Matri vs Quagliarella

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ

Który powinien nas opuścić?

Matri
49
30%
Quagliarella
114
70%
 
Liczba głosów: 163
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 19:45

Wiele wskazuje na to, że jeden z wyżej wymienionych opuści nas tego lata. O Matrim mówi się sporo w perspektywie Milanu, wcześniej stanowić miał część zapłaty za Jovetica. Quagliarella przymierzany ostatnim czasem do Interu.

Obaj nie mają najlepszego poprzedniego sezonu. Wprawdzie Alessandro to nasz najlepszy strzelec (dorzucił też kilka asyst), ale skuteczność nie była jego mocną stroną. Fabio okazji do gry otrzymał trochę mniej, jednakże no skutecznością wówczas również nie powalił. Dlatego pytam każdego z Was, którego z nich byście się pozbyli? Odpowiedzi, że i jednego i drugiego nie są mile widziane. Oczywiście zakładamy scenariusz, że w zastępstwie przyjdzie ktoś lepszy od jednego i drugiego (co poza Pazzinim dla reszty zawodników do nas przymierzanych nie powinno być wielką trudnością). Ankieta dla lepszego zobrazowania.

A teraz moje zdanie. W sumie to chciałbym, bardziej chciałbym, aby opuścił nas Fabio. Nie to, że go nie lubię albo większą sympatią darzę Matriego, po prostu uważam, że jest nam w stanie dać więcej. Matri potrafi strzelać bramki, potrafi się odnaleźć. Natomiast Quagliarella po kontuzji nie jest sobą. Tak naprawdę nie wiadomo czy kiedyś będzie.

Jeśli temat w złym pokoju uprzejmie proszę o przeniesienie.


juventussek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 października 2005
Posty: 388
Rejestracja: 22 października 2005

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 19:48

Dodam też że Fabio jak strzela to nie próbuje strzelić tak żeby bramkarz nie miał szans, on po prostu strzela na siłę, w każdym momencie może złapać formę, jak dla mnie to Matri ma przewagę, zawsze biega i walczy a skuteczność i tak jest lepsza niż Fabio


Myzarel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2006
Posty: 893
Rejestracja: 25 maja 2006

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 19:52

To Fabio powinien nas opuścić. Po kontuzji nie jest sobą, nie ma ani szybkości, ani strzału ani instynktu. Matri natomiast, mimo że od pół roku jest mocno pod formą wygląda moim zdaniem lepiej, chociaż jak wiadomo jest bardzo nieskuteczny. Oby to Alex M. z nami został bo Q prochu już nie wymyśli (no i jest starszy, niewiele bo niewiele ale jednak).


Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie. - Giampiero Boniperti
Krystek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2009
Posty: 707
Rejestracja: 28 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 20:05

Najlepiej to bym sprzedał obu, ale jeśli mam wybierać to odchodzi Quag, tylko nie w ramach wymiany za pazziniego oczywiście.


Forza Juve!
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 20:06

Matri lepiej się kiwie, lepiej panuje nad piłką i lepiej gra z głowy...Dzisiaj Quag przeszedł sam siebie, dostał piłke nie był na spalonym i stał 5 mln bliżej bramki niż obrońca. Zanim on to przyjął to obrońca Herthy dawno mu te piłke zabrał. Matri>>FQ>>Pazzini. Czyli jeśli ma przyjść Pazza to wole tak jak jest ;p


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 20:06

Kurde, byl kiedys taki watek Amauri vs Iaquinta :prochno: Mam nadzieje, ze tym razem jego bohaterowie skoncza nieco lepiej.

Moim zdaniem powinien odejsc Quagliarella. Jest rok starszy, zarabia wiecej, po kontuzji nie moze znalezc formy. Obawiam sie, ze nic wiecej nie jest w stanie nam juz dac. A Matri to na chwile obecna nasza jedyna '9' i jesli zostanie, to powinien okazac sie przydatny, chociazby jako dzoker - na pewno kilka bramek wepchnie.


