Taktyka

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 września 2020, 12:30

Profesor pisze:
28 września 2020, 11:57
Pirlo zrobił błędy ale pytanie czy każdy inne trener by ich nie zrobił?
nie wydaje mi się, doświadczony trener by ich wg mnie nie popełnił aż tyle w jednym meczu, Roma rozpracowała nas w 100%, wiedzieli jak my zagramy i jak oni mają zagrać


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 28 września 2020, 12:55

Tym bardziej cieszy to, że mimo osłabionego składu kontuzjami graczy pierwszej 11, pewnej naturszczykowości trenera i grze w osłabieniu i tak wyciągnęliśmy ten jeden punkt. Takie mecze też budują zespół i miejmy nadzieję, że takie mecze (czy ten mecz) też będą podstawą do wyciągania wniosków przez Pirlo.
Pamiętajmy, że to w meczach z Sampami wygrywa się mistrzostwo. Dajmy czas Pirlo spokojnie do wiosny, czekajmy do czasu kiedy będzie miał dostępną większość piłkarzy pierwszej 11 (chociażby poczekajmy na powrót de Ligta i Dybali).

Co do gry trójką obrońców przechodzącą w czwórkę to pamiętam, ze takie kombinacje pogrążyły Barcelonę w meczu z nami (słynne 3-0 po bramkach Dybały). Miejmy nadzieję, że Pirlo przejdzie jednak na grę czwórką- a czy z przodu będzie 2-3-1, czy 3-3, czy też nawet 4-2 to już mniejsza- mamy piłkarzy do gry w każdym z tych ustawień.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 28 września 2020, 13:02

Maly pisze:
28 września 2020, 12:30
Profesor pisze:
28 września 2020, 11:57
Pirlo zrobił błędy ale pytanie czy każdy inne trener by ich nie zrobił?
nie wydaje mi się, doświadczony trener by ich wg mnie nie popełnił aż tyle w jednym meczu, Roma rozpracowała nas w 100%, wiedzieli jak my zagramy i jak oni mają zagrać
Tylko mi chodzi o próbowanie zawodników w pozycjach których inni trenerzy już próbowali - Cuadrado zagrał na pewno raz na lewej stronie, w środku też i nigdy więcej. Kulu też chciał w innym miejscu sprawdzić, Dybala też był non stop rzucany po różnych pozycjach i obawiam się że za Pirlo też będzie. Póki co trener ma 2gi mecz tą samą taktykę więc pytanie czy ma zawodników pod nią? Czy wszyscy zawodnicy będą grali w niej na swoich optymalnych pozycjach?


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 września 2020, 14:01

wiesz, Sarri rok temu gdy przychodziło do gry "trójzębem" tysiąc razy gadał o równowadze bo ma doświadczenie, Pirlo to żółtodziób i rzucił jeden z najbardziej ofensywnych składów jaki widziałem w Juve od lat (nie licząc końcówek meczów najbardziej ofensywny jaki pamiętam w tej chwili) na wyjazd do Rzymu gdzie nie licząc poprzedniego sezonu nie wygrywaliśmy przez wiele lat, do tego jak piszesz dał kilku zawodników na nowe pozycje ;) no nie było to zbyt rozsądne jednak ale na szczęście miał szczęście początkującego i jest chociaż punkt

co do 352 to już przed przyjściem Sarriego pisałem, że wg mnie jest to nasze najbardziej optymalne ustawienie, dokładniej to co gra Pirlo czyli 3412/343 - Ronaldo i Dybala najlepiej czują się w 2 z przodu, mamy 4 świetnych środkowych obrońców w tym Bonuca i praktycznie żadnego bocznego z prawdziwego zdarzenia a raczej właśnie wahadłowych (dwóch), od ponad sezonu mówię, że Berna powinien być spróbowany na lewej obronie skoro nie możemy go sprzedać - tu ma dostać szansę jako lewe wahadło, Ramsey ma pozycję i sposób gry jak w Arsenalu więc i podobnie powinien się prezentować w końcu u nas, do tego nie licząc prawego wahadła mamy zmiennika na każdą pozycję bez konieczności jakiś eksperymentów o ile wszyscy byliby zdrowi oczywiście

minus tego ustawienia to zasadniczo brak miejsca dla Costy ale wg mnie już dawno powinniśmy go sprzedać nie tylko przez kontuzje ale i to ile daje drużynie w ataku pozycyjnym a raczej ile nie daje... jakby był jeszcze zdrowy to nawet mimo wysokiej pensji można by go trzymać jako zadaniowca, np. na mecze w LM gdzie gra się bardziej otwarta piłkę albo na dobicie rywala w końcówkach gdy ten już się odkryje ale w większości meczów jego przydatność jest wątpliwa a przez kontuzje praktycznie nie można na niego w ogóle liczyć, na koniec mogę dodać, że jego charakter też mi nie po drodze bo lajkowaniem newsów o zwalnianiu trenera raczej zawodnik nie zdobywa mojej sympatii, zresztą zarząd stara się go wypchać i to też chyba świadczy o tym, że nie bardzo pasuje już do tego co chcemy grać


