ANTONIO CONTE

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
JuveFilip_8_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2005
Posty: 531
Rejestracja: 01 marca 2005

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2012, 19:15

Obrazek
ANTONIO CONTE
Data i miejsce urodzenia:
31 lipca 1969 Lecce, Włochy

Kariera piłkarska:
1985 - 1992 Lecce (81 spotkań, 1 bramka)
1992 - 2004 Juventus (419 spotkań, 44 bramek)
1993 - 2001 Włochy (32 spotkania, 3 bramki)

Kariera trenerska:
2006 - 2007 Arezzo
2007 - 2009 Bari
2009 - 2010 Atalanta
2010 - 2011 Siena
2011– aktualnie Juventus

______________________________________________________
Mamy na forum temat praktycznie o każdym z naszych graczy, więc dlaczego brakuje tematu o naszym trenerze?
Postanowiłem to zmienić :)

Ostatnio było głośno o pewnej podsłuchanej przez dziennikarzy rozmowie motywacyjnej naszego trenera. Jest ona oczywiście dostępna na YouTubie z napisami w języku włoskim.
Niestety w języku rodziny Corleone nie rozumiem nic, więc mam pytanie - czy ktoś z was znalazł jakieś tłumaczenie tej wypowiedzi, lub, jeżeli nie, mógłby ją przetłumaczyć?
Wydaje mi się, a nawet jestem pewien, że nie tylko ja jestem ciekawy szczegółów i słów jakich używał Antonio, w jak się okazało, dość sławnej motywacji.

Pozdrawiam :)


Obrazek
filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2012, 19:21

Osobiście będę kontynuował swoją krucjate i napiszę jeszcze raz. Conte nie ma do końca dobrze poukładane w głowie. Ma niesamowitą tendencje to sadzania na ławce zawodników, którzy są w gazie - patrz de Ceglie, Giaccherini, del Piero i Caceres. Ostatnio mówiło się, że na mecz z Lazio nie wybiegnie Quagliarella. Jeśli tak będzie to będzie to kolejny dowód na to, że Conte źle traktuje graczy. Sami sobie pomyślcie jakie to musi być demotywujące dla gracza, który widzi, że jest lepszy, jest w formie i w "nagrode" siada na ławce. A wybiega Borriello, czy bedący bez formy (a kiedyś był?) Estigaribbia i Borriello
JuveFilip_8_ pisze:
Ostatnio było głośno o pewnej podsłuchanej przez dziennikarzy rozmowie motywacyjnej naszego trenera. Jest ona oczywiście dostępna na YouTubie z napisami w języku włoskim.
Niestety w języku rodziny Corleone nie rozumiem nic, więc mam pytanie - czy ktoś z was znalazł jakieś tłumaczenie tej wypowiedzi, lub, jeżeli nie, mógłby ją przetłumaczyć?
Nic szczególnego, widziałem 1,5 minutowy filmik na yt z angielskimi napisami, w skrócie mówił, że nie chce żeby drużyna popadła w samozachwyt, tudzież relaks, bo jeszcze nic nie wygraliśmy, a mamy szanse na mistrza.

Conte krzyczał? Mówił spokojnie, włoscy dziennikarze słyną z dziennikarstwa na poziomie naszego faktu i innych tablodiów


kosciu88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2009
Posty: 1405
Rejestracja: 24 września 2009

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2012, 19:27

@Up
Poki co wyniki bronia Conte, jesli zdobedzie majstra to nikt nie bedzie mial do niego pretensji za to ze wybiegl pare razy Boriello w podstawowej 11stce.
Tacchinardi. pisze: Razi w oczy kolego, masz szanse poprawić.
Poprawione :smile:
Ostatnio zmieniony 11 kwietnia 2012, 19:46 przez kosciu88, łącznie zmieniany 1 raz.


"Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie." - Giampiero Boniperti
MCL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 marca 2010
Posty: 418
Rejestracja: 08 marca 2010

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2012, 19:29

filippo0 pisze: A wybiega Borriello, czy bedący bez formy (a kiedyś był?) Estigaribbia i Borriello
Epic.
Mam 100% zaufania do Antonio. Może sadzać na ławie każdego gracza, a koniec końców i tak nam wygra scudetto nie zaliczając żadnej wtopy w lidze.


