CALCIO FAQ

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 22 września 2012, 20:35

Pytanie ode mnie: Czy w przypadku zdobycia Scudetto/Ligi Mistrzów a powrocie Conte na ławkę trenerską - czy zarówno Conte jak i Carrera otrzymają medale czy tylko Conte jako nasz oficjalny trener?


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 00:29

pan Zambrotta pisze:Mam pytanie do trójcy forumowej rozkminy, czyli staszka, zahora i aliny - czy transfery połówek obowiązują tylko do pewnego wieku, czy obowiązuje to wszystkich piłkarzy? Można takiego Javiera Zanettiego, czy Daniele De Rossiego kupić "za połówkę" ?
Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Jedyny wymóg to taki, że gracz musi mieć status piłkarza zawodowego, a nie dilettante ani amatore.
Kimi pisze:Pytanie ode mnie: Czy w przypadku zdobycia Scudetto/Ligi Mistrzów a powrocie Conte na ławkę trenerską - czy zarówno Conte jak i Carrera otrzymają medale czy tylko Conte jako nasz oficjalny trener?
Nie udało mi się dotrzeć do danych na ten temat, ale wydaje mi się że nie. Z formalnego punktu widzenia jak Conte przejmie stery w klubie (czyli zmieni się szkoleniowiec) to jest to taka sama sytuacja jakby Juventus zwolnił trenera i zatrudnił nowego. Czy Villas-Boas dostał medal za LM z Chelsea? Chyba nie, więc Carrera chyba też nic nie dostanie.
risto pisze:zahor, sa czy cerwone kartki wliczaja sie do kolekcji zoltych?
Sorry że odpisuję dopiero teraz. Nie, czerwona to czerwona. Jeżeli gościowi brakuje jednego żółtka do zawieszenia i dostanie czerwo to jak wróci z zawieszenia dalej musi uważać. O to pytałeś?


delarudii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 października 2008
Posty: 1071
Rejestracja: 18 października 2008

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 13:59

1. Co jest ważniejsze w układzie tabeli przy takiej samej ilości punktów: różnica zdobytych goli na + czy więcej strzelonych bramek?
2. Czy możemy sprowadzić zawodnika z Papui Nowej Gwinei w lipcu podczas, gdy we wcześniej wspomnianym kraju sezon trwa w najlepsze?


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 14:21

delarudii pisze:1. Co jest ważniejsze w układzie tabeli przy takiej samej ilości punktów: różnica zdobytych goli na + czy więcej strzelonych bramek?
Przy takiej samej ilości punktów liczy się bilans bezpośrednich starć pomiędzy tymi zespołami.


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 14:24

pablo1503 pisze:
delarudii pisze:1. Co jest ważniejsze w układzie tabeli przy takiej samej ilości punktów: różnica zdobytych goli na + czy więcej strzelonych bramek?
Przy takiej samej ilości punktów liczy się bilans bezpośrednich starć pomiędzy tymi zespołami.
Następnie bilans bramkowy, a jeżeli jest identyczny, to większa liczba zdobytych goli.

Dokładnie to wygląda tak:
punti conquistati in classifica generale;
punti conquistati negli scontri diretti;
differenza reti negli scontri diretti;
differenza reti in classifica generale;
maggior numero di gol segnati in classifica generale;
sorteggio.
Czyli:
- zdobyte punkty
- punkty zdobyte w bezpośrednich starciach między zespołami o takiej samej liczbie oczek
- bilans goli w bezpośrednich starciach (to oczywiście tylko wtedy kiedy tych drużyn jest >2)
- bilans goli w całych rozgrywkach
- większa liczba goli w całych rozgrywkach
- losowanie - nie wiem czy kiedykolwiek w historii losowano mistrza
delarudii pisze: 2. Czy możemy sprowadzić zawodnika z Papui Nowej Gwinei w lipcu podczas, gdy we wcześniej wspomnianym kraju sezon trwa w najlepsze?
Tak. Okno transferowe w danym kraju określa kiedy kluby z danej ligi mogą KUPOWAĆ, a nie SPRZEDAWAĆ zawodników. Z tego np. względu robiliśmy transfery DO Turcji już po zamknięciu okna we Włoszech (bo tam trwa ono dłużej).
Ostatnio zmieniony 23 września 2012, 14:29 przez zahor, łącznie zmieniany 2 razy.


delarudii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 października 2008
Posty: 1071
Rejestracja: 18 października 2008

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 14:25

pablo1503 pisze:
delarudii pisze:1. Co jest ważniejsze w układzie tabeli przy takiej samej ilości punktów: różnica zdobytych goli na + czy więcej strzelonych bramek?
Przy takiej samej ilości punktów liczy się bilans bezpośrednich starć pomiędzy tymi zespołami.
A gdy i bilans jest remisowy? Przypuśćmy dwa razy po 1:1.