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 01 października 2020, 13:02

Biorąc po uwagę to, że:
- bardzo blisko nas są Chiesa i Kean,
- na wylocie znajdują się Rugani, De Sciglio, Khedira i D.Costa
- pisze się o Bernardeschim na lewym wahadle
- Pirlo w 2 pierwszych meczach zagrał czymś najbardziej zbliżonym do 3-4-1-2

Wychodzi na to, że tak to może obecnie wyglądać w notesie Andrei:

C.Ronaldo - Morata
Dybala
A.Sandro - Rabiot - Arthur - Chiesa
Chiellini - Bonucci - de Ligt
Szczęsny

Kean - Kulusevski
Ramsey
Bernardeschi - Bentancur - McKennie - Cuadrado
Rugani(?) - Demiral - Danilo
Buffon

Tak naprawdę jakieś 3-4-1-2 albo 4-2-3-1 to jedyna szansa, aby na boisku jednocześnie przebywali: C.Ronaldo, Dybala, Morata i Chiesa, bo Chiesa nie będzie grał prawego obrońcy w 4-3-3.


Ciekawy byłbym też czegoś takiego (Morata mógłby schodzić na lewe skrzydło i tym samym robić miejsce C.Ronaldo i Dybali):

Morata
C.Ronaldo - Dybala - Chiesa/Kulusevski

Albo (z racji, że CR7 będzie biegał coraz mniej, Chiesa jest prawonożny, a Kulusevski lewonożny):

C.Ronaldo
Chiesa - Dybala - Kulusevski


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 12 października 2020, 08:53

wstawka od Arrigo Sacchiego: “Powiedziałem Sarriemu od razu, że to samobójstwo, ponieważ nie ma sposobu by ci piłkarze pasowali do jego stylu gry."

trafiłem na ciekawy wywiad na weszło, z analitykiem piłkarskim, niby nie o samej taktyce ale jednak o czymś co ją determinuje, co wiedzą już niemal wszyscy najlepsi i ci mniej dobrzy trenerzy na świecie ale jednak nie każdy potrafi się z tym pogodzić... o kibicach to już nawet nie wspominam ale im też czasami trudno się dziwić
Zapamiętasz jedną bombę z daleka, zrobisz och i ach, ale dziewięćdziesiąt dziewięć prób ląduje w rzędzie Z. Grają tu emocje. Taki gol zapada w pamięć, a my przekładamy to na efektywność, gdzie w analityce chodzi o prawdopodobieństwo gola – a ono w takich sytuacjach jest nikłe. Tak samo z dośrodkowaniami, za którymi dość trudno znaleźć analityczne argumenty. Przy strzale z daleka, owszem – wciąż można sobie wyobrazić sytuację, gdy to będzie optymalne rozwiązanie. Przy dośrodkowaniu dużo trudniej.
https://weszlo.com/2020/06/01/nie-zapro ... -robotami/


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 12 października 2020, 20:36

Maly pisze:
12 października 2020, 08:53
wstawka od Arrigo Sacchiego: “Powiedziałem Sarriemu od razu, że to samobójstwo, ponieważ nie ma sposobu by ci piłkarze pasowali do jego stylu gry."
Zgadza się, ale to jest tylko jedna kwestia. Druga jest taka, że on nawet samą stylówą tutaj nie pasował. Trenerzy Juve przyzwyczaili nas, że są raczej dżentelmenami w garniakach, a nie takimi obleśnymi dziadami. Miałem odruch wymiotny jak na niego patrzyłem. Kontakt z piłkarzami też miał fatalny. Nie pasował do tego środowiska pod żadnym względem, taktycznym również.


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 10:18

Mehehehe pisze:
12 lutego 2021, 22:08
Wg TJ:

Szczesny; Cuadrado, De Ligt, Chiellini, Alex Sandro, McKennie, Bentancur, Rabiot, Chiesa, Morata, Cristiano Ronaldo.

