mistrzów "
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 13:11

Cabrini_idol pisze:Niedługo większość klubów będzie szło w kierunku loga a nie herbu...
myślałem o tym już wcześniej i nie widzę tego - o ile J Polakom może się kojarzyć z Jagielonią a Brazylijczykom z Juventude o tyle całej reszcie kibicowskiego świata powinno tylko i wyłącznie z Juventusem, nie ma tu za bardzo innych możliwości... natomiast jak niby miałby być kojarzony Real Madryt? jako RM? kolejne kluby jako FCB, FCL czy CFC? loga składające się z 2-3 a nawet 4 liter jak FCBM? kompletnie tego nie widzę, tylko my jesteśmy Juventus, nie mamy w nazwie miasta a FC jest praktycznie przez nikogo nie używane, ze skrótem FCJ nigdy się nie spotkałem i właśnie wszystko powyższe pozwoliło nam na taki krok, krok którego być może inni nie będą w stanie nigdy po prostu wykonać z taką elegancją i rozmachem (to wasze "zawłaszczenie litery") jak my bo nie pozwoli im na to ich... nazwa

ps. może to nie podwójne J tylko jedno czarne bijące blaskiem po obu stronach? :)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
koki90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 października 2004
Posty: 1045
Rejestracja: 15 października 2004

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 13:13

Bardzo odważny ruch. Pierwszy cel osiągnięty. Burza i rozgłos prawie za darmo. Ciężko mi się przyzwyczaić do tego loga, ale nie sposób nie przyznać racji, że najlepsze loga są najprostsze (nike, apple, adidas itd.).

Zobaczymy czy ta zmiana będzie symbolem powrotu do ścisłej europejskiej czołówki na stałe, czy może bardziej krzykiem o pomoc.

Teraz niemal każdy Juventino będzie zmotywowany, by kupić gadżety, koszulki itd z nowym logiem. Tą zmianę chyba już wcześniej obmyślili. Przez to te nazwy: J-medical. J-stadium itd. A może odwrotnie. Te nazwy stały się inspiracją do loga.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 13:15

lenor pisze:
wojczech7 pisze: "To" właśnie jest logo przez duże "L". Apeluję o powściągliwość przy wypowiadaniu się w tematach, o których ma się blade pojęcie.
Logo tworzone jest po to by mogło się podobać przeciętnemu Januszowi a nie tylko znawcom branży. Zresztą co to za znawca :D Pojęcie nie ma tu nic do rzeczy. Gadasz jak typowy klecha. "Nie znasz się, tylko Bóg zna odpowiedź"
Ale tu nie chodzi o moje, czy Twoje upodobania. Są jakieś kanony/standardy mówiące o tym, czym jest logo.

To tak, jakbyś o jakimś samochodzie powiedział, że to nie samochód, bo podoba się wyłącznie znawcom branży, a nie przeciętnemu Januszowi.

Napisałem - nie czepiam się tego, że się komuś nie podoba. O gustach się nie dyskutuje. Czepiam się zdania "to coś to nie jest logo". ;)
Maly pisze:
Cabrini_idol pisze:Niedługo większość klubów będzie szło w kierunku loga a nie herbu...
myślałem o tym już wcześniej i nie widzę tego - o ile J Polakom może się kojarzyć z Jagielonią a Brazylijczykom z Juventude o tyle całej reszcie kibicowskiego świata powinno tylko i wyłącznie z Juventusem, nie ma tu za bardzo innych możliwości... natomiast jak niby miałby być kojarzony Real Madryt? jako RM? kolejne kluby jako FCB, FCL czy CFC? loga składające się z 2-3 a nawet 4 liter jak FCBM? kompletnie tego nie widzę
A to gdzieś jest napisane, że logo musi się składać z liter? ;)
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2017, 13:18 przez wojczech7, łącznie zmieniany 1 raz.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 13:16

mały, może nie będą to loga tak surowe jak nasze ( co nie znaczy, że nasze jest złe, bo jeśli chodzi o logo to czym prostsze tym bardziej wpada w pamięć), pewnie nie będzie to sam znaczek RM czy FCB, pewnie coś charakterystycznego dla siebie będą miały te loga w sobie ale raczej to jest pewne, że w przyszłość nie będzie tak skomplikowanych herbów jak dzisiaj czy ,,wczoraj''.