EDIT. Dzięki zahor, spóźniłem się z pytaniem :)

(do kasacji)


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 14:28

zahor pisze:
Kimi pisze:Pytanie ode mnie: Czy w przypadku zdobycia Scudetto/Ligi Mistrzów a powrocie Conte na ławkę trenerską - czy zarówno Conte jak i Carrera otrzymają medale czy tylko Conte jako nasz oficjalny trener?
Nie udało mi się dotrzeć do danych na ten temat, ale wydaje mi się że nie. Z formalnego punktu widzenia jak Conte przejmie stery w klubie (czyli zmieni się szkoleniowiec) to jest to taka sama sytuacja jakby Juventus zwolnił trenera i zatrudnił nowego. Czy Villas-Boas dostał medal za LM z Chelsea? Chyba nie, więc Carrera chyba też nic nie dostanie.
wg mnie to błędne rozumowanie, dla FIGC naszym trenerem jest Carrera a nie Conte, on jest wpisywany w protokół i on wygrywa mecze bo zakładam, że nie jest wpisywany jako asystent a jako pierwszy trener (choćby po to, żeby mieć jedną osobę więcej ze sztabu szkoleniowego na ławce...)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 14:30

Maly pisze: wg mnie to błędne rozumowanie, dla FIGC naszym trenerem jest Carrera a nie Conte, on jest wpisywany w protokół i on wygrywa mecze bo zakładam, że nie jest wpisywany jako asystent a jako pierwszy trener (choćby po to, żeby mieć jedną osobę więcej ze sztabu szkoleniowego na ławce...)
Zgadza się. Teraz jest nim Carrera, ale jak zawieszenie Conte się skończy to zostanie nim Antek. Nastąpi po prostu zmiana trenera w trakcie sezonu czyli dokładnie taka sama sytuacja, jak gdyby szkoleniowiec wyleciał za słabe wyniki.
delarudii pisze: Jeśli Conte wróci na ławkę przed końcem sezonu to dostanie medal. Carrera jeśli wtedy zostanie jego asystentem i będzie również znajdował się w sztabie szkoleniowym to dostaną obaj medale. Villas-Boas z tego co się orietnuje został zwolniony i odszedł z klubu więc nie miał prawa dostać medalu, natomiast Carrera być może będzie w sztabie Juve. Z kolei wydaje mi się, że w przypadku, gdyby Conte nie wrócił na ławkę trenerską przed końcem sezonu, a Juventus wygrałby jakiś tytuł wtedy medal dostałby tylko Carrera.
No tak, jeżeli już za kadencji Conte Juventus wygra jakieś trofeum, to Carrera może co najwyżej dostać jakiś medal dla członka sztabu szkoleniowego jeżeli takowy zostanie przewidziany, bo zakładam że wówczas będzie pełnić rolę asystenta trenera. Ale bankowo nie dostanie niczego z tytułu tego, że BYŁ trenerem zespołu, bo wówczas to i AVB musiałby coś dostać. Natomiast jeżeli Juventus wygra coś wcześniej, to Conte nie dostanie nic bo w chwili obecnej oficjalnie nie jest członkiem sztabu szkoleniowego, przez co nie może siedzieć na ławce w czasie meczów.
Ostatnio zmieniony 23 września 2012, 14:42 przez zahor, łącznie zmieniany 2 razy.


delarudii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 października 2008
Posty: 1071
Rejestracja: 18 października 2008

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 14:36

Maly pisze:
zahor pisze:
Kimi pisze:Pytanie ode mnie: Czy w przypadku zdobycia Scudetto/Ligi Mistrzów a powrocie Conte na ławkę trenerską - czy zarówno Conte jak i Carrera otrzymają medale czy tylko Conte jako nasz oficjalny trener?
Nie udało mi się dotrzeć do danych na ten temat, ale wydaje mi się że nie. Z formalnego punktu widzenia jak Conte przejmie stery w klubie (czyli zmieni się szkoleniowiec) to jest to taka sama sytuacja jakby Juventus zwolnił trenera i zatrudnił nowego. Czy Villas-Boas dostał medal za LM z Chelsea? Chyba nie, więc Carrera chyba też nic nie dostanie.
wg mnie to błędne rozumowanie, dla FIGC naszym trenerem jest Carrera a nie Conte, on jest wpisywany w protokół i on wygrywa mecze bo zakładam, że nie jest wpisywany jako asystent a jako pierwszy trener (choćby po to, żeby mieć jedną osobę więcej ze sztabu szkoleniowego na ławce...)
Jeśli Conte wróci na ławkę przed końcem sezonu to dostanie medal. Carrera jeśli wtedy zostanie jego asystentem i będzie również znajdował się w sztabie szkoleniowym to dostaną obaj medale. Villas-Boas z tego co się orietnuje został zwolniony i odszedł z klubu więc nie miał prawa dostać medalu, natomiast Carrera być może będzie w sztabie Juve. Z kolei wydaje mi się, że w przypadku, gdyby Conte nie wrócił na ławkę trenerską przed końcem sezonu, a Juventus wygrałby jakiś tytuł wtedy medal dostałby tylko Carrera.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 14:50

