Koszulka 17/18

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
rydwadydwa

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 czerwca 2014
Posty: 467
Rejestracja: 29 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 31 marca 2017, 13:51

Żółta jest super, natomiast ta wojskowa zieleń jest do kitu, chyba nawet gdybym dostał ją za darmo, to nigdzie bym się w niej nie pokazał ;)


Mateuszello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2009
Posty: 962
Rejestracja: 24 lipca 2009

Nieprzeczytany post 31 marca 2017, 20:53

Stroje przypadaja na 120-lecie klubu (listopad)! Mialem nadzieje, ze chociaz w jakis delikatny sposob zostanie to zaakcentowane na koszulkach, np. jakis napis + laur wokol herbu. Zanim pojawil sie ten nowy bylem pewny, ze na tych jubileuszowych koszulkach zobaczymy takie akcenty wokol herbu jakie byly z jakas sentencja lacinska na tym pierwszym z 1905 r. (widzialem to oczami wyobrazni wobec jeszcze aktualnego, ktory byl bardzo podobny do tego z 1905, ale wokol nowego to nie bedzie pasowac). No, ale juz widze, ze nawet jakby mozna byloby cos dodac (tak jak kiedys w 12/13 "sul campo") to nie ma miejsca na domowkach.
Za to Footy Headlines w grudniu(!) dalo info, ze na wspomnianą na samym poczatku okolicznosc bedziemy mieli 4. komplet. Bialy. Dziwne, ze nikt do tej pory tego nie wrzucil. :whistle: Pewnie wielu jak ja zdzwi sie, ze az 4 komplety, gdzie nawet dzis malo kto ma 3. Ja cos czuje, ze bedziemy nimi grali tylko w listopadzie (i mam nadzieje, ze na nich bedzie jakies info o jubileuszu). Choc jak trafi nam sie wtedy Torino, Samodoria Milan, Bologna, Lazio lub Napoli na wyjezdzie to co najmniej spodenki bedziemy musieli zalozyc ciemne. Dlatego tak rozkminiam, ze moze ktos doszedl do takich samych wnisokow i zamiast tych bialych beda jednak te szare wrzucone 2 strony wczesniej przez CavAllano :) Na poczatku sadzilem, ze najbardziej pasuja do bramkarskich. Opcja z krotkim i dlugim rekawem to sie rzadko(wcale?) na projektach nie zdarza. Pozniej zwrocilem uwage na ten znaczek z serii "classic", ktory skojarzyl mi sie z oklicznoscia jubileusuzu. No i z kimkolwiek bysmy z Serie A nie zagrali nie musielibysmy nic zmieniac, bo to kolor wyrozniajacy sie od wszystkich domowych koszulek/spodenek naszych rywali. Jesli trafi sie mecz/2 w LM w tym czasie to mysle, ze tez nie bedzie z tym klopotu. Edit: Teraz zerknalem znowu i chyba jednak dol zbyt ciemny na Inter, Atalante, czy Sassolo, ktorzy grja w czarnych spodenkach.


Poza tym mitycznym czwartym kompletem (czy bialym, czy szarym) to na moje oko juz wszystko jasne co do przyszlych (17/18) strojow.

1) Domowki
W grudniu pojawil sie pierwszy taki ogolny koncept. Za wiele powiedziec nie mozna bylo. Prostota. Nic szczegolnego. W styczniu pojawio sie to co wrzucal Cabrini_idol. Cos konkretniejszego, co zgadzaloby sie z wczesniej zapowiadana prostota. Pozniej gruchnelo to info na tym evencie, ze nastapi zmiana herbu na nowe logo i w slajdach doszukiwano sie jego umiejscowienia na nowych koszulkach. Na tych zdjeciach zgadza sie szerokosc pasow z tymi z pierwszych przewidywan. Takie normalne. Nie wyjatkowo szerokie (jak w tym sezonie) i bardzo waskie (jak np. sezon temu w 15/16). Ostatnio wyszly te na dole, niewiele rozniace sie od styczniowych, na barkach nie ma pasow adidasa i rekawki sa wykonczone bielą, a nie cienkim zlotym paskiem. Ogolnie to od poczatku do konca sie zgadza.
Obrazek
Mysle, ze to ostateczny projekt, jak pozostale, ale na pewno bedzie biala wlepka z czarnym napisem sponsora. Nie ma sie co łudzic na pasiakach :C Tymbardziej, ze wiekszosc bialego napisu jest na bialych pasach. Mam nadzieje, ze tyl bedzie caly bialy, bez pasow na dole. Zawiodlem sie, ze zabraklo tego zaakcentowania 120-lecia istnienia klubu. Data i widziany w podobnych rocznicach innych klubow laur przy herbie bylyby spoko, ale moze jak jeszcze sponsor bedzie modyfikowany to cos dodadza. Fajny kolnierzyk. Nadaje tej koszulce taki retro styl. Taki jak byl w 14/15mi sie nie podobal. Tylko przez to bedzie cudowanie z emblematami ::/: Scudetto bedzie pewnie nad logiem adasia (zamiast rozety) tak jak w zoltych wyjazdowkach z 13/14, tylko tam byla jeszcze plaska lyzwa (logo adidasa jest wieksze) i juz wtedy srednio to wygladalo. Dochodzi do tego jeszcze rozeta, ktorej w 2013 nie zdobylismy. Teraz chyba jedyna opcja dla niej jest nad nowym logiem. Cos czuje, ze te emblematy wyjatkowo popsuja ta koszulke. Czyli przeciwnie jak to mialo miejsce obecnie, gdzie upiekszaly. Poza tym koszulka jest bardzo ladna. Musialbym ja jeszcze tylko zobaczyc z tymi (wydaje mi sie, ze nieszczesnymi) scudetto i rozeta na zywo, zeby porownac ja ze swietnymi domowkami z 13/14 czy ubieglorocznymi 15/16.