Poza tym tak jak już wyżej pisali koledzy, ujednolicenie znaku rozpoznawalnego Juventusu to strzał w 10 jeśli chodzi o marketing i plany marketingowe na kolejne lata ( odzież, gadżety, portale społecznościowe itp). Za kilka lat litera J w barwach czarno białych będzie kojarzona TYLKO z nami.


Obrazek
Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 13:19

Moim zdaniem paskudne, zupelnie mi nie przypadlo do gustu.
Mielismy piekne, nowoczesne logo ktore bylo bardzo rozpoznawalne, a tutaj taki badziew. Szkoda, ale pewnie tez kwestia przyzwyczajenia.


Od ponad 20 lat nie mieszkam w Polsce i z jezykiem mam malo kontaktu, wiec w razie bledu ortograficznego daruj sobie poprawianie mnie.
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 13:24

Stary herb był rozpoznawalny, ale nowe logo a zarazem herb będzie 5x bardziej rozpoznawalne i o TO CHODZI ZARZĄDOWI.


Obrazek
Kicek7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2006
Posty: 357
Rejestracja: 09 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 13:24

Przemawia przez wielu z was nostalgia i przyzwyczajenie. Wystarczy spojrzeć na komentarze z 2004 i jak odbierana była tamta zmiana herbu. Odważna zmiana, ciężko się będzie przyzwyczaić, ale marketingowo wyczuwam strzał w dziesiątkę. Czas zaktualizować kilka avatarów ;)


Hubert_bn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2012
Posty: 80
Rejestracja: 21 marca 2012

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 13:25

Moim zdaniem dobry ruch ze strony zarzadu. Pamietacie wcześniejszy herb legii. Jak sie ma teraz do tego logo ktore teraz jest na koszulkach? Co zapada lepiej w pamiec? Niestety czasy sie zmieniaja i kiedys bedziecie plakac za tym logo. Ja tam kupie koszulke z tym logo i nie rozumiem po co ludzie zycza juventusowi fiaska finansowego, malo juz bylo problemow?


Tom_my

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 21 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 17 stycznia 2017, 13:30

Monte Cristo pisze:Moim zdaniem paskudne, zupelnie mi nie przypadlo do gustu.
Mielismy piekne, nowoczesne logo ktore bylo bardzo rozpoznawalne, a tutaj taki badziew. Szkoda, ale pewnie tez kwestia przyzwyczajenia.
Tak z ciekawości, jak bardzo rozpoznawalne? 17-latek w Nowy Jorku wiedział co przedstawia ta "grafika" i potrafił ją połączyć z klubem piłkarskim? Chiński dzieciak myślał że na naszym herbie jest byk, zebra czy może krowa? Rozumiem, że przeprowadziłeś badania, które pozwalają Ci wygłaszać takie tezy i masz w temacie rozpoznawalności naszego herbu większą wiedzę niż marketingowcy z Juventusu? :)

Wszystkie kluby ze ścisłego topu mają herby, które są bezproblemowo rozpoznawalne wśród kibiców piłki, być może nawet szerzej, przez dużą część populacji krajów, gdzie kultura piłkarska jest mocno zakorzeniona. Natomiast herb ŻADNEGO klubu piłkarskiego nie może stanąć w szranki z logiem Adidasa, Facebooka czy Apple. My ewidentnie próbujemy tym ruchem wypłynąć na szerokie wody, jaki będzie tego efekt zobaczymy.
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2017, 13:36 przez Tom_my, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