Carrera na pewno dostanie potencjalny medal jako członek sztabu trenerskiego. Nie wiem dlaczego zahor sądzi, że zostanie usunięty ze sztabu i nie dostanie nawet medalu. Przecież obaj są oficjalnie członkami sztabu trenerskiego - Conte jest wpisany jako manager a Carrera first team coach i tak zapewne zostanie do końca sezonu niezależnie od tego, który z nich będzie przy ławce podczas ostatniego meczu.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 14:53

Ouh_yeah pisze:Carrera na pewno dostanie potencjalny medal jako członek sztabu trenerskiego. Nie wiem dlaczego zahor sądzi, że zostanie usunięty ze sztabu i nie dostanie nawet medalu.
Jak tak twierdzę? Możesz zacytować?
Ouh_yeah pisze:Przecież obaj są oficjalnie członkami sztabu trenerskiego - Conte jest wpisany jako manager a Carrera first team coach i tak zapewne zostanie do końca sezonu niezależnie od tego, który z nich będzie przy ławce podczas ostatniego meczu.
Po pierwsze, masz gdzieś jakieś źródło tego o czym piszesz? Nie wiedziałem że we Włoszech coś takiego jak manager w ogóle istnieje.
Po drugie, skoro Conte jest cały czas członkiem sztabu szkoleniowego, to czemu nie może zasiadać na ławce trenerskiej?


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 15:00

zahor pisze:Po pierwsze, masz gdzieś jakieś źródło tego o czym piszesz? Nie wiedziałem że we Włoszech coś takiego jak manager w ogóle istnieje.
Angielska wersja Juventus.com. Mamy nawet asystenta managera. Oczywiście po włosku stosowane są inne nazwy ale nie zmienia to faktu, że Conte i Carrera jednocześnie są w sztabie.
zahor pisze:Po drugie, skoro Conte jest cały czas członkiem sztabu szkoleniowego, to czemu nie może zasiadać na ławce trenerskiej?
Bo jest zawieszony. Jak Quaga jutro zawieszą na pół roku za wciąganie czegoś a klub nie rozwiąże z nim kontraktu to też będzie ciągle piłkarzem Juventusu (siedzącym na trybunach).


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 19:48

Wydaje mi się że ta kwestia może być trudniejsza do rozstrzygnięcia niż by się mogło wydawać. Sprawdziłem na stronie Lega Calcio i wygląda to w ten sposób że jeżeli chodzi o zgłoszenie klubu do rozgrywek to sztab szkoleniowy wygląda następująco:
Allenatore Antonio Conte
Vice Allenatore Angelo Alessio
Collaboratore Tecnico Cristian Stellini, Massimo Carrera
Preparatore dei portieri Claudio Filippi
Responsabile Preparazione Atletica Paolo Bertelli
Preparatore Atletico Costantino Coratti, Julio Tous
Responsabile Settore Medico Fabrizio Tencone
Responsabile Sanitario Prima Squadra Gianluca Stesina
Medico Sociale Dott. Luca Stefanini
Massofisioterapisti Alfonso Casano, Dario Garbiero, Marco Luison, Emanuele Randelli, Gianluca Scolaro
Chiropratico Franco Cento
Responsabile Training Check Roberto Sassi
Co z tego wynika? Ano to że Carrera jest oficjalnie wpisany jako trzecia, czwarta z brzegu osoba w klubie. Natomiast w protokołach meczowych jest już wpisany jako trener. I co dalej? Nie mam zielonego pojęcia.

Po pierwsze, nie wiem czy dla Carrery jako dla collaboratore tecnico przewidziane są jakieś medale, czy nie jest czasem tak że dostaje je tylko trener (i ew. asystent), a może cały ten sztab szkoleniowy. Nie mam pojęcia, nie wiem specjalnie nawet gdzie tego szukać.
Druga sprawa - nie mam pojęcia czy medale rozdawane są wyłącznie w oparciu o zgłoszenie do rozgrywek, czy też w jakikolwiek sposób uwzględniają mecze. Jeżeli to pierwsze, to możliwa byłaby sytuacja w której trener dostaje medal mimo że nie poprowadził zespołu w ani jednym meczu.

Ogólnie ciężko jest mi znaleźć informacje na temat przyznawania medali. Do tej pory nie wiem np. ile meczów musi rozegrać piłkarz, żeby się załapać. Gdyby ktoś miał chwilę czasu i ochotę żeby coś na ten temat znaleźć to byłoby super.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 20:09

Lega Calcio ma słaby update (:D) bo Stellini przecież na początku sierpnia zrezygnował i dlatego na tej posadzie jest Carrera.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 września 2012, 20:41

dokładnie, jest to zgłoszenie sprzed zawieszeń...

@zahor: jeśli nie zmniejszą Conte 10 miesięcy to nie wróci przecież przed końcem rozgrywek i mi chodziło o taką sytuację w odpowiedzi bo wydawało mi się, że o taką sytuację pytał Kimi... dlatego, że w zasadzie tylko taka kwestia jest do rozpatrywania wg mnie, jeśli Conte wróci choćby na ostatni mecz to oczywiste jest, że dostanie medal i nie wiem skąd pytanie...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