2) Wyjazdowka
W styczniu dostalismy info, ze kolory maja byc inspirowane z Turynu, czyli z jego herbu (zolty byk na niebieskim tle)/ flagi(podobna do herbu). Nie raz cos podobnego w przeszlosci juz bylo. Ostatnio duzo tego niebieksiego. Chociazby w tym sezonie, ale to inny koncept, bo z bialym. Ale znowu cala niebieska w 14/15, a w 13/14 dokladnie taki sam uklad jaki serwuje nam sie teraz, ktore nawiazuja do tych znanych z 1983/84. Ogolnie koszulka miala przypominac cos takiego - zolta koszulka z niebieskimi wstawkami. Ostatecznie ta na dole wygladajaca na oryginalna znowu jak domowka podobna do tej ze stycznia. Tylko kolnierz nie jest niebieski, a pojawily sie paski na barku. Formalnie ma byc ogloszona w maju
Obrazek
Licze, ze w dziennym swietle bedzie bardziej zolta niz pomarańczowa. Jasniejsza. Dla mnie wyglada srednio. Szkoda, ze okolice kolnierza nie sa niebieskie. Jakby je porwnac do tych najswiezszych zoltych, do ktorych linki wrzucilem wyzej to nie maja podjazdu do nich.

3) Alternatywne (3. stroje)
adidas juz w sierpniu ubieglego roku oglosil, ze odda ja w rece fanow. Pozwolil nam wymyslic cos w ogolnodostepnym kreatorze. Narzucil chyba tylko (mi cos ta strona nie dzialala) ten kolor khaki. Ale to juz i tak bardzo grube info i to jeszcze na tak wczesnym etapie. Pozniej oglosil glosowanie, ktore zostalo zamkniete w grudniu i finalnie adidas mial cos wybrac z top100, wiec wsrod tej setki juz od grudnia mozna zgadywac. Choc mogla to byc i koszulka z najmniejsza liczba glosow. Decydowal Adas. Sam tych stu nie przegladalem (pomoze ktos to znalezc? :pray: ), ale wygrzebalem wyroznione przez Footy Headlines 6 projektow. Mi nabardziej spodobala sie ta trzecia w paski zebry na żebrach. Ale, ze taki motyw bylby drugi raz z rzedu to nawet bym na to nie glosowal, bo wiadomo, ze adidas tego nie wybierze. Tą czwartą ostatecznie wybral sam adidas tylko lekko ja zmodyfikowawal dopasowujac do nowego logo:
Obrazek
Do twgo beda czarne spodenki i getry w kolorze koszulki. Dla mnie jest ok. Choc nie wiem czy nie lepiej gdyby nawet koszulka byla czystsza o te dwa paski, ale to zawsze jakis akcent z domowek, ze to Juventus. Ciekawy jestem jak umieszcza tarcze scudetto i rozete, bo zakladam, ze nie beda chcieli wyjsc za linie :doh:
gregor_g4 pisze:Nie mam pojecia do czego ten kolor ma nawiazywac.
Ponoc gralismy w takim kolorze w poznych latach 40. i wczesnych 50.


Co dwa lata pojawia sie nowa czcionka. Licze w koncu na jakas fajna, ciekawa, oryginalna. :pray: Taka, ktora tez bedzie mozna skomentowac. A jak znowu pojawi sie niejaka/średnia to oby tym razem na rok. Swoja droga to dziwne, ze Nike to z nami praktykowalo i teraz adidas. W innych klubach chyba takiej powtarzalnosci nie ma.