Brakuje tylko Arthura za Rodrigo i mielibyśmy najlepszy Juventus Pirlo (ew Danilo za AS'a)
Ciekawy temat. Patrząc na wkład piłkarzy w ten sezon, to ustawienie najlepszego Juventusu jest awykonalne ze względu na to jak trio Danilo, Cuadrado, Chiesa wygląda na poszczególnych pozycjach. Z tym, że zasługują na miejsce w podstawie chyba nikt nie będzie polemizował. Problem jest taki, że żaden z poniższych wariantów nie jest optymalny:
x-x
Chiesa-x-x-x
Danilo-x-x- Cuadrado
x

Najgorsze możliwe ustawienie.
x-x
Chiesa-x-x-x-Cuadrado
Danilo-x-x
x

Jedno z proponowanych na Napoli z "płynnym", cofającym się do obrony Juanem (patrz wyżej), gdzie pozostała dwójka "cierpi".
x-x
x-x-x-Chiesa
Danilo-x-x-Cuadrado
x

Juan grając na obronie traci walory ofensywne. Poza tym z Federico na tej flance często się dublują, jako że obaj lubią pociągnąć z piłką na szybkości. Danilo na lewej jest mniej pewny w destrukcji i również traci na znaczeniu z przodu, bo to na prawej (w 3jce bądź 4ce) zdobył wszystkie swoje liczby (1g. 3a.) Znów poszkodowanych jest 2 na 3 zawodników.
x-x
Chiesa-x-x-x-Cuadrado
x-x-Danilo
x

Kolumbijczyk i Brazylijczyk na swoich pozycjach, ale Włoch wygląda na lewej dużo słabiej niż po przeciwnej stronie boiska.
x-x
Chiesa-x-x-Cuadrado
x-x-x-Danilo
x

Jak wyżej.
x-x
x-x-x-x-Chiesa
x-x-Danilo
x

Kjeza git, Danilo git, ale w tym ustawieniu brak miejsca dla Cuadrado.
x-x
x-x-x-Chiesa
x-x-x-Danilo
x

Jak wyżej.
Podsumowując; trzymając się koncepcji Pirlo tej trójki jednocześnie nie da się ustawić tak, aby żaden nie był choć częściowo poszkodowany. Gdybym mógł zmienić taktykę według własnego uznania, to postawiłbym na sztywne 3-4-3, aby mogli razem grać po prawej oraz z powodu konfliktu opinii w temacie: "Rabjo czy Benta"*.

Ronaldo - Morata - Chiesa
Sandro - Arthur - McKennie - Cuadrado
Chiellini - De Ligt - Danilo
Szczęsny

Włoch i Kolumbijczyk nadal dublowaliby pozycję, ale to nadal lepsze niż Kjeza na lewej pomocy. Doczepić się też mogą fani Bonucciego.

*pogodzić mógłby ich Ramseya gdyby nie był tak łamliwy


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 11:36

@jackop Dla mnie sprawa jest jasna - Chiesa grac na lewej nie moze, bo jest calkowicie niewidoczny. W zaleznosci od przeciwnika, jesli maja wiekszy potencjal na lewej, generalnie w ataku to gra Danilo (lepszy w obronie niz Cuadrado) + Chiesa, na 20/30 minut (w zaleznosci od rozwoju sytuacji) wchodzi Kolumbijczyk, za zmeczonego Federico i moze jeszcze fajnie poszalec. Kiedy gramy z ogorkami, na prawej obronie Cuadrado, co wzmocni nasza sile ofensywna. Kazdy zlapie swoje minuty, sytuacja win - win - win xD gorzej natomiast wyglada sprawa z Kulu, bo na lewej jest slaby, jako drugi napastnik tez troche niewidoczny a na prawej cieka w dobrej formie Chiesa.
3-4-3 oprocz tego co napisales, czyli dublowanie pozycji, ustawienie to powoduje, ze Federico nie bedzie rozwijal sie w fazie defensywnej. Na moje oko poczynil tu postepy od kiedy do nas przyszedl i moze byc z niego kompletny skrzydlowy. Co prawda jako prawy napastnik tez moglby dobrze wygladac, ale czy jest sens, jesli Cuadrado pogra jeszcze 1 lub 2 sezony, a wiadomo ze ten pilkarz bazuje na szybkosci, wiec moze i szybciej zjechac z forma. Pojawia sie wtedy koniecznosc sprowadzenia kolejnego skrzydlowego .. Uczyc ich tak grac, zeby za chwile potrzebowac wzocnienia na prawa flanke, a przeciez juz teraz potrzeba nam kogos do srodka pola, napastnika musimy kupic (lub wykupic Morate) a i lewa pomoc wymaga zmian, chyba ze odpali uwielbiany przez wszystkich Bernardeschi :D