http://mclpl.blogspot.com <-- Opowiadania, recenzje i inne ciekawe teksty :)
meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2012, 19:31

filippo0 pisze:Osobiście będę kontynuował swoją krucjate i napiszę jeszcze raz. Conte nie ma do końca dobrze poukładane w głowie. Ma niesamowitą tendencje to sadzania na ławce zawodników, którzy są w gazie - patrz de Ceglie, Giaccherini, del Piero i Caceres. Ostatnio mówiło się, że na mecz z Lazio nie wybiegnie Quagliarella. Jeśli tak będzie to będzie to kolejny dowód na to, że Conte źle traktuje graczy. Sami sobie pomyślcie jakie to musi być demotywujące dla gracza, który widzi, że jest lepszy, jest w formie i w "nagrode" siada na ławce. A wybiega Borriello, czy bedący bez formy (a kiedyś był?) Estigaribbia i Borriello
Rozmawiałeś z De Ceglie czy np. Caceresem? Może ukazał się autoryzowany wywiad lub gdzieś pojawiła się plotka o tym jak XYZ nie zgadza się z decyzją trenera, jest zdołowany, wkurzony i w ogóle to o co chodzi? Nie kapuje. To, że mamy na forum speców od rynku transferowego i ludzi podpatrujących treningi piłkarzy, a tym samym wiedzących jak sobie oni radzą w pracy z Conte to wiedziałem. Teraz przyszła pora na przyjaciół/kumpli piłkarzy i psychologów sportowych, którzy wiedzą, że Paolo kiedy nie trenuje i nie bawi się na FB to płacze do poduszki, bo Conte po serii jego dobrych występów postawił na Estiego? :doh:


Obrazek
bajbek17

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2007
Posty: 1558
Rejestracja: 25 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2012, 19:34

kosciu88 pisze:@Up
Puki co wyniki bronia Conte, jesli zdobedzie majstra to nikt nie bedzie mial do niego pretensji za to ze wybiegl pare razy Boriello w podstawowej 11stce.
Zgodzę się. Choć strasznie denerwuje mnie to stawianie jego na swoich pupili gdy na ławie siedzą zawodnicy w lepszej dyspozycji i o lepszych umiejętnościach. Z drugiej jednak strony gdyby Antonio nie stawiał tak na nich to Giaccherini, Marchisio czy Pepe nie wypalili na moment z formą i zdobyli tych kilkanaście punktów dla nas. Pamięta ktoś jak Capello sadzał Alexa na ławce? Nie, pamiętają wszyscy jak Capello zdobył dwa tytuły dla Juve. e


Tacchinardi.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 stycznia 2012
Posty: 222
Rejestracja: 16 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2012, 19:42

Dobra robota kosciu :)

Chyba niektórzy za bardzo nienawidzą Boriello, żeby zobaczyć, że skład układany przez Conte zwykle jest adekwatny do formy zawodnika. Quagiarella ostatnio wypowiadał się, że trener miał racje, żeby zaczekał na swój czas po kontuzji. To tak dla przykładu, ale naprawdę ciężko się czepiać składu. Chyba, że ktoś chce zrobić stereotyp wpoi sobie, że ostatni (średni, ale na poziomie Caseresa) występ Estiego, obnaża umiejętności trenerskie Conte. Ech, szkoda się rozpisywać, bo zawsze można użyć jednego argumentu: bronią go wyniki.

Chyba nie muszę pisać o zaletach charakteru Conte, jak jego ambicje, pokora i pracoholizm. To jest trener jakiego potrzebowaliśmy, wyrobił swoje umiejętności własną pracą i myślę, że będzie jeszcze lepszy. Ale kto chce, niech go hejtuje za wystawianie Estiego - wolna wola.
Ostatnio zmieniony 11 kwietnia 2012, 19:57 przez Tacchinardi., łącznie zmieniany 1 raz.


filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2012, 19:42

meda11 pisze: Rozmawiałeś z De Ceglie czy np. Caceresem? Może ukazał się autoryzowany wywiad lub gdzieś pojawiła się plotka o tym jak XYZ nie zgadza się z decyzją trenera, jest zdołowany, wkurzony i w ogóle to o co chodzi? Nie kapuje.
Tak. Na pewno ktoś odważy się powiedzieć, że nie podobają mu się zagrywki Conte, wtedy już by został skreślony na amen.

Skąd się tacy ludzie biorą? :prochno:

a tam poprzednio się zagalopowałem, zamiast drugi raz Borriello miałem napisać PEPE, no ale edytować nie będe niech zostanie :P

EDIT: Jednak niektórzy mają zbyt duże klapki na oczach więc musze dodać pare słów. Ja wcale nie uważam, że Conte jest do dupy. Wręcz przeciwnie. Uważam, że jest niezły, co pokazują wyniki. Jednak popełnia wg mnie takie błędy, o których wpominałem. To, że teraz jest jak jest, nie oznacza, że nie może być lepiej. Póki co bronią go jednak wyniki. Niestety niektórzy forumowicze po prostu nie przyjmują kompletnie żadnej krytyki, są wyznawcami Conte. A to przecież tylko człowiek, czasami na prawdę warto krytycznie spojrzeć na poczynania naszych zawodników czy trenera


koki90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 października 2004
Posty: 1045
Rejestracja: 15 października 2004