-Ibrahimovic mówił, że między nim, a Guardiolą omal nie doszło do rękoczynów. Jaki on był w Turynie :?:
-Prawie pobił się z innym piłkarzem.
-Z Tobą :?:
-Nie :!: Ja skopałbym mu tyłek :lol:
--------- Alex Del Piero
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3453
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2017, 00:37

Mateuszello pisze:
gregor_g4 pisze:Nie mam pojecia do czego ten kolor ma nawiazywac.
Ponoc gralismy w takim kolorze w poznych latach 40. i wczesnych 50.
Rzeczywiście. Sezony od 1945/1946 do 1953/1954.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2017, 01:33

Mateuszello pisze:
gregor_g4 pisze:Nie mam pojecia do czego ten kolor ma nawiazywac.
Ponoc gralismy w takim kolorze w poznych latach 40. i wczesnych 50.
Dla tych, którzy nie widzieli - tutaj można zobaczyć jak te zielone prezentują się na tle koszulek z lat 40/50

Prawdę mówiąc, ja sam nie wiedziałem, że Juventus kiedykolwiek grał w takich strojach, ale świadomość tego, że ta zieleń nawiązuje do historii klubu sprawia, że znacznie łatwiej mi ten trykot zaakceptować. :) Choć w sumie mógłby ten zielony być mniej "wojskowy".

Co do pozostałych kompletów to bardzo podoba mi się ten klasyczny pasiak, choć złote elementy, które pojawiały się w poprzednich projektach były kozackie. Z zestawem żółto-niebieskim to zawsze, gdy kolory są bardzo wyraziste mam skojarzenia z pracownikami Ikei albo Praktikera, a przy banalności tych projektów tym bardziej trudno mi się nimi zachwycać. Ale jeśli takie będą to i tak tragedii nie będzie, mogło być gorzej.


Mateuszello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2009
Posty: 962
Rejestracja: 24 lipca 2009

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2017, 21:15

Można tam też zobaczyć spodenki i getry domówek/wyjazdówek, czy oryginalne rozwiązanie na plecach w domowych, więc wrzucam na forum wszystkie te fotki z linku.

Domówki
Obrazek
Zwróćcie uwagę, że logo Jeepa tutaj jest czarne, a nie białe, jak gdzie indziej. Ja jestem przekonany, że zobaczymy białą wlepkę z czarnym napisem :spiteful:
Bardzo podoba mi się ten pomysł z szerokim prostokątem na plecach (mam nadzieję, że nazwisko Szwajcara się zmieści :smile: choć z taką czcionką jak tu to raczej nie, ale coś czuję, że jest fanowska). Dlaczego? W lipcu mając okazję być w J-Store na J-Stadium ( :dance: ), gdzie była promocja (40€) na zeszłoroczne wtedy koszulki 15/16 miałem dylemat, czy brać klasycznie domówkę, czy nie brzydszą czarną. Wziąłem czarną tylko dlatego, że bez nazwiska i numeru, które były dodatkowym kosztem, nie podobała mi się taka dziura na plecach (1/3 pasów, reszta pusto) na domowych. Jeśli koszulka będzie wyglądała jak wyżej to na pewno ją kupię i bez nazwiska. Chyba, że pod koniec sezonu (w kwietniu/maju) będzie taka sama promocja na adidas.pl, którą przegapiłem, ale odkułem się w tych Włoszech, gdzie koszulka z końcówki danego sezonu kosztowała ~175 zł w komplecie z emblematami i w cenie była opcja nazwiska z numerem, to i Marchisio z 8-ką sobie trzasnę.
Dziwi mnie, że skoro komplet jest zdominowany bielą to na plecach jest więcej czarnego. :roll: Ale może będzie odwrotnie jak ze sponsorem.
Notabene, aktualne stroje miały być bardziej czarne (więcej czarnego na koszulce, czarne spodenki, czarne getry), a plecy właśnie były białe. Ostatecznie i tak 3/4 meczy (jak nie więcej) zagraliśmy z białymi spodenkami i białymi getrami...

Wyjazdówki
Obrazek
Tu jest opcja z ciemniejszymi pionowymi kreskami i dwie inne z paskami adidasa. W tę pierwszą wątpię (nie było czegoś takiego), a w drugiej są na ramionach, a nie jak np. wyżej na barkach.