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 11:59

@jeshu dla wyjaśnienia; nie brałem pod uwagę co będzie w przyszłości, tylko jak w tym momencie mógłby wyglądać 'najsilniejszy Juventus Pirlo'. Na tę chwilę, gdybym był trenerem, miał do dyspozycji wszystkich piłkarzy i przyszłoby mi ustalić taktykę na pojedynczy mecz, to chcąc wstawić do podstawowej 11stki wszystko co najlepsze, najbardziej optymalne wydaje mi się takie 3-4-3. W fazie defensywnej bronić 5 + Makenim zostawiając z przodu 3 żądła na kontrę, a mając piłkę skupić się na bocznych sektorach boiska zamiast środka, którego "nie mamy".

+/- pół godziny dla gościa, który ma obecnie 13 asyst to byłaby herezja, tak samo jak przejmowanie się szlifowaniem defensywy u nominalnego skrzydłowego z 8 golami na koncie.

PS:
jeshu pisze:
13 lutego 2021, 11:36
Na moje oko poczynil tu postepy od kiedy do nas przyszedl i moze byc z niego kompletny skrzydlowy. Co prawda jako prawy napastnik tez moglby dobrze wygladac[...]
W kwestii nazewnictwa, z tego co wiem to termin skrzydłowy najczęściej jest określeniem na bocznego napastnika.

1-4-3-3
boczny napastnik-x-boczny napastnik/skrzydłowy
x-x-x
x-x-x-x
x

1-4-2-3-1
x
skrzydłowy-x-skrzydłowy
x-x
x-x-x-x
x

1-4-4-2
x-x
boczny pomocnik-x-x-boczny pomocnik
x-x-x-x
x

1-3-5-2
x-x
wahadłowy-x-x-x-wahadłowy
x-x-x
x


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 12:19

To jest problem bogactwa. Chiesa przychodził aby w przyszłości być następcą Cuadrado a teraz mamy okres przejściowy, w którym się dublują i obaj są świetni. Najlepsze mecze Chiesa grał kiedy na boisku nie było Kolumbijczyka a on grał na jego pozycji.

Optymalne wydaje się ustawienie 4-3-3 i odciążenie Sandro przez Danilo.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 12:30

Sorek21 pisze:
13 lutego 2021, 12:19
Optymalne wydaje się ustawienie 4-3-3 i odciążenie Sandro przez Danilo.
Niby tak, ale kto obok Amerykanina i Brazylijczyka w środku pomocy? ;) Dla mnie Bentancur, dla kogoś innego Rabjo. Tylko Ramzeja nikt nie lubi, a ma od nich lepsze staty, dając najwięcej wymiernych korzyści :D Właśnie Alex to jedyny piłkarz w moim ustawieniu, który w sumie nie zasługuje żeby się tam znaleźć - tylko 1 asysta na koncie i mało minut na boisku. Danilo jest od niego lepszy w tym sezonie, ale gra na LO sprawia, że staje się wyraźnie słabszy: mniej pewny w obronie i bardziej jałowy w ataku.

Off Topic
Wracając do Chiesy, to chłopak chwilowo (oby) się zaciął. Na razie luty w jego wykonaniu bardzo przeciętny. Ogony w pierwszym meczu CI, bezbarwne ostatnie 2 występny z Romą i Interem sprawiły, że zaczęto go chwalić głównie za pracę w obronie. Aż przypomniał mi się pewien chorwacki Niepokonany Tytan Defensywy :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 12:55

1) McKennie w środku pola

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz go widzieliśmy w 2 środkowych pomocników. Wydaje mi się, że Pirlo już nie ustawi go w ten sposób.
Mogę się mylić, ale patrząc na mecze w 2021 mamy 3 ŚP: Artur + Rabiot/Bentancur.


2) Chiesa vs Cuadrado

Chiesa mógłby grać wszędzie, dlatego gra tam, gdzie byłaby dziura. Wiadomo, że na prawej stronie grałby lepiej, ale swoją pracowitością i walecznością sporo daje drużynie Pirlo. Dla mnie to jest zaleta. Bo będą mecze, kiedy przyda nam się wysokiej jakości zmiennik. Jasne, Juan na ostatnie 30 minut brzmi źle. Natomiast jako rozwiązanie taktyczne mające zmienić obraz gry, jak najbardziej. Takie manewry wygrywają dwumecze w LM.