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2012, 19:53

Co do decyzji personalnych to dyspozycję poszczególnych piłkarzy pokazują treningi w tygodniu, a nie ostatni mecz sprzed tygodnia. Do tego dochodzi rotacja. Przypominam, że nieraz gramy co 3 dni, więc jest konieczna. To, że ktoś zagra świetne zawody w jednym tygodniu, nie znaczy, że tak będzie w następnym i odwrotnie, np. Vidal. Wszyscy się zachwycaliśmy nim po meczu z Napoli, a mecz z Palermo nie był tak rewelacyjny, choć na pewno poprawny. Można dyskutować i polemizować godzinami o naszym trenerze. Każdemu na pewno nie dogodzi. I choć czasem miewa dla większości kibiców dziwne decyzje to dzięki niemu Juventus dokonuje wspaniałych rzeczy i nie śmiem go krytykować.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 07 lipca 2012, 15:06

Sprawdzałem w neswach na JP i SJ, ale nic nie znalazłem, więc zapytam tutaj. Portal football-italia.net publikuje skany pierwszych stron sportowych gazet. Na pierwszej stronie dzisiejszego wydania "Corrier dello sport" jest Conte i artykuł pod tytułem: "Juventus anxious over Conte. Agnelli announces that he will stay, but if he&#8217;s banned for over three months the club will have to change. And there are already voices over Prandelli and Capello". Czyli, że jeżeli Conte dostanie bana na więcej niż 3 miesiące to będziemy szukać nowego trenera :shock:. Czy ktoś z dobrą znajomością włoskiego mógłby zweryfikować czy Agnelli rzeczywiście udzielił takiej wypowiedzi i czy to przypadkiem nie jest jakiś odgrzewany kotlet w związku z nadchodzącym piątkowym przesłuachaniem?
Ostatnio zmieniony 07 lipca 2012, 15:09 przez Vimes, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 07 lipca 2012, 15:09

Vimes pisze:Sprawdzałem na w neswach na JP i SJ, ale nic nie znalazłem, więc zapytam tutaj. Portal football-italia.net publikuje skany pierwszych stron sportowych gazet. Na pierwszej stronie dzisiejszego wydania "Corrier dello sport" jest Conte i artykuł pod tytułem: "Juventus anxious over Conte. Agnelli announces that he will stay, but if he&#8217;s banned for over three months the club will have to change. And there are already voices over Prandelli and Capello". Czyli, że jeżeli Conte dostanie bana na więcej niż 3 miesiące to będziemy szukać nowego trenera :shock:. Czy ktoś z dobrą znajomością włoskiego mógłby zweryfikować czy Agnelli rzeczywiście udzielił takiej wypowiedzi i czy to przypadkiem nie jest jakiś odgrzewany kotlet?
A kto nas bedzie trenowal? Del Piero jako grający trener, czy pani sprzątaczka? To normalne, ze jesli dostanie banana na 3 miesiące, będziemy musieli mu podziękować ! :whistle:


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 07 lipca 2012, 15:12

Po prostu to byłby bardzo smutny koniec czegoś, co świetnie się zaczęło :(.


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 07 lipca 2012, 15:17

Ooo Boże, zaczyna się :/ A myślałem, że już mamy koniec tych zawirowań w temacie Conte. Nie widzę innego sensownego kandydata, który mógłby objąć Juventus po Antonio. W mediach wymienia się Prandelliego i Capello. Cesare to według mnie zła opcja dla Juve. Jak wszyscy mówią, Prandelli to taki dobry wujek dla piłkarzy, pod tym względem taka lepsza wersja Ranieriego, a jak uważam, że trener powinien twardo podchodzić do piłkarzy, tak jak Conte, bo dobrocią nic nie wskóra. Capello ma przysłowiowe jaja, ale nie zniósłbym jego nudnego stylu.
Ehh... niechże to się skończy, niech zostawią Conte w spokoju, bo bez niego wszystkie najlepsze transfery i tak mogą nic nie dać.


Obrazek
Gotti

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 1529
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 07 lipca 2012, 15:18

A kto nas bedzie trenowal? Del Piero jako grający trener, czy pani sprzątaczka? To normalne, ze jesli dostanie banana na 3 miesiące, będziemy musieli mu podziękować ! Whistle
Jego asystent? Conte by trenował zespół normalnie, ale w meczu zmiany itd. przeprowadzał by asystent. Myślę, że to możliwe.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 07 lipca 2012, 15:20

Vimes pisze:Po prostu to byłby bardzo smutny koniec czegoś, co świetnie się zaczęło :(.
To nie może się tak skończyć! Wracamy na szczyt a oni znowu chcą nas uwalić? :angry:
Zakochałem się w stylu gry Juve jaki przezentuje Conte, każdy inny trener to zniszczy, przyjdzie taki Capello i znowu to MY w każdym meczu będziemy się bronić i liczyć na szczęście żeby wpadło na 1-0. Teraz gramy w kapitalnym stylu, Conte robi transfery takie jakie on chce, więc BŁAGAM żeby to były zwykłe plotki :pray: :angry: (chodzi mi o to że mogą go zawiesić na 3 miechy a nie o to co powiedział Agnelli).


ODPOWIEDZ