Alternatywne
Obrazek
Stare logo. Tak też nie będzie wyglądać biało-czarny pas, sugerowałbym się tym co jest w moim poście wyżej, ale jest koszulka z lat 40. i 50. do porównania.
vitoo pisze:Prawdę mówiąc, ja sam nie wiedziałem, że Juventus kiedykolwiek grał w takich strojach, ale świadomość tego, że ta zieleń nawiązuje do historii klubu sprawia, że znacznie łatwiej mi ten trykot zaakceptować. :) Choć w sumie mógłby ten zielony być mniej "wojskowy".
Mogę powiedzieć dokładnie to samo i trochę szkoda, że ten dwukolorowy pas nie jest symetryczny jak to miało miejsce w przeszłości. Fani szli dobrą drogą. Tylko oni projektowali ze starym logo (w sierpniu), z nowym byłoby to trudne, żeby nie przecinać go gdzieś w połowie dwoma kolorami. Paradoksalnie z naszym starym "jajkiem", w którym nie było tyle prostoty byłoby to... prostsze :doh: Ja bym jeszcze podciągnął tę czerń w dół do końca loga, biel może jeszcze w górę do końca kołnierza (choć niekoniecznie) i byłoby bomba. Może ewentualnie jeszcze zamieniłbym ze sobą miejscami te kolory, żeby było dokładnie jak kiedyś, ale w sumie jesteśmy (1)Bianco(2)nero, więc może nawet lepiej tak zostawić.


-Ibrahimovic mówił, że między nim, a Guardiolą omal nie doszło do rękoczynów. Jaki on był w Turynie :?:
-Prawie pobił się z innym piłkarzem.
-Z Tobą :?:
-Nie :!: Ja skopałbym mu tyłek :lol:
--------- Alex Del Piero
Olek1987

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2010
Posty: 627
Rejestracja: 13 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2017, 18:37

Cuadrado pokazał sie na Insta w nowej koszulce na 17/18 :)


Zero szacunku dla Pogby
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2017, 18:42

Dla leniwych :D

Obrazek


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2017, 18:43

Wpis jeszcze taki "Gotowy na jutro" + to zdjecie.

Moze juz jutro w nich zagramy :P



Edit: Juz usunał to zdjecie :prochno: :prochno:
Ostatnio zmieniony 27 kwietnia 2017, 18:47 przez D-Rose, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2017, 18:45

Tak szybko? Wątpie w to. Rok temu pokazali nowe stroje w ostatnim meczu sezonu więc myślę, że w tym sezonie będzie podobnie (chociaż nie wiadomo, bo ostatnim meczem sezonu będzie finał LM :smile: )


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2017, 18:45

<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> są te koszulki. Biały Jeep. Wąskie pasy. Logo też idealnie się wkomponowuje. Piękne. Dostojne. Ciekawe w jakiej będzie kolorystyce dół stroju.


Olek1987

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2010
Posty: 627
Rejestracja: 13 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2017, 18:49

http://www.football-italia.net/101748/c ... ventus-kit

fotka
Wojtek pisze:Tak szybko? Wątpie w to. Rok temu pokazali nowe stroje w ostatnim meczu sezonu więc myślę, że w tym sezonie będzie podobnie (chociaż nie wiadomo, bo ostatnim meczem sezonu będzie finał LM :smile: )
Nie masz w co watpic, to sa nowe stroje.

Liverpool tez juz pokazal.
Ostatnio zmieniony 27 kwietnia 2017, 18:50 przez Olek1987, łącznie zmieniany 1 raz.


Zero szacunku dla Pogby
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2017, 19:03

Olek1987 pisze:
Wojtek pisze:Tak szybko? Wątpie w to. Rok temu pokazali nowe stroje w ostatnim meczu sezonu więc myślę, że w tym sezonie będzie podobnie (chociaż nie wiadomo, bo ostatnim meczem sezonu będzie finał LM :smile: )
Nie masz w co watpic, to sa nowe stroje.
Czytaj ze zrozumieniem...Ja nie wątpię, że to są nowe stroje. Ja wątpię w to, że już JUTRO w nich zagramy.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2017, 19:23

Wojtek pisze:Ja nie wątpię, że to są nowe stroje. Ja wątpię w to, że już JUTRO w nich zagramy.
Pisze, że jest gotowy na JUTRO i wrzuca pierwsze oficjalne zdjęcie nowego trykotu. Bardzo zatem prawdopodobne, że w nich zagramy. Może przygotowujemy się powoli do świętowania w lidze. :think: Bo w LM najpewniej uszanujemy stary herb do samego końca.


kabanos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 kwietnia 2017
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwietnia 2017

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2017, 19:41

Stwierdzenie "Gotowy na jutro" jak dla mnie to nic innego jak manifestacja gotowości na jutrzejszy mecz a nie informowanie o tym, że jutro zagrają w tych strojach.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2017, 19:45

kabanos pisze:Stwierdzenie "Gotowy na jutro" jak dla mnie to nic innego jak manifestacja gotowości na jutrzejszy mecz a nie informowanie o tym, że jutro zagrają w tych strojach.
ALBO chwyt marketingowy. Przecież sam Cuadrado nie wrzucałby tego bez konsultacji z klubem. Po chwili wpis usunięto. W tej kampanii nic mnie już nie zaskoczy.


ODPOWIEDZ