3) Ustawienie

Wracając do rewanżu z Interem, były momenty, kiedy ustawialiśmy się w taki sposób:

Berna - Kulu - CR7 - Cuadrado
Alex Sandro - Bentancur - Danilo
De Ligt - Rabiot - Demiral

Które w momencie rozpoczęcia akcji wyglądało często tak:
Kulu - CR7
Berna - Alex Sandro - Bentancur - Danilo - Cuadrado
De Ligt - Rabiot - Demiral

Przypomina mi się sytuacja, gdy Juan wychodził z piłką prawą stroną, a jego najbliższym kolegą od środka był Danilo. Za plecami mieli Demirala, którego w obronie ubezpieczał Rabiot.
Dzięki temu ustawieniu mieliśmy przez pierwsze 20 minut z Interem posiadanie 68-32.

Możliwe, że w ten sposób Pirlo będzie chcieć narzucać swój styl gry, przesuwając do środka właśnie naszych Brazylijczyków, którym techniki i siły na pewno nie brakuje (nawet jeśli AS już nie jest TOPowym LO). Pamiętam, że pod koniec 2. połowy AS potrafił zbiec do środka z piłką, i tam zostać na etapie rozegrania.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 13:05

Mehehehe pisze:
13 lutego 2021, 12:55
Artur + Rabiot/Bentancur.
Nie zaakceptuję żadnej 11stki gdzie w jednym zdaniu użyjesz słowa najsilniejsza/najmocniejsza i nazwiska Francuza. Frakcja uczulonych na Bentancura będzie miała to samo jak spróbujesz go tam umieścić :)
Mehehehe pisze:
13 lutego 2021, 12:55
Przypomina mi się sytuacja, gdy Juan wychodził z piłką prawą stroną, a jego najbliższym kolegą od środka był Danilo.
Nie mam wątpliwości, Cuadrado wyglądał do tej pory najlepiej, kiedy po swojej lewej stronie miał Makeniego. Zrozumienie i współpraca tej dwójki stała na wysokim poziomie. Jak dla mnie 'no brainer' jeśli chodzi o ustalanie składu.

Możemy sobie zaklinać rzeczywistość, pisać o poświęceniu dla drużyny itd. Fakt jest taki, że na tę chwilę wystawienie Chiesy, Cuadrado lub Danilo z lewej strony obcina ich potencjał przynajmniej o połowę. Rozwiązania są 3:
- wszyscy grają po prawej
- wystawiając na suboptymalnej pozycji celowo sabotujemy któregoś z nich
- jeden ląduje na ławce, chociaż zasługuje na pierwszy plac


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 15:15

Cuadrado +/- 30 min bo raz ze czesto asystuje, a dwa ze dzieki temu nie bedziemy go tak mocno eskploatowac, co moze przedluzyc jego kariere. Faktem jest, ze ma duzo asyst, ale i na poczatku sezonu i obecnie popelnia duzo prostych bledow, za ktore na szczescie nie placimy bramka. Cuadrado i Mckennie mieli ten magnetyzm widoczny zwlaszcza na starcie rozgrywek, ostatnio troche tego mniej ale widac, ze pilkarze darza sie sympatia i zaufaniem, co skutkuje fajnymi dwojkowymi akcjami.
Wydaje mi sie, ze pozostawienie jednego z trojki wczesniej wymienionych na lawce bedzie najlepszym rozwiazaniem, przez co unikniemy zmeczeniu na koniec sezonu, bo jak powszechnie wiadomo do finalu lm gdzie sie znajdziemy (XD) jeszcze daleko i nie moze byc tak, ze final a nasi juz w 60 minucie ledwo oddychaja. Nie zawsze musi to byc Cuadrado, ale on jest najbardziej elastyczny co do pozycji.

Chiesa sie zacial ale za to duzo wlozyl sil w obrone, wydaje mi sie, ze to zadecydowalo. A jesli chodzi o nazewnictwo pozycji to oczywiscie chodzilo mi o takiego bocznego pomocnika, chociaz dla mnie skrzydlowy to nie jest boczny napastnik. Ot nazewnictwo ale @jackop dobrze chyba mnie zrozumiales :) Choc jak wspomnialem wczesniej, Chiesa rowniez by sie odnalazl w formacji z 3ka z przodu, co pokazal juz wykanczajac akcje.

Nawiazujac do taktyki, fajnie, ze za Pirlo wielu zawodnikow nie trzyma sie kurczowo swoich pozycji, co powoduje zamieszanie u przeciwnika. Ciekawie to wyglada, oby jeszcze nasi zaczeli konstruowac wiecej ofensywnych akcji, bo w starciach z lepszymi przeciwnikami troche tego brakuje.


ODPOWIEDZ