Calciopoli - prawda !

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
clif

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 22
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 13 lutego 2015, 11:25

Witam wszystkich,
czy nie uważacie, że jako społeczność Juventusu, powinniśmy dbać o to, żeby afera Calciopoli jeśli już jest w Polsce wspominana, to powinno być to robione rzetelnie? Póki co nie mam jeszcze pomysłu, jak to robić, a właściwie mam dwie, ale bardzo wstępne propozycję.
Wyjaśnię najpierw o co mi chodzi. Ostatnio strasznie wkurzyły mnie dwie sytuacje. Pierwsza to wzmianka redaktora Zarzecznego z Weszlo.com, jakoby "Juventus nawet z sześcioma mistrzami świata w składzie musiał kupować mecze". Odgrzebałem to w jakimś starszym artykule sprzed pół roku chyba. Druga rzecz strasznie mnie bulwersująca, a na dodatek wpajająca najmłodszym nieprawdę to przekład na polski komentarz w Fifie 2014 i 2015, że "Dwa tytuły zostały Juventusowi odebrane po tym jak kupował mecze".
Do cholery jasnej, przecież to jest jawne zakłamywanie historii i oczernianie naszego klubu. Fakt dwa tytuły odebrane, ale było to tylko dobieranie konkretnych sędziów przez Moggiego na mecze Juve. Tak, jak ja bym chciał, żeby mój mecz sędziował sędzia, która ma dobre oceny a nie ten, który często się myli. W Calciopoli nie było przecież mowy o kupowaniu meczów, sędziów, piłkarzy, przynajmniej jeśli chodzi o Juve.
Pierwszym moim pomysłem jest wrzucanie każdej takiej nieprawdziwej wzmianki tutaj i spamowanie autora. Jeśli dostanie kilkaset wiadomości to sprostuje. Drugi pomysł to (np w przypadku FiFy) napisanie oficjalnego pisma z JuvePoland z podpisem kilku tysięcy fanów, aby zmienić nieprawdziwy komentarz. Jest to kłamstwo, a więc sprawiedliwości można nawet domagać się w sądzie. Jest to o tyle ważne, że każdy jeden 10 latek zaczynający grać w Fifę od razu będzie miał uraz do naszego zespołu i pewnie stwierdzi "oni oszukują, im nie kibicuję".

Pozdrawiam.


evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2015, 12:14

Na pewno spamowanie czyjejś poczty to nie jest odpowiednia metoda. Nie wiem, czy społeczność JuvePoland jest na tyle dojrzała, żeby stworzyć odpowiednią komórkę do kontaktu z innymi mediami, ale na pewno taki organ byłby potrzebny. Jesteśmy największą społecznością kibiców Juve w Polsce (właściwie jedyną) i wszystkie poważniejsze przypadki naruszania dobrego imienia klubu powinny spotykać się z porządną reakcją firmowaną marką JP czy Drughi Polska. Oficjalny list, taki w kopercie, wysłany normalną pocztą, z logiem JP i Drughi Polska, podpisany przez konkretną osobę - tak to widzę. Gimbazjalne gorzkie żale wysyłane na e-maila przez anonimowych ludzi z internetu na pewno w niczym nie pomogą.


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
clif

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 22
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 13 lutego 2015, 12:21

Oczywiście zgodzę się z Toba, ale w obecnych czasach dopóki sprawa nie będzie odpowiednio nagłośniona, to może nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Może ktoś ma pomysł jak to rozwiązać skutecznie, a zarazem z klasą ?


Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 13 lutego 2015, 12:23

clif pisze:Może ktoś ma pomysł jak to rozwiązać skutecznie, a zarazem z klasą ?
W napisach końcowych, po wiadomościach na TVP1 zawsze było napisane "jeśli masz jakąś ciekawą sprawę do zaprezentowania, skontaktuj się..." :smile:


clif

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 22
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 13 lutego 2015, 13:04

Możnaby spróbować, z tym, że musi to zrobić podmiot odpowiedzialny za reprezentowanie kibiców w Polsce. Właśnie np. JuvePoland. W sejmie o byle gówno pozywają się do sądów. Dlaczego my nie mielibyśmy podjąć jakichś kroków, kiedy ewidentnie ktoś oczernia nasz klub i mówi o nim rzeczy nieprawdziwe. A taka taktyka już zaczyna przynosić efekty. Każdy z moich kumpli, którzy nie kibicują Juve, kiedy tylko ma okazję, to wytyka mi kupowanie meczów. Ile można im tłumaczyć...


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 13 lutego 2015, 13:10

clif pisze:Możnaby spróbować, z tym, że musi to zrobić podmiot odpowiedzialny za reprezentowanie kibiców w Polsce. Właśnie np. JuvePoland.
Uzyles madrze brzmiacego wyrazenia, problem w tym ze nie ma ono zadnego sensu. JuvePoland jest nieoficjalna strona prowadzona przez fanow, a nie "podmiotem odpowiedzialnym za reprezentowanie" kogokolwiek. Fragment o dociekaniu przez JP praw w sadzie litosciwie pomine.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 13 lutego 2015, 17:28

Ja bym jeszcze powołał komisję rozstrzygającą o tym, co i kiedy polscy kibice Juventusu powinni oglądać w razie gdyby równolegle leciała np. piłka ręczna, skakał Małysz, albo jacyś faceci w rajtach jeździli na łyżwach w kółko :prochno:


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 13 lutego 2015, 17:34

Czy ta komisja mogłaby od razu zająć się również słynnym 'JUVENTUS TURYN'? Czytałem, że podobno tak nie można.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1760
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 13 lutego 2015, 17:46

zahor pisze:
clif pisze:Możnaby spróbować, z tym, że musi to zrobić podmiot odpowiedzialny za reprezentowanie kibiców w Polsce. Właśnie np. JuvePoland.
Uzyles madrze brzmiacego wyrazenia, problem w tym ze nie ma ono zadnego sensu. JuvePoland jest nieoficjalna strona prowadzona przez fanow, a nie "podmiotem odpowiedzialnym za reprezentowanie" kogokolwiek. Fragment o dociekaniu przez JP praw w sadzie litosciwie pomine.
Proponuję wystosować list użytkowników JP do Agnellego, on się na pewno przejmie i zainterweniuje. Podobno walka o prawdę w calciopoli to jest tym, co lubi najbardziej.
Szikit pisze:Czy ta komisja mogłaby od razu zająć się również słynnym 'JUVENTUS TURYN'? Czytałem, że podobno tak nie można.
Myślę, że tą sprawą Andrea też chętnie się zajmie.


evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2015, 19:30

Kręcicie bekę, ale pomysł, żeby ktoś z JP albo Drughi Polska napisał od czasu do czasu list w imieniu polskich kibiców Juve wcale nie jest głupi. Wasze podejście pokazuje jednak, że miałem rację w drugim zdaniu poprzedniego posta - to środowisko nie dojrzało jeszcze do takich rzeczy.


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
clif

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 22
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 14 lutego 2015, 01:12

Według mnie największy fanklub kibiców Juventusu w Polsce jest podmiotem uprawnionym do takich rzeczy, a na pewno będzie w jakiś sposób poważany. Jeśli ktoś ma zamiar robić sobie z tego bekę, to proszę bardzo. Widocznie nie doświadczył na własnej skórze afery Calciopoli, bo kibicuje Juventusowi od 2007 roku wzwyż lub po prostu ma głęboko to, że ktoś obraża Ich klub. No cóż, wrzucić avatara na FB z logo Juve to nie problem, gorzej kiedy trzeba zrobić coś naprawdę.


Dempsej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2012
Posty: 204
Rejestracja: 09 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 14 lutego 2015, 08:21

Dochodzenie prawdy w sądzie jest grubo przesadzonym pomysłem. Natomiast nie można też pozwolić na pisanie nie prawdy, która jest bardzo powszechna. Z pewnością każdy z nas niejednokrotnie przekonał się co inni "wiedzą" o calciopoli i degradacji Juve.
Pomysł z listem wydaje się bardzo racjonalny.


clif

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 22
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 14 lutego 2015, 08:31

Nie no o sądzie, to ja nie myślałem. Podałem tylko przykład, że jeśli ktoś biega z byle gównem do sądu, to dlaczego my nie powinniśmy podjąć jakichś kroków, mówiąc ogólnie :)


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 lutego 2015, 10:39

Popieram...najgorsze, że wszyscy są mądrzy na forum i potrafią rzucać banami bo jaki" mądry zgłosi post...a to niezgodny z tematem a to obraźliwy...ostatnio dostałem kartkę i bana za to, że nazwałem Romę "frajerami"....żenada. Wiem kto mnie podpieprza ale nie daję temu wyrazu bo być może typ nieszczęśliwy...na wszelkich portalach : pila nożna, serie A na okrągło wzmianka jet o kupczeniu meczami przez Juve i nawiązywaniem do Calciopolii...co robią w tym kierunku władze Drughi Polska ? Zupełnie nic a przypominam, że stowarzyszenie działa na podstawie statutu, który między innymi zakłada dbanie o dobry wizerunek klubu...to tylko czysta to teoria bo łatwiej dawać ostrzeżenia i bany swoim za to, że "obrazi" Romę ! Później muszę łasić się mądremu modowi co by bana mi zdjął...poza tym zauważyłem, że są równi i równiejsi - niektórzy za to samo nie otrzymują ostrzeżeń mimo, że zgłaszałem wielokrotnie ! Na forach Romy itd...nie banują swoich za obrazę Juve : Rubentus, jude, jube to standardowe teksty jełopów...sam nieraz straszyłem innych, że takie obrażanie to podlega pod artykuł 212 kk i piszę to jako prawnik...niestety nikt sobie nic z tego nie robi a ze strony "swoich" nie ma wsparcia...nie zdziwię się jak za tego posta dostanę bana lub kartkę...pozdrawiam !


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 14 lutego 2015, 10:43

clif pisze:Według mnie największy fanklub kibiców Juventusu w Polsce jest podmiotem uprawnionym do takich rzeczy
Uprawniony - mający podstawy prawne za Wielkim Słownikiem W. Doroszewskiego. Możesz mi wskazać jakie to podstawy prawne ma JuvePoland, tudzież użytkownicy tej strony, aby reprezentować F.C. Juventus w tejże sprawie?
alessandro1977 pisze:Rubentus, jude, jube to standardowe teksty jełopów...sam nieraz straszyłem innych, że takie obrażanie to podlega pod artykuł 212 kk i piszę to jako prawnik..
Pan mecenas zakłada że prawnicy Juventusu przyjadą do Polski i będą się sądzić z jakimś anonimowym, czy teraz raczej podziela pogląd kolegi clifa że każdy, kto ma konto na JuvePoland jest uprawniony do reprezentowania przed sądem klubu, któremu kibicuje?
alessandro1977 pisze:poza tym zauważyłem, że są równi i równiejsi - niektórzy za to samo nie otrzymują ostrzeżeń mimo, że zgłaszałem wielokrotnie !
W takim razie sam należysz do równiejszych, bo kilka razy zgłaszałem Twoje gimnazjalne tyrady na poziomie mniej więcej tych, których chcesz straszyć artykułem 212 kk i nie wiedzieć czemu nie dostałeś kartki, a miałeś już dwie.


ODPOWIEDZ