Calciopoli - prawda !

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 lutego 2015, 11:04

Właśnie Ciebie miałem na myśli :wink:
Teraz już mam pewność :-D
Na podstawie statutu działają chyba także polskie władze Drughi...przeczytaj statut zanim ponownie coś bezsensownego napiszesz... :ok:


Obrazek
De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 14 lutego 2015, 11:17

pan Zambrotta pisze:Ja bym jeszcze powołał komisję rozstrzygającą o tym, co i kiedy polscy kibice Juventusu powinni oglądać w razie gdyby równolegle leciała np. piłka ręczna, skakał Małysz, albo jacyś faceci w rajtach jeździli na łyżwach w kółko :prochno:
Mogłaby się również zająć dwiema ważnymi z mojego punktu widzenia sprawami:
1. Czy wolno mi kibicować włoskiej reprezentacji, mając gdzieś polską.
2. Czy wolno mi kibicować włoskim klubom w europejskich pucharach.
alessandro1977 pisze:dbanie o dobry wizerunek klubu...to tylko czysta to teoria bo łatwiej dawać ostrzeżenia i bany swoim za to, że "obrazi" Romę !
Dbając o dobry wizerunek Juventusu zgłaszam Twoje posty.


ObrazekObrazek
Bezimienny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 maja 2007
Posty: 65
Rejestracja: 19 maja 2007

Nieprzeczytany post 14 lutego 2015, 11:58

Sprawa Moggiego jeszcze się ciągnie, tak więc w sumie sprawa Calciopoli jeszcze się nie zakończyła. Zgodzę się jednak, że wśród większości kibiców panuje wielka ignorancja na to co się działo w późniejszych procesach( tych po degradacji). Moim zdaniem jeśli mamy spróbować podjąć jakiekolwiek działania uświadamiające, najpierw trzeba zebrać wszelkie informacje w jedną całość, w jedno miejsce.


STALNYSA

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 września 2011
Posty: 42
Rejestracja: 19 września 2011

Nieprzeczytany post 14 lutego 2015, 12:14

Podmiotem uprawnionym w sensie prawa Juvepoland na pewno nie jest i o sprawach sądowych nie ma co rozmawiać. Jednak jakiś list do np. Szpakowskiego by się przydał, bo gość ewidentnie potrzebuje edukacji w tym temacie.


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 14 lutego 2015, 12:47

STALNYSA pisze:Podmiotem uprawnionym w sensie prawa Juvepoland na pewno nie jest i o sprawach sądowych nie ma co rozmawiać. Jednak jakiś list do np. Szpakowskiego by się przydał, bo gość ewidentnie potrzebuje edukacji w tym temacie.
Edukacji to potrzebuje społeczeństwo, bo nawet ktoś kto nie słyszał nigdy Szpakowskiego albo chociaż zdań na temat Calciopoli to i tak swoje zdanie ma na ten temat wyrobione.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 14 lutego 2015, 13:09

Na pewno mówienie przez kibiców Juve o tej sprawie nic nie zmieni. Wyjdźcie na chwilę z siebie i popatrzcie na tę sprawę z zewnątrz. Załóżmy, w lidze portugalskiej nagle wybucha afera korupcyjna i taka Benfica (klub w wielkimi tradycjami) zostaje zdegradowana za korupcję do 2 ligi. Benfica broni się przez parę lat, ale nic z tego nie wynika. Kibice Benfici przekonują, że zostali zdegradowani niesłusznie, a kibice Porto, Sportingu i całej reszty mówią co innego. Kibice Juve w większości nie interesują się ligą portugalską. Dlaczego mieliby wierzyć środowisku związanemu z Benfiką? Tylko ktoś sympatyzujący z Benficą mógłby wierzyć w ich słowa i jakąkolwiek obiektywność.

W świadomości Anglików, Hiszpanów i Polaków interesujących się piłką zmienić coś może dopiero konkretny wyrok i nasza stanowcza walka o jakiekolwiek zadośćuczynienie. Już nie mówię o tych setkach milionów, ale np. oficjalny komunikat oczyszczający nas we wszystkich najważniejszych mediach sportowych czy przywrócenie nam tytułu.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 14 lutego 2015, 14:02

Temat jest smeszny itd itp, ale chcialem zwrocic uwage na post Crunny'ego :lol: Czy Ty umiesz czytac ze zrozumieniem? Ba, czy Ty w ogole wiesz cos o calciopoli, bo z twojego postu wynika, ze juventus skazali za kupczenie meczami, a fani Juve tlumacza, ze klub jest niewinniy.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 lutego 2015, 14:15

Przede wszystkim właśnie chodzi o takie osoby jak Szpakowski, Borek czy chyba Twarowski, którzy przy każdym meczu Juve, który komentują skupiają się na starej aferze zamiast na grze...pomijam już niejakiego Enrico Buscema, który regularnie pojawiał się w studiu N Sport...ten kibic Violi przekraczał wszelkie granice przyzwoitości !