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 20:10

bendzamin pisze:Kurde, byl kiedys taki watek Amauri vs Iaquinta :prochno:
Był :D

Ciekawe czy ktoś podejmie się obrony Fabio, głosów kilka jest.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 20:13

Fabio do Rosji za 8 mln, wypożyczamy Pazziniego za 1 mln z prawem wykupu za X mln, z którego nie skorzystamy 8) Otrzymane środki przeznaczamy na kupno Top Playera.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 20:51

@alina - oby nie było tak, że będziemy mieli w kadrze i Matriego i Pazziniego. Q jest przynajmniej od nich inny.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 20:59

Trudny wybór :doh: Osobiście nie wskazałbym do odejścia żadnego z tych piłkarzy, nie umiałbym zdecydować. W każdym razie, jeśli któryś z nich ma odejść to tylko na rzecz tego słynnego top playera. Jeśli miałby przyjść Pazzini to lepiej niech obaj zostaną.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 21:24

Ja też się nie podejmę. Bo dla mnie pytaniem nie jest, który z nich może u nas jeszcze coś dać- obu powinniśmy już skreślić. Pytaniem jest jaki typ napastnika potrzebuje Tony. I to jemu zostawiam. Dla mnie nie będzie tragedii, jeśli obaj odejdą, jeśli obaj zostaną, albo jeden odejdzie.
Obaj są cieniem samego siebie, a w formie zasługują by grać w Juventusie. Tylko jeśli pojawi się opcja "lepszego typu" (rzeczone 12 milionów za Matriego na Topka), to będę machał białą chusteczką równie chętnie co Włosi i Francuzi w trakcie rozmitych konfliktów zbrojnych..


Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 21:32

Oczywiście, że Q. powinien wylecieć. Jest po prostu za słaby na Juventus. Poza tym suche fakty wskazują na Matriego, który jest średnim piłkarzem, ale od kilku lat jest naszym najlepszym napastnikiem.

Więc jeżeli minimalnym poziomem jest Matri, to pozbywamy się balastu gorszego od niego i ściągamy lepszych. Dlatego pa pa Quag.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 21:33

Obydwóch lubię, obydwaj nadają się co najwyżej na ławkę rezerwowych.

Nie wiem którego wolałbym pożegnać. Quagliarelli nie da się nie lubieć, ale jest mniej skuteczny. Matri natomiast nie ma wielkiego warsztatu piłkarskiego, sam nie zrobi czegoś z niczego, ale bramki strzela, może jest nieregularny, ale strzela.

Dodatkowo Matri nie zawodzi w tych ważniejszych meczach - z Udinese, Napoli i Milanem strzelał bramki, z Lazio i Interem asystował (teoretycznie gol Vucinicia na San Siro jest w 70% jego).

Wolałbym pożegnać chyba Quagliarellę, strzela fajne bramki, ale to nie wszystko. Odejście Matriego do Milanu może odbić nam się czkawką, mając obok siebie Cassano naprawdę nie trzeba być wirtuozem by strzelić trochę bramek.


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 21:47

Ja jestem nastawiony już psychicznie, że dojdzie do nas Pazzini. Więc Łukasz ma absolutną rację. Bo jak tak będzie to Matri i Pazzini są charakterologicznie tacy sami. W ataku powinna być różnorodność. Quagliarella jest inny od nich obu, wiec powinien zostać. Może nigdy nie był goleadorem 1 wody. Jednak w formie umie strzelać z dowolnej pozycji, w miarę gra dobrze technicznie. Więc mój głos poszedł na Matriego, ze względu dlatego, że myślę że Pazzini do nas przyjdzie. Chyba odejście któregoś z nich będzie nieuchronne, a najgorsze jest to, że nie wiadomo co będzie jak ktoś z nich odejdzie lub zostanie. Jedynie czas pokaże na jakim ruchu wyjdziemy dobrze, a na którym źle.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 28 lipca 2012, 22:00

Łukasz pisze:@alina - oby nie było tak, że będziemy mieli w kadrze i Matriego i Pazziniego. Q jest przynajmniej od nich inny.
A mnie się zdaje, że Q może odejść właśnie przez swoją charakterystykę. Za słaba prima punta, żeby grać w parze z MV/Gio; za słaba seconda punta, żeby grać z Matrim/Pazzinim.


ODPOWIEDZ