Obrazek
clif

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 22
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 14 lutego 2015, 15:16

@Zahor

Oczywiście możesz czepiać się słowa "uprawniony". Dobrze, to może "odpowiedni podmiot" Ci przypasuje ? Co tu się dzieje w ogóle. Człowiek rzuci pomysł, to zamiast nad nim debatować (we wspólnej sprawie, w której każdy ma takie samo zdanie) to czepia się każdy to źle sformułowanego zdania, to Ci sprawdzą słownikowe znaczenie słowa i uznają, że nie jest trafne... Widzę masa ekspertów tutaj i osób, które wolą swoją energię poświęcić na negowanie czyichś pomysłów, niż cokolwiek dodać od siebie. Cóż, zobaczymy czy się coś ruszy i czas spadać z tego forum, bo Pan "Zahor" jest najmądrzejszy. Jeśli każdy z Twoich ponad 4k postów był podobny do powyższego, to współczuję Twoim rozmówcom.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 lutego 2015, 15:40

Zrozum, że zahor to taki typ, który jest najmądrzejszy na tym forum...przepraszam - chciałem napisać, że jemu tak się wydaje dlatego wszystko i wszystkich krytykuje...każdy kto ma inne poglądy niż on jest gimnazjalistą albo gimbusem...nie dociera do niego to, że są tacy, którzy gdy zaczynali podróż z Juve - on biegał po piaskownicy z patykiem...ja na ogół nie wchodzę w polemikę z nim bo mam całkiem odmienne poglądy jak on, które wygłaszam....co kto o mnie pomyśli to mnie nie obchodzi a już w ogóle najmniej obchodzi mnie to co on myśli...
To "znafca", który zna się na wszystkim i nie zaakceptuje tego, że jeśli nie ma się o czymś pojęcia to się nie wypowiada klepiąc bezmyślnie posty...jest tutaj kilku takich, którzy mądrość i wiedzę utożsamiają z ilością postów na forum...
Chcesz wiedzieć, które transfery będą udane, które będą nie udane i jakiego papieru toaletowego używa Marotta to wal prosto do zahora...zawsze sprawdzone info... :wink:


Obrazek
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 14 lutego 2015, 17:22

Łeee tamm, czepianie się gramatyki, to jeszcze małe piwo. Tych tzw. najmądrzejszych jest tutaj na kilometry kwadratowe. Oni znają się najlepiej, dosłownie na wszystkim, począwszy od historii politycznej Polski i świata lub na taktyce piłkarskiej, a skończywszy, nawet na ergonomicznym fotelu biurowym. :prochno: A tak na marginesie, to uwaga na cenzurę i znikające - niewygodne wiadomości priv...

Oczywiście warto rozmawiać, nagłaśniać, w jakikolwiek sposób walczyć o dobre imię klubu etc. Jeśli strona internetowa, chociaż w 1% może pomóc w zmianie poglądów przeciętnych ludzi, na daną sprawę - to już jest coś. O Szpakowskich itp. nawet nie ma sensu się rozpisywać. to są po prostu totalni kosmici, dla których cała galaktyka, zaczyna się i kończy w Madrycie/Barcelonie, ewentualnie w Monachium. Dla Szpakowskiego, taki Lewandowski, czy Casillas, jest niczym Adaś Małysz dla Szaranowicza. Być może mają ustalony - taki swój, niepisany kodeks, dotyczący zasad poprawności politycznej w sposobie przekazu. :prochno: Juventus, po prostu, z kilku względów, nie wpisuje się w ich wyobrażenie o klubie z wielką historią i podejrzewam, iż nawet żaden wyrok sądowy, mógłby nie zmienić, tegoż faktu. Klub może bronić się dobrymi wynikami i nie pozwalać nikomu, na wyszukiwanie pretekstów, do tworzenia nowych teorii spiskowych (mowa o przykładach minimalnie grubszego kalibru, niż wydumane mikroskopijne spalone). Jak zwykle psy szczekają, a karawana jedzie dalej.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 14 lutego 2015, 17:51

Ten pomysł może mieć sporo sensu, jeśli się go odpowiednio poprowadzi. JuvePoland już angażowało się w podobne akcje. Ja jestem za tym, ale to właśnie zależy od redakcji JP, czy im się chce i czy widzą w tym jakieś szanse na cokolwiek.


Jamal_TH

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 249
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 14 lutego 2015, 18:50

Od wielu lat czytam i obserwuje to forum i musze stwierdzic, ze jest coraz gorzej.. Przesciganie sie w 'madrosciach' , wywyzszanie sie, szyderstwa i chamstwo juz od jakiegos czasu siegnelo zenitu.. Poziom stereotypowego 'Polaczka' jest tutaj idealnie przedstawiany przez kolejnych uzytkownikow. Chlopak napisal w dobrej wierze, a zostal wysmiany przez no name'ow internetowych znanych tylko z takiego zachowania.. Temat na oddzielna dyskusje, ale pozwole sobie darowac zakladanie owego, gdyz internetowy fejm jest dla niedowartosciowanych ludzi..
Ja rowniez popieram zalozyciela tematu i kolege prawnika (od razu widac brak kompleksow jak sie cos w zyciu osiagnelo). Sam wiele razy sie stykam z tego typu osadami nieuswiadomionych kibicow innych druzyn. Tylko kto mialby sie tym zajac i jak to ma wygladac...?
Pozdro dla normalnych, be yourself. FJ!
Ostatnio zmieniony 14 lutego 2015, 18:56 przez Jamal_TH, łącznie zmieniany 1 raz.


Go hard, or go home.
sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 14 lutego 2015, 18:53

Temat wogóle nie potrzebny.Głupi 8)


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 14 lutego 2015, 19:07

Szikit pisze:Temat jest smeszny itd itp, ale chcialem zwrocic uwage na post Crunny'ego :lol: Czy Ty umiesz czytac ze zrozumieniem? Ba, czy Ty w ogole wiesz cos o calciopoli, bo z twojego postu wynika, ze juventus skazali za kupczenie meczami, a fani Juve tlumacza, ze klub jest niewinniy.
Zarzucasz mi brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, bo nie udało Ci się przeczytać ze zrozumieniem mojego prostego postu :naughty:

Z mojego postu wynika jedynie, że tak właśnie całą sprawę postrzegają kibice innych drużyn. Nie piszę czy słusznie czy nie i czy Juventus jest winny czy nie, tylko że tak postrzegają nas jako winnych i mówienie przez nas, że jesteśmy niewinni niewiele zmieni.


ODPOWIEDZ